Australian Cattle Dog Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Australian Cattle Dog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-May-2021 (Sunday)

Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Runner Up in Show: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Metropolitan Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


15-May-2021 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Tagetarl Amber Moonshine (J & C Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
State Bred in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff GD SD (Tanya Reichstein)
Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tagetarl Amber Moonshine (J & C Beckett)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff GD SD (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff GD SD (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


Dubbo Show Society Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)


Dubbo Show Society Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)


Temora All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Runner Up in Group: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr David Lassam (VIC)

Group 3rd: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Pavesi Kiss This (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)


Charters Towers Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Francis James (QLD)   Group Specials : Mr Francis James (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Charters Towers Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Runner Up in Show: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Aust Bred in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Metropolitan Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Metropolitan Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)



12-May-2021 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Ms Liane Horne (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)


10-May-2021 (Monday)

Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Puppy in Group: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC & Junior of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)


9-May-2021 (Sunday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca reece-Pickering (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)


Cootamundra All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

Junior in Group: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)


Tully & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


Shepparton and District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kylott Up To Mischiefz (Mrs K & S Boulter)


8-May-2021 (Saturday)

Bathurst District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
Dog CC: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Wazwallaby Legacy of the free (I Freeman)


Bathurst District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wazwallaby Legacy of the free (I Freeman)


Cootamundra All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Puppy in Group: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC & Junior of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)


Tully & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)
Bred by Exhibitor in Group: Kombinalong To Super With Love (Kombinalong Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kombinalong One Is The Super Numba (AI) (Kombinalong Kennels)
Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Kombinalong To Super With Love (Kombinalong Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)


Shepparton and District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kylott Up To Mischiefz (Mrs K & S Boulter)


7-May-2021 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)



3-May-2021 (Monday)

Western Suburbs Kennel (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


2-May-2021 (Sunday)

Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Riverlight Americano (D & F Bartels)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (SA) (S)

General Specials : Mr Shane Armstrong (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Cairns City Kennel Club Inc (AM show) (QLD)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

Intermediate in Show: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Cairns City Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)
Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Colac Ladies Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pavesi Kiss This (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)


Eidsvold Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Minor in Group: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Mrs S Ironmonger)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Puppy (Bitch) of Breed: Wazwallaby Play To Win (Mrs S Ironmonger)
Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


1-May-2021 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


Illawarra & South East Region of Dogs NSW (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bluenip Elsie (Mr E & Mrs B Wyatt)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (SA) (S)

General Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Working Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mr Glenn Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Blucalypt Esoteric Blue (G & S Pinsent)
Dog CC: Aust Gr Ch Kelprin Heez Just Grand (Melissa Powell)
Baby of Breed: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)


Working Dog Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mrs Vicki Yates (QLD)

BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
Baby of Breed: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)


Mareeba & DIstrict Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)


Mareeba & DIstrict Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)


Hunter Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wazwallaby Quite A Catch (Elizabeth Mannix)


Hunter Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wazwallaby Quite A Catch (Elizabeth Mannix)


Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

Baby in Show: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
Baby in Group: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Baby in Group: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pavesi Kiss This (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


South Burnett National (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Minor in Group: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Mrs S Ironmonger)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Open of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


26-Apr-2021 (Monday)

Canine Expo (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Geoffrey Love (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Love (SA)

Runner Up in Show: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


Canine Expo (Show 4) (NT)

General Specials : Mr Nick Gouzos (SA)   Group Specials : Mr Nick Gouzos (SA)

Open in Show: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Morview Cattle Baron (J Connolly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Morview Cattle Baron (J Connolly)
R/UP BOB & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)
Bitch CC: Morview Picture Perfect (J Connolly)


25-Apr-2021 (Sunday)

All Dog Sports Spectacular Committee (Anzac Day Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Gawler Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)

Baby in Group: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Gunnedah & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)


Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mrs Shelley L Bateup (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Pavesi Kiss This (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Morview Cattle Baron (J Connolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Morview Picture Perfect (J Connolly)


24-Apr-2021 (Saturday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)   Group Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
Aust Bred in Group: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)




Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Gunnedah & District Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Ted Kerley (SA)

Junior in Group: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)


Hills Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kombinalong Five Secs of Super (AI) (A Hickey & Kombinalong Knls)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kombinalong One Is The Super Numba (AI) (Kombinalong Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr David Dawes (ACT)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pavesi Kiss This (W & L Greasley)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Minor in Group: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)
Intermediate in Group: Morview Cattle Baron (J Connolly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Morview Cattle Baron (J Connolly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)
Bitch CC: Morview Picture Perfect (J Connolly)


23-Apr-2021 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Kelprin Heez Just Grand (Melissa Powell)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Res Dog CC: Wazwallaby Legacy of the free (I Freeman)
Minor of Breed: Nuwarra Pure Magic (Sue & Ian Ford)
Puppy of Breed: Nuwarra Pure Royalty (Sue & Ian Ford)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Nuwarra Pure Magic (Sue & Ian Ford)


18-Apr-2021 (Sunday)

Australian Working Dog Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Ms Marie Patten (NSW)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Kombinalong Five Secs of Super (AI) (A Hickey & Kombinalong Knls)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)
Junior in Show: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kombinalong Five Secs of Super (AI) (A Hickey & Kombinalong Knls)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kombinalong The Edge of Super (Kombinalong Kennels)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Baby in Group: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
State Bred in Group: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Puppy in Group: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)
Puppy of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)


17-Apr-2021 (Saturday)

St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Gregory (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Nuwarra Driving Miss Daisy (Sue & Ian Ford)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Nuwarra Pure Royalty (Sue & Ian Ford)
Dog CC & Open of Breed: Bluverado Royal Tyson (Sue Ford)


Royal Agricultural Society QLD (Toowoomba Royal) (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Mt Perry Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Baby in Group: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Open of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Puppy in Group: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Baby in Group: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)
Junior in Group: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


16-Apr-2021 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Puppy in Show: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Puppy in Group: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)


ADSS (SA)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


11-Apr-2021 (Sunday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Fiona Fearon-Zammit (NSW)

BOB and Dog CC: Kombinalong One Is The Super Numba (AI) (Kombinalong Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Puppy of Breed: Nuwarra Pure Magic (Sue & Ian Ford)
Junior (Bitch) of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


Canine Museum Foundation Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Minor in Group: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Nerralee Kiss My Class (W & L Greasley)


10-Apr-2021 (Saturday)

Gayndah Show Society (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Baby in Group: Waykrest Solo One (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)




9-Apr-2021 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


5-Apr-2021 (Monday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Lynda Trotter (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
State Bred in Group: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Mrs S Ironmonger)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)

Minor in Group: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)


4-Apr-2021 (Sunday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Roni Oma (WA)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Baby in Group: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Baby in Group: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)
Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Mrs S Ironmonger)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wazwallaby Damage Control (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
Baby of Breed: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)
Junior of Breed: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)


Cloncurry & District Canine Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Jason Attridge (QLD)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Runner Up in Show: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Tagetarl Capricorn Dancer (J & C Beckett)
Junior of Breed: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)


3-Apr-2021 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff GD SD (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)
Open in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff GD SD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff GD SD (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM3 JDM2 JDO4 GDX SPD SDX ADO3 CCD (Tanya Reichstein)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Mount City & District Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Mount City & District Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mr Ted Kerley (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Kombinalong Super Wallaby (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Mrs S Ironmonger)
Baby of Breed: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Tagetarl Capricorn Dancer (J & C Beckett)
Junior of Breed: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)


Cloncurry & District Canine Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Puppy in Group: Morview Picture Perfect (J Connolly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tagetarl Capricorn Dancer (J & C Beckett)
Puppy of Breed: Morview Picture Perfect (J Connolly)
Junior of Breed: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)


2-Apr-2021 (Friday)

Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
Baby of Breed: Wazwallaby Ripple O Red Paint (T Gardiner)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Mrs S Ironmonger)
Baby of Breed: Wazwallaby Remington Blu (Mrs S Ironmonger)


Cloncurry & District Canine Club (PM show) (QLD)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Junior in Show: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
Minor in Group: Tagetarl Drops Of Jupiter (J & C Beckett)
Junior in Group: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Trail Boss (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Tagetarl Stare N Whisper (J & C Beckett)
Minor of Breed: Tagetarl Drops Of Jupiter (J & C Beckett)
Junior of Breed: Tagetarl Under A Blood Sky (J & C Beckett)


28-Mar-2021 (Sunday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)


Australian Cattle Dog Club of Vic Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

Best in Show & Open in Show: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
Minor in Show: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Puppy in Show: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
Intermediate in Show: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
Puppy (Dog) of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch NEUTER CC: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)


Twilight Canine Country Club (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kylott Up To Mischiefz (Mrs K & S Boulter)


27-Mar-2021 (Saturday)

Le Fevre Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Le Fevre Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Goomeri Show Society (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Miss Lisa Carpenter (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Baby of Breed: Waykrest Solo One (Wayne Carter)


21-Mar-2021 (Sunday)

Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Minor in Group: Morview Picture Perfect (J Connolly)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Bitch CC & Minor of Breed: Morview Picture Perfect (J Connolly)
Baby of Breed: Morview Blueberry Fields (Jacqui Connolly)


Kerang & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Minor in Group: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bluverado Royal Rampage (Alan & Robyn Spargo)
Bitch CC & Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)


20-Mar-2021 (Saturday)

Gladstone Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

Minor in Group: Morview Picture Perfect (J Connolly)
Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Morview Cattle Baron (J Connolly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Bitch CC & Minor of Breed: Morview Picture Perfect (J Connolly)
Baby of Breed: Morview Blueberry Fields (Jacqui Connolly)


Gladstone Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Minor in Group: Morview Picture Perfect (J Connolly)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Morview Picture Perfect (J Connolly)
Baby of Breed: Morview Blueberry Fields (Jacqui Connolly)
Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Ellen Nan-Kivell (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)


Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


Mareeba and District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Cohuna A P & H Society (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)


19-Mar-2021 (Friday)

Mareeba and District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Mak Attack (Giuseppe Palazzo)


Cohuna & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

Puppy in Show: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Puppy in Group: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)


14-Mar-2021 (Sunday)

Moree Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)


13-Mar-2021 (Saturday)

Moree Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Open in Group: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)
Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Bluverado Royal Tyson (Sue Ford)
Baby of Breed: Nuwarra Driving Miss Daisy (Sue & Ian Ford)


Oakey A P & R Society (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Proston Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Damage Control (Mrs S Ironmonger)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wazwallaby Just Because I Can (Mrs S Ironmonger)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Kombinalong Super Wallaby (Mrs S Ironmonger)


Sunshine Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Minor of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)


12-Mar-2021 (Friday)

Moree Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)


New England Ladies Kennel Club (PM show) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)


8-Mar-2021 (Monday)

ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mrs Toni Dennis (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)

Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Bulla Amenities Covid Show (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

Minor in Group: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Junior of Breed: Pureheel Ticket To Ride (Alan & Robyn Spargo)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel Hailstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Puppy (Bitch) of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Nerralee Silver Dream (W & L Greasley)


7-Mar-2021 (Sunday)

Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (SA)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Tarago District Show Society Inc (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Junior in Group: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


The Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)


Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)


6-Mar-2021 (Saturday)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


Robertson Agricultural & Horticultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)
Aust Bred in Group: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warrukadli Vapor Trail (W & K Ballard)


Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Embrooke She Will Reign (Emily Clark)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra Ace High (J Nicholas)


5-Mar-2021 (Friday)

Boorowa Show Society Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bluverado Royal Tyson (Sue Ford)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Bluverado Royal Tyson (Sue Ford)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
Res Dog CC: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)
Baby of Breed: Nuwarra Pure Magic (Sue & Ian Ford)


Boorowa Show Society Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Avonpark Steele Diamond (AI) (K Fisher)


Tallangatta Show Society (VIC)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kylott Up To Mischiefz (Mrs K & S Boulter)


Goulburn A P & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)


28-Feb-2021 (Sunday)

Casino & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Heelersridge WildColonialBoy TDX ET (Heelersridge Kennels)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Heelersridge WildColonialBoy TDX ET (Heelersridge Kennels)


RNCAS Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Dr Robert Zammit (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Bluverado Royal Tyson (Sue Ford)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
Baby of Breed: Nuwarra Pure Royalty (Sue & Ian Ford)
Junior of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)
Junior (Dog) of Breed: Wazwallaby Legacy of the free (I Freeman)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


27-Feb-2021 (Saturday)

Casino & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)


Casino & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Morview Lets Make Sum Noise (Steve & Kathy Whyatt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Heelersridge WildColonialBoy TDX ET (Heelersridge Kennels)


RNCAS Royal Canberra WORKING DOG Group Show (ACT) (S)

General Specials : Mrs Liana Bettison (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)


Gundog and Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Silver Sam (Wayne Carter)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
Res Dog CC & Minor of Breed: Waykrest Raging Bull (Wayne Carter)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Waykrest Show Time (Wayne Carter)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

Junior in Group: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


26-Feb-2021 (Friday)

ADSS (SA)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Our Bit O Paint (T Gardiner)


21-Feb-2021 (Sunday)

Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Minor of Breed: Wazwallaby Quite A Catch (Elizabeth Mannix)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pureheel Storm Ranger (Mr A & Mrs R Spargo)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)


20-Feb-2021 (Saturday)

Yarra Glen Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wyhandoo Four Leaf Clova at Accebera (Mr A & Mrs R Spargo)