Cocker Spaniel Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Cocker Spaniel (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

25-Apr-2019 (Thursday)

Anzac Day Show (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Shannon Perkins (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Acijay Soul Sister of Pencandy (Mr N & Mrs T Crocker)
Baby of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)


22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mrs Haruko Mizukoshi (Japan)

BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Sandtoys Secrets Inth Dark at Taram (N & S Lane)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Res Bitch CC: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Ms Annette Alexander (VIC)

Dog CC & Minor of Breed: Murrangowar Bad Leroy Brown (Mrs Maureen Wade)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Mr Fred Peddie (Canada)

Junior in Group: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)



21-Apr-2019 (Sunday)

The Cocker Spaniel Society of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mrs Judith Craig (UK)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Glenayden Hallmark (Mrs A O'Keefe)
Baby in Show: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Open in Show: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenayden Hallmark (Mrs A O'Keefe)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr Fred Peddie (Canada)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

Aust Bred in Show: Hyrollers Short Stack (Ms S & Miss N Siemon)
Aust Bred in Group: Hyrollers Short Stack (Ms S & Miss N Siemon)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hyrollers Short Stack (Ms S & Miss N Siemon)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Junior of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Dr Bretas Viana (Brazil)   Group Specials : Mr S Kwon (Sth Korea)

Junior in Group: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Minor of Breed: Hyrollers Irish Charm (Ms S & Miss N Siemon)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Neville Jackson (QLD)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Puppy in Show: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Puppy in Group: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
State Bred in Group: Macdolly Every Move You Make (Denise Burke)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Junior of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
State Bred of Breed: Macdolly Every Move You Make (Denise Burke)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Puppy in Show: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Junior in Group: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Junior of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


20-Apr-2019 (Saturday)

Cocker Spaniel Society of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Duncan Craig (UK)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Glenayden Hallmark (Mrs A O'Keefe)
Baby in Show: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Puppy in Show: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Open in Show: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenayden Hallmark (Mrs A O'Keefe)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)


Western Tiers Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

State Bred in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)


Western Tiers Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)   Group Specials : Mr Y Park (Sth Korea)

Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Baby SweepStakes - 1st Place: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)   Group Specials : Dr Bretas Viana (Brazil)

Baby in Group: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Minor in Group: Hyrollers Irish Charm (Ms S & Miss N Siemon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Minor of Breed: Hyrollers Irish Charm (Ms S & Miss N Siemon)


Cloncurry & District Canine Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Runner Up NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Puppy in Group: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
State Bred of Breed: Macdolly Every Move You Make (Denise Burke)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Macdolly Every Move You Make (Denise Burke)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


19-Apr-2019 (Friday)

Sporting Spaniel Society of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Gordon Haran (UK)

Res Dog CC: Aust Ch Glenayden Hallmark (Mrs A O'Keefe)
Minor of Breed: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

R/UP BOB and Dog CC: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)
Res Bitch CC: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)


Sporting Spaniel Society of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Gordon Haran (UK)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Y Park (Sth Korea)   Group Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)

Junior in Group: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Dog CC & Junior of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Edward Ryder (QLD)   Group Specials : Mr Neville Jackson (QLD)

Junior in Show: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Best in Group & Puppy in Group: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Junior in Group: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
State Bred of Breed: Macdolly Every Move You Make (Denise Burke)
Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Junior in Group: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Macdolly Every Move You Make (Denise Burke)
Puppy of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
Junior of Breed: Macdolly CantKeepMyHandsOff (Heath Thomson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


14-Apr-2019 (Sunday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)


Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Meekings (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Intermediate in Group: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)


Canine Museum Foundation Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Res Bitch CC: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)
Junior of Breed: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Res Dog CC & Minor of Breed: Watervaal None Of Ya Business At Ravensnite (Alecia Ugrinic)
Bitch CC & Junior of Breed: Bralmico Shimmer N Shine (Mr N and Mrs T Crocker)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ravensnite Happy Feet (Alecia Ugrinic)
Baby of Breed: Ravensnite Gift Of The Gab (Alecia Ugrinic)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Mr Keith McGinn (QLD)

BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Bralmico Shimmer N Shine (Mr N and Mrs T Crocker)
R/UP BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Pencandy Paw Patrol (Mr N & Mrs T Crocker)


13-Apr-2019 (Saturday)

Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (AM) (WA)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mrs Wendy Fancote (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (PM) (WA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mrs Ruth Thompson (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Bob Lott (SA)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)


Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Baby in Group: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)


Gayndah Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Minor in Group: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)


Nanango Agricultural Pastoral & Mining Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Puppy in Group: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Pencandy Walkin N Secret Dust (Ann Morgan)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Macdolly Secret Liaison (AI) (Denise Burke)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Puppy in Group: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Drummer Boy (Jenny & Roy Hughes)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Puppy of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Amaclassic Art Waves Kiss (Imp UK) (Jenny & Roy Hughes)



12-Apr-2019 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Macdolly Secret Liaison (AI) (Denise Burke)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Macdolly Secret Liaison (AI) (Denise Burke)
R/UP BOB & Bitch CC: Bralmico Shimmer N Shine (Mr N and Mrs T Crocker)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly CantAlwaysGetWatUWant (Heath Thomson)


7-Apr-2019 (Sunday)

Eugowra Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr William Ranie (ACT)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

R/UP BOB & Res Dog CC: Bathgate Deja Blue (Garry Douglas)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Bathgate Summer Time (Garry Douglas)
Junior of Breed: Bathgate Wired For Sound (Garry Douglas)


Fairfield & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Kevin Chamberlain (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pinewaite Can Anybody Hear Me (R W & D M Duffield)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Pinewaite Cut To The Chase (R W & D M Duffield)
Baby of Breed: Pinewaite Beautiful Trauma (R W & D M Duffield)
Junior (Bitch) of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Mrs Nicola Renwood (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
Intermediate in Group: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
R/UP BOB, Best Dog & Minor of Breed: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)
Baby of Breed: Pinewaite Beautiful Trauma (R W & D M Duffield)
Intermediate of Breed: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr S Ishimaru (JPN)   Group Specials : Mr David Haddock (USA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Britebay Black Tie Affair (M & L Brodie)
Res Dog CC: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


6-Apr-2019 (Saturday)

Eugowra Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr William Ranie (ACT)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Puppy in Group: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Junior in Group: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)


Fremantle Dog Club (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Derwent Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Sue White (QLD)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Minor in Group: Watervaal None Of Ya Business At Ravensnite (Alecia Ugrinic)
Aust Bred in Group: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Res Dog CC & Minor of Breed: Watervaal None Of Ya Business At Ravensnite (Alecia Ugrinic)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)
Baby of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
Junior (Bitch) of Breed: Macdolly Pepperpot (Heath Thomson)
Aust Bred (Dog) of Breed: Pinewaite Cut To The Chase (R W & D M Duffield)
Open of Breed: Aust Ch Pinewaite Can Anybody Hear Me (R W & D M Duffield)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr Joe Gregory (USA)   Group Specials : Mrs Julie Bedford-Pope (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
Baby of Breed: Britebay Invincibella (M & L Brodie)
Junior of Breed: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)
Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)


5-Apr-2019 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)
Baby of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
Junior of Breed: Drumprintt First Kiss (Jenny & Roy Hughes)
Junior (Dog) of Breed: Drumprintt First Round (Jenny & Roy Hughes)


31-Mar-2019 (Sunday)

Wingham Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sheldarich Dreams Come True (Linda Rey)
Dog CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Golden Nugget (Holly Rey)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
Baby of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)


Dogs ACT March Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
Baby of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)
Baby in Group: Britebay Invincibella (M & L Brodie)
Aust Bred in Group: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Britebay Black Tie Affair (M & L Brodie)
Baby of Breed: Britebay Invincibella (M & L Brodie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


30-Mar-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society Qld Toowoomba (QLD)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : N Chin (Singapore)

Junior in Show: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Junior in Group: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amaclassic Art Waves Kiss (Imp UK) (Jenny & Roy Hughes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bolwarra Drummer Boy (Jenny & Roy Hughes)
Baby of Breed: Pinewaite Beautiful Trauma (R W & D M Duffield)
Baby (Dog) of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Open of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Baby of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)   Group Specials : Mr Paul Robinson BEM (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
Junior of Breed: Royoni Royal Watcher (AI) (S & S Strang)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Mr Shane Thomas (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Jodegee A Dom Perignon Moment (Mrs J B Maunder)


Dogs ACT March Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)


Dogs ACT March Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Britebay Black Tie Affair (M & L Brodie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


Hound Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Hound Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Cumnock Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Baby in Show: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
Minor in Show: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Baby in Group: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
Minor in Group: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Dog CC & Minor of Breed: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)


29-Mar-2019 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)


24-Mar-2019 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Puppy in Group: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tarrendayle Kiss And Tell (Toni Dennis)
Baby of Breed: Occuli Tarara (Alexandra Kastellorizios)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Intermediate in Group: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pinewaite Diamonds In The Sky (R W & D M Duffield)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Pinewaite Cut To The Chase (R W & D M Duffield)
Baby of Breed: Pinewaite Beautiful Trauma (R W & D M Duffield)
Puppy of Breed: Amamoor Hot Chilli (Mrs Debbie Thomas)


Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

State Bred in Group: Dual Ch (T) Macdolly CantStopBelieving (Miss R Sehl)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dual Ch (T) Macdolly CantStopBelieving (Miss R Sehl)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

Aust Bred in Show: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Runner Up in Group & Junior in Group: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)
Aust Bred in Group: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Baby of Breed: Gunwise Sweet Georgia Brown (Ms C L Dawson)


Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)
Res Dog CC & Junior of Breed: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)


Tasmanian Ladies Kennel Club (TAS)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Holbrook Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Puppy in Group: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Dog) of Breed: Neberden Take it as it Comes (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)


23-Mar-2019 (Saturday)

Blayney A & P Association (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Dr Lesley Cameron (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bathgate Deja Blue (Garry Douglas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Bathgate Deja Blue (Garry Douglas)
Res Dog CC & Junior of Breed: Bathgate Wired For Sound (Garry Douglas)


Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Dr John Montgomery (ACT)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
Baby of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Baby SweepStakes - 1st Place: Kingsway Act The Part (M K Kingston)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dual Ch (T) Macdolly CantStopBelieving (Miss R Sehl)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)

State Bred in Group: Dual Ch (T) Macdolly CantStopBelieving (Miss R Sehl)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Dual Ch (T) Macdolly CantStopBelieving (Miss R Sehl)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Baby in Group: Ravensnite Gift Of The Gab (Alecia Ugrinic)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Ravensnite Happy Feet (Alecia Ugrinic)
Baby of Breed: Ravensnite Gift Of The Gab (Alecia Ugrinic)
Puppy of Breed: Amamoor Hot Chilli (Mrs Debbie Thomas)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)

Baby in Group: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)


Wallamba District A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Golden Nugget (Holly Rey)


Goomeri and District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Baby in Show: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
Baby in Group: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
State Bred in Group: Spanriever Dayz Zar Blue (Ann Morgan)
Aust Bred in Group: Aust Ch Macdolly Secret Liaison (AI) (Denise Burke)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Spanriever Dayz Zar Blue (Ann Morgan)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pencandy Walkin N Secret Dust (Ann Morgan)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Macdolly Secret Liaison (AI) (Denise Burke)
Baby of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)


Tasmanian Ladies Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Puppy in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Tasmanian Ladies Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


22-Mar-2019 (Friday)

Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)
Baby of Breed: Gunwise Sweet Georgia Brown (Ms C L Dawson)


17-Mar-2019 (Sunday)

Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Open in Show: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Junior of Breed: Royoni Royal Watcher (AI) (S & S Strang)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Minor in Group: Pencandy Paw Patrol (Mr N & Mrs T Crocker)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pencandy Paw Patrol (Mr N & Mrs T Crocker)
Baby of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)


Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Baby in Group: Hyrollers Lots A Gossip (Ms S & Miss N Siemon)
Res Dog CC & Junior of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Baby of Breed: Hyrollers Lots A Gossip (Ms S & Miss N Siemon)
Bred by Exhibitor of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)


Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)


Pakenham & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Britebay Black Tie Affair (M & L Brodie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
Res Dog CC: Glenbrook Boy Named Goo (Meg Hardy)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbrook Good Vibrations (Meg Hardy)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


Tumbarumba Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Dr William Crozier (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)


16-Mar-2019 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


Brighton Kennel Club Inc (SHOW B) (TAS)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)
Bitch CC: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
Aust Bred of Breed: Sheldarich Dreams Come True (Linda Rey)


Murgon Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Minor in Group: Pencandy Paw Patrol (Mr N & Mrs T Crocker)
Baby of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
Minor of Breed: Pencandy Paw Patrol (Mr N & Mrs T Crocker)


Oakey A P & R Society (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Baby of Breed: Brayroan Mischievous Chance (Julie Newbold)


Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

Junior in Group: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Bred by Exhibitor in Group: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Baby of Breed: Hyrollers Rumour Has It (Ms S & Miss N Siemon)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Hyrollers Lots A Gossip (Ms S & Miss N Siemon)


Cohuna A P & H Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Jayne Griffin (SA)   Group Specials : Ms Annette Griffin (SA)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Maria Cave (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


15-Mar-2019 (Friday)

Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Baby in Show: Hyrollers Rumour Has It (Ms S & Miss N Siemon)
Baby in Group: Hyrollers Rumour Has It (Ms S & Miss N Siemon)
Junior in Group: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Bred by Exhibitor in Group: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Res Dog CC & Junior of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Baby of Breed: Hyrollers Rumour Has It (Ms S & Miss N Siemon)
Baby SweepStakes - 1st Place: Hyrollers Rumour Has It (Ms S & Miss N Siemon)


Cohuna & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)


11-Mar-2019 (Monday)

Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Murrangowar Fleur De Lis (Mrs Maureen Wade)
Baby of Breed: Murrangowar Bad Leroy Brown (Mrs Maureen Wade)


Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Murrangowar Fleur De Lis (Mrs Maureen Wade)


10-Mar-2019 (Sunday)

Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Junior in Group: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rosemary Kemp (SA)   Group Specials : Mr John Sullivan (SA)

Baby of Breed: Elswood Happy Times (D Sharman)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayped Ode To The Dark Knight (Mrs D Thomas)


Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)


Noorat & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)


Canberra All Breeds Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mr Guy Jeavons (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)


Adelong P & A Show Inc (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Baby in Show: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Baby in Group: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Aust Bred in Group: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
Baby of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


9-Mar-2019 (Saturday)

Cocker Spaniel Club Inc (QLD) (S)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Runner Up in Show: Watersmeet Happy Chance (Mr K Houston)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)
Baby in Show: Ravensnite Gift Of The Gab (Alecia Ugrinic)
Minor in Show: Macdolly CantGetNoSatisfaction (Denise Burke)
Puppy in Show: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Junior in Show: Macdolly Pepperpot (Heath Thomson)
State Bred in Show: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Aust Bred in Show: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Watersmeet Happy Chance (Mr K Houston)
Res Dog CC: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Minor (Bitch) of Breed: Amamoor Hot Chilli (Mrs Debbie Thomas)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Macdolly G L A M O R O U S (Denise Burke)


Cocker Spaniel Club Inc (QLD) (S)

General Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
Runner Up in Show & Minor in Show: Amamoor Hot Chilli (Mrs Debbie Thomas)
Baby in Show: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)
Puppy in Show: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Junior in Show: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
State Bred in Show: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Reserve Dog: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
Reserve Bitch & Minor of Breed: Amamoor Hot Chilli (Mrs Debbie Thomas)


Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Junior in Group: Bathgate Wired For Sound (Garry Douglas)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Dog CC & Junior of Breed: Bathgate Wired For Sound (Garry Douglas)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bathgate Sands Of Time (G C Douglas)
Res Bitch CC: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
Junior (Bitch) of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)


Lake District Canine Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Lake District Canine Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Baby in Show: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Baby in Group: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Camperdown & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)


Mt Elephant & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Intermediate in Group: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)


Canberra All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden)   Group Specials : Mr Mark Houston-McMillan (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)


Canberra All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Mark Houston-McMillan (Canada)   Group Specials : Mrs Ruth Fazey (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Res Bitch CC: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)


8-Mar-2019 (Friday)

Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)


Canberra All Breeds Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Guy Jeavons (Canada)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)


4-Mar-2019 (Monday)

The Royal Canin Western Classic (WA)

General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden)   Group Specials : Mr Guy Jeavons (Canada)

R/UP BOB: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


3-Mar-2019 (Sunday)

Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)


Tarago Show Society (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Open in Show: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Open in Group: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
Baby (Bitch) of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)
Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Casino & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Aust Bred of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)


2-Mar-2019 (Saturday)

Milton Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Baby in Group: Occuli Tarara (Alexandra Kastellorizios)
Baby of Breed: Occuli Tarara (Alexandra Kastellorizios)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Occuli Tarara (Alexandra Kastellorizios)


Mudgee Show Society (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Baby in Show: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
Puppy in Show: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Best in Group & Puppy in Group: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Baby in Group: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)


Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Puppy in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
Intermediate in Group: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Braidwood Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

Baby in Group: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
Baby of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)


Campbelltown & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)


Casino & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Junior of Breed: Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)
Aust Bred of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)


Tumut Show Society (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Baby in Group: Neberden Take it as it Comes (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
Baby of Breed: Neberden Take it as it Comes (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Bitch) of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)
Puppy (Dog) of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Gundog & Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Pauline Hewitt (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Baby of Breed: Hyrollers Rumour Has It (Ms S & Miss N Siemon)
Baby (Bitch) of Breed: Hyrollers Irish Charm (Ms S & Miss N Siemon)
Junior of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #431) (NT)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #432) (NT)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wysiwyg Breezn Thru Texan Law (Mrs Lyn Mellett)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #433) (NT)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


1-Mar-2019 (Friday)

Boorowa Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby (Bitch) of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)


24-Feb-2019 (Sunday)

2019 ACTEWAGL Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr T Johnston (UK)   Group Specials : Mr D Swift (New Zealand)

Res Bitch CC: Aust Ch Bathgate Sands Of Time (G C Douglas)
Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Sofala & District Show Society (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Berwick & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Ms Katherine Wishart (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


23-Feb-2019 (Saturday)

Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)


Rochester A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Britebay Black Tie Affair (M & L Brodie)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

Open in Show: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Puppy in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Avila Maid For Doulton (Imp NZ) (E & K Job / A & M Jones)
Puppy of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


22-Feb-2019 (Friday)

Cessnock & District Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)


17-Feb-2019 (Sunday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Neberden Take it as it Comes (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Bitch) of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Gunning P A & I Society Inc (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Low (Malaysia)   Group Specials : Mr M Low (Malaysia)

Group 3rd: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
BOB and Dog CC [CACIB]: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB & Bitch CC [CACIB]: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
Baby in Group: Brayroan Mischievous Chance (Julie Newbold)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Macdolly CantGetNoSatisfaction (Denise Burke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Macdolly Pepperpot (Heath Thomson)
Baby of Breed: Brayroan Mischievous Chance (Julie Newbold)
Baby (Dog) of Breed: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)
Junior of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
Junior (Dog) of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)


Dogs NSW Complex Fundraising Committee (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Baby in Group: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Collie Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


16-Feb-2019 (Saturday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Dog) of Breed: Neberden Take it as it Comes (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)


Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Connie Redhead (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Kangaroo Valley A & H Association (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Puppy in Show: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Baby in Group: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
Puppy in Group: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Intermediate in Group: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Baby in Group: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Sunshine Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Cheryl Currie (SA)   Group Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Britebay Witch Craft CD RAE AD JDX SD SPD DWD F I HTM I (M & L Brodie / Carol Buxton)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

Puppy in Group: Macdolly Pepperpot (Heath Thomson)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Dog CC & Junior of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Brayroan Chase N Chance (J Newbold)
Baby of Breed: Brayroan Mischievous Chance (Julie Newbold)
Baby (Dog) of Breed: Brayroan Thunder Chaser (J Newbold)
Minor of Breed: Macdolly CantGetNoSatisfaction (Denise Burke)
Puppy of Breed: Macdolly Pepperpot (Heath Thomson)
Junior (Bitch) of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)


Clifton Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Junior in Group: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Watersmeet Happy Chance (Mr K Houston)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Spezia Memories Of You (Jennifer Robb)
Bitch CC & Junior of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Spezia Touched By An Angel (Jennifer Robb)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)


All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Minor in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Minor of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Gundagai P & A Society (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)


Collie Club of SA Inc (All Breeds) (SA)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)


15-Feb-2019 (Friday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Baby of Breed: Neberden Take it as it Comes (Mr J / Mrs K & Miss K Neiberding)
Baby (Bitch) of Breed: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)


11-Feb-2019 (Monday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


10-Feb-2019 (Sunday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Morisset-Lake Macquarie Dist Agricultural Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


9-Feb-2019 (Saturday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Classic Dog Show (VIC)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Vincent Mcphee (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britebay Black Bindi (M & L Brodie)


Henty Show Society (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)
Baby of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)


Oberon Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm New Years Eve (Mrs Amanda Bray)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Baby in Group: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)
Open in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)
Bitch CC: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
Baby of Breed: Sandtoys In Overdrive (N & S Lane)


Allora Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Ines Dawes (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Watersmeet Happy Chance (Mr K Houston)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Baby of Breed: Hyrollers Irish Whiskey (Ms Susan & Miss Nadine Siemon)
Minor of Breed: Spezia Memories Of You (Jennifer Robb)
Junior of Breed: Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)
Intermediate of Breed: Spezia Touched By An Angel (Jennifer Robb)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Minor of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Avila Maid For Doulton (Imp NZ) (E & K Job / A & M Jones)
Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Avila Maid For Doulton (Imp NZ) (E & K Job / A & M Jones)
Minor of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mr G B Browne (VIC)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayped Ode To The Dark Knight (Mrs D Thomas)


8-Feb-2019 (Friday)

Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Open in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)


Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Puppy in Show: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Runner Up in Group & Open in Group: Watersmeet Happy Chance (Mr K Houston)
Puppy in Group: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Aust Bred in Group: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Watersmeet Happy Chance (Mr K Houston)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)
Baby of Breed: Watersmeet Natural Justice (Mrs L Emerton)
Minor of Breed: Spezia Memories Of You (Jennifer Robb)
Puppy of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Intermediate of Breed: Spezia Touched By An Angel (Jennifer Robb)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kebarlea Kabaret Royale (Geoff Love/Kerry Hutt)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kebarlea Kabaret Royale (Geoff Love/Kerry Hutt)


3-Feb-2019 (Sunday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Kim Meyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Baby of Breed: Bolwarra Paperback Writer (Megan Markotany)


Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
Minor in Show: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
Minor in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


2-Feb-2019 (Saturday)

Novocastrian Ladies Canine Association (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Marie Patten (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sheldarich Dreams Come True (Linda Rey)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Midnight Mystique (Holly Rey)


Novocastrian Ladies Canine Association (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Midnight Mystique (Holly Rey)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sheldarich Dreams Come True (Linda Rey)


Wollongong & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
Baby in Group: Bolwarra Paperback Writer (Megan Markotany)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Royoni Royal Watcher (AI) (S & S Strang)
Baby of Breed: Bolwarra Paperback Writer (Megan Markotany)
Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)


Wollongong & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Strike Alight (Megan Markotany)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)
Baby of Breed: Bolwarra Paperback Writer (Megan Markotany)
Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)


Rydal A H & P Association (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Michele Thomas (NSW)

Puppy in Group: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Highglee Celtic Mistry (D J & D C Mahoney)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli Handle TheTruth (D J & D C Mahoney)
Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
Minor in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)   Group Specials : Mrs F Smith (Argentina)

Minor in Show: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
Intermediate in Show: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
Minor in Group: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Penita A Moment In Time (T & J Skudder)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Penita Enchanting News (Mr T & Mrs J Skudder)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Puppy in Group: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Amamoor All Rounder (Mrs Debbie Thomas)
Baby of Breed: Hyrollers Irish Charm (Ms S & Miss N Siemon)
Minor of Breed: Amamoor Hot Chilli (Mrs Debbie Thomas)
Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)


1-Feb-2019 (Friday)

Non Sporting Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (WA)

General Specials : Dr R Lo (Phillipines)   Group Specials : Dr A Wardhana (Indonesia)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)


Canine Health Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)


28-Jan-2019 (Monday)

Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Junior in Group: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Bitch CC & Junior of Breed: Bolwarra Dressed For Success (Megan Markotany)
Intermediate of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms T Ahlman-Stockmari (Finland)   Group Specials : Ms J Wang (China)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)


27-Jan-2019 (Sunday)

Western Tiers Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Avila Maid For Doulton (Imp NZ) (E & K Job / A & M Jones)


Western Tiers Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John Palmer (NSW)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mr Eric Soti (SA)

Puppy in Show: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Best in Group & Puppy in Group: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Res Dog CC: Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Spezia Touched By An Angel (Jennifer Robb)
Minor of Breed: Spezia Memories Of You (Jennifer Robb)
Junior of Breed: Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)


Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs M Melchior (Luxenberg)   Group Specials : Mr Luiz Cabral Costa (Brazil)

Junior in Group: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Jayped Ode To The Dark Knight (Mrs D Thomas)
Intermediate of Breed: Aust Ch Romark Raindrops On Roses IAM (AI) (Mrs Lyn Mellett)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayped Ode To The Dark Knight (Mrs D Thomas)