Kerry Blue Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Kerry Blue Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

23-Jun-2019 (Sunday)

Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)



Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)


22-Jun-2019 (Saturday)

Mt Larcom & District Show Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Nor-West Canine Association (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Nor-West Canine Association (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)



21-Jun-2019 (Friday)

Woodford A P & I Association Inc (QLD)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)


16-Jun-2019 (Sunday)

Pioneer Valley Agricultural Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


15-Jun-2019 (Saturday)

Darling Downs Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

Aust Bred in Show: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Darling Downs Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs June Ashton (SA)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


14-Jun-2019 (Friday)

Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Maxine Lee (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


10-Jun-2019 (Monday)

Sporting Terrier Club of Victoria (VIC) (S)

General Specials : Mr Falk Rudiger Siewart (Germany)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkanablu Winter Is Here (J W Camac / R W Watt / S Ross)



9-Jun-2019 (Sunday)

Sporting Terrier Club of Victoria (VIC) (S)

General Specials : Mrs Suzanne Tennant (VIC)

Reserve Dog & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


Sporting Terrier Club of Victoria (VIC) (S)

General Specials : Mr Vesa Lehtonen (Finland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkanablu Winter Is Here (J W Camac / R W Watt / S Ross)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


Ipswich Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Ipswich Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)   Group Specials : Mr Reece Fry (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)


Mackay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Parkes & District Kennel Club Inc (Show 2) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


Parkes & District Kennel Club Inc (Show 3) (NSW)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Intermediate in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


8-Jun-2019 (Saturday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)   Group Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Mackay Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Mackay Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Parkes & District Kennel Club Inc (Show 1) (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


2-Jun-2019 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Regenstauf Fantasy Island (Regenstauf Kennels / Hollie & Ben Clarke)
Baby of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Murray Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


1-Jun-2019 (Saturday)

Newcastle Terrier & Toy Club (NSW)

General Specials : Ms Anu Lummevaara (NSW)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr A Gong (China)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Regenstauf Fantasy Island (Regenstauf Kennels / Hollie & Ben Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Baby of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Jean Bryant (SA)

Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


31-May-2019 (Friday)

Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)


Terrier Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Regenstauf Fantasy Island (Regenstauf Kennels / Hollie & Ben Clarke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Regenstauf Fantasy Island (Regenstauf Kennels / Hollie & Ben Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Baby of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Masato Igawa (Japan)   Group Specials : Mr Masato Igawa (Japan)

BOB & Bitch CC [CACIB]: Aust Ch Regenstauf Fantasy Island (Regenstauf Kennels / Hollie & Ben Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Baby of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


25-May-2019 (Saturday)

Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (TAS)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Junior in Show: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


19-May-2019 (Sunday)

Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)   Group Specials : Mr F Bu (China)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr D Li (China)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


18-May-2019 (Saturday)

Cessnock Dog Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Mr D Li (China)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Baby of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


17-May-2019 (Friday)

Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


15-May-2019 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)
Baby of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


12-May-2019 (Sunday)

Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Runner Up in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Runner Up in Show & State Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


11-May-2019 (Saturday)

British Bulldog Club of Tasmania (All Breeds) (TAS)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mrs Gail Cullen (TAS)

BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Tasshot Beautiful Noise (Pauline & Terry Searson)
R/UP BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)


Orange Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


10-May-2019 (Friday)

Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby of Breed: Regenstauf Rise Above it (Regenstauf Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Regenstauf Grapevine Graffiti (Regenstauf Kennels)


5-May-2019 (Sunday)

Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Jules Mayne (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
Minor in Group: Cavadhar I Am Maksim (AI) (B & P Oliphant / P Cavanough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Cavadhar I Am Maksim (AI) (B & P Oliphant / P Cavanough)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Morisset & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Mr Craig Reid (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Intermediate in Group: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


4-May-2019 (Saturday)

Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


Colac Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)


Colac Ladies Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

Open in Group: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
Minor in Group: Cavadhar I Am Maksim (AI) (B & P Oliphant / P Cavanough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Cavadhar I Am Maksim (AI) (B & P Oliphant / P Cavanough)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Capricorn Coast Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Hunter Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Hunter Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Junior in Show: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


3-May-2019 (Friday)

Morisset & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


28-Apr-2019 (Sunday)

Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


27-Apr-2019 (Saturday)

Huon & Channel Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Best in Show & Junior in Show: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Best in Group & Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


Huon & Channel Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Runner Up in Show & State Bred in Show: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)


Stroud Show Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


25-Apr-2019 (Thursday)

Anzac Day Show (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Craig Frazer (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mr Jaime Gonzalez Suvillaga (El Salvador)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Mr S Kwon (Sth Korea)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


21-Apr-2019 (Sunday)

Western Tiers Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tasshot Beautiful Noise (Pauline & Terry Searson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr Fred Peddie (Canada)   Group Specials : Dr Bretas Viana (Brazil)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Dr Bretas Viana (Brazil)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


20-Apr-2019 (Saturday)

Western Tiers Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)   Group Specials : Mrs Tanya McDonald (QLD)

Intermediate in Group: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shado-Lans El Bandito (Imp NZ) (Debbie Veevers)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)


Western Tiers Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Intermediate in Group: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shado-Lans El Bandito (Imp NZ) (Debbie Veevers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)


Bundaberg Canine Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)   Group Specials : Mr M Saif Baig (Pakistan)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Bundaberg Canine Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)   Group Specials : Mr Y Park (Sth Korea)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


19-Apr-2019 (Friday)

Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Victor Jones (QLD)

Best in Show 3rd: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
Group 1st: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Chaduna Blu Sub Zero (R Watt)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)   Group Specials : Mrs Melody Darragh (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


Bundaberg Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Y Park (Sth Korea)   Group Specials : Mrs G Morrison (Sth Africa)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)


14-Apr-2019 (Sunday)

Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


13-Apr-2019 (Saturday)

Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)



Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


12-Apr-2019 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Olizure Silhouetto Of A Man (AI) (B & P Oliphant)


6-Apr-2019 (Saturday)

Derwent Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Intermediate in Group: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tasshot Beautiful Noise (Pauline & Terry Searson)


31-Mar-2019 (Sunday)

Dogs ACT March Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Ms Tanya Scales (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


Dogs ACT March Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


30-Mar-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society Qld Toowoomba (QLD)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Ilaria Biondi DeCiabatti (Peru)

Junior in Group: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Olizure Lieka Dirty Martini (B & P Oliphant)


Dogs ACT March Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


Dogs ACT March Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Shado-Lans Sippin Tequila (Imp NZ) (Rhonda Dearnaley & A Shadrina)


Hound Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Open in Group: Aust Ch Shado-Lans El Bandito (Imp NZ) (Debbie Veevers)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shado-Lans El Bandito (Imp NZ) (Debbie Veevers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)


Hound Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Junior in Group: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)
Aust Bred in Group: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shado-Lans El Bandito (Imp NZ) (Debbie Veevers)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)