American Staffordshire Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the American Staffordshire Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

21-Jul-2024 (Sunday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Rylstone Kandos & District Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)


Casey All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)   Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Saintsoldier Captain Rage (Mr Paolo Gibilisco)


Canine Stewards Association WA (AM Show) (WA)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

Open in Show: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr K Itoi (JPN)   Group Specials : Mrs Yvonne Stanton (New Zealand)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)


20-Jul-2024 (Saturday)

North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs J Peak (UK)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Group 1st: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
Res Dog CC: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Rylstone Kandos & District Dog Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Open in Group: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Amseraphs Remember The Name (Miss K A Taylor)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Rylstone Kandos & District Dog Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Ms Nikki Zullo (NSW)

Group 1st: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
BOB and Dog CC: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)


Canine Stewards Association WA (PM Show) (WA)

General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)   Group Specials : Mr Paul Danaher (SA)

Group 2nd: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)


Maree Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Yvonne Stanton (New Zealand)   Group Specials : Mr J Clark (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
Baby in Group: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Maree Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs D Clark (New Zealand)   Group Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Rockhampton Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Marvel In The Making (AI) (Kelly A Lucey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Rockhampton Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Marvel In The Making (AI) (Kelly A Lucey)


Show Dog Handlers Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Show Dog Handlers Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)



19-Jul-2024 (Friday)

Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)


14-Jul-2024 (Sunday)

West Australian Kennel Club Winter Festival (WA)

General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand)   Group Specials : Keiko Fujihata (Japan)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Iroq Adventure of a Lifetime (Steve & Marion Green)


RNSWCC Health & Welfare Charity Ltd (Blue Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Blake Wistuba (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


RNSWCC Health & Welfare Charity Ltd (White Show) (NSW)

General Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Group 1st: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Dogs Qld Dog of the Year Committee (QLD)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Dandenong Poultry & Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Saintsoldier Captain Rage (Mr Paolo Gibilisco)


13-Jul-2024 (Saturday)

Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Langford (VIC)   Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)


West Australian Kennel Club Winter Festival (WA)

General Specials : Keiko Fujihata (Japan)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Intermediate of Breed: Iroq Adventure of a Lifetime (Steve & Marion Green)
Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (Gold Show - AM) (NSW)

General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (Green Show - PM) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

Group 2nd: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)


Dogs Qld Dog of the Year Committee (QLD)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)   Group Specials : Miss Anna Ancell (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
Baby in Group: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Samford Show Society (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
Baby in Group: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Bungendore & Palerang Dist ABKC (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mr Nathan Jennings (ACT)

Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Bungendore & Palerang Dist ABKC (PM Group Shows) (NSW)

   Group Specials : Mr Andrew Kidd (SA)

Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


12-Jul-2024 (Friday)

West Australian Kennel Club Winter Festival - FCI Show (WA)

General Specials : Mrs Haruko Mizukoshi (Japan)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

Group 4th: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
BOB, Bitch CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed [CACIB]: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Open of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Champion Class (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)


Bungendore & Palerang Dist ABKC (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)

Open in Group: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)


7-Jul-2024 (Sunday)

Hawkesbury Kennel Club Inc (Show A) (NSW)

General Specials : Mr John Palmer (NSW)   Group Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)


Hawkesbury Kennel Club Inc (Show B) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Lane (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amstarfx Marvel In The Making (AI) (Kelly A Lucey)


Dogs Victoria Open Show Commitee (Show 1) (VIC)

General Specials : Mr Warren Greasley (VIC)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)


Dogs Victoria Open Show Commitee (Show 2) (VIC)

General Specials : Mr Adam Druce (VIC)   Group Specials : Miss Belinda Taylor (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)



6-Jul-2024 (Saturday)

Penrith Kennel & Obedience Club Inc (Blue Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (Red Show) (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Wesselink (NSW)

Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Leanne Duval (NSW)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)


Junior Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Miss Kaitlyn Anderson (NSW)

Junior in Show: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Junior in Group: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Bangor Captain America (Mrs T L Wells)


5-Jul-2024 (Friday)

Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Baby in Group: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


30-Jun-2024 (Sunday)

Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
Open in Group: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mr Michael Eslick (QLD)

Baby in Group: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)


Townsville Kennel Association (QLD)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Minor in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tarandu Bright Star (Jenny Thomson)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)


Junior Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

Baby in Show: Alsoloyal Royal Coronation (Jody Goodwin)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Baby in Group: Alsoloyal Royal Coronation (Jody Goodwin)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Alsoloyal Royal Coronation (Jody Goodwin)
Baby SweepStakes - 1st Place: Alsoloyal Royal Coronation (Jody Goodwin)


Junior Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Ms Samantha King (NSW)

Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
Res Bitch CC: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)


29-Jun-2024 (Saturday)


Brisbane Valley Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


Townsville Kennel Association (Show 1) (QLD)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Minor in Show: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Minor in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Brad Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Jules Mayne (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Bitch CC & Junior of Breed: Tarandu Bright Star (Jenny Thomson)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Bitch CC & Junior of Breed: Tarandu Bright Star (Jenny Thomson)


Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Junior of Breed: Amstafomine Devil Wears Prada (AI) (Deborah Hughes & Joanne McLeod)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)


Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Group 2nd: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)


Sydney Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr L Kruger (Sth Africa)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Sydney Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


28-Jun-2024 (Friday)

Redcliffe A.H & I. Society Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (S McKenzie & K Gordon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (S McKenzie & K Gordon)


24-Jun-2024 (Monday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)


23-Jun-2024 (Sunday)

Dog Stewards Association Inc (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Craig Reid (VIC)

Puppy in Group: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)   Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Sunraysia Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Bangor Captain America (Mrs T L Wells)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)   Group Specials : Mr Mark Clarke (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)


Dogs West Celebration of the Best Fundraiser (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Hugh Gent (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Aust Bred (Dog) of Breed: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)


Dogs West Celebration of the Best Fundraiser (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)   Group Specials : Mr Hugh Gent (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Res Bitch CC: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Minor of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (White Show) (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (Blue Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


22-Jun-2024 (Saturday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

Intermediate in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Queensland Kennel Council (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Queensland Kennel Council (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
Baby of Breed: Fitnotfat Breaking The Rules (Miss A Roser)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)


Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB & Res Dog CC: Bangor Captain America (Mrs T L Wells)
Bitch CC & Junior of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)

Best in Group & Junior in Group: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)


Norwest Canine Association (NSW)

General Specials : Mr Milan Curk (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

Baby in Group: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


21-Jun-2024 (Friday)

Red Cliffs District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Bitch CC & Junior of Breed: Tarandu Bright Star (Jenny Thomson)


16-Jun-2024 (Sunday)

Collie & Shetland Sheepdog Club of WA Inc All Breeds Champ Show (WA)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Findlater (WA)

Group 4th: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Group Show) (ACT)

   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

Runner Up in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarandu Elot Of Lance (Jenny Thomson)
Bitch CC & Junior of Breed: Tarandu Bright Star (Jenny Thomson)


Dogs NSW Library & Archives Committee (Red Show) (NSW)

General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)   Group Specials : Mrs Robin Mackintosh (NSW)

Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Dogs NSW Library & Archives Committee (Yellow Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)   Group Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Puppy in Group: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)


Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


15-Jun-2024 (Saturday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Marilyn Morphet (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Group Show) (ACT)

   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)

State Bred in Group: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc - A2O (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Cathy Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)

Group 3rd: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)


Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Milan Curk (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


10-Jun-2024 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club (PM Group Show) (ACT)

   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Canberra All Breeds Kennel Club (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Junior (Dog) of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)


Sporting Terrier Club of Vic Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Benny Blidh von Schedvin (Sweden)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)
Puppy in Show: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Saintsoldier Captain Rage (Mr Paolo Gibilisco)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)


Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Intermediate in Show: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Puppy in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Intermediate in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


9-Jun-2024 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Amseraphs Remember The Name (Miss K A Taylor)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM Group Show) (ACT)

   Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Back To Wonderland (A Mendez)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Amseraphs Remember The Name (Miss K A Taylor)


Mid North Coast Canine Club Inc (NSW)

   Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
R/UP BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Mid North Coast Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Katrina Santas (QLD)   Group Specials : Ms Katrina Santas (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Sporting Terrier Club of Vic Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr James Byrnes (Ireland)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Junior of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Sporting Terrier Club of Vic Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Alicia Mann (VIC)

Puppy in Show: Rydoc Curse Of The Dragon (AI) (Ryan Eddy & Christina Tschutura)
Open in Show: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Best Dog & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
Puppy of Breed: Rydoc Curse Of The Dragon (AI) (Ryan Eddy & Christina Tschutura)
Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Baby (Dog) of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


American Staffordshire Terrier Club Of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Joanne Day (New Zealand)

Best in Show & Aust Bred in Show: Rydoc Curse Of The Dragon (AI) (Ryan Eddy & Christina Tschutura)
Runner Up in Show & Puppy in Show: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)
Baby in Show: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
Junior in Show: Bangor Captain America (Mrs T L Wells)
Open in Show: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Veteran (7 Years and Over) in Show: Aust Gr Ch Amstafomine Frozen Assets JC (AI) (Deborah Hughes)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rydoc Curse Of The Dragon (AI) (Ryan Eddy & Christina Tschutura)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res NEUTER Dog CC: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)


Yuggera Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr J Liimatainen (Finland)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Yuggera Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr A Landarte (Uraguay)   Group Specials : Mr S Mitrevski (North Macedonia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


8-Jun-2024 (Saturday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Ms Roni Oma (WA)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

State Bred in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


ACT Ladies Kennel Club (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

Junior in Group: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM Group Show) (ACT)

   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)


Mid North Coast Canine Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Runner Up in Group & Bred by Exhibitor in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Mid North Coast Canine Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Group 4th: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Puppy in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Mrs Olga Meyer (WA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


American Staffordshire Terrier Club Of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr A Ferruggiaro (USA)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)
Baby in Show: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
Puppy in Show: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Veteran (7 Years and Over) in Show: Aust Gr Ch CIB Pradakka Pure Elegance (AI) WPD (T Talbot)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
Bitch NEUTER CC: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)


American Staffordshire Terrier Club Of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Amstafomine Kentucky Reign (AI) (Deborah Hughes)
Runner Up in Show: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)
Baby in Show: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
Puppy in Show: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Junior in Show: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Aust Bred in Show: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstafomine Kentucky Reign (AI) (Deborah Hughes)
Reserve Dog: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)
Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)


Yuggera Canine Club (FCI Show) (QLD)

General Specials : Mr L Heinesche (Luxembourg)   Group Specials : Mr L Heinesche (Luxembourg)

BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


7-Jun-2024 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr A Ferruggiaro (USA)   Group Specials : Mr A Ferruggiaro (USA)

Best NEUTER in Group: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Saintsoldier Captain Rage (Mr Paolo Gibilisco)
Bitch CC: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)


Yuggera Canine Club (Group Shows) (QLD)

   Group Specials : Mr Mel Saranchuk (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Caboolture & District P A & I Association Ltd (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (S McKenzie & K Gordon)


6-Jun-2024 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mr Jonathan Bam (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)
BOB and Dog CC: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Bitch CC: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Adoralink Monalisa (Kasey Sorrell)


2-Jun-2024 (Sunday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Marie Patten (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Flame of Beauty (Jodie McKay & Cindy Oldfield)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Baby (Bitch) of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)


Dogs SA Winter International ANKC & A2O Championship Show (SA)

General Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)   Group Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)

Group 2nd: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Puppy in Group: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Lance Stephenson (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Puppy in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


1-Jun-2024 (Saturday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)   Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Flame of Beauty (Jodie McKay & Cindy Oldfield)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)


Canine Fund Raisers (AM Show) (WA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Group 4th: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)


Canine Fund Raisers (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)


Lockyer Valley Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (S McKenzie & K Gordon)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (S McKenzie & K Gordon)


Dogs SA Winter International Championship Show (SA)

General Specials : Mr Mitsunori Terada (Japan)   Group Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)

Best in Show 2nd: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Group 1st: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Aust Bred (Dog) of Breed: Manfreds Too Much To Do (J Scott & A Easton)
Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)


Terrier Club Of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Mr A Landarte (Uraguay)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch CIB Pradakka Pure Elegance (AI) WPD (T Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)


31-May-2024 (Friday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Bitch CC & Junior of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)


Newcastle Toy and All Breeds Dog Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Bitch CC & Puppy of Breed: Dinamyte Flame of Beauty (Jodie McKay & Cindy Oldfield)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
State Bred in Group: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Dogs SA Winter International FCI Championship Show (SA)

General Specials : Jorge Nallem (Uraguay)   Group Specials : Jorge Nallem (Uraguay)

BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rydoc Curse Of The Dragon (AI) (Ryan Eddy & Christina Tschutura)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Res Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Junior (Bitch) of Breed: Amstafomine Devil Wears Prada (AI) (Deborah Hughes & Joanne McLeod)
Open (Dog) of Breed [Res CACIB]: Manfreds Too Much To Do (J Scott & A Easton)


30-May-2024 (Thursday)

Dogs SA Winter International Championship Show (SA)

General Specials : Mrs S Ikeda (Japan)   Group Specials : Dr Z Agabeyli (Azerbaijan)

Baby in Group: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Dog CC: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Res Bitch CC: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amstafomine Hallelujah (AI) (Deborah Hughes & Ryan Eddy)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)


26-May-2024 (Sunday)

Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Junior in Group: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)


Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Roni Oma (WA)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)   Group Specials : Mrs Diane Riley (New Zealand)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)


Kilmore Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mrs Yvonne Metzger (TAS)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


25-May-2024 (Saturday)

Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)

Aust Bred in Group: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)


Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Intermediate in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Flame of Beauty (Jodie McKay & Cindy Oldfield)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dinamyte Flame of Beauty (Jodie McKay & Cindy Oldfield)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Kilmore Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)   Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Dog CC: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Miss Carol Baker (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr David Hill (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Baby in Group: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Open in Group: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Imperiums Not By Chance (Cassie Caple)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

Baby in Show: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


24-May-2024 (Friday)

Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)


Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)   Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)


19-May-2024 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Dr Carla Day (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Olga Meyer (WA)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Puppy in Group: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Dog CC: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)


Manilla & Dist Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Minor in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Geraldton and District Kennel Club (WA)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


18-May-2024 (Saturday)

Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Minor in Show: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Runner Up in Group & Minor in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rydoc Curse Of The Dragon (AI) (Ryan Eddy & Christina Tschutura)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Saintsoldier Captain Rage (Mr Paolo Gibilisco)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Dog CC: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Intermediate of Breed: Amseraphs Remember The Name (Miss K A Taylor)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Puppy in Group: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Blackbutt Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Manilla & Dist Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Minor in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Manilla & Dist Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Open in Group: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Geraldton and District Kennel Club (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Brad Santas (NSW)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)


Geraldton and District Kennel Club (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Group 1st: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)


Charters Towers Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Charters Towers Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Baby in Show: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


17-May-2024 (Friday)

South West Slopes All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)   Group Specials : Mrs Olga Meyer (WA)

Open in Group: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Intermediate of Breed: Amseraphs Remember The Name (Miss K A Taylor)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Open in Group: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Intermediate of Breed: Amseraphs Remember The Name (Miss K A Taylor)


Coonabarabran Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Coonabarabran Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


15-May-2024 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


13-May-2024 (Monday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Eva Fekete (WA)   Group Specials : Mrs Joanne Heard (SA)

Puppy in Group: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)


12-May-2024 (Sunday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Joanne Heard (SA)   Group Specials : Mrs Yvonne Metzger (TAS)

Puppy in Show: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)

Baby in Show: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Baby in Group: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Bathurst & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Dean Freshwater (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)


Euroa Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Redwhitenblu Dont Say A Word (Lydia Jones)


Euroa Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

Minor in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Puppy in Group: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Redwhitenblu Dont Say A Word (Lydia Jones)


Canine Stewards Association WA (AM Show) (WA)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Group 2nd: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Baby (Bitch) of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)


Canine Stewards Association WA (PM Show) (WA)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dognyty Bend it Like Beckham (Elisa Lewis)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Baby (Bitch) of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Minor in Group: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)


Dublin Kennel Club Inc - Group 2 Specialty (SA) (S)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Minor in Show: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Minor of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Intermediate of Breed: Aust Ch Amstafomine Kentucky Reign (AI) (Deborah Hughes)


Tully and District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

Baby in Show: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


11-May-2024 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Intermediate in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Cootamundra All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

R/UP BOB & Puppy of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)


Cootamundra All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ros Barden (NSW)   Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Bathurst & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Bathurst & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

Baby in Group: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Shepparton & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Puppy in Group: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
Bitch CC & Open of Breed: Redwhitenblu Georgia Peach (Lydia Jones)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)


Shepparton & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Res Bitch CC & Open of Breed: Redwhitenblu Georgia Peach (Lydia Jones)


Canine Stewards Association WA (AM Show) (WA)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

Baby in Show: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Baby in Group: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Aust Bred in Group: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Baby (Bitch) of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)


Canine Stewards Association WA (PM Show) (WA)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

Group 3rd: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)
Baby of Breed: Pradakka Wild Wild West (Elisa Lewis & Tamara Talbot)
Baby (Bitch) of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Iroq Magic Happens (Mr SV & Mrs M Green)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (Mr SV & Mrs M Green)


Dublin Kennel Club Inc (Show 1) - ANKC & A2O Show (SA)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstafomine Kentucky Reign (AI) (Deborah Hughes)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Puppy of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)


Dublin Kennel Club Inc (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)

Group 4th: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Manfreds Living Legend (AI) (J Watson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)


Tully and District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


10-May-2024 (Friday)

Marburg & District A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Baby in Show: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby in Group: Dinamyte Party Animal (J McKay)
Baby of Breed: Dinamyte Party Animal (J McKay)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Ms Annette Baxter (VIC)

Minor in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


6-May-2024 (Monday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


5-May-2024 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newbelle The Mischief Maker (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Morisset & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Bryson (NSW)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)

General Specials : Ms Christy Wang (China)   Group Specials : Mr P Peerapong (Thailand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Miss Julana Akers (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)   Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rizenstar Whosdanew Kingofhell (S McKenzie & K Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Puppy in Show: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
Minor in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Dog CC: Saintsoldier Captain Aj (Paolo Gibilisco)


West Australian Terrier Club (WA) (S)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Aust Bred in Show: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pawtucket American Mayhem (Barry Wickers)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)


4-May-2024 (Saturday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Junior in Group: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ravinboutya Marlyns Mayhem (M Boucher)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ravinboutya Go Ahead Make My Day (AI) (M Boucher)


Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)
Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)


Albion Park Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Reeder (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ironklad Almighty Bragi (Jodie Moore)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Amseraphs The Notebook (K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)


Hunter Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Runner Up in Group & Minor in Group: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Baby in Group: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Hunter Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Tamara Talbot (NSW)

Baby in Group: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)
Baby of Breed: Saintsoldier Sith Lord (Mr A & Mrs M Doodson & Mr P Gibilsco)


Dogs Victoria Autumn Extravaganza - FCI CACIB Show (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr L Kruger (Sth Africa)   Group Specials : Mr T Aizawa (Japan)

BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)


Dogs Victoria Autumn Extravaganza - A2O Show (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Hidemi Takahashi (Japan)   Group Specials : Ms Christy Wang (China)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amstarfx I Got It Frm My Daddy (AmstarFX - Kelly A Lucey)


Corowa Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Saintsoldier Lady Legacy (Mr Paolo Gibilisco)
Puppy (Bitch) of Breed: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Newbelle Summer Rain (Mr M & Mrs K Anderson & Mrs M Armfield)


3-May-2024 (Friday)

Morisset & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Imperiums American Gangster (Cassie Caple)


Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)

General Specials : Mrs Corinne Walker (Canada)   Group Specials : Mrs Corinne Walker (Canada)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)


28-Apr-2024 (Sunday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)


Sunraysia Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Puppy in Group: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Minor of Breed: Manfreds King Of Kings (AI) (J Watson)


Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Ms Katrina Santas (QLD)   Group Specials : Mrs Peta Weber (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch CIB Iroq Heaven On Earth TDX (Miss T Staszek / Mr S & Mrs M Green)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Shelley Walker (New Zealand)   Group Specials : Mr Brett Thompson (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Dognyty Trebbiano (G W & G B Fulton, Mrs E Williamson)
Open in Group: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch DognYty Poseidons Pearl (Elisa Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dognyty First Class (Elisa Lewis)
Baby of Breed: Dinamyte Party On The Westside (E Lewis, J McKay, S Kent)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dognyty Trebbiano (G W & G B Fulton, Mrs E Williamson)


27-Apr-2024 (Saturday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Open in Group: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Dog CC: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
Res Dog CC: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)


Mildura & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Mildura & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

Minor in Group: Manfreds King Of Kings (AI) (J Watson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Manfreds King Of Kings (AI) (J Watson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Amstafomine Devil Wears Prada (AI) (Deborah Hughes & Joanne McLeod)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Amstafomine Black Jack (AI) (Deborah Hughes / Joanne McLeod)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Miss Beverley Watt (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Manfreds Guess Whos Back (J Watson)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Manfreds King Of Kings (AI) (J Watson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Manfreds Queen Of Queens (AI) (J Watson)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)


Colac Kennel Club (AM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)


Colac Kennel Club (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Farfromova The Gambler (AI) (G Ward & B Taylor)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ironklad Pretty Boy Floyd (Mr J Urch & Miss K Oseckas)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Hotashell Queen Of Titans (Tracy Urch & Julia Martiniello)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Ms Karen McIntyre (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Dognyty Trebbiano (G W & G B Fulton, Mrs E Williamson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dognyty Pants On Fire (Amber Van Der Mey / E Lewis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Iroq I'll Be Back (Steve & Marion Green)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Iroq Adventure of a Lifetime (Steve & Marion Green)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dognyty Trebbiano (G W & G B Fulton, Mrs E Williamson)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Miss Tiarne Tattersall (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newbelle Lets Get Wild (M Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)


Monto & District Show Society (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Amstarfx Marvel In The Making (AI) (Kelly A Lucey)
Runner Up in Group & Minor in Group: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
State Bred in Group: Aust Ch Amstarfx Marvel In The Making (AI) (Kelly A Lucey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Amstarfx Created Undr Pressure (Kelly A Lucey - AmstarFX)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Amstarfx Marvel In The Making (AI) (Kelly A Lucey)


26-Apr-2024 (Friday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)


Merbein Kennel Club (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

Puppy in Group: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Merbein Kennel Club (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)

General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand)   Group Specials : Mrs Linda Martin (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sth Lake Emperador (Imp Ita) (Mr A Major)


25-Apr-2024 (Thursday)

Sunraysia Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bangor Captain Peggy Carter (Tina Wells)


Dogs Queensland Anzac Day Show (QLD)

General Specials : Mr Victor Jones (QLD)   Group Specials : Miss Beth Warman (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstarfx Callisto Moon (AI) (Kelly A Lucey)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Res Bitch CC: Aust Ch Amseraphs R U Brave Enuf (Miss K A Taylor)