Welsh Corgi (Pembroke) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Welsh Corgi (Pembroke) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-Jun-2019 (Sunday)

Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

Aust Bred in Group: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


15-Jun-2019 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (NSW)

General Specials : Mrs Anna Spanswick (NSW)   Group Specials : Mr Kurt Morton (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Baby in Group: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)


Thuringowan City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Isis & District Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mr Michael Camac (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)


Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs June Ashton (SA)

Puppy in Group: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs June Ashton (SA)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)



14-Jun-2019 (Friday)

Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

Puppy in Group: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


13-Jun-2019 (Thursday)

Rockhampton Agricultural Show (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Junior in Group: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)


10-Jun-2019 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


Victorian Spitz Breeds Club Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr James Camac (VIC)

Baby in Show: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
Minor of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Gary Heyden (QLD)   Group Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)
R/UP BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)   Group Specials : Ms Margaret Martin (Ireland)

Puppy in Group: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


9-Jun-2019 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

Minor in Group: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)


Ipswich Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)   Group Specials : Mrs Jessica Reilly (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Tully & District Kennel Club (Show 3) (QLD)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Deirdre Paterson (SA)

Junior in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Parkes & District Kennel Club Inc (Show 2) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Junior in Group: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
R/UP BOB and Dog CC: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)


Parkes & District Kennel Club Inc (Show 3) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Junior in Group: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)


8-Jun-2019 (Saturday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)


Working Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Sue Impey (South Africa)

Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Puppy of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Working Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Sylvia Meekings (VIC)

Puppy in Show: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)


Gladstone Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Open in Show: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
Minor in Group: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Open in Group: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)   Group Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)

Puppy in Group: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Tully & District Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Atherton Tableland Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Deirdre Paterson (SA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Parkes & District Kennel Club Inc (Show 1) (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Junior in Group: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)



7-Jun-2019 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Impey (South Africa)   Group Specials : Dr Varnia Regina Haga (Brazil)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Lynn Nielsen (QLD)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler & Nikki Van De Walle)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler & Nikki Van De Walle)


6-Jun-2019 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carolyn Alexander (USA)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)


5-Jun-2019 (Wednesday)

Emerald Show Society (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Open in Show: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
Best in Group & Aust Bred in Group: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
Open in Group: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aberlee Im No Angel (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


2-Jun-2019 (Sunday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Baby in Group: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
Baby of Breed: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr Hiroshi Kamisato (Japan)

BOB and Dog CC: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
Junior of Breed: Purdella Irish Eyes R Envious (Mr H & Mrs J Smith)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Gay McNeill (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Puppy in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


1-Jun-2019 (Saturday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
Junior in Group: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
Baby of Breed: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr Masato Igawa (Japan)

Puppy of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Christopher J Talbot (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Puppy in Group: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Res Dog CC: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
Minor of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
Puppy (Bitch) of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Minor in Group: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Bowen Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Puppy in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Bowen Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Puppy in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


31-May-2019 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Leah Ryan (NSW)

Baby in Group: Aberlee My Funny Valentine (Gloria Woodward)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Baby of Breed: Aberlee My Funny Valentine (Gloria Woodward)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
Baby of Breed: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Masato Igawa (Japan)   Group Specials : Ms Margaret Martin (Ireland)

BOB and Dog CC [CACIB]: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB & Bitch CC [CACIB]: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)
Puppy of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


26-May-2019 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Sarina Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Jessica Reilly (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)
Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


Manilla & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler & Nikki Van De Walle)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler & Nikki Van De Walle)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
Baby of Breed: Dosslynne Stayin Home (Hile & Wood)


25-May-2019 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr John Sullivan (SA)

Baby in Group: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Baby in Group: Aberlee My Funny Valentine (Gloria Woodward)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Baby of Breed: Aberlee My Funny Valentine (Gloria Woodward)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)
Res Bitch CC: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Sarina Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Puppy in Group: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Sarina Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

Junior in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Puppy in Group: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Manilla & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
Dog CC: Aust Ch Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler & Nikki Van De Walle)
Baby of Breed: Dosslynne Stayin Home (Hile & Wood)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (TAS)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

Minor in Group: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)
Puppy in Group: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Matthews (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


24-May-2019 (Friday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Manilla & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Minor in Group: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah Its Winter Here In Paris (Mrs Liana Bettison)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Dog CC: Aust Ch Cuuchin Black Sambucca (Joyce Wheeler & Nikki Van De Walle)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)


20-May-2019 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Hockey (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


19-May-2019 (Sunday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Dennis (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Shane Thomas (QLD)

Best in Show & State Bred in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Puppy in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


Geelong & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Minor in Group: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Mrs Elaine Job (TAS)

Intermediate in Group: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


18-May-2019 (Saturday)

Cessnock Dog Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

Puppy of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)   Group Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Puppy of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Pearson (NSW)

Puppy of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)
Res Bitch CC: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Charters Towers Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

Puppy in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
State Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Charters Towers Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mr T Rathakrishnan (Singapore)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Dog CC & Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Dog CC: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


Working Dog Club of Tasmania (TAS) (S)

General Specials : Miss Lisa Carpenter (QLD)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pricewey Precious Gift (Mrs M Price)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)
Res Dog CC: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Sue Scholes (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)


17-May-2019 (Friday)

Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs C Graham (Canada)   Group Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)

Puppy in Group: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr F Bu (China)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Puppy of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Puppy in Group: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Puppy of Breed: Becassmic Seek and Destroy (Renay Grace)


13-May-2019 (Monday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


12-May-2019 (Sunday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Sandra Craig (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Anwyl Leave ThLast Dance ForMe (AI) (B F & R G Robertson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anwyl Leave ThLast Dance ForMe (AI) (B F & R G Robertson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Minor in Group: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Cootamundra All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Dog CC & Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Puppy in Group: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Res Dog CC & Minor of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
Puppy of Breed: Becassmic Girls Got Rhythm (Renay Grace)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


11-May-2019 (Saturday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Orange Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Mundubbera Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Minor in Group: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sidwell No Reason To Cry (A L & C A Keong)
Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Crows Nest A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Minor in Group: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)
State Bred in Group: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Michele Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Minor of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Dublin Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)


10-May-2019 (Friday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Dosslynne Stayin Home (Hile & Wood)


Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


6-May-2019 (Monday)

Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mr David Johnson (SA)

Minor in Show: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Runner Up in Group & Minor in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


5-May-2019 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)   Group Specials : Ms Belinda Hales (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fergwyn In Style (B Ludowici)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fergwyn I Had A Dream (B Ludowici & M Young)


Woodenbong Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Minor of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
Baby of Breed: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)


Mildura & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Minor in Group: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
Minor of Breed: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)


Mareeba & District Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Minor in Show: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Minor in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Eidsvold Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Cairns City Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Peter Martin (SA)   Group Specials : Mr Peter Martin (SA)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Minor in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Anbenly Jadore (J McCann/ J Burgess & A Anagnostis)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Baby in Group: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Junior in Group: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
Baby of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (SA) (S)

General Specials : Mr John Fenner (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pemvale Fox N Sox (Mrs K Flynn & Miss B Bonham)


4-May-2019 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fergwyn I Had A Dream (B Ludowici & M Young)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fergwyn In Style (B Ludowici)


Albion Park Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Hockey (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fergwyn I Had A Dream (B Ludowici & M Young)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fergwyn In Style (B Ludowici)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Minor in Group: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Baby in Group: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)
Baby of Breed: Anwyl Tell It In A Song (Mrs J R Attwater)


Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Minor in Show: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Minor in Group: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Junior in Group: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)


Colac Ladies Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Minor in Group: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


Mareeba & District Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Minor in Show: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Runner Up in Group & Minor in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


South Burnett National Show Society (Kingaroy) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Puppy in Group: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Cairns City Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Junior in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Minor in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Anbenly Jadore (J McCann/ J Burgess & A Anagnostis)


Working Dog Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mr Peter Flynn (SA)

Junior in Show: Anwyl Early Morning Edition (Joanne Mccann & John Burgess)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Anwyl Early Morning Edition (Joanne Mccann & John Burgess)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Anbenly Jadore (J McCann/ J Burgess & A Anagnostis)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)


Capricorn Coast Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Baby in Group: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Junior in Group: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
Aust Bred in Group: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sidwell Good Enough (A L & C A Keong)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sidwell All I Want Is You (A L & C A Keong)
Baby of Breed: Sidwell The Best Of Everything (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)
Baby (Dog) of Breed: Sidwell Depending On You (Mr A L Keong & Mrs C A Keong)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (SA) (S)

General Specials : Ms Leanne Irvine (WA)

Intermediate in Show: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Raintrees JP One and All (Imp JPN) (K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


3-May-2019 (Friday)

Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Anwyl Top O The Morning (Mrs J R Attwater)


Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Minor in Show: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Minor in Group: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Anwyl Only Make Believe (J Maitland)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)


Morisset & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Hickey (NSW)

Baby in Group: Dosslynne Stayin Home (Hile & Wood)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)
Baby of Breed: Dosslynne Stayin Home (Hile & Wood)


28-Apr-2019 (Sunday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Puppy in Group: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)


National Capital Kennel Club Anzac Cluster (ACT)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Purdella Irish Eyes R Envious (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
Minor of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)


Hills Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Minor in Group: Fergwyn I Had A Dream (B Ludowici & M Young)
Res Dog CC & Minor of Breed: Fergwyn I Had A Dream (B Ludowici & M Young)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)

R/UP BOB & Bitch CC: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

Minor in Show: Trehilyn Touch The Skye (AI) (Mrs L Evans)
Minor in Group: Trehilyn Touch The Skye (AI) (Mrs L Evans)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trehilyn Touch The Skye (AI) (Mrs L Evans)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Trehilyn Ticket To The Stars (Mrs L Evans)


27-Apr-2019 (Saturday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)


National Capital Kennel Club Anzac Cluster (ACT)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Greensborough Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Minor of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Huon & Channel Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Huon & Channel Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Puppy in Group: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)
Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Minor in Group: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr J Clark (New Zealand)   Group Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)

R/UP BOB & Bitch CC: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)


Midlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)
Junior of Breed: Purdella Irish Eyes R Envious (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Stroud Show Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bojojamile Bit Of a Doll (J A MacLean)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trehilyn Touch The Skye (AI) (Mrs L Evans)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Trehilyn Ticket To The Stars (Mrs L Evans)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


26-Apr-2019 (Friday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)


National Capital Kennel Club Anzac Cluster (ACT)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Dog CC & Intermediate of Breed: Nireno Robin Goodfellow (C McGregor)
Baby of Breed: Nireno Wicked Whispers (C McGregor)


Greensborough Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Minor in Group: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Minor in Group: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)


Midlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Minor in Group: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Christine Collins (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


25-Apr-2019 (Thursday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Purdella Irish Eyes R Envious (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Melissa Adamson (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mr Davor Javor (Croatia)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Newpry Audrey Jean (Nicole Newett)
Puppy of Breed: Fergwyn Like My Style (B Ludowici)
Puppy (Bitch) of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mr Rodney J Bennetts (VIC)

Minor in Show: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
Minor in Group: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


21-Apr-2019 (Sunday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

BOB and Dog CC: Aust Gr & NZ Ch Dwynella High Roller (Imp NZ) (P & K Flynn)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Easter Festival Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr A J (Tony) Gibson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Purdella Irish Eyes R Envious (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)


Easter Festival Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Purdella Irish Eyes R Envious (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr Fred Peddie (Canada)   Group Specials : Mr Fred Peddie (Canada)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Izalab Cooky (Mrs Leigh Hinricks)
Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Dr Bretas Viana (Brazil)   Group Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Neville Jackson (QLD)   Group Specials : Mr Neville Jackson (QLD)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


20-Apr-2019 (Saturday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Ms Margaret Dalos (SA)

BOB and Dog CC: Aust Gr & NZ Ch Dwynella High Roller (Imp NZ) (P & K Flynn)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aberlee Paper Chase (AI) (A L & C A Keong)
Dog CC: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)   Group Specials : Mr S Kwon (Sth Korea)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Cloncurry & District Canine Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

Runner Up in Show & State Bred in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


19-Apr-2019 (Friday)

Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenopal Costa Penny (Imp NZ) (Mrs K Flynn)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr & NZ Ch Dwynella High Roller (Imp NZ) (P & K Flynn)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)   Group Specials : Miss Melaine Attridge (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Y Park (Sth Korea)   Group Specials : Dr Bretas Viana (Brazil)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Aberlee Paper Chase (AI) (A L & C A Keong)
Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Edward Ryder (QLD)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Best in Show & State Bred in Show: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aingealag Dream The Dream (Debbie Angel)


14-Apr-2019 (Sunday)

Canine Museum Foundation Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Res Bitch CC: Antudor Enchanting Rhythm (Lakamari Kennels)
Baby of Breed: Purdella As The New Day Dawns {NBT} (Mr H & Mrs J Smith)


Canine Museum Foundation Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Minor of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


13-Apr-2019 (Saturday)

Welsh Corgi Club of NSW Inc (National Specialty) (NSW) (S)

General Specials : Ms Vicki Sandage (USA)

Runner Up in Show: CIB DK/FIN/NORD/SE & Aust Sup Ch Bojojamile Behind the News (nbt) (R H & V J Hutton)
Minor in Show: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Puppy in Show: Fergwyn In Style (B Ludowici)
Aust Bred in Show: Aust Ch Newpry Marlon Brando (Nicole Newett)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB DK/FIN/NORD/SE & Aust Sup Ch Bojojamile Behind the News (nbt) (R H & V J Hutton)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Newpry Marlon Brando (Nicole Newett)
Res Dog CC: Aust Sup Ch Aingealag Dare To Dream (Debbie Angel)
Baby (Dog) of Breed: Fergwyn I Had A Dream (B Ludowici & M Young)
Minor of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Puppy of Breed: Fergwyn In Style (B Ludowici)
Puppy (Dog) of Breed: Fergwyn Like My Style (B Ludowici)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Fergwyn In Style (B Ludowici)


Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (AM) (WA)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mrs Ruth Thompson (SA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Trehilyn Ticket To The Stars (Mrs L Evans)


Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (PM) (WA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

Minor in Group: Trehilyn Touch The Skye (AI) (Mrs L Evans)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trehilyn Touch The Skye (AI) (Mrs L Evans)


7-Apr-2019 (Sunday)

Eugowra Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr William Ranie (ACT)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Natasha Ryan (WA)   Group Specials : Mrs Penny Kelly (WA)

Minor in Show: Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)
Runner Up in Group & Minor in Group: Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)
BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Trehilyn Ticket To The Stars (Mrs L Evans)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Lawrence Wheeler (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Harrisbay Dreams On The Bray (Mr G & Mrs H Simpson)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr S Ishimaru (JPN)   Group Specials : Mrs Kathleen Hardwick (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Purdella Sunset Evening (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


6-Apr-2019 (Saturday)

Eugowra Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)


Fremantle Dog Club (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Trehilyn Ticket To The Stars (Mrs L Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah The Heart Of Winter (AI) (Miss M Hawgood)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Harrisbay Dreams On The Bray (Mr G & Mrs H Simpson)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Nicola Renwood (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Aingealag Dare To Dream (Debbie Angel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Aingealag Dare To Dream (Debbie Angel)
Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr Joe Gregory (USA)   Group Specials : Mr Joe Gregory (USA)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Purdella Sequels in the Dark (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


5-Apr-2019 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Aingealag Dare To Dream (Debbie Angel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuuchin Midnight Serenade (Joyce Wheeler)
Res Dog CC: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


31-Mar-2019 (Sunday)

Wingham Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Pemvale Fox N Sox (Mrs K Flynn & Miss B Bonham)


Dogs ACT March Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)


Dogs ACT March Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)


30-Mar-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society Qld Toowoomba (QLD)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Ilaria Biondi DeCiabatti (Peru)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Antudor Colorme King Benson (S Kilby)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Baby of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)




Dogs ACT March Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Anwyl Angel Of The Morning (Mrs Liana Bettison)


Dogs ACT March Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Minor in Group: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kintzel Kiwi Magic (G D & S K Kerr)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)


Hound Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Minor in Group: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Hound Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Minor in Group: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)
Dog CC & Minor of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Cumnock Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


29-Mar-2019 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Minor in Group: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)


24-Mar-2019 (Sunday)

Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

Minor in Group: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)
BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Gary Heyden (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

Minor of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

Aust Bred in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Purdella Anders Applause (Mr H & Mrs J Smith)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Purdella Go On Prattling (Mr H & Mrs J Smith)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
Baby of Breed: Purdella Double Black (NBT) (Mr H & Mrs J Smith)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)


Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

Intermediate in Group: Antudor Technicolour Dreams (Lakamari Kennels)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Antudor Enchanting Rhythm (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Antudor Technicolour Dreams (Lakamari Kennels)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Macvale Jack Daniels (Mrs S Markham & Mr M Markham)


Tasmanian Ladies Kennel Club (TAS)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Minor in Group: Pricewey Precious Gift (Mrs M Price)
Puppy in Group: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pricewey Precious Gift (Mrs M Price)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)


23-Mar-2019 (Saturday)

Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Baby in Group: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
Intermediate in Group: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Baby of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)

Minor of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Liane Horne (QLD)

Junior in Group: Anbenly Jadore (J McCann/ J Burgess & A Anagnostis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Anbenly Jadore (J McCann/ J Burgess & A Anagnostis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Antudor Best Kept Secret (K Blake & E Lee)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mrs Anne Hickey (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


Wallamba District A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

Baby in Group: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Anwyl Angel Of The Morning (Mrs Liana Bettison)
Baby of Breed: Aziah Winter Solstice (AI) (Mrs L Bettison)
Puppy of Breed: Ochrehills Homeward Bound (Hile & Wood)


Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Evans (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tynycoed Tiger (Bekaa Kennels)
Baby in Group: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tynycoed Tiger (Bekaa Kennels)
Baby of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


Goomeri and District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Minor in Group: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)
Minor of Breed: Antudor Candy And Roses At Aingealag (Debbie Angel)


Tasmanian Ladies Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

Minor in Group: Pricewey Precious Gift (Mrs M Price)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pricewey Precious Gift (Mrs M Price)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pricewey The Warrior Princess (Mrs M Price)
Dog CC: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)
Res Dog CC: Pricewey Ina Fox Fur (Mrs M Price)


Tasmanian Ladies Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Puppy in Group: Pricewey Ina Fox Fur (Mrs M Price)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pricewey Ina Fox Fur (Mrs M Price)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pricewey The Furry Fox (Mrs M Price)
Bitch CC: Pricewey Precious Gift (Mrs M Price)
Res Bitch CC: Pricewey The Warrior Princess (Mrs M Price)


22-Mar-2019 (Friday)

Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)