Italian Greyhound Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Italian Greyhound (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-Oct-2021 (Saturday)

Longford Show Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)


9-Oct-2021 (Saturday)

Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)



4-Oct-2021 (Monday)

Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tacozajo Afina (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tacozajo Tuppence (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
Dog CC & Minor of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


3-Oct-2021 (Sunday)

Adelaide Hills Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Baby in Group: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mrs Yvonne Metzger (TAS)

Minor in Group: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


2-Oct-2021 (Saturday)

Adelaide Hills Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Coral Gray (WA)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Baby in Show: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
Baby in Group: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Baby in Group: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)
Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)   Group Specials : Mrs Margaret Jean MacDonald (TAS)

BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
R/UP BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Igsquisite Your A Wizard Harry (Di Wazny)
Reserve Bitch & Minor of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)


Proserpine Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


1-Oct-2021 (Friday)

Proserpine Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


26-Sep-2021 (Sunday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wondoan Wrocketman (J & L Hales)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)



25-Sep-2021 (Saturday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wondoan Wrocketman (J & L Hales)
Res Dog CC & Minor of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)
Bitch CC & Junior of Breed: Tacozajo Afina (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)


19-Sep-2021 (Sunday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


Starlight Foundation Charity Show (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


Starlight Foundation Charity Show (QLD)

   Group Specials : Ms Sandra Smid (QLD)

R/UP BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)


The Murray Valley Kennel Club Inc (Show 3) (SA)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


The Murray Valley Kennel Club Inc (Show 4) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Baby in Group: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


18-Sep-2021 (Saturday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
R/UP BOB & Bitch CC: Foschiaviola Rosa Seraphina (Darrin Grimes)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Foschiaviola Lilla Portia (Karen Scullen)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
R/UP BOB & Bitch CC: Foschiaviola Diva Angelica (Darrin Grimes)
State Bred of Breed: Foschiaviola Rosa Seraphina (Darrin Grimes)


Toy Dog Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mrs Melody Darragh (QLD)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


Toy Dog Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Puppy in Show: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


The Murray Valley Kennel Club Inc (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Allen Anderson (SA)

Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


The Murray Valley Kennel Club Inc (Show 2) (SA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr M Brown (SA)

Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


11-Sep-2021 (Saturday)

Ingham Kennel & Obedience Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


DOGS SA Junior Handler Commitee (SA)

General Specials : Mr Nick Gouzos (SA)   Group Specials : Mrs Sue Swalling (SA)

Baby of Breed: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)
Baby SweepStakes - 1st Place: Koatiponi My Blue Heaven (Belinda McAlpine)


Cradle Coast Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr David Sales (TAS)   Group Specials : Miss Mary-Anne Silvester (TAS)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)
Minor in Show: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
Runner Up in Group & Minor in Group: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)
Open in Group: Aust Ch Barad Storm Warning (Barad Kennels)
BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
R/UP BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Barad Storm Warning (Barad Kennels)
Reserve Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)


10-Sep-2021 (Friday)

Noosa Country Show (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tacozajo Afina (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


5-Sep-2021 (Sunday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oakway Crown Sensation (Jill Marks)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Keri Nichols (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oakway Crown Sensation (Jill Marks)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


4-Sep-2021 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Zandia Little Blue Minx (Mrs Di Wazny)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)


3-Sep-2021 (Friday)

Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tacozajo Tuppence (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tacozajo Afina (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)


29-Aug-2021 (Sunday)

Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Miss Linda Walsh (NSW)

Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


28-Aug-2021 (Saturday)

Burnett Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


Gold Coast Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Oakway Olivia (Jill Marks)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Susan Heidenreich (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Kosmos Le Villi (Mrs C Flattum & Miss A Divola)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


7-Aug-2021 (Saturday)

All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)
Intermediate in Group: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyefall Lady In Red (Di Wazny)
Baby of Breed: Zandia Diamonds Are Forever (Di Wazny)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)


1-Aug-2021 (Sunday)

Tully & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


31-Jul-2021 (Saturday)

Pine Rivers AH & I Assocation (QLD)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tacozajo Afina (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
Baby of Breed: Tacozajo Tuppence (Mr R Davis & Ms Carolyn Shaw)
Baby (Dog) of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


Tully & District Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


Tully & District Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)


25-Jul-2021 (Sunday)

Ipswich Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oakway Crown Sensation (Jill Marks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Igsquisite Your a Wizard Harry (Mrs D Wazny)
Puppy of Breed: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Eileen Colbert)


Ladies Kennel Association of Qld (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Joanne Costelloe (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Igsquisite Your a Wizard Harry (Mrs D Wazny)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oakway Crown Sensation (Jill Marks)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Eileen Colbert)


Conformation Judges Sub - Committee (QLD)

General Specials : Mr Ashley Harwood (QLD)   Group Specials : Mrs Liza Cassidy (QLD)

Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)


24-Jul-2021 (Saturday)

Ipswich Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Igsquisite Your a Wizard Harry (Mrs D Wazny)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oakway Crown Sensation (Jill Marks)
Baby of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)
Puppy of Breed: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Eileen Colbert)


Ladies Kennel Association of Qld (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Igsquisite Your a Wizard Harry (Mrs D Wazny)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Eileen Colbert)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Igsquisite Your a Wizard Harry (Mrs D Wazny)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oakway Crown Sensation (Jill Marks)
Baby (Dog) of Breed: Piccino Next Level (Mr M & Mrs S Reeves / Ms Hardwicke)
Puppy of Breed: Sherabill Walk Of Fame (Sheree Richards)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Delco Waterlily (Eileen Colbert)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Piccino Braveheart (M & S Reeve/ JHardwick)