English Springer Spaniel Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the English Springer Spaniel (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

22-Jul-2018 (Sunday)

Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kaetamy Rockabilly Rebel (Karen Cooley and Quentin Ward)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
R/UP NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)



20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaetamy Rockabilly Rebel (Karen Cooley and Quentin Ward)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
R/UP BOB & Res Dog CC: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Minor in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Aust Bred in Group: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Bitch CC & Minor of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Rosherville Escape Route (AI) (Gavin & Fiona Quinlan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Escape Route (AI) (Gavin & Fiona Quinlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Minor of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Baby of Breed: Ozdezign Wrath of a Woman (Mrs S T Wickham)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Mr David Sales (TAS)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Baby of Breed: Ozdezign Wrath of a Woman (Mrs S T Wickham)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silvaspring Amber Alert (E / M & A Borg)
Junior of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Ms Fiona Dempster (NSW)

Junior in Group: Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


Atherton Tableland Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Zone 3 Amenities Grounds Committee of Dogs QLD (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


The Classic Dog Show (TAS)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Baby of Breed: Ozdezign Wrath of a Woman (Mrs S T Wickham)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Minor in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Damian Bourne (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Escape Route (AI) (Gavin & Fiona Quinlan)
Minor of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


Innisfail & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


9-Jul-2018 (Monday)

Atherton Tableland Agricultural Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
State Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)



8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Demetris Christodoulou (Cyprus)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Junior of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Frederick Hession (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Junior of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Ms Sylvia Power (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time to shine (R & W Stobbie)
Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Minor in Show: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Best in Group & Minor in Group: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Minor of Breed: Truespring Mistress At Hand (J Rasche & R Hartnett)


Malanda Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)


7-Jul-2018 (Saturday)

Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #420) (NT)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


The Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)

Group 3rd: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)



Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)

Baby in Show: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)
Baby in Group: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)
Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Dogs ACT Group Specialty - Gundog Group (ACT) (S)

General Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
Junior in Show: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)

Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)


Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Minor in Group: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Minor in Show: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Minor in Group: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Herbert River P & A Assoc Inc (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Dogs ACT Group Specialty - Gundog Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


1-Jul-2018 (Sunday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)


Townsville Kennel Association (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)


Port Pirie Kennel Club (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Minor in Group: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Res Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


30-Jun-2018 (Saturday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mr R Dawson (PHIL)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)


Townsville Kennel Association (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Minor in Group: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Res Dog CC & Minor of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


29-Jun-2018 (Friday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr H van den Berg (Holland)

Best in Show 1st: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Group 1st: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Karen Vowell (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Minor in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

Junior in Group: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time to shine (R & W Stobbie)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond-Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Cardhu Can't Touch That (Jan Waite)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cardhu Can't Touch That (Jan Waite)
Open Neuter of Breed: Cardhu Run to You (Licia Perillo)


Cloncurry & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Blair (QLD)

Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Baby in Group: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Runner Up in Show: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
Aust Bred (Dog) of Breed: Cardhu When You Believe (Licia Perillo)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Open Neuter (Bitch) of Breed: Cardhu Run to You (Licia Perillo)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr John Canellis (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)


Cloncurry & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Cloncurry & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

Baby in Show: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)
Baby in Group: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Minor in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Veteran SweepStakes - 1st Place: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


21-Jun-2018 (Thursday)

Mackay Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)


17-Jun-2018 (Sunday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Junior in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Ms Tanya Scales (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glenkinchie Smash Hit (Maureen Gostelow)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Minor in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenkinchie Royal Choice (Rasche/Merchant/Parker/Hartnett)
Baby of Breed: Truespring To Themoon And Back (J Rasche & R Hartnett)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Best in Group & Open in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


16-Jun-2018 (Saturday)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Junior in Show: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Puppy in Group: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
Junior in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mrs Louanne Donald (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Glenkinchie Smash Hit (Maureen Gostelow)
Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenkinchie Royal Choice (Rasche/Merchant/Parker/Hartnett)
Baby of Breed: Truespring To Themoon And Back (J Rasche & R Hartnett)


Mackay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Open in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

Best in Group & Open in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Junior in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Baby of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


14-Jun-2018 (Thursday)

Rockhampton Agricultural & Citizens Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


11-Jun-2018 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Mr Keith McGinn (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
R/UP BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Reserve Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond-Robertson (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Baby of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Mrs Myra Thomas-Rhodes (WA)

State Bred in Group: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 2) (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Baby in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Baby in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Runner Up in Show: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Baby in Group: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
Baby of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Intermediate in Show: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Aust Bred in Group: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)
Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Junior in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)


9-Jun-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burlishcharm Bonita (Nikki & Peter Llewellyn-Jones)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 3) (NT)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burlishcharm Bonita (Nikki & Peter Llewellyn-Jones)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Minor in Group: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)
State Bred in Group: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
BOB, Best Dog & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
R/UP BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Reserve Dog & Minor of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mrs Delia Wells (WA)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
State Bred in Group: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Minor of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Res Dog CC & Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
Res Bitch CC: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Open of Breed: Jamandess BigBlock Bear (Melissa Cooper)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Dog CC & Open of Breed: Jamandess BigBlock Bear (Melissa Cooper)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Ann O'Keefe (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Puppy in Group: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Baby of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
Puppy of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)


Gundog Club of SA Inc (SHOW 1) (SA) (S)

General Specials : Miss Jessica Buckley (ACT)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Gundog Club of SA Inc (SHOW 2) (SA) (S)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rosherville Duke Of Calvdale (Mr J Callery)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


English Springer Spaniel Association of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Intermediate in Show: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Aust Bred in Show: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)
Reserve Dog: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


English Springer Spaniel Association of Qld (QLD) (S)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Baby in Show: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)
Junior in Show: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Aust Bred in Show: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)
Res Dog CC: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mr Savvas Shiapanis (Cyprus)

Junior in Show: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)
Junior in Group: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

R/UP BOB & Res Bitch CC: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Res Dog CC: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Azudance On The Edge Of Glory (Miss M Lauder)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Junior of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Marian Draganescu (Romania)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cardhu Boys To Men (AI) (Lyn Ayres)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Susan Gray (TAS)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Minor of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)

Junior in Group: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)
Junior of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)   Group Specials : Ms Amanda Cooney (QLD)

BOB, Best Dog & Junior of Breed: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Junior in Show: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


2-Jun-2018 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mr J Y Kim (Korea)

Baby (Dog) of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Minor of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Baby in Group: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Minor of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


The Northern Gundog Society Of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)
Junior of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Elizabeth Smith (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Miss Sarah Strang (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Springdax Jarana High Jinks (Mrs K M Callery)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Julia Jones (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Ken Rampant (NSW)

Baby of Breed: Truespring To Themoon And Back (J Rasche & R Hartnett)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Leah Ryan (NSW)

Baby of Breed: Truespring To Themoon And Back (J Rasche & R Hartnett)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mr Don Henley (WA)

BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Reibey World Premiere (AI) (S Lancaster & G Render)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Dog CC: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)
Res Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Baby SweepStakes - 1st Place: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Springdax Jarana High Jinks (Mrs K M Callery)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Springdax Jarana High Jinks (Mrs K M Callery)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Open in Show: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Open in Group: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Dog CC: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
State Bred in Group: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Sarina Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Junior in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)
Res Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Sarina Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
State Bred in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)
Res Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)



25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


23-May-2018 (Wednesday)

Alpha Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Lee Parker (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Tutaeporoporo (Imp NZ) (J Patchett & C Ryan)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenkinchie Mist of Avalon (C Lawson)
Puppy of Breed: Glenkinchie The Sheriff (Camille Lawson)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

Bitch CC: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)   Group Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)

Puppy in Group: Glenkinchie The Sheriff (Camille Lawson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenkinchie Mist of Avalon (C Lawson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenkinchie The Sheriff (Camille Lawson)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby in Group: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

Puppy in Show: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)


19-May-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Burlishcharm Bonita (Nikki & Peter Llewellyn-Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burlishcharm Bonita (Nikki & Peter Llewellyn-Jones)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Burlishcharm Bonita (Nikki & Peter Llewellyn-Jones)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burlishcharm Bonita (Nikki & Peter Llewellyn-Jones)


Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time traveller (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Dog CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time traveller (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Mr P Pisitwuttinan (Thailand)

Puppy in Show: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bitch CC: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Ms Yuan Wang (China)

Baby in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Mr S Shen (Singapore)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Baby in Show: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Baby in Group: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

Baby in Show: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby in Group: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Blackbutt Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)


Charters Towers Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Puppy in Show: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Charters Towers Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Puppy in Show: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Patrice Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Truespring To Themoon And Back (J Rasche & R Hartnett)


18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time traveller (R & W Stobbie)
Bitch CC: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time traveller (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)   Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)

Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Yuan Wang (China)   Group Specials : Mr A G Valdez (Brazil)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Puppy in Show: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


14-May-2018 (Monday)

Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Mr Derek Hyde (ACT)   Group Specials : Mrs Dee Hyde (ACT)

Puppy in Group: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)


13-May-2018 (Sunday)

Bathurst & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
R/UP BOB & Junior of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)

Baby in Group: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)
State Bred in Group: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
BOB, Best Dog & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
R/UP BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Open in Show: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
Best in Group & Open in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


Tully Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr David Strachan (NSW)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)
Best in Group & Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


12-May-2018 (Saturday)

Bathurst & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

Puppy in Show: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Derek Hyde (ACT)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)

Baby in Group: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Dublin Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Truespring Hashtag Blessed (J Rasche & R Hartnett)


Fremantle Dog Club (AM SHOW) (WA)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
Bitch CC: Aust Ch Esspree Rule Brittannia (AI) (Miss Karen and Mrs Julie Hiscott)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)
State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)


Fremantle Dog Club (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)

Intermediate in Show: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Intermediate in Group: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
Bitch CC: Aust Ch Esspree Rule Brittannia (AI) (Miss Karen and Mrs Julie Hiscott)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)
State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)


Crows Nest A P & H Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Larona Wings of Courage (Janna Madsen)


Mundubbera Show Society (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Baby of Breed: Larona Wicked To Xtreme (S Phillips)


Callide Valley Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Runner Up in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


Callide Valley Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Best in Show & Open in Show: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
Best in Group & Open in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


Tully Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mr David Strachan (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


11-May-2018 (Friday)

Bathurst & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Edward Ryder (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Puppy in Show: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


7-May-2018 (Monday)

Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


6-May-2018 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Tutaeporoporo (Imp NZ) (J Patchett & C Ryan)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Puppy in Group: Glenkinchie The Sheriff (Camille Lawson)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenkinchie The Sheriff (Camille Lawson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Veteran SweepStakes - 1st Place: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)


Mildura & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Baby in Group: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Baby of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)


Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Intermediate in Group: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Andrew Beattie (WA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


Eidsvold Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Baby in Group: Larona Wicked To Xtreme (S Phillips)
Aust Bred in Group: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Baby of Breed: Larona Wicked To Xtreme (S Phillips)


Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr H Almgren (SWE)   Group Specials : Mrs G Kerr (USA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #416) (NT)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #417) (NT)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #418) (NT)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


5-May-2018 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Ms Tanya Scales (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)


Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Taniwha Tutaeporoporo (Imp NZ) (J Patchett & C Ryan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Tutaeporoporo (Imp NZ) (J Patchett & C Ryan)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Hinemoa ET (Imp NZ) (J Patchett & C J Ryan)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rowemaris time traveller (R & W Stobbie)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
Veteran SweepStakes - 1st Place: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)


Wellington Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

Puppy in Group: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)


Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Baby of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)


Hunter Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Jamandess Watermelon Wine (Robynne Woolcock)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Hunter Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)


Gun Dog Club of Western Australia Inc (WA) (S)

General Specials : Dr Linda Beer (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Esspree Rule Brittannia (AI) (Miss Karen and Mrs Julie Hiscott)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Res Bitch CC: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Gun Dog Club of Western Australia Inc (WA) (S)

General Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


Capricorn Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Dog CC: Aust Ch Sunford Reminisence (Mr G D Millar)


Sporting Spaniel Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mrs Myra (Mickey) McLennan (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Runner Up NEUTER in Show: Larona Bandit Effect (AI) (K A Cooley & Q U Ward)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
R/UP NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter (Dog) of Breed: Larona Bandit Effect (AI) (K A Cooley & Q U Ward)


Sporting Spaniel Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
Baby of Breed: Larona Wicked To Xtreme (S Phillips)
Junior (Dog) of Breed: Larona Wings of Courage (Janna Madsen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Larona Bandit Effect (AI) (K A Cooley & Q U Ward)


Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #414) (NT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #415) (NT)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)


4-May-2018 (Friday)

Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Baby of Breed: Truespring Carpe Diem (J Rasche & R Hartnett)


Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


South Burnett National (Kingaroy) (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakspur Mystic Knight (Janet Richmond)


29-Apr-2018 (Sunday)

Ingham Kennel & Obedience Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (SHOW 3) (QLD)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Springdax Ballo Xtrodinary (Miss K M Tranby)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
State Bred in Group: Aust Ch Rosherville Escape Route (AI) (Gavin & Fiona Quinlan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Escape Route (AI) (Gavin & Fiona Quinlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
Baby of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Open in Show: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)


Metropolitan Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

Puppy in Group: Esspree Morning Star (Miss Karen & Mrs Julie Hiscott)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
Bitch CC & Puppy of Breed: Esspree Morning Star (Miss Karen & Mrs Julie Hiscott)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Best in Group & Open in Group: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Arawhiti Wot U Look 'N' At (Imp NZ) (R/ D Rosmary Stockam & N Trainor)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Mrs Jan C McRae (WA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Liane Horne (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)
Baby of Breed: Springdax Back To Penita Boy (K Callery)


28-Apr-2018 (Saturday)

Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 3) (QLD)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sunford Allure of Gold (R & J Nicholson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
Baby of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
Puppy of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
R/UP NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)


Metropolitan Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabu Lady of the Bay (L J & W G Loftus)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)
State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)


Huon & Channel Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen Heart (Mrs C & Ms S Gangell)


Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Baby of Breed: Larona Wicked To Xtreme (S Phillips)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Baby SweepStakes - 1st Place: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)




Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taraikha Edelweiss (Mrs Alex Heitmann)


ACT Gundog Society Inc (ACT) (S)

General Specials : Mrs Ines Dawes (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rosherville Escape Route (AI) (Gavin & Fiona Quinlan)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
Puppy (Dog) of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)
R/UP NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)


27-Apr-2018 (Friday)

Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Puppy in Group: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
State Bred in Group: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Addicted To You (Shannon Yardley & Savannah Ray)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sunford Diva's Gold (MS R & Mrs J Nicholson)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Waringahfarm Miss Beautiful (K M Tranby)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Puppy in Group: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Puppy of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Kinsheran Be All And End All (G & F Quinlan)
Puppy (Dog) of Breed: Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Sup Ch Coranderrk Designer Label (G & F Quinlan)


Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Baby of Breed: Larona Wicked To Xtreme (S Phillips)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jan C McRae (WA)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

Baby in Show: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby in Group: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Ms Deidre McRae (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sandicam Royal Escort (Cam Cavallo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)


Anzac Day Show Committee (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Bernie Martin (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Aust Bred in Group: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Larona Wings Of An Eagle (Sharyn Phillips)
Res Dog CC & Junior of Breed: Larona Wings of Courage (Janna Madsen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Puppy in Group: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
Intermediate in Group: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Puppy of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)


Dogs West COTB Working Party (WA)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mrs Debbie R Wilkes (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Esspree Hallelujah (Mrs J & Miss K Hiscott)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (Denise Mosley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Esspree Morning Star (Miss Karen & Mrs Julie Hiscott)
Baby of Breed: Sabu Memories are Made of This (W G & L J Loftus)