Shiba Inu Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Shiba Inu (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

20-May-2018 (Sunday)

Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Harukoma No Tetsugen Go Shimousa Harukomasou (Imp JPN) (Mrs C Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)


19-May-2018 (Saturday)

Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Inishie No Kikunishikgo Go Bangachisou (Imp JPN) (M Kearney / Ros & Col Seare)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
Res Dog CC: Aust Ch Snowstar Gaara No Tessaiga Tesssaiga (Imp ITY) (M Kearney)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr P Pisitwuttinan (Thailand)

Junior in Group: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
Res Dog CC: Aust Ch Inishie No Kikunishikgo Go Bangachisou (Imp JPN) (M Kearney / Ros & Col Seare)


Blackbutt Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


Charters Towers Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)



18-May-2018 (Friday)

Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)   Group Specials : Ms Yuan Wang (China)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)


13-May-2018 (Sunday)

South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Baby of Breed: Kortmar Drop Dead Fred (Lyne Browning)


Tully Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr David Strachan (NSW)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


12-May-2018 (Saturday)

Cootamundra A B K C (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Dee Hyde (ACT)

Baby in Group: Kortmar Drop Dead Fred (Lyne Browning)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Baby of Breed: Kortmar Drop Dead Fred (Lyne Browning)


Mundubbera Show Society (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


Tully Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mr David Strachan (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


7-May-2018 (Monday)

Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Runner Up in Show: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


6-May-2018 (Sunday)

Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Harukoma No Tetsugen Go Shimousa Harukomasou (Imp JPN) (Mrs C Allen)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)


Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)


Hunter Valley Non Sporting Utility Club (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)


Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby SweepStakes - 1st Place: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)



5-May-2018 (Saturday)

Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)
Dog CC & Open of Breed: Harukoma No Tetsugen Go Shimousa Harukomasou (Imp JPN) (Mrs C Allen)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)
Dog CC & Open of Breed: Harukoma No Tetsugen Go Shimousa Harukomasou (Imp JPN) (Mrs C Allen)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Junior in Show: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
Junior in Group: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)


Wellington Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)


Hunter Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)


Hunter Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)


Hunter Valley Non Sporting Utility Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)


Cairns City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby SweepStakes - 1st Place: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


4-May-2018 (Friday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Junior in Group: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)


Morisset & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Denise Sorensen (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)


29-Apr-2018 (Sunday)

Ingham Kennel & Obedience Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (SHOW 3) (QLD)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Last Samurai (S L Samuelsson/Browning)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tarkirra Taya (Anna-Lee Forsberg)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaikatsu Takara (Ms Y Meintjes)


28-Apr-2018 (Saturday)

Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


Cloncurry & District Canine Club Inc (SHOW 3) (QLD)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs P Nemirovsky Alsina (Argentina)

Junior in Group: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Last Samurai (S L Samuelsson/Browning)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)


Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Junior in Group: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaikatsu Takara (Ms Y Meintjes)


27-Apr-2018 (Friday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Last Samurai (S L Samuelsson/Browning)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)


Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jan C McRae (WA)   Group Specials : Mrs Jan C McRae (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaikatsu Takara (Ms Y Meintjes)


22-Apr-2018 (Sunday)

Mareeba & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Baby in Show: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby SweepStakes - 1st Place: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr T Oo Hock (Malaysia)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yukan Go Kotomitsuki San (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)


21-Apr-2018 (Saturday)

Mareeba & District Kennel Club - Show 1 (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


Mareeba & District Kennel Club - Show 2 (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Baby in Group: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chrisharod Halleujah Baby (Stan Whipps)
Baby of Breed: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Kaikatsu Kin Miyasama (Stan Whipps)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr D Seow (Malaysia)   Group Specials : Dr A Wardhana (Indonesia)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yukan Go Kotomitsuki San (Anna-Lee Forsberg)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)


20-Apr-2018 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mariko Harasa (Japan)   Group Specials : Mariko Harasa (Japan)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)


15-Apr-2018 (Sunday)

Woodenbong Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

Junior in Group: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


14-Apr-2018 (Saturday)

Bonalbo Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Junior in Group: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


Nambucca River Agricultural Assn Ltd (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Benitaro (Miss J Bird)


8-Apr-2018 (Sunday)

The Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Miss Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Darshiva Grand Voyage (M Kearney/ R & L Seare)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Dr Suzanne Montgomery (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)


7-Apr-2018 (Saturday)

The Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Benitaro (Miss J Bird)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Darshiva Grand Voyage (M Kearney/ R & L Seare)


The Lake District Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Benitaro (Miss J Bird)


6-Apr-2018 (Friday)

Kilcoy P A & I Association (QLD)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mr Alan Addicott (QLD)

Puppy in Group: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)


2-Apr-2018 (Monday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)   Group Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)

BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Darshiva Michi (Michele Kearney, Ros & Col Seare)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kaikatsu Takara (Ms Y Meintjes)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


1-Apr-2018 (Sunday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


31-Mar-2018 (Saturday)

Mount City & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


Mount City & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


25-Mar-2018 (Sunday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Gotch (NSW)   Group Specials : Mr Bruce Riddell (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


Japanese Shiba Inu & Akita Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr L H Wilberg (Norway)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Wolfworx Benitaro (Miss J Bird)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Darshiva Grand Design (Michele Kearney / Col & Ros Seare)
Intermediate in Show: Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)
Open in Show: Aust Ch Inishie No Kikunishikgo Go Bangachisou (Imp JPN) (M Kearney / Ros & Col Seare)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Oracle (M Kearney / R & C Seare)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Benitaro (Miss J Bird)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Inishie No Kikunishikgo Go Bangachisou (Imp JPN) (M Kearney / Ros & Col Seare)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)
Puppy of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Darshiva Grand Design (Michele Kearney / Col & Ros Seare)


24-Mar-2018 (Saturday)

Goomeri & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Junior in Group: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Puppy in Group: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)


17-Mar-2018 (Saturday)

Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Earnest Moore (ACT)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)   Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)

R/UP BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


12-Mar-2018 (Monday)

Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Harukoma No Tetsugen Go Shimousa Harukomasou (Imp JPN) (Mrs C Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Apind Kuro Hi (Mrs C Allen)


11-Mar-2018 (Sunday)

Adelong P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)


Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)   Group Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)

Junior in Group: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Minor of Breed: Tarkirra Taya (Anna-Lee Forsberg)


Noorat & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Harukoma No Tetsugen Go Shimousa Harukomasou (Imp JPN) (Mrs C Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)


Wingham Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Open in Group: Aust Ch Wolfworx Natsuko (Mr A C & Mrs S L Bird)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Natsuko (Mr A C & Mrs S L Bird)


10-Mar-2018 (Saturday)

Canberra All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr A Kelly (Ireland)   Group Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Minor of Breed: Tarkirra Taya (Anna-Lee Forsberg)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)   Group Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)

Minor in Group: Tarkirra Taya (Anna-Lee Forsberg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Minor of Breed: Tarkirra Taya (Anna-Lee Forsberg)


Breeds Of East Asia Dog Club ACT (ACT) (S)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tarkirra Taya (Anna-Lee Forsberg)
Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)


9-Mar-2018 (Friday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)   Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)


4-Mar-2018 (Sunday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Puppy in Group: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)


3-Mar-2018 (Saturday)

Blayney A & P Association (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)


Braidwood Show Society (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)


Tumut Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)


Wallamba A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Wolfworx Natsuko (Mr A C & Mrs S L Bird)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Natsuko (Mr A C & Mrs S L Bird)


Gundog & Heavy Breeds Club (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show 411) (NT)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

Minor in Show: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Minor in Group: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show 412) (NT)

General Specials : Mr Richard Baker (SA)   Group Specials : Mr Richard Baker (SA)

Minor in Show: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Runner Up in Group & Minor in Group: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show 413) (NT)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Minor in Show: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fauxfox Thunder Down Under (C Whitney/J Nield)
Minor in Group: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fauxfox Thunder Down Under (C Whitney/J Nield)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)


2-Mar-2018 (Friday)

Newcastle A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Darshiva Michi (Michele Kearney, Ros & Col Seare)


Boorowa Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Poison Ivy (Lyne Browning / Kylie Oldfield)


25-Feb-2018 (Sunday)

ACTEWAGL Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr D Stojanovic (Bosnia)   Group Specials : Mr D Stojanovic (Bosnia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kortmar Kaname Chidori (Lyne Browning)
Res Dog CC: Aust Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Blackjack (Lyne Browning)


Naracoorte Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)


24-Feb-2018 (Saturday)

Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Minor in Group: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Intermediate in Group: Aust Ch Fauxfox Thunder Down Under (C Whitney/J Nield)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fauxfox Thunder Down Under (C Whitney/J Nield)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)


Naracoorte Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)
Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)


Naracoorte Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)


23-Feb-2018 (Friday)

Naracoorte Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)
Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)