Deniliquin & District Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 21-Apr-2024 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Michelle Hammond (QLD)   (Total Entry : 354)

Best in Show & Junior in Show: Pug
Aust Ch Kabova Whatcha Say (Jenny Whitney)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Chow Chow
Aust Ch Katasia Guns N Roses (Debra Cummings & Di Gooding)
Baby in Show: Border Terrier
Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Minor in Show: Havanese
Karyme V for Victory (Tracy Stewart)
Puppy in Show: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
Intermediate in Show: American Staffordshire Terrier
Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
State Bred in Show: Cocker Spaniel
Kingsway One Part Whisky (M K Kingston)
Open in Show: Labrador Retriever
Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Runner Up Neuter in Show: Chinese Crested Dog
Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Shih Tzu
Beltzu Keepin The Dream Alive (Belinda Heersema)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Hollychi Striking Gold (Ms J Cotter)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Bearded Collie
Sandyford Colard OO Seven (Colleen Stoate)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Welsh Corgi (Pembroke)
Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Dalmatian
Furevaspots Fishermans Tail (Alicia Ciantar)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Junior in Group: Pug
Aust Ch Kabova Whatcha Say (Jenny Whitney)
Runner Up in Group & Minor in Group: Havanese
Karyme V for Victory (Tracy Stewart)
Intermediate in Group: Pug
Rosnasharn Sailor Scout (Kim Ryan)
State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Palmshell Seal O Approval (M Obrien)
Aust Bred in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Leoricia Xcalibur (Mrs L Wilson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Bindahlena Black Eyed Susan (Leisl Wood)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mayjoehaven Eloise (Sophie Cotter)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Hollychi Striking Gold (Ms J Cotter)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Exjaes River Boy (Pamela and Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Violin Sonata (Pamela and Garth Harding)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kango Foxy Roxy (G Inifer)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karyme V for Victory (Tracy Stewart)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bindahlena One Moment In Time (Leisl Wood)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bindahlena A Golden Gem (Leisl Wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bindahlena Black Eyed Susan (Leisl Wood)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Leoricia Xcalibur (Mrs L Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Leoricia Better Than Money (Lesley Wilson)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Whatcha Say (Jenny Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Get The Popcorn (Jenny Whitney)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Rosnasharn Sailor Scout (Kim Ryan)
Baby of Breed: Kryptonic Ready Set Go (Kim Ryan)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Palmshell Seal O Approval (M Obrien)
R/UP BOB & Res Dog CC: Tamard Myboyharry (E & Mrs B Wyatt)
Baby of Breed: Palmshell Domino (C M Marsh)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Dianne Wright (NSW)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Imperiums American Gangster (Cassie Caple)
Aust Bred in Group: Border Terrier
Aust Sup Ch Guilcroft Pay It Forward (Pamela & Garth Harding)
Open in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch & Neut Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Runner Up Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust Neut Gr Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Grand Ch Imperiums Let There Be Enuf (AI) JC (Cassie Caple)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Imperiums American Gangster (Cassie Caple)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Guilcroft Pay It Forward (Pamela & Garth Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)

Lakeland Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Upinair The Trooper (Robert Brooks)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosemerta The Fynal Echo (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ourgang Dammit Janet (AI) (Annabel Wolf)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Likalot Punky Brewster (Dr D & Mrs F Lowe)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang Unbelievable (Annabel Wolf)
Minor of Breed: Ourgang Untold Gold (Annabel Wolf)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch & Neut Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jaksonhills Cry Me A River (D J Heath)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Grawen Ima Scout (Robert Moss & E &Mrs BA Wyatt)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ornac My Surprise (D Heath)
Baby of Breed: Jaksonhills Talk Dirty To Me (Ms D Heath)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Julie O'Flynn (NSW)  (Group Entry : 74)

Best in Group & Open in Group: Labrador Retriever
Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Feel The Beat (AI) (Sevoier Kennels)
Minor in Group: Labrador Retriever
Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Puppy in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Tazlon All That Jazz (Mrs M & Mr B Myers)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Walk the Wire (Sevoier Kennels)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Markayla Magic Touch (AI) (M K Kingston)
State Bred in Group: Cocker Spaniel
Kingsway One Part Whisky (M K Kingston)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Neut Ch Canawindra Sky High (M J & F L Park)

Brittany
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tobenlee See How Good I Look (Mrs Fiona Brown-Elkner)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch KeltonHill Carry On Appintiki (Mr B & Mrs M Lennon)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch KeltonHill Daisy of Appintiki (AI) (B & M Lennon)
Res Bitch CC: Aust Ch Aerofee Charlies Gal A KtnHill (Merrilee & Bruce Lennon)
Aust Bred of Breed: Appintiki Puddington (Mr B & Mrs M Lennon)

Cocker Spaniel
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Markayla Magic Touch (AI) (M K Kingston)
State Bred of Breed: Kingsway One Part Whisky (M K Kingston)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Tell Me Lies (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sevoier Walk the Wire (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst No Way Home (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
Baby of Breed: Sevoier Feel The Beat (AI) (Sevoier Kennels)
Minor of Breed: Heiderst Magic Begins At Kallise (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
Puppy of Breed: Canawindra Full Tilt (M J & F L Park)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Canawindra Sky High (M J & F L Park)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Milangimbi Luv Is In The Eyre ET (D Miller)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Divinise Reach For The Cosmos (Miss S Cotter)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Catraz The Editorial (B & M Lennon)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wispan Rise and Shine (Pagan Brewis)
Baby of Breed: Duoforza Warrior Girl (Pagan Brewis)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Mind Games (D & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Renascent As You Do At Goldmaid (Imp USA) (D Meagher)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tazlon All That Jazz (Mrs M & Mr B Myers)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Dianne Wright (NSW) (Group Entry : 32)

Best in Group & Junior in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
Minor in Group: Irish Wolfhound
Tirowen Aurora (Mrs Rona Moss)
Puppy in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
Aust Bred in Group: Basset Hound
Aust Ch Cayugaridge Chartreuse (AI) (Dr L A Weston)
Open in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Cayugaridge Versace (AI) (Leslie A Weston)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basset Hound
Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)
Runner Up Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Nkalakatha Bennu Kya (Julie Spittal)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Glamcurls Moscato Mafia (Louise Foldi / Jodie Delacourt / Craig Hatzikirikos)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Curacao (AI) (Dr L A Weston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Chartreuse (AI) (Dr L A Weston)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Devma Time Traveller (AI) (Ms S Hutcheson & R Triffitt)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (AI) (Leslie A Weston)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cayugaridge Cotton Kandy (Leslie A Weston)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Tirowen Aurora (Mrs Rona Moss)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pennhari Order Of The Dragon (B & M Lennon)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Phunk Q Up (Addam Barter & Lee Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Juzrival Eye Kandy (S Fletcher / L Fletcher & A Barter)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Juzrival Poppn Kandy (Addam Barter & Lee Fletcher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Nkalakatha Bennu Kya (Julie Spittal)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Graham Cruse (NSW)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Runner Up in Group & Junior in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Beletta Miss Lolly Sox (Mrs J Hafey)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Lyndream Itís Champagne Time (Lyn Pearson)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
State Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Allendell Touch Of Class (L & YM Hornsey)
Aust Bred in Group: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Aust Ch Bobtailz Dixie Moon (Karen Hillas)
Open in Group: Australian Shepherd
Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Waykrest Scud Missile (Mr A & Mrs R Spargo)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bobtailz Dixie Moon (Karen Hillas)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sandyford Colard OO Seven (Colleen Stoate)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Beletta Miss Lolly Sox (Mrs J Hafey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Atanga Little Black Dress (Miss Lynelle Young)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Clanabby A Touch Of Maverick (Mr C & Mrs R Thorne)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carluke Fabulous Me (Ms B Cramond)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Touch Of Class (L & YM Hornsey)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Hartly Keep On Shining (Nicole Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartly Thats On Target (N Pearson)
Baby of Breed: Lyndream Itís Champagne Time (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Samiha Not My Circus (Miss S & Mr G Chick)
Intermediate of Breed: Canaille Ode To Matilda (Dr CH Nelson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)  (Group Entry : 30)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Ch Banobrae Elizabeth Bennett (G & P Barber)
Minor in Group: Shiba Inu
Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)
Junior in Group: Boxer
Boxberry Call Me Maybe (Mr DW Halliday)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Boxberry Spanish Eyes (Mr DW Halliday & Mrs SJ Badman)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Miracle On The Hudson (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Boxberry Call Me Maybe (Mr DW Halliday)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry Spanish Eyes (Mr DW Halliday & Mrs SJ Badman)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Ch Boxberry Hot Chickie Babe (Tetley & Opbroek)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Banobrae Elizabeth Bennett (G & P Barber)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Treuliebe Winds Of Time (Raksha Kennels)
Junior of Breed: Regenstauf legacy lest we forget (A & D Porta)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kortmar Red Red Wine (Lyne Browning)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 75)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chow Chow
Aust Ch Katasia Guns N Roses (Debra Cummings & Di Gooding)
Runner Up in Group: Great Dane
Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Baby in Group: Dalmatian
Thunderspot Hungry Like A Wolf (M Obrien)
Minor in Group: Dalmatian
Furevaspots First Edition (Alicia Ciantar)
Puppy in Group: French Bulldog
Tufsteen My Girls Darkside (M Johansson Tufsteen Kennels)
Junior in Group: Chow Chow
Aust Ch Katasia Roses Are Blueming (Katy Campbell)
Intermediate in Group: French Bulldog
Aust Ch Tufsteen Most Wanted (AI) (M Johansson)
State Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Beltzu The One And Only (Belinda Heersema)
Open in Group: Boston Terrier
Aust Ch Boslea Her Royal Highness (Leanne Brown)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Boslea Her Royal Highness (Leanne Brown)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boslea Mister Paparazzi (Leanne Brown)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Katasia Guns N Roses (Debra Cummings & Di Gooding)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Katasia Roses Are Blueming (Katy Campbell)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dimadal Ever Green (Alicia Ciantar)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Furevaspots First Edition (Alicia Ciantar)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Furevaspots Fishermans Tail (Alicia Ciantar)
Baby of Breed: Thunderspot Hungry Like A Wolf (M Obrien)
Puppy (Dog) of Breed: Furevaspots Chocoholic (Alicia Ciantar)
Junior of Breed: Adstaff Shees a Threat (Alicia Ciantar)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tufsteen My Girls Darkside (M Johansson Tufsteen Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tufsteen Most Wanted (AI) (M Johansson)
Minor of Breed: Taureau Riccardo Patrese (Luciana Giorgioni)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chailee Mighty Thor (Diane Russell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Chailee Cotton Candy (Diane Russell)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
R/UP BOB & Res Dog CC: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leifhond King Of The Devil (L Wyhoon)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Capanash Stars Dark Desire (Caroline Sharpe)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sweetiepei Shes got the look (AI) (Di Gooding)
Baby of Breed: Rynkls Game Set Match (Di Gooding)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Beltzu The One And Only (Belinda Heersema)
Baby of Breed: Beltzu Keepin The Dream Alive (Belinda Heersema)