Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

Date of Show : 18-May-2024 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Graham Kerr (QLD)   (Total Entry : 333)

Best in Show & Open in Show: Shih Tzu
CIB RKF Ch Aust Ch Rus Ch Rus Jr Ch Bai Kuin Hamlet (Imp Russia) (J & C Pedini)
Runner Up in Show & Junior in Show: Akita
Aust Ch Shinano Cutting Edge (Julia Jones & Gary Freestone)
Baby in Show: Pug
Kabova You Too (Jenny Whitney)
Minor in Show: Whippet
Wyldchase Whatever It Takes (JM & TA Comerford)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)
Intermediate in Show: Bearded Collie
Aust Ch Stylwise Tilted Kilt (Jessica Buckley)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Bichon Frise
Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)
Runner Up Neuter in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: Havanese
CIB Aust Sup Ch A2O Ch Karyme Flying In A Blue Dream (Michele Lincoln & Gail Ransom)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pug
Aust Ch Kabova Whatcha Say (Jenny Whitney)
Baby in Group: Pug
Kabova You Too (Jenny Whitney)
Minor in Group: Havanese
Karyme V for Victory (Tracy Stewart)
Aust Bred in Group: Bichon Frise
Aust Ch Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bichon Frise
Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Koikey Sweet Black Tea (D Koina & C Rockey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Swayd River of Dreamz at Koikey (D Koina & C Rockey)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Darcels Whiteline Diva (Cecilia Dobson)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ertae Figjam N Icecream (Mrs M Heritage & Ms M Sterrett)
Baby of Breed: Guilcroft Violin Sonata (Pamela and Garth Harding)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Ruffled Feathers (Miss Natasha Clark)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch A2O Ch Karyme Flying In A Blue Dream (Michele Lincoln & Gail Ransom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Karyme Queen Of Oz (Tracy Stewart & Jenny Whitney)
Baby of Breed: Carnwath Monroe (G Ransom)
Minor of Breed: Karyme V for Victory (Tracy Stewart)
Minor (Bitch) of Breed: Karyme Takes Two To Tango (Gail Ransom)
Puppy of Breed: Karyme V For Vendetta (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jayveeque Gabriella At Davinci (J Brunker & J Hardwicke)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alwood Ashika (Alwood Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Alwood Sumomo (Janelle Willoughby)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Alwood Muzukashi (Alwood Kennels)
Baby of Breed: Alwood Maegashir (Alwood Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Whatcha Say (Jenny Whitney)
Baby of Breed: Kabova You Too (Jenny Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD)  (Group Entry : 43)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Guilcroft Pay It Forward (Pamela & Garth Harding)
Minor in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Dixiedaly Marking Time (Val Adams)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Junior in Group: American Hairless Terrier
Chrysaliss Too Hot To Handle (N Southam)
Intermediate in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Barragan Mistletoe (Neil Curwen)

American Hairless Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chrysaliss Too Hot To Handle (N Southam)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Guilcroft Pay It Forward (Pamela & Garth Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Guilcroft Ma Belle Amie (Pamela & Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Baby (Bitch) of Breed: Guilcroft Which Witch Is Which (Mrs P and Mr G Harding)

Cairn Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Barragan Mistletoe (Neil Curwen)

Fox Terrier (Smooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Flowalong Delta Dawn (Mrs D & Mr N Johnson)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Dixiedaly Marking Time (Val Adams)

Parson Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Majestatisch I Am Wicca (AI) (W Casey)
Baby of Breed: Majestatisch Stole My Heart (W Casey)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Koikey Eilean Donan (D Koina & C Rockey)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Skyesdlimit Causing Chaos (Mr D Koina & Ms C Rockey)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang Unbelievable (Annabel Wolf)
Baby of Breed: Monchelpark All Eyes On Me (Mrs C Borg)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Olga Meyer (WA)  (Group Entry : 58)

Runner Up in Group & Junior in Group: Field Spaniel
Aust Ch Dawnus Dont Dream Its Gopher (S Betts & A Stone)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Ellastein Regal Shot (Joanne Roberts)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)
Intermediate in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Wolf Of Wallstreet (J Whitney)

Cocker Spaniel
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Setterup Dixieland Delite (M Heritage)
Baby of Breed: Zensu Jet Pilot (Marlene Cross)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Nundialla Start The Legacy (Emma Cross)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dawnus Dont Dream Its Gopher (S Betts & A Stone)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Dawnus Bear Force One FMX WPD SWN (S Betts)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst No Way Home (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)
Res Dog CC & Minor of Breed: Ellastein Regal Shot (Joanne Roberts)
Minor (Bitch) of Breed: Milangimbi Walking On Eyre (D Miller)
Puppy of Breed: Heiderst Magic Begins At Kallise (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Milangimbi Luv Is In The Eyre ET (D Miller)

Golden Retriever
Res Bitch CC & Minor of Breed: Dalsgold Now You Sea Me (AI) (D Giacovani)
Baby of Breed: Adoringgold Tomich Gossip (Anna Quigley)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cigwn Simply Magic (Elizabeth Thomas)
Baby of Breed: Blackhills Sailing Away to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD) (Group Entry : 48)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Long Haired)
Am Ch Briarmist Bonfire Heart (imp USA) (J & L Black)
Runner Up in Group & Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher / L Fletcher & A Barter)
Baby in Group: Whippet
Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)
Minor in Group: Whippet
Wyldchase Whatever It Takes (JM & TA Comerford)
Puppy in Group: Whippet
Shawthing Leading Lady Spencer (JM & TA Comerford)
Junior in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basset Hound
Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Gr Ch Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Glamcurls Moscato Mafia (Louise Foldi / Jodie Delacourt / Craig Hatzikirikos)

Basset Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Chartreuse (AI) (Dr L A Weston)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hounsley Heart Is Set On You TDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Have You Really (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Am Ch Briarmist Bonfire Heart (imp USA) (J & L Black)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Briarmist Effervescence (Jim Black & Lyndall Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nicholyev Onya Bike (Mrs S Taylor/ Mrs S Kelly & Mr J Bower)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ridgesetter Frankly My Dear (JM & TA Comerford)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ridgesetter Frankly Yr The One (JM & TA Comerford)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tischamingo Yesnomaybeso (AI) (J & F Walker)
Baby of Breed: Nicholyev Speak Of The Devil (Mrs S Kelly & Mr J Bower)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cayugaridge Cotton Kandy (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (AI) (Leslie A Weston)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tirowen Aurora (Mrs Rona Moss)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tirowen Cimiterre (AI) (Rona Moss)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Wulfgar Strong Protector (B Paintain & S Gendle)

Norwegian Elkhound
Baby of Breed: Halgrove Cherry Blossom (P, K & K McIntyre)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher / L Fletcher & A Barter)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Phunk Q Up (Addam Barter & Lee Fletcher)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)

Whippet
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Wyldchase Whatever It Takes (JM & TA Comerford)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Shawthing Leading Lady Spencer (JM & TA Comerford)
Baby of Breed: Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)
Junior of Breed: Kallrea Divine Intervention (JM & TA Comerford)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Intermediate in Group: Bearded Collie
Aust Ch Stylwise Tilted Kilt (Jessica Buckley)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Whereís Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Lyndream Itís Champagne Time (Lyn Pearson)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Junior in Group: Bearded Collie
Abmaci Bad Hair Dont Care at Stylwise (Jessica Buckley & Kelly Winter)
Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Orical Asteria (L Mills)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Neut Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Whereís Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ukulunga Gotta Get That Boom (AI) (Imp NZ) (T Hessenberger)
Baby of Breed: Lanbart Whatís My Name (Hessenberger / Oakey)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stylwise Tilted Kilt (Jessica Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Abmaci Bad Hair Dont Care at Stylwise (Jessica Buckley & Kelly Winter)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mirribandi Quelle Surprise (AI) (Tracy Glawson)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Khayoz Rhythm Of The Jungle (Mr E James & Mrs C Valk & Mr J Valk)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orical Asteria (L Mills)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Touch Of Class (L & YM Hornsey)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Freevale Dynamite (M & C Morris / L & Y Hornsey)

Miniature American Shepherd
Baby of Breed: Jenzsa It's Britney Beach (Team Jenzsa)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hartly Shine Like That (Nicole Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartly Thats On Target (N Pearson)
Baby of Breed: Lyndream Itís Champagne Time (Lyn Pearson)

Swedish Vallhund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Benita Mangin (QLD)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Junior in Group: Akita
Aust Ch Shinano Cutting Edge (Julia Jones & Gary Freestone)
Minor in Group: Shiba Inu
Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)
Puppy in Group: German Pinscher
Aust Ch Kaitler Let Them Eat Cake (Michele Beyer & Charlotte Manton)

Akita
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shinano Cutting Edge (Julia Jones & Gary Freestone)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Boxberry Call Me Maybe (Mr DW Halliday)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Miracle On The Hudson (Mr D W Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Heatwave (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boxberry Hot Chickie Babe (Tetley & Opbroek)

German Pinscher
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Let Them Eat Cake (Michele Beyer & Charlotte Manton)

Samoyed
Baby of Breed: Airebis Lavender Haze (Judy, Graham & Kellie Hughes)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB Aust Ch Rushmere Bella Donna (Williams and Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Niedlich Winner Takes It All (Andrew Baker)
Baby of Breed: Rushmere Sensei (Williams and Lay)

Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kabanae Solo Dios Sabe (P Chatterjee & T Clark)

St Bernard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beamzstar High Flyer (Sara van Staden/Michael & Julie Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Tracey Parker (NSW)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Shih Tzu
CIB RKF Ch Aust Ch Rus Ch Rus Jr Ch Bai Kuin Hamlet (Imp Russia) (J & C Pedini)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Shaping The Future At Barragan NBT (G Cruse & N Curwen)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Sintee All Star (Sintee Kennels)
Minor in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Russian Bell (Rebecca Bentley)
Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Belzbentley McMuffin (Rebecca Bentley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Grand Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)
Runner Up Neuter in Group: Schipperke
Aust Ch Neut Ch Monterrez Epicentre (Mr E Marshall)

Boston Terrier
Baby of Breed: Hygamble Gentleman Jack (AI) (R Sheridan-McVicar & T Huitema)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karmabullz Flippin The Bird (T Whillock)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Charjabull Anotha Brikinthwall (D Whillock)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Taureau Riccardo Patrese (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Zulubul Bubble Mania (A Freeman)

Great Dane
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Winchilda Canis Major (AI) (Kirstin Milthorpe)
Bitch CC & Minor of Breed: Danedreamer Kingdom Of Darknes (Kirstin Milthorpe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tigabrook Drogheda (Kirstin Milthorpe)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belzbentley Hadron Collider (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Belzbentley McMuffin (Rebecca Bentley)
Minor of Breed: Belzbentley Russian Bell (Rebecca Bentley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Grand Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fleurlee Lady Cecilia (Mrs B Gleeson & Mrs J Seiter)
Baby of Breed: Sintee All Star (Sintee Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monterrez Shaping The Future At Barragan NBT (G Cruse & N Curwen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez World Class (Graham Cruse & Neil Curwen)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: CIB Aust Ch Monterrez Mail Order Bride NBT (G Cruse)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Monterrez Epicentre (Mr E Marshall)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB RKF Ch Aust Ch Rus Ch Rus Jr Ch Bai Kuin Hamlet (Imp Russia) (J & C Pedini)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky Stylish Mercedes (Sue Plackett)