Rottweiler Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Rottweiler (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-Jun-2019 (Sunday)

Rottweiler Club of SA Inc (29th National Show) (SA) (S)

General Specials : Mr Jouni Nummela (Finland)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
Baby in Show: Alchemy My Baby Shot Me Down (Alchemy Rottweilers)
Baby (Dog) of Breed: Alchemy Bullet Formy Valentine (Alchemy Rottweilers)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Building & Amenities (WA)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mr Greg Ball (WA)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Benahein Man Onther Prowl (Mrs S Waho)


Isis & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Baby of Breed: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)


Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)


Pioneer Valley Agricultural Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

State Bred in Group: Aus Ch Yuluwirri Moonage Daydream (Mrs Nicola Scanlon)
Open in Group: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aus Ch Yuluwirri Moonage Daydream (Mrs Nicola Scanlon)


15-Jun-2019 (Saturday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Best in Group & Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)


Building & Amenities (WA)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)


Isis & District Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mr Michael Camac (SA)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Baby of Breed: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)


Isis & District Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Baby of Breed: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)


Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)


Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs June Ashton (SA)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)



14-Jun-2019 (Friday)

Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
Res Bitch CC: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)


13-Jun-2019 (Thursday)

Rockhampton Agricultural Show (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Baby in Group: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)
State Bred in Group: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Baby of Breed: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)


9-Jun-2019 (Sunday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 5) (NT)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 6) (NT)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Aust Bred in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Ms Kerrie Mansell (WA)

Puppy in Group: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Bitch CC & Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
Junior of Breed: Rottensteele Bhaals Genesis (Ben Heap & L Cooke)


Ipswich Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Ipswich Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Mackay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)

Res Dog CC: Aust Ch Oscelly Northern Star (Nicola Scanlon)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Yuluwirri Moonage Daydream (Mrs Nicola Scanlon)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)


8-Jun-2019 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Aust Bred in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

Minor in Show: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Mrs Olga Meyer (WA)

R/UP BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
Baby of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Sandra Lippiatt (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)
Junior of Breed: Rottensteele Bhaals Genesis (Ben Heap & L Cooke)


Gladstone Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

State Bred in Show: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Baby in Group: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
Baby of Breed: Hausevonrott Titan At Kyrajack (AI) (Mrs S M Bagarozza)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)   Group Specials : Ms Margaret Martin (Ireland)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Mackay Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Open in Group: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aus Ch Yuluwirri Moonage Daydream (Mrs Nicola Scanlon)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Puppy of Breed: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Puppy of Breed: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)


7-Jun-2019 (Friday)


Caboolture & District P A & I Association Ltd (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Minor in Group: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)



2-Jun-2019 (Sunday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Puppy in Group: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Minor in Group: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Bitch CC & Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Morgerot Calypso RN (Dr MD Keller)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Baby of Breed: Alchemy Rattle Gun (Alchemy Rottweilers)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Res Bitch CC & Junior of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
Baby of Breed: Alchemy Tommy Gun (Mrs I Burns/Alchemy Kennels)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


1-Jun-2019 (Saturday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Puppy in Group: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Ms Ellen Mooney (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Baby of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Baby of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr Hiroshi Kamisato (Japan)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Res Bitch CC: Aust Ch Morgerot Calypso RN (Dr MD Keller)
Baby of Breed: Alchemy Rattle Gun (Alchemy Rottweilers)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
Aust Bred in Group: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

State Bred in Group: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)
Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)


31-May-2019 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

Puppy in Group: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Masato Igawa (Japan)   Group Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)

BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Baby of Breed: Alchemy Rattle Gun (Alchemy Rottweilers)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


26-May-2019 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

R/UP BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Ms Linda Taylor (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)


25-May-2019 (Saturday)

Dubbo Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Ubersein Strikes Again (AI) ET (J Berryman & L Russell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Strikes Again (AI) ET (J Berryman & L Russell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cleandra Zuri Tuscany Sunrise (Cathy Cameron)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Cleandra Zuri Tuscany Sunrise (Cathy Cameron)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Cleandra Zuri Tuscany Sunrise (Cathy Cameron)


Sarina Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Res Dog CC: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (TAS)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

Puppy in Show: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)
Puppy in Group: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)
Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)
Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual CH (T) & Neut CH Blakesims Stop Me CCD RA TSD (N Medlicott)
Puppy in Group: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackcombe Winterfell (Nicholas Knappstein)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Blakesims Kanyemba Brooklyn (AI) RN TD PT (Narelle Medlicott)
Baby of Breed: Alchemy Guns In The Sky (Natalie Hann)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual CH (T) & Neut CH Blakesims Stop Me CCD RA TSD (N Medlicott)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mr Rodney J Bennetts (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)


24-May-2019 (Friday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cleandra Zuri Tuscany Sunrise (Cathy Cameron)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)


20-May-2019 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


19-May-2019 (Sunday)

Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Geraldton & District Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Alchemy Rattle Gun (Alchemy Rottweilers)


18-May-2019 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Runner Up in Show & Junior in Show: Sahne Beau Meister (Imp NZ) (S Gibson)
Best in Group & Junior in Group: Sahne Beau Meister (Imp NZ) (S Gibson)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sahne Beau Meister (Imp NZ) (S Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
Junior in Group: Sahne Beau Meister (Imp NZ) (S Gibson)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
Junior of Breed: Sahne Beau Meister (Imp NZ) (S Gibson)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Puppy in Group: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)


Blackbutt Show Society Inc (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cleandra Zuri Tuscany Sunrise (Cathy Cameron)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Geraldton & District Kennels Club Inc (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Alchemy Guns In The Sky (Natalie Hann)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)


17-May-2019 (Friday)

Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


15-May-2019 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


12-May-2019 (Sunday)

Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
Puppy in Group: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mondallin Four X On Me (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Baby of Breed: Alchemy Guns In The Sky (Natalie Hann)


11-May-2019 (Saturday)

Orange Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
Dog CC & Junior of Breed: Rottfuerst Von Odin Bear (Desmay O'Neill)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Mundubbera Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Junior in Group: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Meinrad My Thelma (Debbie Davies)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Mondallin Four X On Me (D Dallinger & M Moore)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Crows Nest A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Minor in Group: Mondallin Four X On Me (D Dallinger & M Moore)
Puppy in Group: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Four X On Me (D Dallinger & M Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackcombe Winterfell (Nicholas Knappstein)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Baby of Breed: Kormeister Vanquish (Brigetta Palmer)
Intermediate of Breed: Aust Ch Rakaaz Zander (AI) (B Palmer J & S Baird)


Dublin Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackcombe Winterfell (Nicholas Knappstein)
Baby of Breed: Alchemy Guns In The Sky (Natalie Hann)
Intermediate of Breed: Aust Ch Rakaaz Zander (AI) (B Palmer J & S Baird)


10-May-2019 (Friday)

Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Puppy in Group: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)
Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mondallin Four X On Me (D Dallinger & M Moore)
Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


6-May-2019 (Monday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Puppy in Show: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)
Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Puppy in Group: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)
Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


5-May-2019 (Sunday)

Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #436) (NT)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #437) (NT)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

State Bred in Show: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #438) (NT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Eidsvold Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Puppy in Group: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


West Australian Terrier Club Inc (WA) (S)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Utility Dog Club of WA Inc (AM Show) (WA) (S)

General Specials : Mr P Pisitwuttinan (Thailand)

Runner Up in Show: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)


Utility Dog Club of WA Inc (PM Show) (WA) (S)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)


Utility Dog Club of WA Inc (WA) (S)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Puppy in Show: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
R/UP BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Reserve Bitch & Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
Junior of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Puppy in Group: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)


4-May-2019 (Saturday)

Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #434) (NT)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #435) (NT)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Bonalbo Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


South Burnett National Show Society (Kingaroy) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

State Bred in Group: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Darkgypsy Tigeress Jersey (D J Mckeown & Mrs S M Bagarozza)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mondallin Effie Express (Dean Dallinger &Monica Moore)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Puppy of Breed: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Puppy of Breed: Kortierra Silent Assassin (Tracey Heenan)


28-Apr-2019 (Sunday)

Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Baby of Breed: Alchemy Tommy Gun (Mrs I Burns/Alchemy Kennels)


Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
Aust Bred in Group: Aust Ch Oscelly Northern Star (Nicola Scanlon)
State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Oscelly Northern Star (Nicola Scanlon)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Res Bitch CC: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Rottweiler Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Ms Elizabeth Dunhill (UK)

Best in Show & Junior in Show: Ubersein Hard Yakka (L Russell)
Dog CC & Junior of Breed: Ubersein Hard Yakka (L Russell)


27-Apr-2019 (Saturday)

Greensborough Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Baby of Breed: Alchemy Tommy Gun (Mrs I Burns/Alchemy Kennels)


Huon & Channel Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gesundheit Black Caviar (Imp NZ) (Maree Anderson)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)


Huon & Channel Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Aust Bred in Group: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gesundheit Black Caviar (Imp NZ) (Maree Anderson)


Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Oscelly Northern Star (Nicola Scanlon)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yuluwirri Ziggy Stardust (Mrs Nicola Scanlon)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Oscelly Northern Star (Nicola Scanlon)


Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr J Clark (New Zealand)   Group Specials : Mrs D Clark (New Zealand)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Mondallin Cinda Rella (D Dallinger & M Moore)


Midlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Baby of Breed: Alchemy Tommy Gun (Mrs I Burns/Alchemy Kennels)


Stroud Show Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)   Group Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mrs Donna Wright (New Zealand)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
Baby of Breed: Fantastikrot Elektra (Sherri Wightman)
Junior of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)



26-Apr-2019 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Mondallin Cinda Rella (D Dallinger & M Moore)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Blakesims Kanyemba Brooklyn (AI) RN TD PT (Narelle Medlicott)
Baby of Breed: Alchemy Guns In The Sky (Natalie Hann)


25-Apr-2019 (Thursday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Puppy in Group: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
Res Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)



All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Kerryn Pearson (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)


22-Apr-2019 (Monday)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Morgerot Anton CCD RE PT (Dr M D Keller)
Res Bitch CC: Aust Ch Morgerot Bedazzle Me Maggie CCD RA PT (Dr M D Keller)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Intermediate of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mrs Rosina Brace (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


21-Apr-2019 (Sunday)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Group 4th: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
BOB and Dog CC: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Morgerot Anton CCD RE PT (Dr M D Keller)
Bitch CC: Aust Ch Morgerot Calypso RN (Dr MD Keller)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Puppy of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)


Easter Festival Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)


Western Tiers Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)


Northern Districts Rottweiler Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Aleksandar Vukelic (Serbia)

Best in Show & Intermediate in Show: Ubersein Get A Grip (L Attwood & L Russell)
Dog CC & Intermediate of Breed: Ubersein Get A Grip (L Attwood & L Russell)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr Fred Peddie (Canada)   Group Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


20-Apr-2019 (Saturday)



Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)
Aust Bred of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Group 3rd: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
BOB and Dog CC: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Klimkie Zelda (Lynn O'Grady)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Western Tiers Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up in Show: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Bitch CC & Puppy of Breed: Rottgems Terkata Ripley (Michelle Middleton)
Baby of Breed: Yarnix Rememberance Zar Krithia (Kym-Maree Nixon & M Middleton)


Western Tiers Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Bitch CC & Puppy of Breed: Rottgems Terkata Ripley (Michelle Middleton)
Baby of Breed: Yarnix Rememberance Zar Krithia (Kym-Maree Nixon & M Middleton)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)   Group Specials : Mr S Kwon (Sth Korea)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)   Group Specials : Mr Fred Peddie (Canada)

Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


19-Apr-2019 (Friday)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Klimkie Zelda (Lynn O'Grady)
Res Dog CC: Aust Ch Morgerot Anton CCD RE PT (Dr M D Keller)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
Puppy of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Aust Bred of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)


Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
BOB & Bitch CC: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Y Park (Sth Korea)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


14-Apr-2019 (Sunday)

Rottweiler Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Ubersein Hullabalou (AI) (Sam & Steve Smith / Louise Russell)
Aust Bred in Show: NRCA & Aust Ch Kagiso Pretty Savanah ET TDX (D Ayton / L Russell / N Phillips)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Hullabalou (AI) (Sam & Steve Smith / Louise Russell)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: NRCA & Aust Ch Kagiso Pretty Savanah ET TDX (D Ayton / L Russell / N Phillips)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual CH (T) & Neut CH Blakesims Stop Me CCD RA TSD (N Medlicott)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Blakesims Kanyemba Brooklyn (AI) RN TD PT (Narelle Medlicott)
Baby of Breed: Morgerot Dorota (Ai) (Dr M D Keller)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual CH (T) & Neut CH Blakesims Stop Me CCD RA TSD (N Medlicott)


Canine Museum Foundation Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Ms A M Class (France)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


Canine Museum Foundation Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mr Philip Hickey (QLD)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Best in Show & Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


13-Apr-2019 (Saturday)

Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (AM) (WA)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mr Phil Thompson (SA)

Open in Group: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (PM) (WA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Bitch CC & State Bred of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Bob Lott (SA)   Group Specials : Ms Sandra Craig (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)


Show Dog Handlers Club (NT)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Minor in Group: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Gayndah Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Nanango Agricultural Pastoral & Mining Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


12-Apr-2019 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Minor in Group: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schutzliebe Das Brunhildebeast (L Madeley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


7-Apr-2019 (Sunday)

Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Natasha Ryan (WA)   Group Specials : Mr Stan Honnery (WA)

Open in Show: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Open in Group: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Puppy in Group: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Klimkie Zelda (Lynn O'Grady)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr S Ishimaru (JPN)   Group Specials : Mr Ivan Theodor Cary (Thailand)

Junior (Dog) of Breed: Rottfuerst Von Odin Bear (Desmay O'Neill)


6-Apr-2019 (Saturday)

Eugowra Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr William Ranie (ACT)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wiseweilers Darken Rahl (Imp NOR) (Kym-mare Nixon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
Puppy in Group: Yarnix Anzac Khe Sanh (Kym-maree Nixon)
State Bred in Group: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inselstaat Van Ish (AI) (Miss S Gordon)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Emzacily Hear Me Roar (S Gordon)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wiseweilers Darken Rahl (Imp NOR) (Kym-mare Nixon)
Minor of Breed: Emzacily Al Rakim (Sarah Gordon)
Puppy of Breed: Yarnix Anzac Khe Sanh (Kym-maree Nixon)


Fremantle Dog Club (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Fremantle Dog Club (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)

Minor in Group: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Derwent Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Junior in Show: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Lawrence Wheeler (NSW)

Minor in Group: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Bitch CC & Open of Breed: Klimkie Zelda (Lynn O'Grady)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr Joe Gregory (USA)   Group Specials : Mrs Nicole Harrison (New Zealand)

Res Dog CC & Junior of Breed: Rottfuerst Von Odin Bear (Desmay O'Neill)


5-Apr-2019 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Minor of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


31-Mar-2019 (Sunday)

Moree Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Minor in Group: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rakaaz Zander (AI) (B Palmer J & S Baird)
Bitch CC & Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Baby of Breed: Kormeister Vanquish (Brigetta Palmer)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor (Bitch) of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Program (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Program (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


30-Mar-2019 (Saturday)

New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Group 3rd: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
BOB and Dog CC: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Klimkie Zelda (Lynn O'Grady)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Schwartzhund Taylors Top Gun (AI) (N K Hann)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Klimkie Ruby Tuesday (L J O'Grady)
Res Bitch CC & Open of Breed: Klimkie Zelda (Lynn O'Grady)
Minor of Breed: Sollerus Let It Be (W & J Grundy)
Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Intermediate (Bitch) of Breed: Noblesaga Tears Of Freya (A O'Grady)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

Junior in Group: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Baby of Breed: Benahein Man Onther Prowl (Mrs S Waho)
Junior of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)


Hound Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gesundheit Black Caviar (Imp NZ) (Maree Anderson)


Hound Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sahne Beau Geste (Imp NZ) (Nicole Hughes & Jason Wallom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darkmessiah Black Tie Affair (Maree Anderson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Gesundheit Black Caviar (Imp NZ) (Maree Anderson)


Cumnock Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)


29-Mar-2019 (Friday)

Moree Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Baby of Breed: Benahein Man Onther Prowl (Mrs S Waho)
Junior (Bitch) of Breed: Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)


24-Mar-2019 (Sunday)

Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)


West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)


23-Mar-2019 (Saturday)

Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

Res Dog CC & Minor of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

Res Dog CC & Minor of Breed: Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Khingsahl Franky Speaking (John King & Ray Scells)


Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)


Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Lionel Bleakley (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rottfuerst Von Odin Bear (Desmay O'Neill)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eclipsen Black Magic Woman (AI) (J L & S P Bristow)
Baby of Breed: Starkehre LilBit Of Seven (AI) (Meg Lewis)


22-Mar-2019 (Friday)

Dogs NSW Western Region (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Pistols At Dawn (Jules Freeman & Louise Russel)


West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Shadowmaker Medusas Echo (Leah Cooke)
Baby of Breed: Benahein Man Onther Prowl (Mrs S Waho)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)
Junior of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)