Rhodesian Ridgeback Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Rhodesian Ridgeback (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

12-Sep-2021 (Sunday)

Hound Club of WA Inc (WA) (S)

General Specials : Ms Michelle P Lynch (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Justine Yardley (QLD)

Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


11-Sep-2021 (Saturday)

Ingham Kennel & Obedience Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Baby in Group: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


DOGS SA Junior Handler Commitee (SA)

General Specials : Mr Nick Gouzos (SA)   Group Specials : Ms Christine Faint (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)



29-Aug-2021 (Sunday)

Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Beglory Queen of Hearts (AI) (P Kelly / L Marrone)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

Baby in Group: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


28-Aug-2021 (Saturday)

Burnett Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (NSW)

Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Beglory Queen of Hearts (AI) (P Kelly / L Marrone)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)   Group Specials : Mrs Lois Richter (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

State Bred in Group: Drumrigel The Mechanical (Tanya Brooker)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Drumrigel The Mechanical (Tanya Brooker)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Baby in Group: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


21-Aug-2021 (Saturday)

Rockhampton Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)


Rockhampton Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)


15-Aug-2021 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club Inc (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)   Group Specials : Mrs Shannon Perkins (SA)

Minor in Group: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)
BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)


8-Aug-2021 (Sunday)

Dobermann Club of WA Inc ALL BREEDS Show (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Nichola Lawton (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Santasi Great Expectations (AI) (Mrs T Brooker & Mrs S J Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Santasi Great Expectations (AI) (Mrs T Brooker & Mrs S J Taylor)



7-Aug-2021 (Saturday)


Dobermann Club of WA Inc ALL BREEDS Show (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

Group 3rd: Drumrigel The Mechanical (Tanya Brooker)
BOB and Dog CC: Drumrigel The Mechanical (Tanya Brooker)


1-Aug-2021 (Sunday)

Canine Expo (Show 4 - PM) (NT)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Valeighunter Koson (Denise Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Enchantress (Denise Mitchell)


Tully & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


31-Jul-2021 (Saturday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Drumrigel The Mechanical (Tanya Brooker)


Canine Expo (Show 1 - AM) (NT)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Enchantress (Denise Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Valeighunter Koson (Denise Mitchell)


Canine Expo (Show 2 - PM) (NT)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Valeighunter Enchantress (Denise Mitchell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Enchantress (Denise Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Valeighunter Koson (Denise Mitchell)


Pine Rivers AH & I Assocation (QLD)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Riginal Hold Me Closer Tiny Dancer (Stephen Hughes & Dale Blinco)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Koruridge Watch Me Shine At Kimbisha (AI) (Imp NZ) (Ms S Miles)
Res Bitch CC & Open of Breed: Redyland Beautiful Once (Imp RUS) (Leanne Cassar)
Minor of Breed: Ujamaa Dark Side Of The Moon (AI) (Ms J Lowe)
Junior of Breed: Amashutu The Girl Has No Name (Kinshasa Kennels)


Tully & District Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
Aust Bred in Show: Aust Ch Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Usakose The Devil Wears A Halo (AI) (Mrs S Taylor)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)


Tully & District Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Usakose The Devil Wears A Halo (AI) (Mrs S Taylor)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)


30-Jul-2021 (Friday)

KCC Friends of the Park Facilities Show (AM Show) (The Rose Show) (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Junior in Show: Amashutu The Girl Has No Name (Kinshasa Kennels)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Junior in Group: Amashutu The Girl Has No Name (Kinshasa Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amashutu The Girl Has No Name (Kinshasa Kennels)


KCC Friends of the Park Facilities Show (PM Show) (The Protea Show) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Open in Show: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amashutu The Girl Has No Name (Kinshasa Kennels)


24-Jul-2021 (Saturday)

The Royal Agricultural Society NT Inc (Darwin Royal) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Intermediate in Group: Valeighunter Enchantress (Denise Mitchell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Valeighunter Enchantress (Denise Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Valeighunter Koson (Denise Mitchell)


Ipswich Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Riginal Hold Me Closer Tiny Dancer (Stephen Hughes & Dale Blinco)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Usakose The Devil Wears A Halo (AI) (Mrs S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Usakose Heaven Sent A Dragon (AI) (Sharron Taylor)


18-Jul-2021 (Sunday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chilolo Chs Banofee (S & A Webster / R Green)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Victor Jones (QLD)   Group Specials : Mrs Myra (Mickey) McLennan (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Riginal Hold Me Closer Tiny Dancer (Stephen Hughes & Dale Blinco)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

State Bred in Group: Usakose Game On TD (C & H Northover / S Taylor)
R/UP BOB & State Bred of Breed: Usakose Game On TD (C & H Northover / S Taylor)


Conformation Judges Committee (QLD)

General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Joanne Costelloe (QLD)

R/UP BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Riginal Hold Me Closer Tiny Dancer (Stephen Hughes & Dale Blinco)


17-Jul-2021 (Saturday)

Show Dog Handlers Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Connie Redhead (SA)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Show Dog Handlers Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Junior in Group: Chilolo Chs Banofee (S & A Webster / R Green)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chilolo Chs Banofee (S & A Webster / R Green)


Mareeba & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Junior in Group: Chilolo Chs Banofee (S & A Webster / R Green)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chilolo Chs Banofee (S & A Webster / R Green)
Baby of Breed: Jomeja Cats Pajamas (AI) (Q Dagan & M Goldberg)


Rockhampton Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
R/UP BOB & State Bred of Breed: Usakose Game On TD (C & H Northover / S Taylor)


Rockhampton Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
R/UP BOB & State Bred of Breed: Usakose Game On TD (C & H Northover / S Taylor)


16-Jul-2021 (Friday)

Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chilolo Chs Banofee (S & A Webster / R Green)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Ryan (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Ryan (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Riginal Hold Me Closer Tiny Dancer (Stephen Hughes & Dale Blinco)


11-Jul-2021 (Sunday)

Dogs SA DOTY/POTY/NOTY Fundraiser (SA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
Baby of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)


KCC Park Show Committee (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ujamaa Symphony Red (AI) (Fran Parsons)
Puppy of Breed: Nkalakatha Bennu Izzy (Dr C Macdougall & Mr J Horsfield)


10-Jul-2021 (Saturday)

Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Wolfgang Schnitzer (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ujamaa Symphony Red (AI) (Fran Parsons)


4-Jul-2021 (Sunday)

Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)


3-Jul-2021 (Saturday)

Callide Valley Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)


Callide Valley Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Ms C Currie & Mrs S Carige)


27-Jun-2021 (Sunday)

Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Puppy in Group: Nkalakatha Bennu Kya (Julie Spittal)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Koruridge Watch Me Shine At Kimbisha (AI) (Imp NZ) (Ms S Miles)
Bitch CC & Puppy of Breed: Nkalakatha Bennu Kya (Julie Spittal)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jomeja Hottentottilaulu (Shangoridge Kennels / J Southgate)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Mrs Annabel Gunn (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)


26-Jun-2021 (Saturday)

Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nkalakatha Bennu Kya (Julie Spittal)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Jomeja Hottentottilaulu (Shangoridge Kennels / J Southgate)


Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mrs Sue Swalling (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
Baby of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)


Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

Group 3rd: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caprivi Praise Be (AI) (Cheryl Currie)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
Baby of Breed: Shakuru Best Of Both Worlds (Amanda Oakes)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)


21-Jun-2021 (Monday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)


20-Jun-2021 (Sunday)

Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Riginal Hold Me Closer Tiny Dancer (Stephen Hughes & Dale Blinco)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Valeighunter Magneto (D & C Shearer / D Mitchell)
Minor of Breed: Valeighunter Meshindi (D & C Shearer / D Mitchell)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Gibson (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Juzrival D Double Dare (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival D Double Dare (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)


Southern Region Hound Club Of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Bryan Mangelsdorf (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher/ L Fletcher & A Barter)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Valeighunter Magneto (D & C Shearer / D Mitchell)
Minor of Breed: Valeighunter Meshindi (D & C Shearer / D Mitchell)