English Setter Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the English Setter (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

14-May-2021 (Friday)

South West Slopes All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)


Temora All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)


10-May-2021 (Monday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)



9-May-2021 (Sunday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Res Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Intermediate in Group: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)


8-May-2021 (Saturday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)


British Bulldog Club of Tasmania (All Breeds) (TAS)

General Specials : Mr Raymond Wall (TAS)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

Runner Up in Group & Open in Group: Am & Aust Ch Willowpond N Bendeela Im Warning you (Imp USA) (Paul Terrett)
Intermediate in Group: Aust Ch Bendeela Born To Rule (Paul Terrett)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Am & Aust Ch Willowpond N Bendeela Im Warning you (Imp USA) (Paul Terrett)
R/UP BOB, Res Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Bendeela Born To Rule (Paul Terrett)


Dublin Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


Dublin Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)


2-May-2021 (Sunday)

Colac Ladies Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Wright (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


1-May-2021 (Saturday)

Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Kathy Sproat (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

Minor in Group: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bendeela Your So Good (Jane Myers)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Mrs Joanne McCann (QLD)

R/UP BOB & Puppy of Breed: Bendeela Your So Good (Jane Myers)


25-Apr-2021 (Sunday)

Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla HeavenlyDesign (M Heritage)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)



24-Apr-2021 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Glengordon Bees Allonsy (T Herber & J Newbold)


Sunshine Coast Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Glengordon Bees Allonsy (T Herber & J Newbold)


Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Group 3rd: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr Kim Meyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla HeavenlyDesign (M Heritage)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


ACT Gundog Society Inc (ACT) (S)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla HeavenlyDesign (M Heritage)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)


18-Apr-2021 (Sunday)

Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Kim Meyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Glengordon Bees Allonsy (T Herber & J Newbold)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB & Bitch CC: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


17-Apr-2021 (Saturday)

Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Bob Lott (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)



Western Tiers Kennel Club (Show B) (TAS)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Jayne Griffin (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bendeela Born To Rule (Paul Terrett)


16-Apr-2021 (Friday)

ADSS (SA)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


11-Apr-2021 (Sunday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)


10-Apr-2021 (Saturday)

Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Allonsy (T Herber & J Newbold)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Ms Margaret Dalos (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


5-Apr-2021 (Monday)

Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


4-Apr-2021 (Sunday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Roni Oma (WA)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


3-Apr-2021 (Saturday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)


Setter Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Blake Wistuba (NSW)

Puppy in Show: Waratah Im All Sassy (Miss E Reid)
Puppy of Breed: Waratah Im All Sassy (Miss E Reid)


English Setter Club Inc (NSW) (S)

General Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Sapperset Special Operations (L Shirley & S Natoli)
Puppy in Show: Waratah Im All Sassy (Miss E Reid)
Junior in Show: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sapperset Special Operations (L Shirley & S Natoli)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Waratah Im All Sassy (Miss E Reid)


2-Apr-2021 (Friday)

Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


28-Mar-2021 (Sunday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Paul Danaher (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Allonsy (T Herber & J Newbold)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Allonsy (T Herber & J Newbold)


Twilight Canine Country Club (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


27-Mar-2021 (Saturday)

Hound Club of Tasmania ALL BREEDS Show (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)

Baby of Breed: Bendeela Your So Good (Jane Myers)
Puppy of Breed: Mocmien Duke Of Clarence (Harrison Malaie)


Hound Club of Tasmania ALL BREEDS Show (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Puppy of Breed: Mocmien Duke Of Clarence (Harrison Malaie)


Dogs Victoria (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mr David Lassam (VIC)

BOB, Best Dog & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)


21-Mar-2021 (Sunday)

SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


Kerang & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


20-Mar-2021 (Saturday)

Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


Cohuna A P & H Society (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


19-Mar-2021 (Friday)

Cohuna & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Junior in Group: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


13-Mar-2021 (Saturday)

Sunshine Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Vincent Mcphee (VIC)

R/UP BOB & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
Baby of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


Brighton Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Baby of Breed: Bendeela Your So Good (Jane Myers)
Minor of Breed: Mocmien Duke Of Clarence (Harrison Malaie)


8-Mar-2021 (Monday)

ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Dr John Montgomery (ACT)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)

BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)


Bulla Amenities Covid Show (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


7-Mar-2021 (Sunday)

Tarago District Show Society Inc (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nundialla Midnightfire (Marlene Cross)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Nundialla Fight Fire With Fire (M Cross)


Yarram & District Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)

Junior in Group: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


6-Mar-2021 (Saturday)

Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Intermediate in Group: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr Phil Thompson (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


Tumut Show Society (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Puppy in Group: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla HeavenlyDesign (M Heritage)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Kybraaron Candy Man (M Heritage)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)


Yarram & District Canine Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


Yarram & District Canine Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bendeela Born To Rule (Paul Terrett)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bendeela Born To Rule (Paul Terrett)


5-Mar-2021 (Friday)

Boorowa Show Society Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Nundialla Fight Fire With Fire (M Cross)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kybraaron Candy Man (M Heritage)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Nundialla Fight Fire With Fire (M Cross)


Boorowa Show Society Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Intermediate of Breed: Kybraaron Candy Man (M Heritage)


28-Feb-2021 (Sunday)

RNCAS Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr G B Browne (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
Res Dog CC & Junior of Breed: Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
Intermediate (Dog) of Breed: Fairray Quick N Go (Imp ITY) (Marlene Cross)


RNCAS Royal Canberra GUNDOG Group Show (ACT) (S)

General Specials : Dr Robert Zammit (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hung Jnr Ch Expensive Stone Ametyst At Zensu (Imp HUN) (Mr B & Mrs H Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Nundialla Midnightfire (Marlene Cross)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)


27-Feb-2021 (Saturday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


26-Feb-2021 (Friday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Vern Malloy (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)


ADSS (SA)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Orwin Rex Luther (Mr J & Mrs S Nickholds/Miss E Todd)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Graylors Serafima (Mr J & Mrs S Nickholds / Miss E Todd)


21-Feb-2021 (Sunday)

Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Orwin Prince Of Polaris (E Reid)
Bitch CC & Puppy of Breed: Waratah Im All Sassy (Miss E Reid)


20-Feb-2021 (Saturday)

Gundagai P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Nundialla Fight Fire With Fire (M Cross)
Aust Bred in Group: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Nundialla HeavenlyDesign (M Heritage)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kybraaron Limited Edition (M Heritage & D Tuckwell)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Kybraaron Candy Man (M Heritage)
Minor of Breed: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
Open of Breed: Aust Ch Sevenoaks Canadian Spirit (Imp CAN) (Megan Heritage)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Nundialla Fight Fire With Fire (M Cross)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)


Tasmanian Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Willowpond N Bendeela Im Warning you (Imp USA) (Paul Terrett)
Baby of Breed: Bendeela Your So Good (Jane Myers)
Minor of Breed: Mocmien Duke Of Clarence (Harrison Malaie)


Tasmanian Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

Baby in Group: Bendeela Your So Good (Jane Myers)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Willowpond N Bendeela Im Warning you (Imp USA) (Paul Terrett)
Baby of Breed: Bendeela Your So Good (Jane Myers)
Minor of Breed: Mocmien Duke Of Clarence (Harrison Malaie)


Yarra Glen Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Glengordon Bees Blue Comet (Michaela Barraclough)
Bitch CC & Minor of Breed: Tyburn Flying First Class (Michaela Barraclough)