Schipperke Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Schipperke (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-Jun-2019 (Sunday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

Open in Group: Aust Ch Monterrez X Factor (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez X Factor (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Anna Jermolajew (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


Thuringowan City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Baby in Group: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Intermediate in Group: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby (Dog) of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


15-Jun-2019 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (NSW)

General Specials : Mrs Anna Spanswick (NSW)   Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)

Minor of Breed: Breogan Simplya Lil Blak Numba (J Spacek)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Exmoor Black Mistress (Imp NZ) (Miss M Hunt)
State Bred in Group: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: NZ Ch / Aust Ch Exmoor Malvina Minor (Imp NZ) (Mrs A Hunt)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Exmoor Black Mistress (Imp NZ) (Miss M Hunt)


Thuringowan City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Thuringowan City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs June Ashton (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby (Dog) of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs June Ashton (SA)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby (Dog) of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)



14-Jun-2019 (Friday)

Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Miss Breanne Lancey (QLD)

Baby in Show: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Baby in Group: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Junior in Group: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Res Dog & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Best Bitch & Junior of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Reserve Bitch & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby (Dog) of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


10-Jun-2019 (Monday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Gary Heyden (QLD)   Group Specials : Mr Brett Abraham (QLD)

Baby in Group: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)   Group Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)


9-Jun-2019 (Sunday)

Ipswich Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr David Miller (USA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby (Dog) of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Tanzapaw First Edition (Tania McAlister)


Ipswich Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


Tully & District Kennel Club (Show 3) (QLD)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Deirdre Paterson (SA)

Open in Show: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


8-Jun-2019 (Saturday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)   Group Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby (Dog) of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)


Tully & District Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Atherton Tableland Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Deirdre Paterson (SA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Open in Show: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


7-Jun-2019 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Impey (South Africa)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


Caboolture & District P A & I Association Ltd (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby in Group: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Minor in Group: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate in Group: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)



6-Jun-2019 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carolyn Alexander (USA)   Group Specials : Mr David Alexander (USA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


2-Jun-2019 (Sunday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr A Gong (China)

Bitch CC: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Gay McNeill (QLD)   Group Specials : Mrs Lynn Nielsen (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Reserve Dog & Puppy of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


1-Jun-2019 (Saturday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr David Miller (USA)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Noonameena Beta Centouri At Monterrez (Graham Cruse)


31-May-2019 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Open in Group: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Tanzapaw Classic Example (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Junior in Group: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Masato Igawa (Japan)   Group Specials : Ms Margaret Martin (Ireland)

Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


26-May-2019 (Sunday)

Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)


Manilla & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Gemma Folli (NSW)

Baby in Group: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Open in Group: Aust Gr Ch Breogan Highwaytoa Black Panda (Helen Rixon)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Breogan Highwaytoa Black Panda (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


25-May-2019 (Saturday)

Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch / Aust Ch Exmoor Malvina Minor (Imp NZ) (Mrs A Hunt)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Runner Up NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Reserve Dog & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

R/UP BOB and Dog CC: Noonameena Bobby Bruce (Mr J Faber)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sanlyn Simply An Aussie Dream (Imp NZ) (J Spacek)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Breogan Simplya Lil Blak Numba (J Spacek)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Russell (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sanlyn Simply An Aussie Dream (Imp NZ) (J Spacek)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Breogan Simplya Lil Blak Numba (J Spacek)


Manilla & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Aust Bred in Group: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


24-May-2019 (Friday)

Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Manilla & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


19-May-2019 (Sunday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Dennis (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Adorin Had To Be Hadley (Ms Rochelle Manderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Adorin In Liu Of Lucy (Rochelle Manderson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Geelong & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

Aust Bred in Show: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Ticket to Ride (Imp NZ) (Barbara Craft)


18-May-2019 (Saturday)

Blackbutt Show Society Inc (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Charters Towers Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Charters Towers Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mrs Ruth Collicutt (TAS)

Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Ms Annette Alexander (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Ticket to Ride (Imp NZ) (Barbara Craft)


15-May-2019 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


12-May-2019 (Sunday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Baby in Group: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Gemma Folli (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
Minor of Breed: Monterrez Business Class (Graham Cruse)
Puppy of Breed: Noonameena Beta Centouri At Monterrez (Graham Cruse)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Adorin In Liu Of Lucy (Rochelle Manderson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Adorin Had To Be Hadley (Ms Rochelle Manderson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Cootamundra All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr Gregory Lamb (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Noonameena Bobby Bruce (Mr J Faber)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Noonameena Bobby Bruce (Mr J Faber)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Ticket to Ride (Imp NZ) (Barbara Craft)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


11-May-2019 (Saturday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

Aust Bred in Show: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Crows Nest A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Dublin Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Open in Group: Aust Gr Ch Sanlyn Ticket to Ride (Imp NZ) (Barbara Craft)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Ticket to Ride (Imp NZ) (Barbara Craft)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


10-May-2019 (Friday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


6-May-2019 (Monday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mr David Johnson (SA)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


5-May-2019 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #436) (NT)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Open in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #437) (NT)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Open in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #438) (NT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Open in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Bathurst A H & P Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Baby of Breed: Rixown Riches Skip Away (Helen Rixon)


Woodenbong Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)


Colac Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


Mareeba & District Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Cairns City Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Peter Martin (SA)   Group Specials : Mr Peter Martin (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Liane Horne (QLD)   Group Specials : Ms Liane Horne (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Reserve Dog & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


4-May-2019 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)


Albion Park Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #434) (NT)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Open in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #435) (NT)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Open in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Bonalbo Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Puppy in Group: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)


Colac Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)


Colac Ladies Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)


Mareeba & District Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


South Burnett National Show Society (Kingaroy) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Cairns City Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


28-Apr-2019 (Sunday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez X Factor (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez X Factor (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr J Clark (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


27-Apr-2019 (Saturday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)


Greensborough Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)


Ladies Kennel Association Of NSW (GOLD SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sanlyn Simply An Aussie Dream (Imp NZ) (J Spacek)
Baby of Breed: Breogan Simplya Lil Blak Numba (J Spacek)


Ladies Kennel Association Of NSW (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sanlyn Simply An Aussie Dream (Imp NZ) (J Spacek)
Baby of Breed: Breogan Simplya Lil Blak Numba (J Spacek)


Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr J Clark (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


Midlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Donna Saltau (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


26-Apr-2019 (Friday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)


National Capital Kennel Club Anzac Cluster (ACT)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)


Greensborough Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


Midlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


25-Apr-2019 (Thursday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Frieda Clifton (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ophnbark Creme De La Creme (Ophnbark Kennels)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)


Anzac Day Show (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mrs Wendy Maisey (Canada)

BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Noonameena Bobby Bruce (Mr J Faber)
Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
Runner Up in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Aust Bred in Group: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mr David Brace (VIC)

Puppy in Group: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)


21-Apr-2019 (Sunday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Group 2nd: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Easter Festival Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Easter Festival Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Neville Jackson (QLD)   Group Specials : Mr Neville Jackson (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


20-Apr-2019 (Saturday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

BOB and Dog CC: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Cloncurry & District Canine Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


19-Apr-2019 (Friday)

Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)

R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Edward Ryder (QLD)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Watch This Space (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Star Kingdom (Pauline Grutzner/Marjory Adkins)


14-Apr-2019 (Sunday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Sandra Craig (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Tracy Hofman (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)


13-Apr-2019 (Saturday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Bob Lott (SA)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)


Nanango Agricultural Pastoral & Mining Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate in Group: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Norquay (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


12-Apr-2019 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate in Group: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


7-Apr-2019 (Sunday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Miss Cindy Elliott (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


6-Apr-2019 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Runner Up in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Best in Show & Open in Show: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)


Camden Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beadale Black On Black (M Cook)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)

Baby in Group: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate in Group: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Baby in Group: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


5-Apr-2019 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


31-Mar-2019 (Sunday)

Wingham Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Noonameena Alpha Centouri NBT (J Faber)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rixown Royal Romance (Helen Rixon)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


30-Mar-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society Qld Toowoomba (QLD)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Ilaria Biondi DeCiabatti (Peru)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tanzapaw You R Mine (Mrs Tania McAlister)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bargchain Hits A Vote In Time (Mrs T McAlister)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rixown Royal Romance (Helen Rixon)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

Group 3rd: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
BOB and Dog CC: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Shackleford (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)


29-Mar-2019 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)


24-Mar-2019 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
Aust Bred in Group: Aust Ch Monterrez X Factor (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monterrez Superstar (G Cruse & N Curwen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez X Factor (NBT) (Graham Cruse & Neil Curwen)
Baby of Breed: Monterrez Business Class (Graham Cruse)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Miss Breanne Lancey (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Best Bitch & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Reserve Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, Best NEUTER Dog & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
R/UP NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rixown Royal Romance (Helen Rixon)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)


Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Walsh (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)


23-Mar-2019 (Saturday)

Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Pandec Free Spirit (Tania McAlister)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Miss Kerry Maguire (QLD)

BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Exmoor Raven Magic (Imp NZ) (Mrs Tania McAlister)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rixown Royal Romance (Helen Rixon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)


Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch / Aust Ch Exmoor Malvina Minor (Imp NZ) (Mrs A Hunt)
Dog CC & Minor of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)


Goomeri and District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)


22-Mar-2019 (Friday)

Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rixown Royal Romance (Helen Rixon)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)