Irish Setter Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Irish Setter (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Jun-2021 (Friday)

Woodford A P & I Association Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)


14-Jun-2021 (Monday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eirean It Had To Be You (AI) (Dr Robyn Pacey & Mr Findlay McKechnie)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS (SA)

General Specials : Mrs June Ashton (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)



13-Jun-2021 (Sunday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Junior of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs June Ashton (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Conformation Judges Committee (QLD)

   Group Specials : Mr Reece Fry (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Reserve Bitch & Junior of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)


12-Jun-2021 (Saturday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mrs Ines Dawes (QLD)

BOB and Dog CC: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)


Gundog Club of SA Inc (Show 1) (SA) (S)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Gundog Club of SA Inc (Show 2) (SA) (S)

General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


11-Jun-2021 (Friday)

Yuggera Canine Club and Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Ms Linda Buckley (ACT)

Group 4th: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB and Dog CC: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)


6-Jun-2021 (Sunday)

Darling Downs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


Dogs SA Advance Winter Festival (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Group 2nd: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)


5-Jun-2021 (Saturday)

Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Junior in Group: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)


Dogs SA Advance Winter Festival (SA)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Group 2nd: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)



4-Jun-2021 (Friday)

Toogoolawah D A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Minor of Breed: Shadowvale Rumours (P / C & R Stringfellow)
Puppy of Breed: Shadowvale Rogue Trader (P / C & R Stringfellow)


30-May-2021 (Sunday)

Lockyer Valley Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


29-May-2021 (Saturday)

Lockyer Valley Kennel Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Ted Kerley (SA)

State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


Lockyer Valley Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


28-May-2021 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Margaret Wedgwood (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)


ADSS (SA)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


23-May-2021 (Sunday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eireannmada Bed Of Roses (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


22-May-2021 (Saturday)

Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
Baby of Breed: Shadowvale Rogue Trader (P / C & R Stringfellow)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Liane Horne (QLD)   Group Specials : Ms Margaret Jones (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Baby in Group: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Dr Linda Beer (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rhiannon Red Knickers (Marina & Jacinta Scott)


21-May-2021 (Friday)

Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


ADSS (SA)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


17-May-2021 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rhiannon Red Knickers (Marina & Jacinta Scott)
Baby of Breed: Ornac Wizardry In Red Spots (Sally Underwood)


16-May-2021 (Sunday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Open in Group: Aust Ch Gwyndara Just The Way You Are (Mr T & Mrs L Jones)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Gwyndara Just The Way You Are (Mr T & Mrs L Jones)
Baby of Breed: Ornac Wizardry In Red Spots (Sally Underwood)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


Metropolitan Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


15-May-2021 (Saturday)

Dubbo Show Society Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ornac Kiss My Britches (Sally Underwood)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ornac One Last Remedy (Niamh Hutchinson)


Dubbo Show Society Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ornac Kiss My Britches (Sally Underwood)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ornac One Last Remedy (Niamh Hutchinson)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eirean Always On My Mind (AI) (Mrs D Anderson)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Eirean It Had To Be You (AI) (Dr Robyn Pacey & Mr Findlay McKechnie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


Metropolitan Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Metropolitan Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


12-May-2021 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


9-May-2021 (Sunday)

Dublin Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Shepparton and District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rhiannon Red Knickers (Marina & Jacinta Scott)


8-May-2021 (Saturday)

Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)


Dublin Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Dublin Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Shepparton and District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Aust Bred in Group: Rhiannon Red Knickers (Marina & Jacinta Scott)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rhiannon Red Knickers (Marina & Jacinta Scott)


7-May-2021 (Friday)

Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)


3-May-2021 (Monday)

Western Suburbs Kennel (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mrs Karen Vowell (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


2-May-2021 (Sunday)

Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Baby of Breed: Ornac Wizardry In Red Spots (Sally Underwood)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Baby in Group: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)
Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Bitch CC & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Colac Ladies Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Wright (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Rhiannon Red Knickers (Marina & Jacinta Scott)


Conformation Judges Training Committee (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)

BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Best Bitch & Junior of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


1-May-2021 (Saturday)

Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Baby of Breed: Ornac Wizardry In Red Spots (Sally Underwood)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Aust Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Kathy Sproat (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eirean New York State Of Mind (AI) (Ms Rhonda Fisher)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eirean New York State Of Mind (AI) (Ms Rhonda Fisher)


South Burnett National (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)


25-Apr-2021 (Sunday)

All Dog Sports Spectacular Committee (Anzac Day Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mrs Maria Cave (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
Res Bitch CC: Aust Ch Eirean Always On My Mind (AI) (Mrs D Anderson)


24-Apr-2021 (Saturday)

Huon & Channel Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)


Sunshine Coast Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

Group 2nd: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
BOB and Dog CC: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Sunshine Coast Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Res Dog CC: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Junior in Group: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)


Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)


Hills Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhiannon Code Red (Marina & Jacinta Scott)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eirean Always On My Mind (AI) (Mrs D Anderson)


23-Apr-2021 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Res Dog CC: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)


18-Apr-2021 (Sunday)

Irish Setter Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Peter Mangos (VIC)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Eirean Waiting For Me (AI) (Mr L & Mrs A M Hearn)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eirean Waiting For Me (AI) (Mr L & Mrs A M Hearn)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Kim Meyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


Junior Kennel Club of QLD (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Wendy Pleydell-Fry (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)


17-Apr-2021 (Saturday)

Royal Agricultural Society QLD (Toowoomba Royal) (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)


Dogs Queensland (QLD)

   Group Specials : Mr Reece Fry (QLD)

Group 1st: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Puppy in Group: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)
BOB, Best Dog & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Eireannmada Wildflower (AI) (Greg Browne)


16-Apr-2021 (Friday)

ADSS (SA)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Aust Bred in Group: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)


11-Apr-2021 (Sunday)

Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Adrian Jones (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)


10-Apr-2021 (Saturday)

Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
Baby of Breed: Shadowvale Rumours (P / C & R Stringfellow)


Gayndah Show Society (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Intermediate in Show: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Best in Group & Intermediate in Group: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Baby of Breed: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)
Baby SweepStakes - 1st Place: Eireannmada The show Mustgo on (Greg Browne)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)

Aust Bred in Show: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Junior in Group: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Aust Bred in Group: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Ms Margaret Dalos (SA)

Minor in Show: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)
Minor in Group: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)
Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Minor of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


9-Apr-2021 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)
Junior in Group: Ellerby Oakey (B Sakowski)
State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
Baby of Breed: Shadowvale Rogue Trader (P / C & R Stringfellow)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Roseswain Maella Peers (AI) (B Sakowski)


5-Apr-2021 (Monday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

Runner Up in Show: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eirean Always On My Mind (AI) (Mrs D Anderson)


4-Apr-2021 (Sunday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Comhluader Born To Try (Stephanie Govan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


3-Apr-2021 (Saturday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Mount City & District Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Comhluader Born To Try (Stephanie Govan)


Mount City & District Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Comhluader Born To Try (Stephanie Govan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

Group 3rd: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Eirean In To My Arms (AI) (Mrs D Anderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eirean Always On My Mind (AI) (Mrs D Anderson)


Setter Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Blake Wistuba (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)


2-Apr-2021 (Friday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Comhluader Born To Try (Stephanie Govan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

Runner Up in Show & State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


28-Mar-2021 (Sunday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Paul Danaher (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Res Dog CC: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Baby of Breed: Shadowvale Rogue Trader (P / C & R Stringfellow)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Moon River (Jeremy Nowlan)
Baby of Breed: Shadowvale Rogue Trader (P / C & R Stringfellow)


Twilight Canine Country Club (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eirean New York State Of Mind (AI) (Ms Rhonda Fisher)


27-Mar-2021 (Saturday)

Le Fevre Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Junior in Group: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)


Le Fevre Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)


Goomeri Show Society (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ellerby Oakey (B Sakowski)
Baby of Breed: Shadowvale Rumours (P / C & R Stringfellow)


21-Mar-2021 (Sunday)

Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best in Show & State Bred in Show: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yarramo Fight Fire With Fire (Ms A L Harvey)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Junior in Group: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Martinridge Walk on Water (B Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Martinridge Light Up The Sky (Bernie Martin)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Martinridge Strictly Ballroom (Bernie Martin)
Minor of Breed: Aust Ch Amhurst Undercover Of Darkness (Mr P S & M Squire / Mrs M Thomas-Rhodes)