Bernese Mountain Dog Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Bernese Mountain Dog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

22-Apr-2019 (Monday)

Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Davor Javor (Croatia)   Group Specials : Mr Jaime Gonzalez Suvillaga (El Salvador)

BOB & Bitch CC: Jonali Vom durrbachler Wald (Imp NLD) (Mr M Eslick)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Branbern Crepe Myrtle (Lyn Brand)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mrs Rosina Brace (VIC)

Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Junior of Breed: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)


21-Apr-2019 (Sunday)

Easter Festival Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


Easter Festival Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lilacbreeze Bonnie Beatrice (Sharon Lang)



20-Apr-2019 (Saturday)

Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


19-Apr-2019 (Friday)

Maldon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

BOB and Dog CC: Lilacbreeze Billy Bath Gate (Sharon Lang)
R/UP BOB: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)
Bitch CC: Lilacbreeze Bonnie Beatrice (Sharon Lang)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


14-Apr-2019 (Sunday)

Canine Museum Foundation Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Ms A M Class (France)

Junior of Breed: Bernation Excalibur (Mrs F Broome & Mr A Walshe)


Canine Museum Foundation Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mr Philip Hickey (QLD)

Junior in Group: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Bernation Champagne on ice (Felicity Broome)
Junior of Breed: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)


Junior Kennel Club of Qld (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Miss Fionna Paton (QLD)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Polishdream Purple Rain (Andrea Wilkinson)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)
Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)


13-Apr-2019 (Saturday)

Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (AM) (WA)

General Specials : Mr David Johnson (SA)   Group Specials : Mr Phil Thompson (SA)

Baby in Show: Zunari Do U Want A Piece Of Me (M Hondema)
Baby in Group: Zunari Do U Want A Piece Of Me (M Hondema)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Bitch CC & Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Zunari Do U Want A Piece Of Me (M Hondema)


Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (PM) (WA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


12-Apr-2019 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)



7-Apr-2019 (Sunday)

Fairfield & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Branbern Crepe Myrtle (Lyn Brand)
Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Bitch CC & Junior of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Junior in Group: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr S Ishimaru (JPN)   Group Specials : Mr Ivan Theodor Cary (Thailand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lilacbreeze Bonnie Beatrice (Sharon Lang)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Junior of Breed: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)
Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)
Open of Breed: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)


6-Apr-2019 (Saturday)

Fremantle Dog Club (AM Show) (WA)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)

Baby in Group: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Junior in Group: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Fremantle Dog Club (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby in Group: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)
Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Derwent Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Best in Show & State Bred in Show: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)


Camden Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mr Joe Gregory (USA)   Group Specials : Mrs Nicole Harrison (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)
Open of Breed: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)


5-Apr-2019 (Friday)

Kilcoy P A & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


31-Mar-2019 (Sunday)

Wingham Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Minor in Group: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Minor of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Brand (NSW)

Baby in Group: Lilacbreeze Casanova (Sharon Lang)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lilacbreeze Bonnie Beatrice (Sharon Lang)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)
Baby of Breed: Lilacbreeze Casanova (Sharon Lang)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Baby in Group: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Program (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch & Intermediate of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Program (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)   Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


30-Mar-2019 (Saturday)

Royal Agricultural Society Qld Toowoomba (QLD)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : N Chin (Singapore)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)

Baby of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Hound Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Minor in Group: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)


Hound Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Minor of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)


29-Mar-2019 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


West Australian Terrier Club Inc (All Breeds Show) (WA)

   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)


24-Mar-2019 (Sunday)

Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Lance Wright (QLD)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)


Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shelley Turner (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB & Junior of Breed: Lilacbreeze Billy Bath Gate (Sharon Lang)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Open of Breed: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)


Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)


West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

Baby in Show: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby in Group: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)


23-Mar-2019 (Saturday)

St George District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)


Beaudesert Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Vicki Yates (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)


Wallamba District A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

Minor in Group: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Aust Bred in Group: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Bitch CC & Minor of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Lionel Bleakley (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Tasmanian Ladies Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)


Tasmanian Ladies Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Coral Gray (SA)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Puppy in Group: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)


22-Mar-2019 (Friday)

West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
Baby of Breed: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)


17-Mar-2019 (Sunday)

Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Minor in Group: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)


Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Branbern Bach to Strauss (Barbara & Michael Whitwell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

Runner Up in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Building & Amenities Club of WA (WA)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Terra De Bern Around The World RN (Imp RUS) (M Hondema)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)


Pakenham & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Res Dog CC: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)


16-Mar-2019 (Saturday)

Brighton Kennel Club Inc (SHOW A) (TAS)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Puppy in Group: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Intermediate in Group: Aust Ch Cloudforest Zieria (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Zieria (S & C Eastley)
Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)


Brighton Kennel Club Inc (SHOW B) (TAS)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Cloudforest Zieria (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Zieria (S & C Eastley)
Puppy of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)


Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Murgon Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Runner Up NEUTER in Show: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Branbern Bach to Strauss (Barbara & Michael Whitwell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


Cohuna A P & H Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Building & Amenities Club of WA (WA)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Zunari Dnt Believe MeJustWatch (M Hondema)


15-Mar-2019 (Friday)

Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Minor in Group: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)


Tweed River Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Branbern Bach to Strauss (Barbara & Michael Whitwell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


Cohuna & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Building & Amenities Club of WA (WA)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

Open in Group: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Sennen Organised Crime (D J & Mrs G F May / R Jackson)


11-Mar-2019 (Monday)

Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)
Res Bitch CC: Bernation Champagne on ice (Felicity Broome)
Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)
Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


10-Mar-2019 (Sunday)

Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)


Noorat & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Zieria (S & C Eastley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Zieria (S & C Eastley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)


9-Mar-2019 (Saturday)

Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Minor in Group: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Camperdown & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

Junior in Group: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Mt Elephant & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Baby of Breed: Lilacbreeze Casanova (Sharon Lang)
Baby (Bitch) of Breed: Lilacbreeze Calm Bforthe Storm (Sharon Lang)


8-Mar-2019 (Friday)

Camperdown & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lilacbreeze Ardesh (Sharon Lang)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Baby of Breed: Lilacbreeze Casanova (Sharon Lang)
Baby (Bitch) of Breed: Lilacbreeze Calm Bforthe Storm (Sharon Lang)


4-Mar-2019 (Monday)

The Royal Canin Western Classic (WA)

General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden)   Group Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

State Bred in Group: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
Bitch CC: Aust Ch Sennen Xtravagant Beauty (D J & Mrs G F May / R Jackson)


3-Mar-2019 (Sunday)

Blaxland Glenbrook RSL & Citizens Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Leonardo (Robyn Milne)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Branbern Secret Treasure (Robyn Milne)
Minor of Breed: PandaMa Secrecee (Robyn Milne)


2-Mar-2019 (Saturday)

The Royal Canin Dogs West Classic (WA)

General Specials : Mr Guy Jeavons (Canada)   Group Specials : Mr Mark Houston-McMillan (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)


Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Cloudforest Rococo Style (S & C Eastley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cloudforest Rococo Style (S & C Eastley)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Cloudforest Rococo Style (S & C Eastley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cloudforest Rococo Style (S & C Eastley)


Campbelltown & District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Peta Weber (NSW)

Minor of Breed: PandaMa Secrecee (Robyn Milne)


Gundog & Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
Baby of Breed: Polishdream Mi Amore (Andrea Wilkinson)


Gundog & Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)


1-Mar-2019 (Friday)

Newcastle A H & I Association Inc (NSW)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mr Phillip Cross (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)


24-Feb-2019 (Sunday)

Blacktown Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Lawrence Wheeler (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Von der Bernessehof Amigo (Imp CZE) (Robyn Keen)


Berwick & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Marlene Martin (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


23-Feb-2019 (Saturday)

Rochester A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

Baby in Show: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
State Bred in Show: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Baby in Group: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Ariadnes Thread (S & C Eastley)
Baby of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Ms Cheryl Wright (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)


22-Feb-2019 (Friday)

Cessnock & District Agricultural Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)

Minor in Group: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Melissa Starkey (QLD)

Baby in Group: Sennen Peak Performance (D J & Mrs G F May / R Jackson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Xtravagant Beauty (D J & Mrs G F May / R Jackson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Baby of Breed: Sennen Peak Performance (D J & Mrs G F May / R Jackson)


17-Feb-2019 (Sunday)

Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Connie Redhead (SA)

State Bred in Show: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
R/UP BOB & Bitch CC: Sennen Classic Rythym (D J & Mrs G F May)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Low (Malaysia)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
R/UP BOB & Res Dog CC [Res CACIB]: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)   Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)

Minor in Group: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Guccio Gucci Von Romanshof (Imp) (Andrea Wilkinson)


16-Feb-2019 (Saturday)

Albany All Breeds Dog Club (WA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

Puppy in Group: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Aust Bred in Group: Sennen Classic Rythym (D J & Mrs G F May)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sennen Classic Rythym (D J & Mrs G F May)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Ms Sharon Phegan (NSW)   Group Specials : Mrs Denise Sorensen (NSW)

Res Bitch CC & Minor of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Sunshine Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Cheryl Currie (SA)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

Baby in Group: Lilacbreeze Casanova (Sharon Lang)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Baby of Breed: Lilacbreeze Casanova (Sharon Lang)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Vevey Justify My Love CCD (Ms R Fosang)
Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Branbern Dark Ragnar (Miss L Dawson & Ms L Brand)


Twilight Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Dark Ragnar (Miss L Dawson & Ms L Brand)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Vevey Justify My Love CCD (Ms R Fosang)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Junior of Breed: Bernation Here Comes Trouble (Felicity Broome)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Trivale Shiningphoenix (M Smith & G Keown)
Bitch CC & Minor of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)


Clifton Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Minor in Group: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Branbern Bach to Strauss (Barbara & Michael Whitwell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

Baby in Group: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
Baby of Breed: Cloudforest Cedric Diggory (S & C Eastley)


11-Feb-2019 (Monday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Intermediate in Show: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


10-Feb-2019 (Sunday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Morisset-Lake Macquarie Dist Agricultural Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)


9-Feb-2019 (Saturday)

Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


Classic Dog Show (VIC)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bernation Champagne on ice (Felicity Broome)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Dark Ragnar (Miss L Dawson & Ms L Brand)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Baby in Group: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)
Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Baby of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Baby of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Allora Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Ariadnes Thread (S & C Eastley)
Baby of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)


Kennel Club of Tasmania (South) Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Baby in Group: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Cloudforest Bo Diddley (S & C Eastley)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Ariadnes Thread (S & C Eastley)
Baby of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)


8-Feb-2019 (Friday)

Tuggerah Lakes Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Baby of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Allora Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)
Baby of Breed: Polishdream Gabriel (Andrea Wilkinson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


3-Feb-2019 (Sunday)

Non Sporting Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (WA)

General Specials : Mrs M Sunde (NOR)   Group Specials : Mrs M Sunde (NOR)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sennen Xtravagant Beauty (D J & Mrs G F May / R Jackson)
State Bred in Group: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Xtravagant Beauty (D J & Mrs G F May / R Jackson)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
Baby of Breed: Sennen Organised Crime (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Puppy of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Novocastrian Ladies Canine Association (NSW)

General Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Durell (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)


2-Feb-2019 (Saturday)

Non Sporting Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (WA)

General Specials : Mrs C Graham (Canada)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (D J & Mrs G F May)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sennen Absolutely Fabulous (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Baby of Breed: Sennen Peak Performance (D J & Mrs G F May / R Jackson)


Novocastrian Ladies Canine Association (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Marie Patten (NSW)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Baby of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Novocastrian Ladies Canine Association (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Branbern Rubiks Cube (Mrs M Murray)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Baby of Breed: Branbern Once Upon A Time (Mrs M L Murray)


Amenities Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Polishdream Valentino Rossi (Andrea Wilkinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)


1-Feb-2019 (Friday)

Non Sporting Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (WA)

General Specials : Dr R Lo (Phillipines)   Group Specials : Mrs C Graham (Canada)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Xtravagant Beauty (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Baby of Breed: Sennen Organised Crime (D J & Mrs G F May / R Jackson)
Puppy of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)


Canine Health Committee of Dogs Queensland (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Polishdream Valentino Rossi (Andrea Wilkinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Imagin Tequilia Sunrise (Imp NZ) (A Wilkinson & R Gadsdon)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)


28-Jan-2019 (Monday)

Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Minor in Group: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Pandama Secret Liaison (Robyn Keen)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms T Ahlman-Stockmari (Finland)   Group Specials : Mrs M Melchior (Luxenberg)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Montreaux Winterlude (Ms S Holmes & Mrs K Balchin)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Branbern Dark Ragnar (Miss L Dawson & Ms L Brand)
Intermediate of Breed: Darkcrush Even Flow (Sheridan Holmes)


27-Jan-2019 (Sunday)

Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mr Damian Bourne (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Baby in Group: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sennen Absolutely Fabulous (D J & Mrs G F May / R Jackson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)


Australia Day International Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs M Melchior (Luxenberg)   Group Specials : Mr D Kwee (Indonesia)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vevey Justify My Love CCD (Ms R Fosang)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Branbern Dark Ragnar (Miss L Dawson & Ms L Brand)


26-Jan-2019 (Saturday)

Western Tiers Kennel Club (TAS)

General Specials : Mr Edward Ryder (QLD)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Baby in Show: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
Baby in Group: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Cloudforest Time Traveller (S & C Eastley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cloudforest Ariadnes Thread (S & C Eastley)
Baby of Breed: Cloudforest Citriodora (S & C Eastley)


Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zeigen Glory To The Highest (Kim Haddon)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

Baby in Group: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Sennen Oops I Did It Again (D J & Mrs G F May / R Jackson)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms J Wang (China)   Group Specials : Mrs I Nagasako (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)