Borzoi Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Borzoi (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

17-May-2021 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)


16-May-2021 (Sunday)

Temora All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Mr John Lewington (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)



15-May-2021 (Saturday)

Temora All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Raafika Mikimoto (Marakhoff Kennels)


South West Slopes All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Marakhoff Raafika Mikimoto (Marakhoff Kennels)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
Dog CC & Puppy of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)


14-May-2021 (Friday)

South West Slopes All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)


12-May-2021 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)


9-May-2021 (Sunday)

Bathurst District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Raafika Mikimoto (Marakhoff Kennels)


8-May-2021 (Saturday)

Bathurst District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Raafika Mikimoto (Marakhoff Kennels)


Bathurst District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Raafika Mikimoto (Marakhoff Kennels)



7-May-2021 (Friday)

Marburg & District A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)


Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Open in Group: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)


3-May-2021 (Monday)

Western Suburbs Kennel (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Res Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)


2-May-2021 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Mistraka Ziggy Marley (Mistraka Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mistraka Ziggy Marley (Mistraka Knls)


Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)


Colac Ladies Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


Conformation Judges Training Committee (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Mr Anthony Eales (QLD)

BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)


1-May-2021 (Saturday)

Western Suburbs Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Minor of Breed: Russkimir Midnight Wishes (M L Davis)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


25-Apr-2021 (Sunday)

County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mistraka Ziggy Marley (Mistraka Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Mistraka Alberto Ascari (AI) (Mistraka Knls)
Aust Bred of Breed: Mistraka Ayrton Senna (AI) (Mistraka Knls)


All Dog Sports Spectacular Committee (Anzac Day Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hewitt (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
Minor in Group: Russkimir Midnight Wishes (M L Davis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Minor of Breed: Russkimir Midnight Wishes (M L Davis)


Hound Club of NSW (Show 1) (NSW) (S)

General Specials : Ms Anita Langford (NSW)

Bred by Exhibitor in Show: Mistraka Ayrton Senna (AI) (Mistraka Knls)
BOB, Best Dog & Bred by Exhibitor of Breed: Mistraka Ayrton Senna (AI) (Mistraka Knls)
R/UP BOB, Res Dog & Junior of Breed: Mistraka Alberto Ascari (AI) (Mistraka Knls)


Hound Club of NSW (Show 2) (NSW) (S)

General Specials : Ms Michaela Bugges (NSW)

BOB, Best Dog & Bred by Exhibitor of Breed: Mistraka Ayrton Senna (AI) (Mistraka Knls)
R/UP BOB, Res Dog & Junior of Breed: Mistraka Alberto Ascari (AI) (Mistraka Knls)


24-Apr-2021 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)


Sunshine Coast Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)


Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)
Bitch CC: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)


23-Apr-2021 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)


18-Apr-2021 (Sunday)

Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)   Group Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


Hound Club of WA Inc (WA) (S)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)


17-Apr-2021 (Saturday)

Royal Agricultural Society QLD (Toowoomba Royal) (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Hopes N Wishes (M L Davis)


Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


10-Apr-2021 (Saturday)

Goombungee-Haden A H & P Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Minor in Group: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)
Open in Group: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Dazzling Wishes (M L Davis)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)


3-Apr-2021 (Saturday)

All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Frank Waring (WA)   Group Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)


Lang Lang P A & H Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)

Group 1st: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)
BOB and Dog CC: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)


28-Mar-2021 (Sunday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Hopes N Wishes (M L Davis)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Cynthia Burton (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Hopes N Wishes (M L Davis)


Twilight Canine Country Club (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Raafika Mikimoto (Marakhoff Kennels)


27-Mar-2021 (Saturday)

Goomeri Show Society (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Cordova Ringmaster (Jill Harvey)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Konza Lythe Dippin Dots (Imp USA) (Harry Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cordova Ringmaster (Jill Harvey)


20-Mar-2021 (Saturday)

Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

Minor in Group: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)


14-Mar-2021 (Sunday)

Building & Amenities Show (WA)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Jan Benson-Lidholm (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)


Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


13-Mar-2021 (Saturday)

Building & Amenities Show (WA)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)


Oakey A P & R Society (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Janet McGregor (QLD)

Minor in Show: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
Minor in Group: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Titian Wishes (M L Davis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)


Sunshine Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)


Hound Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Minor of Breed: Russkimir Special Wishes (H Rick & M Davis)


8-Mar-2021 (Monday)

Bulla Amenities Covid Show (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Dr Linda Beer (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


7-Mar-2021 (Sunday)

Yarram & District Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


6-Mar-2021 (Saturday)

Yarram & District Canine Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)


Yarram & District Canine Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)


5-Mar-2021 (Friday)

Tallangatta Show Society (VIC)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


28-Feb-2021 (Sunday)

ADSS (Show 1) (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Special Wishes (H Rick & M Davis)


ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Russkimir Special Wishes (H Rick & M Davis)


27-Feb-2021 (Saturday)

Casino & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bortique Black Sunshine (Donna Freeman)


Casino & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Bortique Black Sunshine (Donna Freeman)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bortique Black Sunshine (Donna Freeman)


Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Vern Malloy (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)


Western Classic Working Party (February Fun Show 2) (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)


Gundog and Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Russkimir Grand Designs JC SC (M L Davis)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Russkimir Caped Crusader (H & C Burridge / M Davis)
Res Dog CC & Minor of Breed: Russkimir Secret Wishes (M L Davis)


26-Feb-2021 (Friday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)
Intermediate in Group: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clovelly Cloud Of Silver (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Svetlanov Softly Softly (Clovelly Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)


21-Feb-2021 (Sunday)

Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bortique Black Sunshine (Donna Freeman)


Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Mistraka Ziggy Marley (Mistraka Knls)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mistraka Ziggy Marley (Mistraka Knls)


Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

Group 4th: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Marakhoff Shostaakovich (Marakhoff Kennels)
Bitch CC: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)


20-Feb-2021 (Saturday)

Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bortique Better Of Two Evils (Donna Freeman)


Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bortique Better Of Two Evils (Donna Freeman)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)


Yarra Glen Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Marakhoff Belisarius Quinntaah (Marakhoff Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Marakhoff Saassicaia (Marakhoff Kennels)