Swedish Vallhund Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Swedish Vallhund (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

14-Jul-2024 (Sunday)

West Australian Kennel Club Winter Festival (WA)

General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Nikki Chou Yu Ting (Singapore)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Dogs Qld Dog of the Year Committee (QLD)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

Minor in Group: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


13-Jul-2024 (Saturday)

West Australian Kennel Club Winter Festival (WA)

General Specials : Keiko Fujihata (Japan)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Ms Nikki Chou Yu Ting (Singapore)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Dogs Qld Dog of the Year Committee (QLD)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)   Group Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)

Minor in Group: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)



12-Jul-2024 (Friday)

West Australian Kennel Club Winter Festival - FCI Show (WA)

General Specials : Mrs Haruko Mizukoshi (Japan)   Group Specials : Ms Yoko Koda (Japan)

BOB, Bitch CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Innisfail & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Icanhaz A Celestial Comet (Heather Scofield)
Aust Bred in Group: Aust Ch Icanhaz A Celestial Comet (Heather Scofield)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Icanhaz A Celestial Comet (Heather Scofield)
Dog CC & Open of Breed: Aus Ch Osuno Grey Grenade (Heather Scofield)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)


Dogs Qld Dog of the Year Committee (QLD)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


7-Jul-2024 (Sunday)

Atherton Tableland Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Malanda Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


6-Jul-2024 (Saturday)

Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Douglas Bowe (WA)   Group Specials : Mr Douglas Bowe (WA)

Intermediate in Group: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mrs Delia Wells (WA)   Group Specials : MS Cindy Didsman (WA)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


5-Jul-2024 (Friday)

Herbert River P & A Association Inc (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Aust Bred in Group: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)


30-Jun-2024 (Sunday)

Townsville Kennel Association (QLD)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)



29-Jun-2024 (Saturday)

Townsville Kennel Association (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


28-Jun-2024 (Friday)

Redcliffe A.H & I. Society Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)


24-Jun-2024 (Monday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)   Group Specials : Mr Mark Clarke (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


23-Jun-2024 (Sunday)

Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)   Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)

Baby in Group: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


Queensland Kennel Council (QLD)

   Group Specials : Mrs Julene Brady (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby in Group: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)   Group Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


Dogs West Celebration of the Best Fundraiser (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Hugh Gent (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Dogs West Celebration of the Best Fundraiser (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Cloncurry & District Canine Club (Show 3) (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

State Bred in Group: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)


22-Jun-2024 (Saturday)

Queensland Kennel Council (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)

Baby in Group: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


Queensland Kennel Council (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Baby in Group: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


Cloncurry & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

State Bred in Group: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)


Cloncurry & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

State Bred in Show: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)
Best in Group & State Bred in Group: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aus Ch Miyggdrasil Celestial Eclipse (Heather Scofield)


20-Jun-2024 (Thursday)

Mackay Agricultural Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


16-Jun-2024 (Sunday)

Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Open in Show: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Trendam U Need To Calm Down (Mrs A J & Miss S J Smith)


Pioneer Valley Agricultural Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


15-Jun-2024 (Saturday)

Mackay Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Mackay Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Trendam U Need To Calm Down (Mrs A J & Miss S J Smith)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Trendam U Need To Calm Down (Mrs A J & Miss S J Smith)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Trendam U Need To Calm Down (Mrs A J & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)


14-Jun-2024 (Friday)

Lowood Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


Mackay Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


10-Jun-2024 (Monday)

Victorian Spitz Breeds Club Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


9-Jun-2024 (Sunday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Honey Gross-Richardson (WA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Yuggera Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr J Liimatainen (Finland)   Group Specials : Mr Andrew Ziebell (QLD)

Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


Yuggera Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr A Landarte (Uraguay)   Group Specials : Mr Mel Saranchuk (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


8-Jun-2024 (Saturday)

Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Yuggera Canine Club (FCI Show) (QLD)

General Specials : Mr L Heinesche (Luxembourg)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Bitch CC & Open of Breed [CACIB]: Icanhaz Dark Matter (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
Puppy of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)
Junior of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)


7-Jun-2024 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr A Ferruggiaro (USA)   Group Specials : Ms Denise Dean (USA)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Yuggera Canine Club (Group Shows) (QLD)

   Group Specials : Jorge Nallem (Uraguay)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
Junior of Breed: Barahwolfe Hunky Dory (Imp NZ) (J & K Faulkner)


Caboolture & District P A & I Association Ltd (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Aust Bred in Group: Trendam U Need To Calm Down (Mrs A J & Miss S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Trendam U Need To Calm Down (Mrs A J & Miss S J Smith)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)


6-Jun-2024 (Thursday)


Yuggera Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr S Mitrevski (North Macedonia)   Group Specials : Mr L Heinesche (Luxembourg)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)


Yuggera Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)   Group Specials : Mr A Landarte (Uraguay)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
Baby of Breed: Icanhaz Galactic Halo (Alexandra Proudfoot)


5-Jun-2024 (Wednesday)

Emerald Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


2-Jun-2024 (Sunday)

Lockyer Valley Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Linda Adams (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Barahwolfe Hunky Dory (Imp NZ) (J & K Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)


Sarina Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

Open in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)



1-Jun-2024 (Saturday)

Sarina Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Langford (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Sarina Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)   Group Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Dogs SA Winter International Championship Show (SA)

General Specials : Mr Mitsunori Terada (Japan)   Group Specials : Dr Z Agabeyli (Azerbaijan)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Lokynnda Games People Play (K Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


31-May-2024 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Barahwolfe Hunky Dory (Imp NZ) (J & K Faulkner)


Lockyer Valley Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

State Bred in Group: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Barahwolfe Hunky Dory (Imp NZ) (J & K Faulkner)


Dogs SA Winter International FCI Championship Show (SA)

General Specials : Jorge Nallem (Uraguay)   Group Specials : Mr Mitsunori Terada (Japan)

BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)
R/UP BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Ch Lokynnda Games People Play (K Adams)


29-May-2024 (Wednesday)

Clermont Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


26-May-2024 (Sunday)

Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Roni Oma (WA)   Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)   Group Specials : Mrs E Middleton (New Zealand)

Junior in Show: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
Junior in Group: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


25-May-2024 (Saturday)

Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs E Middleton (New Zealand)   Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)

Junior in Show: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
Junior in Group: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


24-May-2024 (Friday)

Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)   Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


19-May-2024 (Sunday)

Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Olga Meyer (WA)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


18-May-2024 (Saturday)

South West Slopes All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


Blackbutt Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Junior in Group: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


Charters Towers Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Charters Towers Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


17-May-2024 (Friday)

South West Slopes All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Linda Adams (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)


11-May-2024 (Saturday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Dublin Kennel Club Inc (Show 1) - ANKC & A2O Show (SA)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lokynnda Games People Play (K Adams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ausled Kaa Chil NT (Lynda Webb)


Dublin Kennel Club Inc (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Ausled Kaa Chil NT (Lynda Webb)


Tully and District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


10-May-2024 (Friday)

Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


6-May-2024 (Monday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)   Group Specials : Ms Jennifer Baker (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)


Mareeba & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Cheryl Currie (SA)   Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


5-May-2024 (Sunday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)


Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Eidsvold Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Minor in Group: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Open in Group: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (Show 1) (SA) (S)

General Specials : Miss Lorell Sheppard (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ausled Kaa Chil NT (Lynda Webb)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lokynnda Games People Play (K Adams)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (Show 2) (SA) (S)

General Specials : Ms Lee-Ann Lynch (New Zealand)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lokynnda Games People Play (K Adams)
Bitch CC & Junior of Breed: Lokynnda Aayla Securals (Lynda Webb)


4-May-2024 (Saturday)

Cairns City Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Cairns City Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)


South Burnett National (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)

Minor in Show: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
Minor in Group: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)
Junior in Group: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
Minor of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


Working Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)


Working Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)


Working Dog Club of WA Inc (Show 1) (WA) (S)

General Specials : Miss Rhiannon Anderson (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Working Dog Club of WA Inc (Show 2) (WA) (S)

General Specials : Mr Andrew Ziebell (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ausled Santas Vixen NT (Karen Colli)


Corowa Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Toke ST RA (Dianne Costello)


3-May-2024 (Friday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno The Odyssey (Imp NZ) (A Proudfoot)


28-Apr-2024 (Sunday)

Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
Open in Group: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ausled Kaa Chil NT (Lynda Webb)


27-Apr-2024 (Saturday)

Caboolture Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Ms Ashlea Stanton (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)


Caboolture Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Group 3rd: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)


Pioneer Valley Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)   Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)

Best in Show & State Bred in Show: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)


Pioneer Valley Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lokynnda Aayla Securals (Lynda Webb)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Miss Beverley Watt (VIC)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lokynnda Aayla Securals (Lynda Webb)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Lokynnda Games People Play (K Adams)


26-Apr-2024 (Friday)

Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)

General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand)   Group Specials : Miss Emma Luxford (WA)

Junior in Group: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Osuno Feature Fokus (Imp NZ) (A J & S J Smith)
Minor of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


25-Apr-2024 (Thursday)

Dogs Queensland Anzac Day Show (QLD)

General Specials : Mr Victor Jones (QLD)   Group Specials : Mrs Shelley Wildman (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Trendam Like Toy Soldiers (Mrs A J Smith & Miss S J Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Trendam Beautyskool Dropout (Mrs A J & Miss S J Smith)
Minor of Breed: Balgravia Sheriff Rosco (Kristi Faulkner)


21-Apr-2024 (Sunday)

Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)   Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)


Callide Valley Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Osuno Boomerang Babe (Imp NZ) (Miss S & Mrs N Morris)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Osuno Boomerang Babe (Imp NZ) (Miss S & Mrs N Morris)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Osuno Boomerang Babe (Imp NZ) (Miss S & Mrs N Morris)


20-Apr-2024 (Saturday)

Royal Agricultural Society of Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Taylor (Canada)   Group Specials : Mrs L White (Canada)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Snodogz Tiger Wolfe (Kristi Faulkner)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snodogz Tiger Wolfe (Kristi Faulkner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balgravia Rudolf (Kristi Faulkner)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Thunder (S E Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miyggdrasil Celestial Aura (Heather Scofield & Ann Grimshaw)