Akita Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Akita (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

10-Nov-2019 (Sunday)

Westbury Agricultural Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
Junior in Group: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


9-Nov-2019 (Saturday)

Westbury Agricultural Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)




8-Nov-2019 (Friday)

Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


5-Nov-2019 (Tuesday)

Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Minor in Group: Kaisho Dont Stop Believin (Craig & Malisa Moffat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kaisho Dont Stop Believin (Craig & Malisa Moffat)


3-Nov-2019 (Sunday)

Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Northern All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


2-Nov-2019 (Saturday)

Ulverstone A & P Society (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)


Ulverstone A & P Society (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


Albury Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Northern All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


27-Oct-2019 (Sunday)



26-Oct-2019 (Saturday)

Royal Hobart Show (TAS)

General Specials : Mr S Helgesen (Norway)   Group Specials : Mr S Helgesen (Norway)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)


Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)

Baby in Group: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


20-Oct-2019 (Sunday)

Tasmanian Ladies Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr David Strachan (VIC)   Group Specials : Mrs Cathy Wallace (New Zealand)

Baby in Group: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 2) (VIC)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Dr William Crozier (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)


Dog of the Year Support Show (QLD)

Baby in Group: Kaisho Dont Stop Believin (Craig & Malisa Moffat)
Baby of Breed: Kaisho Dont Stop Believin (Craig & Malisa Moffat)


19-Oct-2019 (Saturday)

Longford Show Society Inc (TAS)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


The Rock Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)


18-Oct-2019 (Friday)

Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

Baby in Group: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby SweepStakes - 1st Place: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)


13-Oct-2019 (Sunday)

Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


12-Oct-2019 (Saturday)

Royal Launceston Show (TAS)

General Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)   Group Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


Ballarat Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mrs Nancy Wilson (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monarkin Take My Shot (Mike Higgins)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


7-Oct-2019 (Monday)

Walbundrie Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)   Group Specials : Mr Robert Rowbotham (Canada)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn / Miss T Dziego)


6-Oct-2019 (Sunday)

Burnie & District Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

State Bred in Group: Ryerson Pearl Harbour (Jillian Wiltshire)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Ryerson Pearl Harbour (Jillian Wiltshire)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)   Group Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn / Miss T Dziego)


5-Oct-2019 (Saturday)

Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Aust Bred in Show: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr John W Thompson (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


Culcairn P A H & I Society (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Margaret Jones (Canada)   Group Specials : Mr S Sim (Phillipines)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn / Miss T Dziego)


4-Oct-2019 (Friday)

Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)   Group Specials : Ms Margaret Jones (Canada)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shinano Strike A Pose (Julia Jones & G Freestone)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shinano Strike A Pose (Julia Jones & G Freestone)


29-Sep-2019 (Sunday)

Fairfield & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

Baby in Group: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)
Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


Kyneton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Ms Sylviane Tompousky (France)

Puppy in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


28-Sep-2019 (Saturday)

Hills Dog Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


Hills Dog Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


Temora Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Melbourne Royal Show (VIC)

General Specials : Mr Espen Engh (Norway)   Group Specials : Mr Nemanja Jovanovic (Serbia)

BOB & Bitch CC: Aust Sup Ch Shinano Star Attraction (Julia Jones & Gary Freestone)
Dog CC: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


22-Sep-2019 (Sunday)

Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


Lockhart Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Esther Benson (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


21-Sep-2019 (Saturday)

Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Michele Thomas (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


Woodlands & Childrens Charity Homes (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)

Baby of Breed: Miskas The Marvelous One (Monica A Vaughan)


14-Sep-2019 (Saturday)

Asian Breeds Dog Club of NSW Inc (Gold Show) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


Asian Breeds Dog Club of NSW Inc (Black Show) (NSW) (S)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


8-Sep-2019 (Sunday)

Adelaide Royal Show (SA)

General Specials : Mr Michael Leonard (Ireland)   Group Specials : Mr Michael Leonard (Ireland)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Shokuma Razzle Dazzle (Mr D Klingberg / Miss W Osborn / Miss T Dziego)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
Dog CC: Aust Sup Ch Monarkin Take My Shot (Mike Higgins)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


7-Sep-2019 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


1-Sep-2019 (Sunday)

Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr J Singh (India)   Group Specials : Ms K Grant (Canada)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


31-Aug-2019 (Saturday)

East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Ms A Rivera Franco (Columbia)   Group Specials : Sen J A Grillo (Columbia)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

Junior in Group: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


30-Aug-2019 (Friday)


Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr Stelios Makaritis (Greece)   Group Specials : Mr B Hsu (Taiwan)

Group 3rd: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)
BOB, Bitch CC & Open of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)


29-Aug-2019 (Thursday)

East Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Puppy in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


25-Aug-2019 (Sunday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Sale-Maffra & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr J Clark (New Zealand)   Group Specials : Mr C Liu (Taiwan)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Puppy in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


24-Aug-2019 (Saturday)

Ganmain Show Society (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)


British Bulldog Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


British Bulldog Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shokuma Blaze Of Glory (AI) (Kendall Pearce)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #444) (NT)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #445) (NT)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #446) (NT)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shokuma DeJa Vu (D Klingberg & W Osborn)


23-Aug-2019 (Friday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)


Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Muldoon (Ireland)   Group Specials : Mr John Muldoon (Ireland)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
Puppy in Group: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shinano Custom Design (J Jones & G Freestone)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Monarkin Midnite Masquerade (Mike Higgins)