German Shepherd Dog (Long Stock Coat) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the German Shepherd Dog (Long Stock Coat) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Robyn Price (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


26-May-2018 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Minor in Group: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)



21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Dr A Vega (Costa Rica)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)   Group Specials : Mrs Lee Parker (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
Bitch CC: Takimbre Call Me Annie (Dianne Cameron)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Mr A G Valdez (Brazil)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Blackbutt Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sundaneka Black Velvet (E Bevk & R Koerber)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)   Group Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Yuan Wang (China)   Group Specials : Mr P Pisitwuttinan (Thailand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


16-May-2018 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lawine Red Baron (Mrs C A McKenzie)
Res Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)



13-May-2018 (Sunday)

Cootamundra A B K C (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Ms Lorraine Warren-Powell (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mr Derek Hyde (ACT)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Pearson (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lawine Red Baron (Mrs C A McKenzie)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


12-May-2018 (Saturday)

Dublin Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Dublin Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Crows Nest A P & H Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Brisbane Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


11-May-2018 (Friday)

Marburg & District A & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Minor in Group: Lawine Red Baron (Mrs C A McKenzie)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lawine Red Baron (Mrs C A McKenzie)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


6-May-2018 (Sunday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
Baby of Breed: Rimerini Great Gatsby (Megan Porter)


Colac Ladies Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mr Dean Freshwater (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Minor in Group: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


Mildura & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (SA) (S)

General Specials : Ms Lisa Berrill (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #416) (NT)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #417) (NT)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #418) (NT)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


5-May-2018 (Saturday)

Albion Park Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
Baby of Breed: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)


Colac Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Colac Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Best in Group & Minor in Group: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #414) (NT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #415) (NT)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


4-May-2018 (Friday)

Clarence Dog Sports Inc (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Michele Thomas (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Dogs NSW Northern Region (Coastal) Committee (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Merbein Kennel Club (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Takimbre Call Me Annie (Dianne Cameron)


29-Apr-2018 (Sunday)

GSDCA National German Shepherd Dog Show & Trial (SA) (S)

Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Crytara Red Sox (R Hornick)
Minor (Bitch) of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Puppy (Dog) of Breed: Cinderhof Vandaal (R Hornick)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vanharley Promiscious Girl (M/s Debra Colson)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Junior Kennel Club of Queensland (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


28-Apr-2018 (Saturday)

Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Baby in Group: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


Goombungee A H & P Society (QLD)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


25-Apr-2018 (Wednesday)

Golden Wattle Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Vindel Sheeza Raynbow CD RAE (A & K Cogdell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vindel Sheeza Raynbow CD RAE (A & K Cogdell)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


22-Apr-2018 (Sunday)

Bulli District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)


Midlands All Breeds Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Midlands All Breeds Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)

Baby of Breed: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr T Oo Hock (Malaysia)   Group Specials : Mr T Oo Hock (Malaysia)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


21-Apr-2018 (Saturday)

Greensborough & District Kennel Club (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vindel Sheeza Raynbow CD RAE (A & K Cogdell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Greensborough & District Kennel Club (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)

Intermediate in Group: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Baby of Breed: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)
Baby (Dog) of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Sunshine Coast Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr D Seow (Malaysia)   Group Specials : Mariko Harasa (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Eroica Gladiator (S Jachmann & C Leonard)


Adelaide Plains Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Eroica Gladiator (S Jachmann & C Leonard)


20-Apr-2018 (Friday)

Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mariko Harasa (Japan)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
Baby of Breed: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)


15-Apr-2018 (Sunday)

Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Proserpine Whitsunday Obedience & Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)


14-Apr-2018 (Saturday)

Ovens Valley Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


Royal Agricultural Society of Queensland (Toowoomba Royal) (QLD)

General Specials : Mr J Rowton (Canada)   Group Specials : Mrs M Scott (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


Nambucca River Agricultural Assn Ltd (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Gartner (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Minor in Group: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


8-Apr-2018 (Sunday)

The Lake District Canine Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)   Group Specials : Mrs Jean McErlane (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


All Breeds Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Andi Hudono (Indonesia)   Group Specials : Mr W Townsend (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


7-Apr-2018 (Saturday)


The Lake District Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Bulla Amenities Show (VIC)

General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)   Group Specials : Mr J Wu (China)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bozeeb White Lightning (Mrs Jen Eaton)
Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs S Ikeda (Japan)   Group Specials : Mrs E (Betty) Parker (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Yoshio Mori (Japan)   Group Specials : Mr Andi Hudono (Indonesia)

BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


6-Apr-2018 (Friday)

Kilcoy P A & I Association (QLD)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


2-Apr-2018 (Monday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Stavros Argyrou (Cyprus)   Group Specials : Mr J Ganoza (Peru)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Baby of Breed: Rimerini Great Gatsby (Megan Porter)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Barbara Hyde (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shepherdhill Xanadu (Samantha Williams)


1-Apr-2018 (Sunday)

Bundaberg Canine Club Inc (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr J Ireland (Canada)   Group Specials : Dr R Otalora (Columbia)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)


Bundaberg Canine Club Inc (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr R Fehler (Canada)   Group Specials : Mr J J Dupas (FRN)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)


Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


German Shepherd Dog League Inc (NSW) (S)

General Specials : Nancy Herms (Germany)

Runner Up in Show & Junior in Show: Crytara Red Sox (R Hornick)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Crytara Red Sox (R Hornick)
Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Minor (Dog) of Breed: Takimbre Hamish (C & S Ford)
Puppy of Breed: Cinderhof Vandaal (R Hornick)
Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
Intermediate (Dog) of Breed: Gabmalu Casanova (M Hornick)


Easter Festival Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Ted Kerley (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr C Graham (New Zealand)   Group Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Shepherdhill Xanadu (Samantha Williams)


31-Mar-2018 (Saturday)

Bundaberg Canine Club Inc (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mrs J Beech (Canada)   Group Specials : Mr J Ireland (Canada)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)


Mount City & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Mount City & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Easter Festival Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)   Group Specials : Mr C Graham (New Zealand)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Shepherdhill Xanadu (Samantha Williams)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Ted Kerley (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


30-Mar-2018 (Friday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Port Pirie Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mrs Barbara Hyde (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shepherdhill Xanadu (Samantha Williams)


25-Mar-2018 (Sunday)

Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Gotch (NSW)   Group Specials : Miss Kerrie Reeder (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Shepherdhill Xanadu (Samantha Williams)


24-Mar-2018 (Saturday)

Eltham & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Goomeri & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Carol Speed (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Speed (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

BOB, Best Dog & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)


Le Fevre Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr Ron McMahon (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Eroica Gladiator (S Jachmann & C Leonard)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


23-Mar-2018 (Friday)

Warwick Show Rodeo Society (QLD)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


18-Mar-2018 (Sunday)

Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


Mackay Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Mary Hickie (NSW)   Group Specials : Mrs Mary Hickie (NSW)

Minor in Group: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)


17-Mar-2018 (Saturday)

Yass Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Earnest Moore (ACT)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

Puppy in Group: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)
Aust Bred in Group: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)


Murgon Show Society (QLD)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


Mackay Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)

Minor in Group: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Miss Veronica Royston (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Eroica Gladiator (S Jachmann & C Leonard)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


16-Mar-2018 (Friday)

Cohuna & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)


Burnett Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


12-Mar-2018 (Monday)

Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

Baby (Dog) of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Doreen Duffin (VIC)   Group Specials : Mr Les Greenall (VIC)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


11-Mar-2018 (Sunday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Senor J Vasconsellos (Paraguay)   Group Specials : Mr A Kelly (Ireland)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hillmagic Golden Calypso RN (K Hore)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)



Wingham Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Puppy in Show: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


10-Mar-2018 (Saturday)

Canberra All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (ACT)

General Specials : Mr A Kelly (Ireland)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Hillmagic Golden Calypso RN (K Hore)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (ACT)

General Specials : Mrs Mike Macbeth (Canada)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hillmagic Golden Calypso RN (K Hore)
Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


Proston Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


9-Mar-2018 (Friday)

Canberra All Breeds Kennel Club (ACT)

General Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)   Group Specials : Mr R Lopaschuk (Canada)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hillmagic Golden Calypso RN (K Hore)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)


4-Mar-2018 (Sunday)

Berwick All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Gympie & District Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Summer Thunder (Judith & Irene Hayton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Damonte Forever A Legend (AI) HT (Judith & Irene Hayton)


Tarago Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
Baby of Breed: Rimerini Great Gatsby (Megan Porter)


3-Mar-2018 (Saturday)

Milton Show Society Inc (NSW)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Junior in Group: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Rimerini Enchanted Beauty (Megan Porter)
Baby of Breed: Rimerini Great Gatsby (Megan Porter)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Rimerini Great Gatsby (Megan Porter)


Braidwood Show Society (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Baby in Group: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)
Puppy in Group: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)
Baby of Breed: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)


Tumut Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

Puppy in Show: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


Wallamba A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
Baby of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline Brennan-Lim (SA)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Yarra Glen Kennel Club Inc (SHOW 2) (VIC)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)

Baby of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Gundog & Heavy Breeds Club (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)
Baby of Breed: Wolfonyx Black Magic (R Clarke)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show 411) (NT)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

Intermediate in Group: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show 412) (NT)

General Specials : Mr Richard Baker (SA)   Group Specials : Mr Richard Baker (SA)

Intermediate in Group: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show 413) (NT)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


2-Mar-2018 (Friday)

Goulburn A P & H Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Brett Farrell (NSW)

Puppy in Group: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)


Boorowa Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TD (L Brownhill)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
Baby of Breed: Rimerini Forbidden Beauty (Megan Porter)