Hungarian Vizsla Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Hungarian Vizsla (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

20-Oct-2019 (Sunday)

Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr David Strachan (VIC)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Ms Caitlin Ryan (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)


19-Oct-2019 (Saturday)

The Rock Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)


Kyabram A H & P Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Goldchief Fire N Ice (Leah Schultze)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Erdos No Worries (Leah Schultze)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Maxine Bellingham (TAS)

Baby in Group: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
Baby of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)



18-Oct-2019 (Friday)

Benalla A P & H Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Elizabeth Smith (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Hubertus I Am Invincible (AI) (Agnes Pali)


13-Oct-2019 (Sunday)

Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hanafor Drama Queen (AI) (F Harris & B Stading)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
Baby (Dog) of Breed: Hanafor Secret Agent (F Harris & B Stading)


Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr M Law (Hong Kong)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


12-Oct-2019 (Saturday)

Royal Launceston Show (TAS)

General Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)   Group Specials : Mr Karl Johannsen (Sweden)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Kenoz Csarina Mishka (AI) (R & C Austin)


Illabo Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)


Hungarian Vizsla Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr S Cummings (Ireland)

Best in Show & Bred by Exhibitor in Show: Aust Ch Elettars Rock Your Baby (D Winch & P Johnson)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Metropolis La Carte Blanche (Robyn Hanney)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Shaunuff Qanda (Jacqui Shaw)
Minor in Show: Elettars Real Wild Child (D Winch & P Johnson)
Puppy in Show: Elettars Little Red Rooster (D Winch & P Johnson)
Open in Show: Aust Ch Shaunuff Whole Lotta Love (D Winch & P Johnson)
Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Elettars Rock Your Baby (D Winch & P Johnson)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Elettars Super Trouper (D Winch & P Johnson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Metropolis La Carte Blanche (Robyn Hanney)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shaunuff Whole Lotta Love (D Winch & P Johnson)
Puppy (Bitch) of Breed: Metropolis Noel Noel (AI) (Robyn Hanney)
Bred by Exhibitor (Bitch) of Breed: Ch Metropolis La Tour De Force (Robyn Hanney)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Shaunuff Qanda (Jacqui Shaw)


Shepparton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)


Hervey Bay Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr F Bu (China)   Group Specials : Mr F Bu (China)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


Hervey Bay Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr M Law (Hong Kong)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


11-Oct-2019 (Friday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)


7-Oct-2019 (Monday)

Walbundrie Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Res Bitch CC & Open of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


Kerang & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Aust Bred in Group: Goldchief Fire N Ice (Leah Schultze)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Erdos No Worries (Leah Schultze)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Goldchief Fire N Ice (Leah Schultze)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)



Dogs ACT All Breeds Show (ACT)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Baby in Group: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Baby of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)



6-Oct-2019 (Sunday)

Burnie & District Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Bitch CC & Open of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)


ACT Gundog Society Inc (ACT) (S)

General Specials : Ms Margaret Wedgwood (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Baby of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)


Kerang & District Agricultural Society Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)
Junior in Group: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Erdos No Worries (Leah Schultze)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Goldchief Fire N Ice (Leah Schultze)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Kerang & District Agricultural Society Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Hubertus I Am Invincible (AI) (Agnes Pali)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Erdos No Worries (Leah Schultze)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)   Group Specials : Ms Margaret Jones (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)




Dogs ACT Gundog Group Specialty (ACT)

General Specials : Ms Meaghan O'Shannassy (ACT)   Group Specials : Ms Meaghan O'Shannassy (ACT)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Baby of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)


5-Oct-2019 (Saturday)

Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mr Ken Campbell (VIC)

Baby in Show: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr John W Thompson (VIC)

Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)


Culcairn P A H & I Society (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Res Bitch CC & Open of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)
Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


ACT Gundog Society Inc (AM Show) (ACT) (S)

General Specials : Mr James Patchett (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Baby of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)


ACT Gundog Society Inc (PM Show) (ACT) (S)

General Specials : Ms Caitlin Ryan (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Baby of Breed: Habanero Cruisin About Alexi (Ronalie Frew)


Seymour A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Margaret Jones (Canada)   Group Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)




4-Oct-2019 (Friday)

Yarrawonga A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)


Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)   Group Specials : Mr Robert Rowbotham (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)



29-Sep-2019 (Sunday)


Fairfield & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)


Kyneton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Erdos No Worries (Leah Schultze)


28-Sep-2019 (Saturday)

Kyogle P A & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)   Group Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


Hills Dog Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Joanne McCann (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Metropolis Noel Noel (AI) (Robyn Hanney)
Junior of Breed: Metropolis Memorial JoieDeVivre (Robyn Hanney)


Hills Dog Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

Puppy in Group: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Metropolis Noel Noel (AI) (Robyn Hanney)
Junior of Breed: Metropolis Memorial JoieDeVivre (Robyn Hanney)


Temora Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)
Res Dog CC: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


27-Sep-2019 (Friday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Robert Rowbotham (Canada)   Group Specials : Mr Yurii Gergel (Ukraine)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


26-Sep-2019 (Thursday)

Kyogle & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Amedeo Bottero (Italy)   Group Specials : Ms Sachiyo Kitatani (Japan)

Runner Up in Group: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


22-Sep-2019 (Sunday)

Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Metropolis Memorial JoieDeVivre (Robyn Hanney)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ghostrock Once In A Blue Moon (V Thompson)


Lockhart Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Esther Benson (NSW)   Group Specials : Mrs Esther Benson (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


21-Sep-2019 (Saturday)

Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gamecall Tayke Another Breath (AI) (John & Sian Hine)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ghostrock Once In A Blue Moon (V Thompson)


Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ghostrock Once In A Blue Moon (V Thompson)


Woodlands & Childrens Charity Homes (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

Puppy in Group: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cals Ruby Orsolya (AI) (Adam Kain)


Dogs SA DOTY/POTY Fundraiser (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr George Ness (QLD)   Group Specials : Mr George Ness (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)


Dogs SA DOTY/POTY Fundraiser (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)


15-Sep-2019 (Sunday)

Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Agasvari Image Of Bonjovi (AI) (Kathleen Eory)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)


Dogs Victoria (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr John J Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Linda Walsh (VIC)

Champion Class in Group: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Champion Class of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)


14-Sep-2019 (Saturday)

Belgrave & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Allora Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Agasvari Image Of Bonjovi (AI) (Kathleen Eory)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)


Allora Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Agasvari Image Of Bonjovi (AI) (Kathleen Eory)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)


Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)   Group Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Ines Dawes (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)


8-Sep-2019 (Sunday)


Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Ms Samantha King (NSW)

Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)


Yea & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


7-Sep-2019 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)


Murrumburrah Harden Show Society (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gamecall Autumn Colour Cascade (S Whymark & S Hine)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Res Dog CC & Minor of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pelerosso Gisella (Mrs P Rudd)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)



Beaudesert Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
Baby of Breed: Agasvari Image Of Bonjovi (AI) (Kathleen Eory)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristan's Izolda (Kathleen Eory)


Seymour & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


1-Sep-2019 (Sunday)

Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Baby in Group: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)
Aust Bred in Group: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Keysla Tequila Sunrise (Sarah Ward)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riversby Leco Chinook (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr J Singh (India)   Group Specials : Mr B Hsu (Taiwan)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Metropolis La Carte Blanche (Robyn Hanney)
Puppy of Breed: Metropolis Noel Noel (AI) (Robyn Hanney)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Wagga Wagga Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


31-Aug-2019 (Saturday)

East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Baby in Group: Riversby Pomme De Neige (AI) (Sarah Ward)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Riversby Baisel Birdy ET (Sarah Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Keysla Tequila Sunrise (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Neige (AI) (Sarah Ward)


Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Baby in Group: Riversby Pomme De Neige (AI) (Sarah Ward)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Riversby Baisel Birdy ET (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Neige (AI) (Sarah Ward)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Ms A Rivera Franco (Columbia)   Group Specials : Dr T Dargin (USA)

Puppy in Group: Metropolis Noel Noel (AI) (Robyn Hanney)
Puppy of Breed: Metropolis Noel Noel (AI) (Robyn Hanney)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kenoz Csarina Mishka (AI) (R & C Austin)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)


Wondai A P & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr John W Thompson (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


30-Aug-2019 (Friday)

East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riversby Leco Chinook (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Neige (AI) (Sarah Ward)


Bairnsdale & District Kennel Cub Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Baby in Group: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riversby Leco Chinook (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)


Dogs NSW Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr Stelios Makaritis (Greece)   Group Specials : Sen J A Grillo (Columbia)

Group 1st & Champion Class in Group: Aust Sup Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
Junior in Group: Metropolis Memorial JoieDeVivre (Robyn Hanney)
Intermediate in Group: Ch Metropolis La Tour De Force (Robyn Hanney)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed [CACIB]: Ch Metropolis La Tour De Force (Robyn Hanney)
Junior of Breed: Metropolis Memorial JoieDeVivre (Robyn Hanney)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


29-Aug-2019 (Thursday)

East Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riversby Leco Chinook (Sarah Ward)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)


25-Aug-2019 (Sunday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)


Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


Sale-Maffra & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr J Clark (New Zealand)   Group Specials : Mrs Colleen Muldoon (Ireland)

Aust Bred in Group: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
Res Bitch CC: Aust Ch Riversby Baisel Birdy ET (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)


Hamilton Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
Junior in Group: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)


Rockhampton Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


24-Aug-2019 (Saturday)

Condobolin P A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Junior in Group: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)


Ganmain Show Society (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr C Liu (Taiwan)

Aust Bred in Group: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Riversby Baisel Birdy ET (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Neige (AI) (Sarah Ward)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Tomimoto Yuichi (Japan)   Group Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Tomimoto Yuichi (Japan)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


23-Aug-2019 (Friday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Muldoon (Ireland)   Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)

Baby in Group: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riversby Ganache Giorgio (Sarah Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Res Bitch CC: Aust Ch Riversby Baisel Birdy ET (Sarah Ward)
Baby of Breed: Riversby Pomme De Gris (AI) (Sarah Ward)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Intermediate in Show: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)


21-Aug-2019 (Wednesday)

Peak Hill P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)


19-Aug-2019 (Monday)

Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)

Junior in Group: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


18-Aug-2019 (Sunday)

The Gundog Society Inc (NSW) (S)

General Specials : Miss Paige Hopkins (VIC)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)


Condobolin & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Dr Christian Molina Galvez (Bolivia)   Group Specials : Mrs B Andersen (USA)

Intermediate in Group: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)


Gundog & Heavy Breeds QLD (QLD)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Ann O'Keefe (NSW)

Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


Horsham-Wimmera Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)
Junior in Group: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


17-Aug-2019 (Saturday)

The Gundog Society Inc (NSW) (S)

General Specials : Mrs Elizabeth Harding (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)


Bedgerabong P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)


Southern Classic Dog Show (TAS)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr M Queijeiro (Mexico)   Group Specials : Ms D Conod (Canada)

Intermediate in Group: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)


Horsham-Wimmera Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)
Junior in Group: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Royal Queensland Show (QLD)

General Specials : Mr K Jarvinen (Finland)   Group Specials : Mr J Walsh Jnr (Ireland)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)


16-Aug-2019 (Friday)

SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms D Conod (Canada)   Group Specials : Mr M Chaloux (Canada)

Intermediate in Group: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Aceweis Pocket Witha Wocket At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)


14-Aug-2019 (Wednesday)

Trundle P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


13-Aug-2019 (Tuesday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


12-Aug-2019 (Monday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Junior in Group: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


11-Aug-2019 (Sunday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Queijeiro (Mexico)   Group Specials : Dr Christian Molina Galvez (Bolivia)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)


10-Aug-2019 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Christian Molina Galvez (Bolivia)   Group Specials : Ms K Grant (Canada)

Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

Baby in Group: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kenoz Csarina Mishka (AI) (R & C Austin)
Baby of Breed: Hanafor Mercury Rising (F Harris & B Stading)




Tullamore P A & H Association (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)


4-Aug-2019 (Sunday)

Eaglehawk Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Canine Expo (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Canine Expo (Show 4) (NT)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


3-Aug-2019 (Saturday)

Bendigo Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Bendigo Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand)   Group Specials : Ms Deidre McRae (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

Res Dog CC: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


Derwent Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Baby of Breed: Agasvari Image Of Bonjovi (AI) (Kathleen Eory)


Hervey Bay Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)


2-Aug-2019 (Friday)

Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)
Baby of Breed: Bushgold Brothers Bodhi (Mrs Pauline Rudd)


28-Jul-2019 (Sunday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
Res Dog CC: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neuter Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)


Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr N Clark (New Zealand)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


27-Jul-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

Intermediate in Group: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aranybajnok Eve of New Dawn (Ms D M James & Mr D L Rae)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)


Gladstone Kennel Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)


Gladstone Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Dr Dmitry Prozorov (Russia)   Group Specials : Dr Dmitry Prozorov (Russia)

R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neuter Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Miss Paige Hopkins (VIC)

Junior in Group: Graebrook Cut Me Loose (Graebrook Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graebrook Cut Me Loose (Graebrook Kennels)
Puppy of Breed: Aust Ch Hubertus Keep The Magic (A Pali & G Schweier)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Neut Ch Hubertus Ginger Spice ET TSD (Agnes Pali)


Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kenoz Csarina Mishka (AI) (R & C Austin)


Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW B) (TAS)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kenoz Csarina Mishka (AI) (R & C Austin)


Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)   Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


26-Jul-2019 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)   Group Specials : Ms A E Vazques (El Sal)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ponsonby Let The Games Begin (Imp NZ) (Heiderst Kennels & Linda Jarvis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Heiderst Orange Isth New Black (Aceweis & Heiderst Kennels)
Res Dog CC: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Dog CC: Aust Ch & Neuter Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)


Harden Murrumburrah Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs D Clark (New Zealand)   Group Specials : Mr N Clark (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)


Hungarian Vizsla Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Mr Peter Flynn (SA)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Ponsonby Let The Games Begin (Imp NZ) (Heiderst Kennels & Linda Jarvis)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Gr Ch Heiderst Orange Isth New Black (Aceweis & Heiderst Kennels)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch & Neuter Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)
Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)
Intermediate in Show: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ponsonby Let The Games Begin (Imp NZ) (Heiderst Kennels & Linda Jarvis)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aceweis Kiss The Girls At Heiderst (Aceweis & Heiderst kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Heiderst Orange Isth New Black (Aceweis & Heiderst Kennels)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Erdos Lord Byron RN ET (J Wallis/ V & A Marsden)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neuter Ch Graebrook Grand Wizard (Daphne Sheekey)
Res NEUTER Dog CC: Aust & Neut Ch Erdos Santiago Munez CCD RN (J Wallis/ V & A Marsden)