Norwich Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Norwich Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

26-May-2024 (Sunday)

Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)


25-May-2024 (Saturday)

Ku-Ring-Gai Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)   Group Specials : Miss Carol Baker (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)
Bitch CC: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr David Hill (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)



19-May-2024 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Dr Carla Day (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Manilla & Dist Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


18-May-2024 (Saturday)

Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Baby in Group: Chesney Rocket (Chesney Kennels)
Baby of Breed: Chesney Rocket (Chesney Kennels)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Ms Noreen Harris (VIC)   Group Specials : Ms Katherine Whiteley (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Kris Coralluzzo (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Manilla & Dist Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)


Manilla & Dist Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)

Intermediate in Show: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)


17-May-2024 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Intermediate in Show: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


Coonabarabran Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


4-May-2024 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


Albion Park Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Reeder (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


Hunter Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Belle Star (V Flaherty)


28-Apr-2024 (Sunday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Junior in Group: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

Group 2nd: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Ms Katrina Santas (QLD)   Group Specials : Mrs Peta Weber (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)



27-Apr-2024 (Saturday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


New England Ladies Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Junior in Group: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


Caboolture Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Caboolture Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Group 4th: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)




Colac Kennel Club (AM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)


Colac Kennel Club (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Junior in Show: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)


County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Miss Tiarne Tattersall (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)


26-Apr-2024 (Friday)

Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)

General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand)   Group Specials : Mrs Linda Martin (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


25-Apr-2024 (Thursday)

County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


21-Apr-2024 (Sunday)

Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Ms Gail Buckley (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr John Bryson (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Marie Merchant (SA)   Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
Group 4th & Puppy in Group: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


20-Apr-2024 (Saturday)

Greensborough Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Ms Sharon Bover (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


Midlands Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Ms Christina John (VIC)

Puppy in Group: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Swalling (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


14-Apr-2024 (Sunday)

Ladies Kennel Association of Vic Inc (VIC)

General Specials : Mr Chris Woodrow (QLD)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)


Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


13-Apr-2024 (Saturday)

Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Open in Show: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


155th Royal Bathurst Show (NSW)

General Specials : Ms Judith Docksey (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


6-Apr-2024 (Saturday)

Canine Museum Foundation Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


Canine Museum Foundation Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

Puppy in Show: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
Puppy in Group: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


1-Apr-2024 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr L Pichard (Switzerland)   Group Specials : Mr S Nichols (Canada)

BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)


Dogs Victoria Easter Festival (VIC)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)


31-Mar-2024 (Sunday)

Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr R Whitney (Canada)   Group Specials : Mrs Judi Elford (Canada)

Open in Group: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr P Peerapong (Thailand)   Group Specials : Mr P Peerapong (Thailand)

Open in Group: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Dogs Victoria Easter Festival (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


Dogs Victoria Easter Festival (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)

Puppy in Group: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


30-Mar-2024 (Saturday)

Dogs Victoria Easter Festival (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Andrew Beattie (WA)   Group Specials : Ms Michelle Roberts (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)


Dogs Victoria Easter Festival (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


29-Mar-2024 (Friday)

Dogs Victoria Easter Festival (VIC)

General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


24-Mar-2024 (Sunday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Twilight Canine Country Club Inc (A2O Show) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


23-Mar-2024 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Le Fevre Kennel Club Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Le Fevre Kennel Club Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mr Jim Black (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Wells (NSW)

Group 3rd: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)
BOB and Dog CC: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Twilight Canine Country Club inc (VIC)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


22-Mar-2024 (Friday)

Sunshine Coast Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)

Group 4th: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch UK Ch Ragus Cob Nut (Ann C Fraser)


Twilight Canine Country Club inc (VIC)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Puppy in Group: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chesney Asset To A Feather (AI) (Patricia Bunter)


17-Mar-2024 (Sunday)

Moree Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

Junior in Group: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


SA Poultry & Kennel Club (SA)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Pakenham District A H Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Barclay (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Black Charlie Bee (Donna Treadwell)


16-Mar-2024 (Saturday)

Moree Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


New England Ladies Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)   Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)

Puppy in Group: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesney Perfectly Frozen In Tym (AI) (J L & A H Griffin)


Camden Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


9-Mar-2024 (Saturday)

Wallamba District A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
Junior in Group: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dassin Reddy To Rock (C Moore & R Mallinder)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dassin Reddy To Dance (C Moore & R Mallinder)


8-Mar-2024 (Friday)

Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr Rex Wang (Taiwan)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)


Lake District Canine Club (PM Show) - A2O Show (NSW)

General Specials : Mr William Lee (China)   Group Specials : Grace Wang (China)

Intermediate in Group: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dassin Belle Star (V Flaherty)


3-Mar-2024 (Sunday)

Milton Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)


2-Mar-2024 (Saturday)

Comboyne A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Ms Samantha King (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Aust Ch Cornerbrook Ready Teddy Go (AI) (A Fraser & C Moore)


Robertson Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kaeva King of Hearts (Imp NZ) (Amy)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaeva Penny Lane (Imp NZ) (N Buttenshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chesney Weetbix (Jessica Beckingham)