Welsh Corgi (Cardigan) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Welsh Corgi (Cardigan) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

23-Jun-2019 (Sunday)

Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Turid Luna Inthesky (AI) (Julene Brady)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Mrs Ruth Thompson (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)


22-Jun-2019 (Saturday)

Mt Larcom & District Show Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Turid Luna Inthesky (AI) (Julene Brady)


Queensland Kennel Council (QLD)

   Group Specials : Miss Belinda West (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)



16-Jun-2019 (Sunday)

Building & Amenities (WA)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

Baby in Group: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)
Baby of Breed: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)
Baby (Dog) of Breed: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)


Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

Junior in Group: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


15-Jun-2019 (Saturday)

Building & Amenities (WA)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Baby of Breed: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)
Baby (Bitch) of Breed: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)


Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


14-Jun-2019 (Friday)

Riverland Dog Training and Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Junior in Group: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)


13-Jun-2019 (Thursday)

Rockhampton Agricultural Show (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


10-Jun-2019 (Monday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Gary Heyden (QLD)   Group Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB & Best Bitch: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Alvarez Marquez (Mexico)   Group Specials : Ms Margaret Martin (Ireland)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)



9-Jun-2019 (Sunday)

Ipswich Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr Pedro Lang (Brazil)   Group Specials : Mr Aramis Lim (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)


Ipswich Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Jocelyne Gagne (Canada)   Group Specials : Mrs Jessica Reilly (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Blue Moon Rising (Mr S Pryor)
Dog CC: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)


8-Jun-2019 (Saturday)

Working Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Sue Impey (South Africa)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)   Group Specials : Mr Hisayoshi Kadowaki (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Blue Moon Rising (Mr S Pryor)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


7-Jun-2019 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sue Impey (South Africa)   Group Specials : Dr Varnia Regina Haga (Brazil)

Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)


6-Jun-2019 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Carolyn Alexander (USA)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)


5-Jun-2019 (Wednesday)

Emerald Show Society (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Minor in Show: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
Runner Up in Group & Minor in Group: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


2-Jun-2019 (Sunday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

Baby in Group: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)
Baby of Breed: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)
Baby (Bitch) of Breed: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)


1-Jun-2019 (Saturday)

Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Baby of Breed: Cardiwest Princess Penelope (J A & J L Spargo)
Baby (Dog) of Breed: Cardiwest Prince Charming (J A & J L Spargo)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Christopher J Talbot (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kelprin Singing Da Blues (Toni Chandler)


Lockyer Valley Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Kelprin Singing Da Blues (Toni Chandler)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Hunter Region Working Dog Club (NSW) (S)

General Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


31-May-2019 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mr Masato Igawa (Japan)   Group Specials : Ms Margaret Martin (Ireland)

BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
Puppy of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


26-May-2019 (Sunday)

Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Olga Meyer (WA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Cardiwest Only Thgrump Will Do (J A & J L Spargo)


25-May-2019 (Saturday)

Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Minor in Group: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr John Sullivan (SA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)


Sarina Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Sarina Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Leah Ryan (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


24-May-2019 (Friday)

Silver City Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)


Ladies Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Minor in Group: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Kalora Ultimate Game Plan (Kalora Kennels)
Junior of Breed: Kalora Time To Reminisce (Kalora Kennels)


19-May-2019 (Sunday)

Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Kasemsanta (Thailand)   Group Specials : Dr P Nisalak (Thailand)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr D Li (China)   Group Specials : Mrs C Graham (Canada)

Puppy in Group: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)


Geelong & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Junior in Group: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


18-May-2019 (Saturday)

Cessnock Dog Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

Puppy in Group: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)   Group Specials : Mr Gutenberg Soares (Brazil)

Puppy in Group: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Pearson (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mr T Rathakrishnan (Singapore)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Blue Moon Rising (Mr S Pryor)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Minor in Show: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
Runner Up in Group & Minor in Group: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)


17-May-2019 (Friday)

Temora & District All Breeds Kennel Club (AM) (NSW)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (PM) (NSW)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)


15-May-2019 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kelprin Singing Da Blues (Toni Chandler)


12-May-2019 (Sunday)

Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Minor in Group: Kardibroke Beautiful Trauma (AI) (Tracy McClellan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kardibroke Beautiful Trauma (AI) (Tracy McClellan)


11-May-2019 (Saturday)

Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)


6-May-2019 (Monday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Blue Moon Rising (Mr S Pryor)


5-May-2019 (Sunday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Liane Horne (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
Intermediate in Group: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Minor in Group: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Morisset & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


4-May-2019 (Saturday)

Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kelprin Someone Like You (Dee Milthorpe)


Colac Ladies Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)


Colac Ladies Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


Working Dog Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mr Peter Flynn (SA)

Minor in Show: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Blue Moon Rising (Mr S Pryor)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
Res Dog CC & Minor of Breed: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)


Working Dog Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)


Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Capricorn Coast Kennel Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Hunter Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Miss Jessica Buckley (ACT)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Hunter Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


28-Apr-2019 (Sunday)

Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)


Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Cardiwest Only Thgrump Will Do (J A & J L Spargo)


27-Apr-2019 (Saturday)

Greensborough Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


Pioneer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Runner Up in Group: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Midlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Cardiwest Only Thgrump Will Do (J A & J L Spargo)


25-Apr-2019 (Thursday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kardibroke Beautiful Trauma (AI) (Tracy McClellan)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)


Anzac Day Show (QLD)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Ms Lisa Berrill (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Blue Moon Rising (Mr S Pryor)


22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mr Davor Javor (Croatia)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Dwyfor Wizard (R & F Holtkamp)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Dwyfor Blue Rosette (R & F Holtkamp)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


21-Apr-2019 (Sunday)

Easter Festival Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr A J (Tony) Gibson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


Easter Festival Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Neville Jackson (QLD)   Group Specials : Mr Neville Jackson (QLD)

Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Minor in Group: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel HT RN (Toni Chandler)


20-Apr-2019 (Saturday)

Cloncurry & District Canine Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

Minor in Group: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Cardioni Blue Chistmas (Miss Toni Chandler)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


19-Apr-2019 (Friday)

Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Bethwyn Gwenhywfar (Bethwyn Kennels)


Cloncurry & District Canine Club Inc (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Edward Ryder (QLD)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel HT RN (Toni Chandler)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

R/UP BOB & Res Bitch CC: Cardioni Blue Chistmas (Miss Toni Chandler)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kelocard Itsnot Rocket Science (S Palmer)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel HT RN (Toni Chandler)


14-Apr-2019 (Sunday)

Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cardioni Blue Chistmas (Miss Toni Chandler)
Dog CC: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel HT RN (Toni Chandler)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Cardioni Blue Chistmas (Miss Toni Chandler)


13-Apr-2019 (Saturday)

Welsh Corgi Club of NSW Inc (National Specialty) (NSW) (S)

General Specials : Ms Vicki Sandage (USA)

Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)
Minor of Breed: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Dorwyn Meant To Be (Mrs J I Morris / Miss J Stapleton)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cardioni Blue Chistmas (Miss Toni Chandler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lynann Song Of My Angel HT RN (Toni Chandler)
Dog CC: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)


7-Apr-2019 (Sunday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

Minor in Group: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


6-Apr-2019 (Saturday)

Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)

Open in Group: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
BOB, Best Dog & Minor of Breed: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)
Reserve Dog & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Nicola Renwood (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trehilyn Front and Finish (David & Tania Brady)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Arctic Winter (David & Tania Brady)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr Joe Gregory (USA)   Group Specials : Mr Joe Gregory (USA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
Baby of Breed: Bethwyn Bushranger (Bethwyn Kennels)


31-Mar-2019 (Sunday)

Moree Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dwyfor Isnt She Lovely (AI) (R & F Holtkamp)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bethwyn Black Peppa (Bethwyn Kennels)


30-Mar-2019 (Saturday)

New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dwyfor Isnt She Lovely (AI) (R & F Holtkamp)


Royal Agricultural Society Qld Toowoomba (QLD)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Ilaria Biondi DeCiabatti (Peru)

Dog CC: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bethwyn Black Peppa (Bethwyn Kennels)


29-Mar-2019 (Friday)

Moree Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dwyfor Isnt She Lovely (AI) (R & F Holtkamp)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bethwyn Black Peppa (Bethwyn Kennels)