SA Poultry & Kennel Club (SA)

Date of Show : 17-Mar-2024 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Rex Lowe (TAS)   (Total Entry : 295)

Best in Show & Open in Show: German Shorthaired Pointer
Am Ch Aust Sup Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Kennels, S Rattle, T Sproule, M Reichmuth)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
Minor in Show: Tibetan Mastiff
Bushsong Pysha Luna Lights (AI) (Corey Forrest)
Puppy in Show: Italian Greyhound
Aust Ch Piccino Penne Peppino (Mrs J Short / Ms A Heyburn / Mrs S Reeve & Mrs T Clift)
Junior in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Alpenhund I Did It For Dad (Ms RO Catt)
Intermediate in Show: Papillon
Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Majikblu Key To Myheart RN HT (J Rainey)
Runner Up Neuter in Show: Samoyed
Aust Neut Ch Kimskova Ziggys Star (Rebecca Regan)

Baby SweepStakes - 1st Place: Poodle (Standard)
Poshnoir A Leading Lady at Celtina (AI) (Jude Bolton & Josephine Turnley)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Kyndom Lets Flex (Mr B & Mrs S Lawrence)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Beagle
Houndbrook Princess Leia (S & D Flew)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Intermediate in Group: Papillon
Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Piccino Penne Peppino (Mrs J Short / Ms A Heyburn / Mrs S Reeve & Mrs T Clift)
Baby in Group: Lowchen
Lowensque Made You Look (Courtney Tulk)
Minor in Group: Havanese
Edinglen The Queens Gambit (Mrs Gillian Smith)
Junior in Group: Pekingese
Aust Ch Waaini Slytherin (Mrs K & Mr S Paine)
Aust Bred in Group: Pug
Aust Gr Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)
Open in Group: Pug
Aust Ch Triseter Mopsi Ukon (Mr D Daff and Mr S Mooar)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Neut Ch Witchangel Teddy Bear (AI) (Miss A Wisdom)

Cavalier King Charles Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Witchangel Teddy Bear (AI) (Miss A Wisdom)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Sherabill Dragon Heart (Julia Brown)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shigriff Spy Who Loved Me (Mrs T & Miss A Beavis)

Havanese
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Edinglen The Queens Gambit (Mrs Gillian Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Havinspireme A Star Is Born (Mrs Gillian Smith)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Piccino Penne Peppino (Mrs J Short / Ms A Heyburn / Mrs S Reeve & Mrs T Clift)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sharlarna Runner (Imp UK) (Ms L McArthur)

Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lowensque The Beat Goes On (Courtney Tulk)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All Eyes On Me (Miss Courtney Tulk)
Baby of Breed: Lowensque Made You Look (Courtney Tulk)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waaini Slytherin (Mrs K & Mr S Paine)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Triseter Mopsi Uber (D Daff & S Mooar)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Triseter Mopsi Ukon (Mr D Daff and Mr S Mooar)
Baby of Breed: Tanyette Pretty Fly (Mrs T & Miss A Beavis)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kirrbuff Always And Forever (Mrs T & Ms A Beavis)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Temiah Exclusive (Michelle Goble)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Affinage Imagine (Michelle Goble)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Rex Lowe (TAS)  (Group Entry : 26)

Best in Group & Aust Bred in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)
Runner Up in Group & Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Jonu's JR Mikimoto (Imp ITA) (Mr S P & M P & Ms B Mills)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Wingrove Pandora (Nickola Ramsey)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Brookstreet All Jokes Aside (AI) (J L & A H Griffin)
Junior in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Tomistal Hard Nut to Crack (Mr E & Mrs M Bannear)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Amstafomine Lock N Load (AI) (Deborah Hughes & Janice De Gennaro)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rydoc Dragons Lil Red Corvette (AI) (Ryan Eddy & Deb Hughes)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tomistal Hard Nut to Crack (Mr E & Mrs M Bannear)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Starmin Soul Reaver (Kerry Lymn)
Baby of Breed: Lilbul Billy Button Wildflower (Mr E & Mrs M Bannear)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sashgar Lets B Flamin Honest (Selina Collins & Sandra Potts)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jonu's JR Mikimoto (Imp ITA) (Mr S P & M P & Ms B Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Avendale Kimmy (Darrell Sharman)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Balkanablu Queens Gambit (J W Camac/ R Watt/ S Ross / Mrs S Pike)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kelzarki Hot And Spicey (Darrell Sharman)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Anvilhart Three Times A Man (AI) (Anvilhart Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rockport Sonovan Irishman (AI) (Kay Halston-Wyatt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Rockport Little Spitfire (AI) (Mrs Kay Halston-Wyatt)
Puppy of Breed: Brookstreet All Jokes Aside (AI) (J L & A H Griffin)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wingrove Pandora (Nickola Ramsey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Jacobus Meyer (QLD)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Am Ch Aust Sup Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Kennels, S Rattle, T Sproule, M Reichmuth)
Junior in Group: Pointer
Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Intermediate in Group: Brittany
Aust Ch Tendayi Encore With Magicbrit (AI) (P Marsh and A Rogers)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Azel Dont Stop Me Now (Alicia Adamopoulos)
Runner Up Neuter in Group: Weimaraner
Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tendayi Encore With Magicbrit (AI) (P Marsh and A Rogers)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kolbeach Chanel Allure (Gaye Rose)
Dog CC & Junior of Breed: Fallowpoint Dresden Blue (B Weidenbach/G Love/K Hutt)
Baby of Breed: Romark Pixels In The Stars (AI) (Mr N & Mrs L Mellett)
Baby (Dog) of Breed: Romark Classic Dew In The Rain (AI) (Mr N & Mrs L Mellett)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Romark Bea Pippa Sue (AI) (Mrs L J Mellett)

Cocker Spaniel (American)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Azel Dont Stop Me Now (Alicia Adamopoulos)

Curly Coated Retriever
Baby of Breed: Dizzyki WG Desert Takhi (AI) (Dizzyki Kennels)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Truespring Take The Crown (Renee Hartnett)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB Aust Ch A2O Ch Alubyc Orphan Black (W A & K D L Vowell)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Aust Sup Ch Vjk-Myst Journey Downunder (Imp USA) (Heiderst Kennels, S Rattle, T Sproule, M Reichmuth)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst Show Me The Money (AI) (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baradav You Are My Sunshine (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Graebrook Mr Fahrenheit (Miss K OMalley & Miss C Clark)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)

Labrador Retriever
Baby of Breed: Galestorm Headline Act at Woodsview (Denise Williamson)
Intermediate of Breed: Woodsview Sadie (Denise Williamson)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Glenstar Living The Dream (Imp NZ) (M Gawen & D Hanson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aukero River Of Dreams (K Robinson & K Azzopardi / P Thomas)

Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Waldwiese Fire And Rain (AI) (Waldwiese Kennels)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Ashlaren Echo In The Field TDX SWN (R Bell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ashlaren Lord Gunter SWN TD (R Bell)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwiese Definitely No Doubts (AI) (Waldwiese Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW) (Group Entry : 36)

Best in Group & Open in Group: Basset Hound
Aust Sup Ch Beauchasseur Jack be Nimble (Chris Lawrence)
Runner Up in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Boarbadger No More I Love You (Nick Gouzos)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Boarbadger Nightcap (Nick Gouzos)
Minor in Group: Foxhound
Foxhunt The Fairytale (AI) (Mrs C & Miss B & Mr J Bryson & Ms KA Harvey)
Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Coeurdelamer Olivier (Allen Anderson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Neut Gr Ch Frieden I Put A Spell On You (AI) (Mrs C A Tonkin)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Golden Lotus (C Faint)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beauchasseur Jack be Nimble (Chris Lawrence)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Houndbrook Buster Moon (S & D Flew)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Houndbrook Princess Leia (S & D Flew)

Borzoi
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Gleneagle Indian Outlaw (Mrs Jeanette Laughton)

Dachshund (Long Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Frieden I Put A Spell On You (AI) (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Boarbadger No More I Love You (Nick Gouzos)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Madeintas Finn at Stardayne (AI) (Valerie Tapp)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Stardayne Stuck On You (AI) (Valerie Tapp)
Baby of Breed: Boarbadger Nightcap (Nick Gouzos)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Foxhunt The Fairytale (AI) (Mrs C & Miss B & Mr J Bryson & Ms KA Harvey)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch TumTums Paddington (J K Caruso)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Taraikha Yves Saint Croissant (Alex Heitmann)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Taraikha Dolce And Banana (Alex Heitmann)

Whippet
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coeurdelamer Olivier (Allen Anderson)
Minor of Breed: Teshkamere Dressed In Versace (Allen Anderson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Lynn Spargo (WA)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Gr Ch Monifieth Creidwyn (Mrs D Younger)
Runner Up in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Nahrof Icebreaker (Matthew Fisher)
Baby in Group: Australian Shepherd
Voncronan Silver Sands (Mrs T Dix & Miss S L Williams)
Minor in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Kyndom Lets Flex (Mr B & Mrs S Lawrence)
Puppy in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Landmaster A Big Hunk Of Love (AI) (R B & C J Redhead)
Junior in Group: German Shepherd Dog
Vonpeta L Emm Aay Oh (PN Damarell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Majikblu Key To Myheart RN HT (J Rainey)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Neut Ch Noblestarzz Crazy In Love JC (Miss Lee-Anne Roe & Mr Gary J Dewing)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Landmaster A Big Hunk Of Love (AI) (R B & C J Redhead)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Southspirit Just Kidding (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Voncronan Silver Sands (Mrs T Dix & Miss S L Williams)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nahrof Icebreaker (Matthew Fisher)
Baby of Breed: Nahrof Chiese (AI) (Mrs KL Hansen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Noblestarzz Crazy In Love JC (Miss Lee-Anne Roe & Mr Gary J Dewing)

Briard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Narbrisse Miracle Man PT (Miss E Bennett)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Yaxeka Touch Of Paradise (Marie Almond)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Foxbell Frank Zapper (Mrs D/Ms T & Ms K Adams)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Ess Eff Aay (AI) (P N Damarell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonpeta Majestic Moment (AI) (PN Damarell)
Junior of Breed: Vonpeta L Emm Aay Oh (PN Damarell)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kyndom Lets Flex (Mr B & Mrs S Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kyndom Welcome To Babylon (B & S Lawrence)

Shetland Sheepdog
Puppy of Breed: Shelsian Geisha Girl (AI) (I R & C E Spangler)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Majikblu Key To Myheart RN HT (J Rainey)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Monifieth Creidwyn (Mrs D Younger)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Monifieth Baldred (Mrs D J Younger)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monifieth Raptor (Mrs D J Younger)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Monifieth Saewara (D J Younger)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inkdwitswiss Its Corona Time (Samantha Williams & Kathy Flavel)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Dianne Wright (NSW)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Aust Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Alpenhund I Did It For Dad (Ms RO Catt)
Minor in Group: Tibetan Mastiff
Bushsong Pysha Luna Lights (AI) (Corey Forrest)
Puppy in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis Enchanted at Midnight (Judy, Graham & Kellie Hughes)
Intermediate in Group: Siberian Husky
Siberstar Pimp Me Up (Melissa Roper)
Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Neut Ch Kimskova Ziggys Star (Rebecca Regan)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Whitewarrior Ice Falls Landing (Jo Heard & Brett White)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tuvaaqan Tumik Illuani (AI) (Mr D & Mrs M Battersby)
Baby of Breed: Whitewarrior Etched On Ice at Bordalaska (Bordalaska Kennels / B White)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alpenhund I Did It For Dad (Ms RO Catt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alpenhund Jenta Mi (Ms RO Catt)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Gameguard Kiss This (Mr Sparham & Miss Turner / Mrs Giersch)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ikons Standing Ovation (Christine Spry)
Baby (Dog) of Breed: Coppertop Im Here to Party (Mrs J Hovell and Mrs T Schubert)
Puppy of Breed: Preshusflick Bohemian Angel (Deb Heinze)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Deauxrogue Ruff As Gutz (Michael & Katie Atkins)

Rottweiler
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schwartzhund Mystify (Miss N K Hann)

Samoyed
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Airebis Enchanted at Midnight (Judy, Graham & Kellie Hughes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kimskova Ziggys Star (Rebecca Regan)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koobalies Whisper My Name (Julie Chapman)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Siberstar Pimp Me Up (Melissa Roper)
Baby of Breed: Sibertac Angus Son (Brian Parker & Amanda Meier)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bushsong Pysha of Rigels Comet (AI) (Greg Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bushsong Pysha Luna Lights (AI) (Corey Forrest)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Anne Howell (WA)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen Shutup N Take My Money (AI) (Amesen Kennels)
Runner Up in Group: French Bulldog
Aust Ch Brindlelicus Talk To Me Goose (N Oldfield)
Baby in Group: Lhasa Apso
Amesen Better Than Revenge (Amesen Kennels)
Minor in Group: British Bulldog
Bullyack Peaky Blinders (Mark Ackland)
Junior in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Celtina Apollo At Palatial (Mrs C Bewley)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Snodgbull Baby Got Back (Courtney Lewis / Mary McNamara)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ripeet Flashman (S Campain & R Kemp)
Baby of Breed: Merryjay Bostn Lollipop (R Kemp & S Campain)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Embllem Moon Shine (Cherie Terry)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Snodgbull Baby Got Back (Courtney Lewis / Mary McNamara)
Baby of Breed: Courtamar A Star Is Born (Mary McNamara)
Minor of Breed: Bullyack Peaky Blinders (Mark Ackland)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Marsanchow Behold A Son (A Hein)
Baby of Breed: Moonchow Pennywise Surprise (A Hein & N Rhodes)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Whytewood George Gently (Kerryn Harvey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Instride Caught In The Xfire (AI) (Ms K A Harvey)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Instride Xplosive (AI) (Ms K A Harvey)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Brindlelicus Talk To Me Goose (N Oldfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Jonhah Here's Cheers (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Preciousbull Regarde Moi (Cherie Terry)
Baby of Breed: Beautaureau Sassy Me (Fiona Kearney)
Baby (Dog) of Breed: Beautaureau Georgie Boy (Fiona Kearney)
Puppy of Breed: Tufsteen Darkening In Vain (Cherie Terry)

Great Dane
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Amesen Shutup N Take My Money (AI) (Amesen Kennels)
Baby of Breed: Amesen Better Than Revenge (Amesen Kennels)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Celtina Apollo At Palatial (Mrs C Bewley)
Baby of Breed: Poshnoir A Leading Lady at Celtina (AI) (Jude Bolton & Josephine Turnley)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Palatial Dancing with Confetti at Avonti (J Short, A Heyburn & C Bewley)
Baby (Bitch) of Breed: Palatial Kitty Kitty Bang Bang At Avonti (J Short and A Heyburn)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (NBT) (Lynette Niemann)