Griffon Bruxellois Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Griffon Bruxellois (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

26-May-2018 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mr Anthony Ikin (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Jim MacKender (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)


Sarina Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Sarina Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Toy Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Rebecca Byrne (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


Toy Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


23-May-2018 (Wednesday)

Alpha Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby in Show: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)



20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Baby in Show: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Miss Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Minor in Group: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Witchgriff Bear Grylls (Ms C A Jones)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Statuesque Hoochy Poochy (Ms C Jones)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Troubadour Mrs Tiggywinkle (Sally Stewart)
Res Bitch CC: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)


Charters Towers Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

Baby in Show: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Charters Towers Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Baby in Group: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


14-May-2018 (Monday)

Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Mr Derek Hyde (ACT)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raweke Beatrix Potter (Jane Wistuba)
Junior of Breed: Beaufox M Du Vallon (Jane Wistuba)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Griffonsburg General Sherman (Sharyn Wood)


13-May-2018 (Sunday)

Cootamundra A B K C (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)
Junior of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Griffonsburg General Sherman (Sharyn Wood)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

Junior in Group: Beaufox M Du Vallon (Jane Wistuba)
Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Res Dog CC: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)
Junior of Breed: Beaufox M Du Vallon (Jane Wistuba)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Griffonsburg General Sherman (Sharyn Wood)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)



12-May-2018 (Saturday)

Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Cathy Smith (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Raweke Beatrix Potter (Jane Wistuba)
Res Bitch CC: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)
Junior of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Griffonsburg General Sherman (Sharyn Wood)


Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Griffonsburg General Sherman (Sharyn Wood)


Callide Valley Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Callide Valley Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


6-May-2018 (Sunday)

Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Baby of Breed: Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Troubadour Iris My Case (Sally Stewart)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


5-May-2018 (Saturday)

Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Dean Freshwater (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Troubadour Holly Golightly (Sally Stewart)
Res Bitch CC: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Baby of Breed: Troubadour Iris My Case (Sally Stewart)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Baby of Breed: Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Michele Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Hunter Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)


Hunter Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)


4-May-2018 (Friday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


29-Apr-2018 (Sunday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)   Group Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mr David Sales (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Millbank Yogi Bear (S R & H J Delaland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Millbank Modern Millie (S R & H J Delaland)


Hills Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Linley Mineif (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)


28-Apr-2018 (Saturday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs F Smith (Argentina)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Millbank Yogi Bear (S R & H J Delaland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Millbank Modern Millie (S R & H J Delaland)


Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Ladies Kennel Association of NSW (GOLD SHOW - AM) (NSW)

General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)   Group Specials : Mrs Davida Brown (New Zealand)

Junior in Group: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)


Ladies Kennel Association of NSW (BLUE SHOW - PM) (NSW)

General Specials : Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)


27-Apr-2018 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Baby in Show: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB & Bitch CC: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troubadour Mrs Tiggywinkle (Sally Stewart)
Baby of Breed: Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
Junior (Dog) of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)


22-Apr-2018 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Midlands All Breeds Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)


Midlands All Breeds Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

Best in Group & Open in Group: Uk & Aust Ch Marquant The Lover (Imp UK) (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Uk & Aust Ch Marquant The Lover (Imp UK) (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr T Oo Hock (Malaysia)   Group Specials : Dr A Wardhana (Indonesia)

Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Watagriffen Wilderness (Graham Watson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Kango Kewpie Doll (G Inifer)


21-Apr-2018 (Saturday)

Greensborough & District Kennel Club (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troubadour Mrs Tiggywinkle (Sally Stewart)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Troubadour Holly Golightly (Sally Stewart)
Baby of Breed: Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)


Greensborough & District Kennel Club (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Glenda Cheney (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Troubadour Mrs Tiggywinkle (Sally Stewart)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Troubadour Holly Golightly (Sally Stewart)
Baby of Breed: Troubadour Raspberry Tart (S Stewart)


Sunshine Coast Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

Baby in Show: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Uk & Aust Ch Marquant The Lover (Imp UK) (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr D Seow (Malaysia)   Group Specials : Mr D Seow (Malaysia)

Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Watagriffen Wilderness (Graham Watson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Kango Kewpie Doll (G Inifer)


St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Karyn Devereux (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)


20-Apr-2018 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mariko Harasa (Japan)   Group Specials : Mr T Oo Hock (Malaysia)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Kango Kewpie Doll (G Inifer)


15-Apr-2018 (Sunday)

Woodenbong Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Nagpuni Hamish Halfpint (Sheena Mary Jackson)


Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Millbank Yogi Bear (S R & H J Delaland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Millbank Modern Millie (S R & H J Delaland)


14-Apr-2018 (Saturday)

Bonalbo Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

Open in Group: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Millbank Yogi Bear (S R & H J Delaland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Millbank Modern Millie (S R & H J Delaland)


8-Apr-2018 (Sunday)

CKCS Club of Canberra Toy Group Show (Show 1) (ACT) (S)

General Specials : Mr Warren Goldsworthy (NSW)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


CKCS Club of Canberra Toy Group Show (Show 2) (ACT) (S)

General Specials : Miss Christine Timms (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr J Partanen (Norway)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


7-Apr-2018 (Saturday)

Canberra Toy Dog Club Inc (Show 1) (ACT) (S)

General Specials : Mr Don Hunter (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Canberra Toy Dog Club Inc (Show 2) (ACT) (S)

General Specials : Mrs Lyndy Morris (NSW)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


2-Apr-2018 (Monday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)   Group Specials : Mr L H Wilberg (Norway)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Statuesque Cant Get Enuff Ruff (Ms C A Jones)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Witchgriff Bear Grylls (Ms C A Jones)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)
Junior (Dog) of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Trever Powell (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Persephone (Ms R & Mr A Morse)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Barbara Hyde (New Zealand)   Group Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


1-Apr-2018 (Sunday)

Easter Festival Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mrs Eunice Warner (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr C Graham (New Zealand)   Group Specials : Mrs Barbara Hyde (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


31-Mar-2018 (Saturday)

Flat Face Toy Dog & Tibetan Spaniel Association of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)
Baby (Bitch) of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)


Easter Festival Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Persephone (Ms R & Mr A Morse)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


30-Mar-2018 (Friday)

Central Qld Toy Dog Club (QLD) (S)

General Specials : Dr R Otalora (Columbia)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr J J Dupas (FRN)   Group Specials : Mr J J Dupas (FRN)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr C Graham (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Roxbud Splash Of Bully (Roxbud Kennels)


25-Mar-2018 (Sunday)

4P's All Toy Dog Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr S Sim (Phillipines)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Baby of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)


Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Ms Lyn King (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Barrdoo Black Bruce (E Tabary-Collins)
Res Bitch CC: Kango Simply Red (E Tabary-Collins)


24-Mar-2018 (Saturday)

Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Persephone (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC: Kango Simply Red (E Tabary-Collins)


Goomeri & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Baby in Show: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Baby in Group: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)


Country Griffon Bruxellois Club of NSW (AM SHOW) (NSW) (S)

General Specials : Mr Phillip Poulton (NSW)

Runner Up in Show & Veteran (7 Years and Over) in Show: Aust Ch Statuesque Cant Get Enuff Ruff (Ms C A Jones)
Junior in Show: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
Intermediate in Show: Kango Kosmik Comet (G Inifer)
Aust Bred in Show: Aust Ch Witchgriff Bear Grylls (Ms C A Jones)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Witchgriff Bear Grylls (Ms C A Jones)
Bitch CC & Veteran (7 Years and Over) of Breed: Aust Ch Statuesque Cant Get Enuff Ruff (Ms C A Jones)
Res Bitch CC: Aust Ch Statuesque Hoochy Poochy (Ms C Jones)
Junior (Dog) of Breed: Beaufox M Du Vallon (Jane Wistuba)


Country Griffon Bruxellois Club of NSW (PM SHOW) (NSW) (S)

General Specials : Mr David Kill (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Witchgriff Bear Grylls (Ms C A Jones)
Junior in Show: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
Open in Show: Aust Ch Statuesque Hoochy Poochy (Ms C Jones)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Witchgriff Bear Grylls (Ms C A Jones)
Res Bitch CC: Aust Ch Statuesque Betty Boop (Ms C A Jones)
Junior (Dog) of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)


18-Mar-2018 (Sunday)

Pakenham A & H Society (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Kathryn Spiteri (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)


17-Mar-2018 (Saturday)

Camden Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Miss Julie Risk (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


12-Mar-2018 (Monday)

Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Persephone (Ms R & Mr A Morse)


11-Mar-2018 (Sunday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)   Group Specials : Mr A Kelly (Ireland)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


Noorat & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)


10-Mar-2018 (Saturday)

Canberra All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr A Kelly (Ireland)   Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)   Group Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr Bernard James (QLD)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Beaufox Jemima Puddle Duck (Jane Wistuba)
Junior of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)
Open of Breed: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)


Mt Elephant & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)


9-Mar-2018 (Friday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


Tallangatta A & P Society (VIC)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kango Kosmik Comet (G Inifer)


Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)


4-Mar-2018 (Sunday)

Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)
Open of Breed: Aust Gr Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Pauline Brennan-Lim (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Griffonsburg Vespers Victory (Dr I Mitchell)


Tarago Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Michele Thomas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


3-Mar-2018 (Saturday)

Braidwood Show Society (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beaufox Jemima Puddle Duck (Jane Wistuba)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Nouveau Dear Parker (Imp NZ) (Jane Wistuba)


Wallamba A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Open in Group: Aust Ch Raweke Toby Lannister (J Tremenheere & S Thomas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Raweke Toby Lannister (J Tremenheere & S Thomas)


Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Statuesque Betty Boop (Ms C A Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)


Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 2) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Statuesque Betty Boop (Ms C A Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griffonsburg Jefferson Davis (Dr I Mitchell)


2-Mar-2018 (Friday)

Boorowa Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)