Poodle (Standard) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Poodle (Standard) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

25-Jul-2021 (Sunday)

Ladies Kennel Association of Qld (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Minor in Show: Wazky Philladephia Freedom (Kylie Ritter)
Minor in Group: Wazky Philladephia Freedom (Kylie Ritter)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazky Philladephia Freedom (Kylie Ritter)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Magicalia Never Doubt This (M Carr)


Conformation Judges Sub - Committee (QLD)

General Specials : Mr Ashley Harwood (QLD)   Group Specials : Mr Ashley Harwood (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)
Reserve Dog & Open of Breed: Aust Ch Magicalia Never Doubt This (M Carr)


24-Jul-2021 (Saturday)

Ipswich Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
Baby of Breed: Rivierra Rise From The Ash (Riley Anderson)


Ladies Kennel Association of Qld (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
Baby of Breed: Rivierra Rise From The Ash (Riley Anderson)



18-Jul-2021 (Sunday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Victor Jones (QLD)   Group Specials : Mr Philip Hickey (QLD)

Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Runner Up in Group: Loana American Dream (Michelle Russo & Merryl Yet Foy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Loana American Dream (Michelle Russo & Merryl Yet Foy)


17-Jul-2021 (Saturday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Maree Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Ms Karen Mangan (QLD)

Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)


Maree Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)


Mareeba & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Loana American Dream (Michelle Russo & Merryl Yet Foy)


16-Jul-2021 (Friday)

Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Loana American Dream (Michelle Russo & Merryl Yet Foy)


26-Jun-2021 (Saturday)

Working Dog Club of Tasmania (All Breeds Show) (TAS)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Poshnoir New World Explorer (Janet Hanson)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)


25-Jun-2021 (Friday)

Redcliffe A H & I Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)



21-Jun-2021 (Monday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)


20-Jun-2021 (Sunday)

Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)


19-Jun-2021 (Saturday)

Utility & Non Sporting Dog Club of Tasmania (Show A) (TAS)

General Specials : Ms Sylvia Sharpe (VIC)   Group Specials : Ms Sylvia Sharpe (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Poshnoir New World Explorer (Janet Hanson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Poshnoir New World Explorer (Janet Hanson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Poshnoir New World Explorer (Janet Hanson)


Utility & Non Sporting Dog Club of Tasmania (Show B) (TAS)

General Specials : Ms Felicity Summers (VIC)   Group Specials : Ms Felicity Summers (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Poshnoir New World Explorer (Janet Hanson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Poshnoir New World Explorer (Janet Hanson)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Marlau Quinava (Quiniva Kennels)


Canine Fund Raisers (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Ms Sandra Craig (NSW)

Best in Show 2nd: Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)
Group 1st: Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)


14-Jun-2021 (Monday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)


12-Jun-2021 (Saturday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Ms Linda Buckley (ACT)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


11-Jun-2021 (Friday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Group 3rd: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Dog CC: Aust Ch Brilliante Aristka Baleta (M L Carr)


6-Jun-2021 (Sunday)

Dogs SA Advance Winter Festival (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


5-Jun-2021 (Saturday)

Dogs SA Advance Winter Festival (SA)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Group 1st: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


4-Jun-2021 (Friday)

Dogs SA Advance Winter Festival (SA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Group 1st: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


30-May-2021 (Sunday)

Poodle Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
Puppy in Show: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)

Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Res Bitch CC: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


29-May-2021 (Saturday)

Poodle Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Mrs Anne Howell (WA)

Puppy in Show: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


28-May-2021 (Friday)

ADSS (SA)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


23-May-2021 (Sunday)

ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


22-May-2021 (Saturday)

Sarina Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Sarina Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Junior in Show: Loana Nymeria (Merryl Yet Foy)
Junior in Group: Loana Nymeria (Merryl Yet Foy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Loana Nymeria (Merryl Yet Foy)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


16-May-2021 (Sunday)

Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


15-May-2021 (Saturday)

Geraldton & Districts Kennel Club Inc (AM Show) (WA)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

Junior in Group: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (PM Show) (WA)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
Baby of Breed: Wazky Philladephia Freedom (Kylie Ritter)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Helen Hill (VIC)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Poshnoir Reilly Ace Of Spies (AI) (W Talintyre/ J Turnley & A Rosell)


Metropolitan Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


Metropolitan Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mrs Valerie Tapp (SA)

Best in Show 1st: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
Group 1st: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


9-May-2021 (Sunday)

Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mr Phil Thompson (SA)

Open in Group: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Evoluer Dynasty EmpressTheWest (Mrs F F Wong)


Shepparton and District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morlae Change Of Habit (Jacqui McLeay)


8-May-2021 (Saturday)

Dublin Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Open in Show: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Remkyn Diamond Divo By Design (Mrs M Nottle-Justice)


Shepparton and District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morlae Change Of Habit (Jacqui McLeay)


3-May-2021 (Monday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Minor in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


2-May-2021 (Sunday)

Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

Intermediate in Show: Aust Ch Poshnoir Eye Spy Avatar (AI) (J Turnley/ W Talintyre & A Rosell)
Intermediate in Group: Aust Ch Poshnoir Eye Spy Avatar (AI) (J Turnley/ W Talintyre & A Rosell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Poshnoir Eye Spy Avatar (AI) (J Turnley/ W Talintyre & A Rosell)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)


Cairns City Kennel Club Inc (AM show) (QLD)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Cairns City Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


1-May-2021 (Saturday)

Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Miss Linda Walsh (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Poshnoir Eye Spy Avatar (AI) (J Turnley/ W Talintyre & A Rosell)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Poshnoir Eye Spy Avatar (AI) (J Turnley/ W Talintyre & A Rosell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Poshnoir Eye Spy Avatar (AI) (J Turnley/ W Talintyre & A Rosell)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Jurado Rocket Man For Wazky (K Ritter/ E Maitland)


Mareeba & DIstrict Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

Minor in Group: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Mareeba & DIstrict Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aufait All Star For Evoluer (K Flouskos & M Mason)


Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morlae Change Of Habit (Jacqui McLeay)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morlae Change Of Habit (Jacqui McLeay)