Tenterfield Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Tenterfield Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

9-May-2021 (Sunday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brighthelm Ima Bitty Baby (Kim Boyland)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)


8-May-2021 (Saturday)

Bathurst District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brighthelm Ima Bitty Baby (Kim Boyland)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Bathurst District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brighthelm Ima Bitty Baby (Kim Boyland)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Minor in Group: Glendawn Moovin with th wind (Selena Winter)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lisakyanne Cindels Charm (P Nicholson)
Minor of Breed: Glendawn Moovin with th wind (Selena Winter)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adail Lady Zara (Phillip Nicholson)


Dublin Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


Dublin Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)



7-May-2021 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nudimah Susie Sunshine (Mr D & Mrs M Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Nudimah Ima Viscount (David & Mary Holt)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)
Baby of Breed: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)


3-May-2021 (Monday)

Western Suburbs Kennel (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Captains Mate (C E & J F Chambers)


2-May-2021 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Minor in Group: Glendawn Moovin with th wind (Selena Winter)
Minor of Breed: Glendawn Moovin with th wind (Selena Winter)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)
Res Dog CC & Minor of Breed: Ldentae My Mate Pat (J & V Morriss)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)


Royal Bathurst Show (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brighthelm Ima Bitty Baby (Kim Boyland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Conformation Judges Training Committee (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)


1-May-2021 (Saturday)

Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Miss Linda Walsh (NSW)

Intermediate in Group: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)


Tenterfield Terrier Club of Qld Inc (QLD) (S)

General Specials : Ms Margaret Wedgwood (QLD)

Runner Up in Show: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Reserve Bitch & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Tenterfield Terrier Club of Qld Inc (QLD) (S)

General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Nudimah Top Topic (David & Mary Holt)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Tentella Domineeque (Pamela Martin)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Baby in Show: Nudimah Dukes Victory (David & Mary Holt)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Top Topic (David & Mary Holt)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Junior in Group: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Baby of Breed: Charbon Captains Mate (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Hunter Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)


Hunter Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Open in Group: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)


30-Apr-2021 (Friday)

Morisset & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)


Hunter Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)



26-Apr-2021 (Monday)

National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)


25-Apr-2021 (Sunday)

County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Phil Thompson (SA)

Baby in Group: Triplewag Strawberries N Cream (J Cooper)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Windspree Miss Coco Chanel (Miss C Pickering)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Triplefun Strawberry Pie (Mr P Pickering)
Baby of Breed: Triplewag Strawberries N Cream (J Cooper)


Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Matthews (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ldentae Sunshine Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)


24-Apr-2021 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Nudimah Earl Edward (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Sunshine Coast Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Baby in Group: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
R/UP BOB & Res Dog CC: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)


Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
R/UP BOB and Dog CC: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

BOB and Dog CC: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


National Capital Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wimballah Lills Bobby Lass (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ldentae Sunshine Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)


23-Apr-2021 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Captains Mate (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Mrs Marlene Sheppard (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lisakyanne Cindels Charm (P Nicholson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adail Lady Zara (Phillip Nicholson)


18-Apr-2021 (Sunday)

Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
Baby of Breed: Charbon Chasing Echoes (CE & JF Chambers)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)


17-Apr-2021 (Saturday)

St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wimballah Lills Bobby Lass (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Windspree Miss Coco Chanel (Miss C Pickering)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Mt Perry Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)


Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Minor in Group: Ldentae My Mate Pat (J & V Morriss)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)
Res Dog CC & Minor of Breed: Ldentae My Mate Pat (J & V Morriss)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Keri Nichols (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


16-Apr-2021 (Friday)

ADSS (SA)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


11-Apr-2021 (Sunday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mr Adrian Jones (TAS)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


10-Apr-2021 (Saturday)

Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Baby in Group: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)


Gayndah Show Society (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Kidd (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Ms Anne-Marie Curran (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


9-Apr-2021 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)


5-Apr-2021 (Monday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ldentae Sunshine Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


4-Apr-2021 (Sunday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Roni Oma (WA)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Baby in Group: Charbon Captains Mate (C E & J F Chambers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)
Baby of Breed: Charbon Captains Mate (C E & J F Chambers)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)


3-Apr-2021 (Saturday)

Port Pirie Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Charbon Captains Mate (C E & J F Chambers)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Ldentae Sunshine Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)


2-Apr-2021 (Friday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Miss Kerry Maguire (QLD)

Baby in Group: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)
Baby of Breed: Charbon Styled By Frankie (C E & J F Chambers)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)


28-Mar-2021 (Sunday)

Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Miss Melaine Attridge (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Puppy in Group: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Susie Sunshine (Mr D & Mrs M Holt)
Minor of Breed: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Janet Wall (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Twilight Canine Country Club (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Mrs D McDonell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Skalawag Sweet Serenade (Mrs Dale McDonell)
Minor of Breed: Ldentae Sunshine Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)


27-Mar-2021 (Saturday)

Le Fevre Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Goomeri Show Society (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)


Dogs Victoria (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
R/UP BOB & Res Bitch: Ldentae Sunshine Sassy (Mrs C & Mr P Weatherley)


21-Mar-2021 (Sunday)

Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Minor in Group: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Kerrie McMahon (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Kerang & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)


20-Mar-2021 (Saturday)

Gladstone Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Minor in Group: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Gladstone Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
Minor in Group: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Puppy in Group: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Open of Breed: Nudimah My Girl Lollipop (David & Mary Holt)


Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

Minor in Group: Ldentae My Mate Pat (J & V Morriss)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ldentae My Mate Pat (J & V Morriss)
Bitch CC & Puppy of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)
Intermediate of Breed: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Diamond Harry (Maureen Schutt)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Cohuna A P & H Society (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)


19-Mar-2021 (Friday)

Cohuna & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Tentella Domineeque (Pamela Martin)


14-Mar-2021 (Sunday)

Moree Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aurburnsun What You Need (E Morgan)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Wimballah Mista Big (E Morgan)


13-Mar-2021 (Saturday)

Moree Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aurburnsun What You Need (E Morgan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wimballah Mista Big (E Morgan)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Vitoro Deck The Halls (E Morgan)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Vitoro Deck The Halls (E Morgan)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Wimballah Mista Big (E Morgan)
Puppy of Breed: Aurburnsun What You Need (E Morgan)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)


Proston Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)


Sunshine Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

Baby in Group: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Mrs D McDonell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Skalawag Shes My Lucky Charm (Mrs Dale McDonell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Skalawag Sweet Serenade (Mrs Dale McDonell)
Baby of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


8-Mar-2021 (Monday)

ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


Bulla Amenities Covid Show (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)

Baby of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


7-Mar-2021 (Sunday)

Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (SA)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mr Paul Danaher (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Tarago District Show Society Inc (NSW)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wimballah Twopence In The Lead (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)


The Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)


6-Mar-2021 (Saturday)

Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)

Baby in Group: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc ALL BREEDS Show (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Fire Burst (Maureen Schutt)


The Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)


The Lake District Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr Bernard James (QLD)

Baby in Group: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Baby of Breed: Demala Stepping in Style (Deidre Macfadyen)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)


Robertson Agricultural & Horticultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Wimballah Lills Bobby Lass (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)


Tumut Show Society (NSW)

General Specials : Mr Les Bradney (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Puppy in Group: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)


5-Mar-2021 (Friday)

Tenterfield Terrier Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Runner Up in Show & Junior in Show: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Puppy in Show: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Aust Bred in Show: Aust Ch Nudimah Susie Sunshine (Mr D & Mrs M Holt)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Susie Sunshine (Mr D & Mrs M Holt)
Puppy (Bitch) of Breed: Aurburnsun What You Need (E Morgan)


Boorowa Show Society Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

Puppy in Group: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)


Goulburn A P & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Intermediate in Group: Wimballah Lills Bobby Lass (Ms C J Alderton)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wimballah Lills Bobby Lass (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Triplefun Strawberry Pie (Mr P Pickering)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)
Junior of Breed: Skalawag Ragtime Rose (Mr P Pickering)
Open of Breed: Windspree Miss Coco Chanel (Miss C Pickering)


28-Feb-2021 (Sunday)

RNCAS Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)
Puppy of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)


RNCAS Royal Canberra TERRIER Group Show (ACT) (S)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wimballah Lills Bobby Lass (Ms C J Alderton)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rubybrae Ollie (Maureen Schutt)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Gumhaven Diamonds and Lace (Maureen Schutt)


27-Feb-2021 (Saturday)

Gundog and Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Susie Sunshine (Mr D & Mrs M Holt)
Minor of Breed: Nudimah Josie Isa Jewel (Desley Draper)
Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)


ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


26-Feb-2021 (Friday)

Cessnock & District Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Open in Group: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)


ADSS (SA)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Wingrove Enchantress (Nickola Ramsey)


21-Feb-2021 (Sunday)

Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Ms Kerry Hellsten (VIC)

Baby of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


20-Feb-2021 (Saturday)

Sporting Terrier Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nudimah Susie Sunshine (Mr D & Mrs M Holt)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)
Puppy of Breed: Charbon Everythings Archie (C E & J F Chambers)


Gundagai P & A Society (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Minor in Group: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Orgamadra Ravishing Ruby (J & V Morriss)
Res Bitch CC: Triplefun Pebbles (J & V Morriss)
Puppy of Breed: Windspree Miss Coco Chanel (Miss C Pickering)
Junior of Breed: Skalawag Ragtime Rose (Mr P Pickering)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr David Hill (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Demala Lord of the Rings (Ms H Stokes)


Yarra Glen Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Suzanne Tennant (VIC)

Baby of Breed: Ldentae Hello Sunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


14-Feb-2021 (Sunday)

Maryborough Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Charbon Steel The Show (C E & J F Chambers)


13-Feb-2021 (Saturday)

Maryborough Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Atenta Tina Sparkles (Desley Draper)