German Spitz (Mittel) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the German Spitz (Mittel) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

8-Dec-2018 (Saturday)

Maree Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Beverley Tophill (VIC)

Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


Maree Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Maxine Lee (QLD)

Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


West Australian Kennel Club (WA)

General Specials : Mr Andrew Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)

R/UP BOB & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


7-Dec-2018 (Friday)

Maree Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)
Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)



2-Dec-2018 (Sunday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (PM) (NSW)

General Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (AM) (NSW)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ida Homer (WA)   Group Specials : Mr Frank Waring (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


The Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mr R McCoy (Ireland)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)
Baby of Breed: Mediaevalage Dressed To Thrill (Ophnbark Kennels)


Wyong Shire Canine Club (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


1-Dec-2018 (Saturday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (PM) (NSW)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (AM) (NSW)

General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


The Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mrs T Okkola (Finland)   Group Specials : Mr L Bayne (USA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)
Baby of Breed: Mediaevalage Dressed To Thrill (Ophnbark Kennels)


Gosford City Canine Club (PM Show 1) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Gosford City Canine Club (PM Show 2) (NSW)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Wyong Shire Canine Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


30-Nov-2018 (Friday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (AM) (NSW)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mrs Margaret Courtney-Reid (SA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (PM) (NSW)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Frank Waring (WA)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Dee Hyde (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)



25-Nov-2018 (Sunday)

Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Ryan (QLD)   Group Specials : Miss Anna Ancell (New Zealand)

Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


24-Nov-2018 (Saturday)

Caboolture Kennel Club (QLD)

   Group Specials : Mrs Michelle Hickey (QLD)

Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)



23-Nov-2018 (Friday)

Caboolture Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Lesley Chalmers (New Zealand)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


18-Nov-2018 (Sunday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Combined Clubs Benefit Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


17-Nov-2018 (Saturday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Building & Amenities Club of WA (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs Susan Shrigley (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


Building & Amenities Club of WA (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


11-Nov-2018 (Sunday)

Dogs Queensland - Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Lamorna Super Nova (Di Armstrong)


10-Nov-2018 (Saturday)

Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jean Lawless (Ireland)   Group Specials : Mr Paul Lawless (Ireland)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Mary Hickie (NSW)   Group Specials : Mrs Tracy Hofman (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Dogs Queensland - Zone 2 Amenities Show (AM Show) (QLD)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Lamorna Super Nova (Di Armstrong)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
Baby of Breed: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)


Dogs Queensland - Zone 2 Amenities Show (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
Baby of Breed: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
Open of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


9-Nov-2018 (Friday)

Maitland & Kurri District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Dogs Queensland - Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Baby in Group: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Baby of Breed: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)


6-Nov-2018 (Tuesday)

Sunbury Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Fabio Amorim (Brazil)   Group Specials : Mrs S Newcomb (USA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

Puppy in Group: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


5-Nov-2018 (Monday)

Victorian Womens Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr OLE Nielsen (Canada)   Group Specials : Mr Fabio Amorim (Brazil)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


4-Nov-2018 (Sunday)

Northern All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Helen Furber (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Furber (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Mackay Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

Baby in Group: Ashayde Back Wit Business (Miss A Grendon)
Baby of Breed: Ashayde Back Wit Business (Miss A Grendon)
Baby (Bitch) of Breed: Ashayde Bubbles N Bling (Miss A Grendon)


Maryborough Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Baby in Group: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
State Bred in Group: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Knightfyre Dark Side O Da Moon (Dale Shannon)
Baby of Breed: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Quantum Leap (Di Armstrong/J Shannon)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


3-Nov-2018 (Saturday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Arcticmate Painted In Memories (G Katon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Goulburn Dog Training & Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mrs Delia Wells (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Arcticmate Painted In Memories (G Katon)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Northern All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Northern All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Denise Bennett (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Non Sporting Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Ms Astrid Lundava (Estonia)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fyreburst Destinys Child (Ms C Geary)


Mackay Kennel Club (AM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Baby in Group: Ashayde Back Wit Business (Miss A Grendon)
Baby of Breed: Ashayde Back Wit Business (Miss A Grendon)
Baby (Bitch) of Breed: Ashayde Bubbles N Bling (Miss A Grendon)


Mackay Kennel Club (PM SHOW) (QLD)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Baby in Show: Ashayde Bubbles N Bling (Miss A Grendon)
Baby in Group: Ashayde Bubbles N Bling (Miss A Grendon)
Baby of Breed: Ashayde Bubbles N Bling (Miss A Grendon)
Baby (Dog) of Breed: Ashayde Back Wit Business (Miss A Grendon)


Maryborough Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Baby in Group: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
Open in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Lamorna Super Nova (Di Armstrong)
Baby of Breed: Tralaur Trickery N Mischief (Diane Armstrong)
Intermediate of Breed: Knightfyre Dark Side O Da Moon (Dale Shannon)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Quantum Leap (Di Armstrong/J Shannon)


2-Nov-2018 (Friday)

Tweed River Ag Show Society (NSW)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Puppy in Show: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
Puppy in Group: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


28-Oct-2018 (Sunday)

Tamworth Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Im A Party Boy (G Folli)
Baby of Breed: Ashadye Bringn Bck Business (A Grendon)


Forbes Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Anton Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


27-Oct-2018 (Saturday)

Tamworth Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Im A Party Boy (G Folli)
Baby of Breed: Ashadye Bringn Bck Business (A Grendon)


Tamworth Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Im A Party Boy (G Folli)
Baby of Breed: Ashadye Bringn Bck Business (A Grendon)


Bendigo Agricultural Show Society Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Bendigo Agricultural Show Society Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Forbes Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


26-Oct-2018 (Friday)

Forbes Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


21-Oct-2018 (Sunday)

Inverell Kennel & Training Club (NSW)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Mediaevalage Ted E Bear (Karen King)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mediaevalage Ted E Bear (Karen King)


Port Macquarie Hastings Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

Baby in Group: Tralaur Dreamon (Ms T Hobson)
Baby of Breed: Tralaur Dreamon (Ms T Hobson)
Baby SweepStakes - 1st Place: Tralaur Dreamon (Ms T Hobson)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mr Graham Treacey (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 2) (VIC)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Connie Redhead (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Dog of the Year Support Show (QLD)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
Baby of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)


20-Oct-2018 (Saturday)

Inverell Kennel & Training Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Mediaevalage Ted E Bear (Karen King)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mediaevalage Ted E Bear (Karen King)


Port Macquarie Hastings Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)

Baby in Group: Tralaur Dreamon (Ms T Hobson)
Baby of Breed: Tralaur Dreamon (Ms T Hobson)


The Rock Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Wellington Valley Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs S Derrick (Canada)   Group Specials : Mr Zeljko Zilnik (Croatia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Im A Party Boy (G Folli)


19-Oct-2018 (Friday)


14-Oct-2018 (Sunday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


Sarina Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Bacchus Marsh & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


Spitz Breeds Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Miss Kerrie Reeder (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Im A Party Boy (G Folli)


13-Oct-2018 (Saturday)

Illabo Show Society (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Canine Stewards Association of WA (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Hiroshi Kamisato (Japan)   Group Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


Canine Stewards Association of WA (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


Sarina Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Sarina Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Fay Harris (TAS)   Group Specials : Mrs Fay Harris (TAS)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


12-Oct-2018 (Friday)

Bethungra & Illabo District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Russell Ogden (QLD)   Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


7-Oct-2018 (Sunday)

Burnie & District Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hopemeadowz Ashers Majesty (Sharon Donohue)


Rylstone Kandos & District Dog Club (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Llancarfan Try It My Way (Llancarfan Kennels)


Labrador Retriever Club of WA Inc (All Breeds) (WA)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Mrs Maureen Wilkinson (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


6-Oct-2018 (Saturday)

Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hopemeadowz Ashers Majesty (Sharon Donohue)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Aust Bred in Group: Hopemeadowz Ashers Majesty (Sharon Donohue)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hopemeadowz Ashers Majesty (Sharon Donohue)


Rylstone Kandos & District Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Llancarfan Try It My Way (Llancarfan Kennels)


Rylstone Kandos & District Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Llancarfan Try It My Way (Llancarfan Kennels)


Gun Dog Club of Western Australia Inc (All Breeds) (WA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Delia Wells (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


Southern Agricultural Society Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)

BOB & Bitch CC: Kafe Fantastico (Judy Cox)


Southern Agricultural Society Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Ms Annette Griffin (SA)

BOB & Bitch CC: Kafe Fantastico (Judy Cox)


Hills Dog Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Martina Butcher (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Hills Dog Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Tapp (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


1-Oct-2018 (Monday)

Proserpine Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Puppy in Group: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Madalkarang Donatello (Joyce McKenna)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


30-Sep-2018 (Sunday)

Proserpine Kennel Club (SHOW1) (QLD)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Proserpine Kennel Club (SHOW2) (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

Puppy in Group: Madalkarang Donatello (Joyce McKenna)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Madalkarang Donatello (Joyce McKenna)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr K Suzuki (Japan)   Group Specials : Ms Sandra Craig (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Madalkarang Donatello (Joyce McKenna)


Corowa & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mr William Ranie (ACT)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


29-Sep-2018 (Saturday)

Dogs Queensland Zone 3 Amenities Show (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Dogs Queensland Zone 3 Amenities Show (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Minor in Group: Madalkarang Donatello (Joyce McKenna)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Madalkarang Donatello (Joyce McKenna)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


Culcairn P A H & I Society (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


28-Sep-2018 (Friday)

Dogs Queensland Zone 3 Amenities Show (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Intermediate in Show: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


23-Sep-2018 (Sunday)

Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Francis James (QLD)

Baby of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Llancarfan Try It My Way (Llancarfan Kennels)


Advance Pacific International - Waterloo Bay KC (AM Show) (QLD)

General Specials : Ms Pirjo Aaltonen (Finland)   Group Specials : Ms Christy Wang (China)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)


Advance Pacific International - DOY Committee (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Shyam Mehta (India)   Group Specials : Mr Alberto Cuccillato (Italy)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)


22-Sep-2018 (Saturday)

Canowindra P A & H Association (NSW)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonleenard To The Moon N Back (Diane Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)


Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Baby of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Llancarfan Try It My Way (Llancarfan Kennels)


Woodlands & Childrens Charity Homes (NSW)

General Specials : Mr Francis James (QLD)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

Baby of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


21-Sep-2018 (Friday)

Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Baby of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)


Advance Pacific International - DOY Committee (PM Show) (QLD)

General Specials : Mr Edgar Bajona (Canada)   Group Specials : Mr Shigeo Sato (Japan)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Porsalin A Summer Mel Ody (Mrs C Knudson)


16-Sep-2018 (Sunday)

Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)   Group Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Bold As Brass (Di Armstrong & Niki Jovic-Armstrong)


Non Sporting Dog Club of WA (Inc) (Show 1) (WA) (S)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Madalkarang Damselfly (Mrs D Bee)


The Non Sporting Dog Club of NSW Inc (Purple Show) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Top Ace (E & R Ryan)


The Non Sporting Dog Club of NSW Inc (Gold Show) (NSW) (S)

General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arcticmate Painted In Memories (G Katon)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Top Ace (E & R Ryan)


15-Sep-2018 (Saturday)

Allora Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

Minor in Group: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


Allora Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Diane Cuthbert (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Minor in Group: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mediaevalage Gemma's Delight (S Heath/ J & M Fields)


Belgrave & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Alison Allcock (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)


German Spitz Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Phillip Cross (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Baby in Show: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)
Junior in Show: Fyreburst Day Lilly (L J & R J McCahon)
Intermediate in Show: Ryfrost Whos Ya Daddy (E & R Ryan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Pollyanna (E & R Ryan)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Ryfrost Top Ace (E & R Ryan)
Baby of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)
Junior of Breed: Fyreburst Day Lilly (L J & R J McCahon)
Intermediate of Breed: Ryfrost Whos Ya Daddy (E & R Ryan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)