German Shepherd Dog Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the German Shepherd Dog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

15-Mar-2020 (Sunday)

Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Ms Jennifer Baker (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Vonpeter Raised on Conrad (Ian & Diane Young)


Burnett Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Baby in Group: Kuirau Tahini (Richard Clarke)
Baby of Breed: Kuirau Tahini (Richard Clarke)


German Shepherd Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mr Kurt Morton (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Castastar Incantation (Julie Hogan-Smith / Mandy Doyle)
Intermediate of Breed: Castastar Incantation (Julie Hogan-Smith / Mandy Doyle)


Pakenham A & H Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)


14-Mar-2020 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (A SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
State Bred in Group: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Puppy of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Junior of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Intermediate of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)


Brighton Kennel Club Inc (B SHOW) (TAS)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

State Bred in Group: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Aust Bred in Group: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Puppy of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Intermediate of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)


Tumbarumba P A & H Society (NSW)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Minor in Group: Hausillevon Assap (L & Y Hornsey / R L Ralphs)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hausillevon Assap (L & Y Hornsey / R L Ralphs)


Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Les Greenall (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)


Oakey A P & R Society (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)


Murgon Show Society (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Baby of Breed: Kuirau Tahini (Richard Clarke)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Kuirau Tahini (Richard Clarke)



13-Mar-2020 (Friday)

Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Debbar Icarus (Mrs Muriel Lewin)


Burnett Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Baby in Group: Kuirau Tahini (Richard Clarke)
Baby of Breed: Kuirau Tahini (Richard Clarke)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Kuirau Tahini (Richard Clarke)


8-Mar-2020 (Sunday)

Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Puppy of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Junior of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Intermediate in Group: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
Open in Group: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Puppy of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Junior of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)


The Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Yarram & District Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)

Intermediate of Breed: Ubiqque Faith (Mrs J Eaton & Mrs K Stone)


7-Mar-2020 (Saturday)

Australian Cattle Dog Club Inc (All Breeds Show) (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Bob Lott (SA)   Group Specials : Mrs June Ashton (SA)

Group 2nd: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
Puppy in Group: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
Puppy of Breed: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
Junior (Bitch) of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)


Australian Cattle Dog Club Inc (All Breeds Show) (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

Runner Up in Show: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)
Res Bitch CC: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)


The Lake District Canine Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Lawrence Wheeler (NSW)

Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Milton Show Society Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Junior of Breed: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)


Tumut Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Miss Jessica Buckley (ACT)

Runner Up in Group: Allendell Rain Hail or Shine (Murray Rolfe)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Allendell Rain Hail or Shine (Murray Rolfe)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)


Proston Show Society (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Baby of Breed: Kuirau Tahini (Richard Clarke)


6-Mar-2020 (Friday)

Tallangatta A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hausillevon Assap (L & Y Hornsey / R L Ralphs)


Newcastle A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


1-Mar-2020 (Sunday)

Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Jennifer Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)


Casino & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Debbar Icarus (Mrs Muriel Lewin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cinderhof Tullii (L Lynch/ J Cathie/ B & D Tatham)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Puppy in Show: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
Puppy in Group: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
Puppy of Breed: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)


Dogs Queensland Bush Fire Charity Show (QLD)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)



29-Feb-2020 (Saturday)

Royal Canin Dogs West Classic (WA)

General Specials : Dr A Molina Ortiz (Mexico)   Group Specials : Mr L H Wilberg (Norway)

Res Bitch CC & Minor of Breed: Wohlstand Fantasia (Miss Susan J Smith)


Yarra Glen Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)


Yarra Glen Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Kathy Smith (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)
Res Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)


Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)


Casino & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Marie Patten (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cinderhof Tullii (L Lynch/ J Cathie/ B & D Tatham)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Debbar Icarus (Mrs Muriel Lewin)


Casino & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cinderhof Tullii (L Lynch/ J Cathie/ B & D Tatham)


Dogs Queensland Bush Fire Charity Show (PM Show) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)


Dogs NSW Complex Fundraising Committee (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell One Cheeky Liason (AI) (R L Ralphs)
Puppy of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Minor in Group: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Group 1st: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)


Dogs Queensland Bush Fire Charity Show (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)


23-Feb-2020 (Sunday)

Gunning P A & I Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allendell Rain Hail or Shine (Murray Rolfe)


Naracoorte Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)


Berwick & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Scholes (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)
Minor of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)


22-Feb-2020 (Saturday)

Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allendell Rain Hail or Shine (Murray Rolfe)


Rochester A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

Junior of Breed: Vonpeter Raised on Conrad (Ian & Diane Young)


Naracoorte Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)


Naracoorte Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)


21-Feb-2020 (Friday)

Cessnock & District Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Hickey (NSW)

R/UP BOB & Res Bitch CC: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Naracoorte Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Marie Patten (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)


Kilmore Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Gr Ch Stobar Quentin CDX RN TDX ET (S Macdonald)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Gr Ch Glenbala Universal Design CCD RN (M Macdonald)


16-Feb-2020 (Sunday)


The German Shepherd Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS) (S)

General Specials : Mrs Jenny DeLucia (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
Junior (Bitch) of Breed: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)


The German Shepherd Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS) (S)

General Specials : Mr Ian Urie (VIC)

Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Vonpeter Raised on Conrad (Ian & Diane Young)


15-Feb-2020 (Saturday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Gundagai P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)


Sunshine Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

Baby in Group: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Baby of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)


All Breeds Kennel Association Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)


All Breeds Kennel Association Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazes Mighty Barrett (AI) (Arctickara Kennels)


Collie Club of SA Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mr Bob Lott (SA)   Group Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
Junior (Bitch) of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)


Twilight Canine Country Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Gopi Krishnan (Malaysia)   Group Specials : Mr D Tjahjono (Indonesia)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)


14-Feb-2020 (Friday)

Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)
Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Hausillevon Alma (R L Ralphs)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Nick Gouzos (SA)

BOB, Bitch CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Dog CC [CACIB]: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)


10-Feb-2020 (Monday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Res Bitch CC & Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Hausillevon Alma (R L Ralphs)


9-Feb-2020 (Sunday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)


Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Delia Wells (WA)   Group Specials : Mrs Delia Wells (WA)

Baby of Breed: Wohlstand Fantasia (Miss Susan J Smith)


8-Feb-2020 (Saturday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Dog CC: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Read My Lips (R L Ralphs)


Classic Dog Show Committee (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Shane Armstrong (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)
Baby (Dog) of Breed: Bronacre Bubble Gum Gatsby (Candice Storme)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Henty Show Society (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (SHOW 1) (TAS)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)
Junior of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Intermediate of Breed: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (SHOW 2) (TAS)

General Specials : Mr Terrence Collicutt (TAS)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Minor in Group: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)
Minor of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Junior of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)
Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)


Allora Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Puppy in Group: Karham Here We Go Again (Karham German Shepherds)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karham Here We Go Again (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr William Godfrey (SA)   Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)


7-Feb-2020 (Friday)

Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Garsova Kiri JC (Garsova Kennels)


Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Puppy in Group: Karham Here We Go Again (Karham German Shepherds)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karham Here We Go Again (Karham German Shepherds)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karham Thats A Wrap (Karham German Shepherds)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Mrs Shelley Turner (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)


2-Feb-2020 (Sunday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)
Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Junior of Breed: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)


Cash and Sash All Breeds Show (WA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

State Bred in Group: Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)
Baby of Breed: Wohlstand Fantasia (Miss Susan J Smith)


Ballarat Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Junior (Dog) of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)


Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
Junior in Group: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)
Open in Group: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)


1-Feb-2020 (Saturday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Junior in Group: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell One Cheeky Liason (AI) (R L Ralphs)
Res Bitch CC: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)
Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Junior of Breed: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)
Dog CC: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)


Cash and Sash All Breeds Show (WA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Puppy in Show: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
Puppy in Group: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
Baby of Breed: Wohlstand Fantasia (Miss Susan J Smith)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms D Lucas (Sth Africa)   Group Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)   Group Specials : Ms D Lucas (Sth Africa)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)

Group 2nd: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Taurorn Zendaya (Gail Wellman)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Sundaneka Young Gun (Gail Wellman)


31-Jan-2020 (Friday)

Wollongong & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Minor in Group: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Dale Elliott)
Dog CC: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Junior of Breed: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Taurorn Va Va Voom (Gail Wellman)


27-Jan-2020 (Monday)

Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr J Rosa (Puerto Rico)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Dog CC: Aust Sup Ch Allendell Quick Silver (R Bentley / D Elliott)


26-Jan-2020 (Sunday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Puppy in Group: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs L Finne (FL)   Group Specials : Mrs L Finne (FL)

Aust Bred in Group: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Freinhauf Hasta LaVista Baby (Vicki McGinty)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonpeter Raised on Conrad (Ian & Diane Young)
Intermediate of Breed: Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)


25-Jan-2020 (Saturday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Puppy in Group: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Baby in Show: Kuirau Tahini (Richard Clarke)
Baby in Group: Kuirau Tahini (Richard Clarke)
Baby of Breed: Kuirau Tahini (Richard Clarke)


Gold Coast Canine Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Michelle Hickey (QLD)

Baby of Breed: Kuirau Tahini (Richard Clarke)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms I Ko (Taiwan)   Group Specials : Mr F Arinella (Puerto Rico)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Bronacre Muckle Roe (Vicki McGinty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Freinhauf Hasta LaVista Baby (Vicki McGinty)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bronacre Muckle Roe (Vicki McGinty)


24-Jan-2020 (Friday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Lynn Spargo (WA)

Group 3rd: Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)
Baby in Group: Volscaro Angel Face (T Roberts & L Pearson)
BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)
Baby of Breed: Volscaro Angel Face (T Roberts & L Pearson)


Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr D Wang (China)   Group Specials : Mr J Rosa (Puerto Rico)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Bronacre Muckle Roe (Vicki McGinty)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Freinhauf Hasta LaVista Baby (Vicki McGinty)
Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bronacre Muckle Roe (Vicki McGinty)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Intermediate in Show: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
Baby in Group: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)
Intermediate in Group: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
Baby of Breed: Vonpeta Ugottabe Sally (P N Damarell & J E Pike)


19-Jan-2020 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Baby in Show: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Junior in Show: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Baby in Group: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Junior in Group: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Open in Group: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Power of One (R L Ralphs)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Baby of Breed: Hausillevon Alma (R L Ralphs)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell One Cheeky Liason (AI) (R L Ralphs)


Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Bronacre Muckle Roe (Vicki McGinty)
Baby in Group: Bronacre Butterscotch Bliss (Mr P & Mrs D Howard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Freinhauf Hasta LaVista Baby (Vicki McGinty)
Baby of Breed: Bronacre Butterscotch Bliss (Mr P & Mrs D Howard)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bronacre Muckle Roe (Vicki McGinty)


18-Jan-2020 (Saturday)

Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
Junior in Group: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Baby of Breed: Karraine Mischka (Mrs P Eaves-Tennant)
Puppy of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)
Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)


Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karraine K For Kartier (Mrs P Eaves Tennant)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Puppy of Breed: Karraine Solos Starla (AI) (Mrs P Eaves-Tennant)
Intermediate of Breed: Roxamburg Set To Sparkle (G & K Hall)
Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)


Dogs ACT Summer Festival (ACT)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mr William Ranie (ACT)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)


Warrnambool & District K & O Club Inc (AM Show) (VIC)

   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Baby of Breed: Bronacre Butterscotch Bliss (Mr P & Mrs D Howard)


Lady Bay Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Baby of Breed: Bronacre Butterscotch Bliss (Mr P & Mrs D Howard)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 2) (SA)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)

Group 2nd: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)


17-Jan-2020 (Friday)

Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)


12-Jan-2020 (Sunday)

Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Baby of Breed: Bronacre Butterscotch Bliss (Mr P & Mrs D Howard)


11-Jan-2020 (Saturday)

Southern Midlands Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Junior in Group: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
Intermediate in Group: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
Intermediate of Breed: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)


Southern Midlands Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)

Intermediate in Group: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)
State Bred in Group: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karraine Blazing to Victory (Maree Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karraine Show Doll (Mrs P & Mr K W Eaves-Tennant)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Kadama Red Hot Raven (Mrs P Eaves-Tennant & Miss L Arnold)


South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Dog CC & Junior of Breed: Hasenway Daddy Cool (Mr J G & Mrs J A Strachan)


Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SHOW 1) (SA)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Intermediate in Show: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
Intermediate in Group: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta No Harmonisation (P N Damarell & J E Pike)


10-Jan-2020 (Friday)

South Eastern Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)


4-Jan-2020 (Saturday)

Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mrs Julie-Anne Jenkins (TAS)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)


Tasmanian Kennel Club Inc (SHOW B) (TAS)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Best in Show & Junior in Show: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
Best in Group & Junior in Group: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
Open in Group: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Roxamburg Rebel for Kicks (G A & K L Hall)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Roxamburg Hot Chilli (Glenn & Kristy Hall)


Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Shelley L Bateup (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)


The White Swiss Shepherd Dog Club of SA Inc (ALL BREEDS SHOW)) (SA)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr S Kokotovic (Serbia)

Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shepherdhill Uriel (Susan Mertineit)