Bull Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Bull Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

16-May-2021 (Sunday)

Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Puppy in Show: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Puppy in Group: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Junior in Group: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Dog CC & Junior of Breed: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)


15-May-2021 (Saturday)

Geraldton & Districts Kennel Club Inc (AM Show) (WA)

General Specials : Mrs Iris Glynn (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (PM Show) (WA)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

State Bred in Group: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Baby in Group: Cuttabuv Devils Son Of N Ogre (K & D Shelley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)
Baby of Breed: Cuttabuv Devils Son Of N Ogre (K & D Shelley)


Charters Towers Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mr Francis James (QLD)   Group Specials : Mr Francis James (QLD)

Puppy in Show: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Puppy in Group: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Aust Bred in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Dog CC & Junior of Breed: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)


Charters Towers Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Puppy in Group: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Junior in Group: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)



12-May-2021 (Wednesday)

Ipswich Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Baby of Breed: Cuttabuv Devils Son Of N Ogre (K & D Shelley)


9-May-2021 (Sunday)

Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Mr John Lewington (SA)   Group Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)

State Bred in Group: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)


8-May-2021 (Saturday)

Fremantle Dog Club (AM Show) (WA)

General Specials : Ms Julie Dickinson-Franks (VIC)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

State Bred in Group: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)


Fremantle Dog Club (PM Show) (WA)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Junior in Group: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)


British Bulldog Club of Tasmania (All Breeds) (TAS)

General Specials : Mr Raymond Wall (TAS)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

Baby in Group: Bullalaris Belle Nouvelle (David & Angela Stacey)
Baby of Breed: Bullalaris Belle Nouvelle (David & Angela Stacey)


2-May-2021 (Sunday)

Royal Bathurst Show (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)

Baby in Group: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Credem Call Girl (Mrs Sandra Diack)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)


West Australian Terrier Club Inc (WA) (S)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)


1-May-2021 (Saturday)

Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Mrs Joanne McCann (QLD)

Junior in Group: Sirram Beyond The Vision (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Beyond The Vision (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Sirram Beyond The Vision (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)



26-Apr-2021 (Monday)

Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Puppy in Show: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Best in Group & Puppy in Group: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Junior in Group: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)


25-Apr-2021 (Sunday)

Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Puppy in Show: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Puppy in Group: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
Junior in Group: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)


24-Apr-2021 (Saturday)

Sunshine Coast Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Sunshine Coast Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Puppy in Group: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huatare Itz A Womans World (T Matsen & R Balsillie)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fabnic Lord Candyman (Terry Matsen & Robert Balsillie)


18-Apr-2021 (Sunday)

Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)   Group Specials : Dr Francis Mcevoy (SA)

Runner Up in Group: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)


The Bull Terrier & Bull Terrier (Miniature) Association of WA (WA) (S)

General Specials : Dr George Koutsantonis (WA)

Junior in Show: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Reserve Bitch & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)


17-Apr-2021 (Saturday)

Royal Agricultural Society QLD (Toowoomba Royal) (QLD)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Mt Perry Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Swan Hill / Lake Boga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
Baby of Breed: Bullysik Rik Star (Rochelle Sharp)


Western Tiers Kennel Club (Show A) (TAS)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Ms Jayne Griffin (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Beyond The Vision (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Baby of Breed: Bullalaris Belle Nouvelle (David & Angela Stacey)


Western Tiers Kennel Club (Show B) (TAS)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Puppy in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Beyond The Vision (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Baby of Breed: Bullalaris Belle Nouvelle (David & Angela Stacey)


11-Apr-2021 (Sunday)

Sydney Royal Dog Show (NSW)

General Specials : Mr Hugh Gent OAM (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

R/UP BOB and Dog CC: Forzabull Devils Redemption (Rob Aquilina)


Canine Museum Foundation Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Dr Emma Greenway (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


10-Apr-2021 (Saturday)

Nanango A P & M Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


9-Apr-2021 (Friday)

Nanango Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


5-Apr-2021 (Monday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Town & Country Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Theo Horchner (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


4-Apr-2021 (Sunday)

All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Katherine Williams (WA)

Junior in Group: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Minor of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


3-Apr-2021 (Saturday)

All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Frank Waring (WA)   Group Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)

State Bred in Group: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Minor of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)


Bull Terrier Club Inc (NSW) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Aust Bred in Show: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)


Derwent Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Derwent Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

Puppy in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


2-Apr-2021 (Friday)

Bundaberg Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Miss Kerry Maguire (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


28-Mar-2021 (Sunday)

Pine Rivers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Miss Melaine Attridge (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Janet Wall (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


27-Mar-2021 (Saturday)

Goomeri Show Society (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Hound Club of Tasmania ALL BREEDS Show (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Hound Club of Tasmania ALL BREEDS Show (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


21-Mar-2021 (Sunday)

Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Heather Jones (WA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Tasmanian Ladies Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up in Group & Minor in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


20-Mar-2021 (Saturday)

Gladstone Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Gladstone Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Beaudesert Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dinostti Little Lady Lucifer (C Grainger)


Cohuna A P & H Society (VIC)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Kaha Big Bucks (Rochelle Sharp)
Baby of Breed: Bullysik Rik Star (Rochelle Sharp)


Tasmanian Ladies Kennel Club (AM Show) (TAS)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Tasmanian Ladies Kennel Club (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Minor in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


19-Mar-2021 (Friday)

Cohuna & District Kennel Club (VIC)

General Specials : Miss Beverley Daines (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)


13-Mar-2021 (Saturday)

Liverpool & District All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)


Liverpool & District All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Rex Lowe (TAS)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)


Building & Amenities Show (WA)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Honhazsta Hells Belle (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)


Proston Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Brighton Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Puppy in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


8-Mar-2021 (Monday)

ADSS (Show 2) (SA)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Maolmhin Its A Kinda Magic (MAOLMHIN~Diane)


7-Mar-2021 (Sunday)

Yarram & District Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Chopsbullis Zeus King of Gods (AI) (Mr J M Kaposi)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)


Bull Terrier Club of South Australia Inc (SA) (S)

General Specials : Mrs Di Cross (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
Runner Up in Show: Kaha Big Bucks (Rochelle Sharp)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Kaha Big Bucks (Rochelle Sharp)


6-Mar-2021 (Saturday)

The Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Forzabull Devils Redemption (Rob Aquilina)


The Lake District Canine Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Mr Bernard James (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Forzabull Devils Redemption (Rob Aquilina)


Yarram & District Canine Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Yarram & District Canine Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Lithgow District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Aust Bred in Group: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Chopsbullis Zeus King of Gods (AI) (Mr J M Kaposi)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)

Minor in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Junior in Show: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Minor in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Junior in Group: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Bull Terrier Club of South Australia Inc (SA) (S)

General Specials : Mr Tony Wiseman (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
Runner Up in Show: Kaha Big Bucks (Rochelle Sharp)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kaha High Roller (AI) (Rochelle Sharp)
R/UP BOB & Bitch CC: Kaha Big Bucks (Rochelle Sharp)


5-Mar-2021 (Friday)

Boorowa Show Society Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Chopsbullis Zeus King of Gods (AI) (Mr J M Kaposi)


Boorowa Show Society Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Chopsbullis Zeus King of Gods (AI) (Mr J M Kaposi)
Aust Bred in Group: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Chopsbullis Zeus King of Gods (AI) (Mr J M Kaposi)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Chopsbullis Earth Godess (AI) (Mr J M Kaposi)


28-Feb-2021 (Sunday)

RNCAS Royal Canberra Show (ACT)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)

Baby in Group: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)


RNCAS Royal Canberra TERRIER Group Show (ACT) (S)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)


Western Classic Working Party (Last Day of Summer Show 3) (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Honhazsta Hells Belle (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Minor of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
Open of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)


27-Feb-2021 (Saturday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Western Classic Working Party (February Fun Show 2) (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Honhazsta Hells Belle (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Minor of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Open of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)


Gundog and Heavy Breeds Club of Qld (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Dinostti Little Lady Lucifer (C Grainger)


26-Feb-2021 (Friday)

Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Western Classic Working Party (Summer Madness Show 1) (WA)

General Specials : Mr Peter Primrose (WA)   Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Honhazsta Hells Belle (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Open of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)


21-Feb-2021 (Sunday)

Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Junior in Group: Forzabull Devils Redemption (Rob Aquilina)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Forzabull Devils Redemption (Rob Aquilina)


20-Feb-2021 (Saturday)

Sporting Terrier Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Baby (Bitch) of Breed: Jonli The Game Is Over (Linda Jones)
Junior of Breed: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)


Sporting Terrier Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Reserve Bitch: Aust Ch Cuttabuv Devils Ida Onlyone (K & D Shelley)
Baby of Breed: Jonli Bring Me To Life (Linda Jones)


Hunter River A & H Association Ltd (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr David Hill (NSW)

Baby in Group: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Credem Luna Light (Mrs Sandra Diack)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Credem Call Girl (Mrs Sandra Diack)
Baby of Breed: Noblelord Fearless Dave (Sandra Diack)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Honhazsta Hells Belle (AI) (S Honnery & N Sharrett)


Tasmanian Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Runner Up in Group & Minor in Group: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


Tasmanian Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sirram Vision O Glitz N Glama (AI) (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sirram Formula For Drama (Mr T Matsen & Mr R Balsillie)


19-Feb-2021 (Friday)

Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Honhazsta Hells Belle (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Puppy of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)