Australian Silky Terrier Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Australian Silky Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)
Minor in Group: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silkycharm Connor (K McNamara / A Clarke)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
General Specials : Rev Colin Seymour (NSW) Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Brunkerville Nellie Melba (Mr S Gill)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
Group 3rd: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Karlyermai Klassik Achiever (Karlyermai Kennels)
Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Miss Breanne Lancey (QLD)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
General Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD) Group Specials : Mrs Michelle Hickey (QLD)
Minor in Show: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
Minor in Group: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
Puppy in Group: Silkycharm Connor (K McNamara / A Clarke)
Aust Bred in Group: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Silkycharm Connor (K McNamara / A Clarke)
R/UP BOB, Res Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
Best Bitch & Minor of Breed: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Karlyermai Klassik Achiever (Karlyermai Kennels)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Brighton Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT) Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)
State Bred in Group: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Baby of Breed: Heartsilk Pippi Longstocking (Janice E Klaus)
Brighton Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW) Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Baby of Breed: Heartsilk Pippi Longstocking (Janice E Klaus)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Robin Mackintosh (NSW)
Minor in Group: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
15-Mar-2024 (Friday)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Karlyermai Klassik Achiever (Karlyermai Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Bitch CC & State Bred of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Karlyermai Klassik Achiever (Karlyermai Kennels)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Peter Martin (SA)
Intermediate in Group: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
10-Mar-2024 (Sunday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkycharm Xcellence In Blue (K McNamara / A Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Grace Wang (China) Group Specials : Mr William Lee (China)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Anna Yang (China) Group Specials : Anna Yang (China)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Baby of Breed: Heartsilk Pippi Longstocking (Janice E Klaus)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Baby of Breed: Heartsilk Pippi Longstocking (Janice E Klaus)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkycharm Xcellence In Blue (K McNamara / A Clarke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkycharm Xcellence In Blue (K McNamara / A Clarke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Silkycharm Beyond Wonderland (K McNamara / A Clarke)
General Specials : Ms Tanya Hill (QLD)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Reserve Bitch & Minor of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
General Specials : Mrs Claire Parker O'Sullivan (NSW)
Junior in Show: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Velika Wang (Taiwan) Group Specials : Grace Wang (China)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Wang (Taiwan) Group Specials : Velika Wang (Taiwan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
Wallamba District A & H Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)
Minor in Group: Brunkerville Nellie Melba (Mr S Gill)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Brunkerville Nellie Melba (Mr S Gill)
General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD) Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)
Best in Group & Junior in Group: Allannette Thrill Seeker (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Thrill Seeker (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)
8-Mar-2024 (Friday)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong) Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Lake District Canine Club (PM Show) - A2O Show (NSW)
General Specials : Mr William Lee (China) Group Specials : Mr Rex Wang (Taiwan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
3-Mar-2024 (Sunday)
Cradle Coast Kennel Club (TAS)
General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand) Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)
Group 2nd & State Bred in Group: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)
Baby in Group: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Ms H Glendinning (Canada)
Baby in Group: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD) Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
Intermediate in Group: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Brown (QLD)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Intermediate (Bitch) of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Silkydaise Dusted With Cocoa (Pauline Tate)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkydaise Dusted With Cocoa (Pauline Tate)
Baby of Breed: Silkydaise Its Your Shout (Pauline Tate)
Robertson Agricultural Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
Baby in Group: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Mr Joseph Daidone (QLD)
Baby in Group: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)
General Specials : Ms H Glendinning (Canada) Group Specials : Justin Chen (Taiwan)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
Junior of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
Group Specials : Mrs Vicki Yates (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
R/UP BOB, Res Bitch & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
Best Dog & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Reserve Dog & Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Puppy (Bitch) of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Ms Maxine Lee (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Silkydaise Dusted With Cocoa (Pauline Tate)
Baby of Breed: Silkydaise Its Your Shout (Pauline Tate)
Puppy of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Puppy (Bitch) of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
1-Mar-2024 (Friday)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)
Runner Up in Group: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby in Group: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
25-Feb-2024 (Sunday)
Royal National Capital Agricultural Society (Canberra Royal) (ACT)
General Specials : Mr Paul Lawless (Ireland) Group Specials : Mrs Jean Lawless (Ireland)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Baby of Breed: Silkydaise Whats The Rumour (Pauline Tate)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Mr Trever Powell (VIC)
Puppy in Group: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
Minor in Show: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Runner Up in Group & Minor in Group: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
RNCAS Royal Canberra - Group 1 Specialty (ACT) (S)
General Specials : Mrs Anita Duggan (Ireland)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
24-Feb-2024 (Saturday)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC) Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Baby of Breed: Silkydaise Whats The Rumour (Pauline Tate)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Baby of Breed: Silkydaise Whats The Rumour (Pauline Tate)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Sue Lishman (VIC)
Intermediate in Group: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Kathryn Berwick (WA)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Ms Ashleigh Donaldson-Rogers (New Zealand)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
18-Feb-2024 (Sunday)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Neut Gr Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs AC Glass)
State Bred in Group: Aust Ch Dazzlnsilk Its Dior Darling (Mrs AC Glass)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Baby of Breed: Silkydaise Its Your Shout (Pauline Tate)
Minor of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Puppy of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
State Bred of Breed: Aust Ch Dazzlnsilk Its Dior Darling (Mrs AC Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Gr Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs AC Glass)
Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Ms Marissa Sarif (VIC)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
Best in Group & Open in Group: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby in Group: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
17-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Cathy Camac (VIC) Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)
Runner Up in Show & Open in Show: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Best in Group & Open in Group: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Baby of Breed: Silkydaise Whats The Rumour (Pauline Tate)
Minor of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Puppy of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
State Bred of Breed: Aust Ch Dazzlnsilk Its Dior Darling (Mrs AC Glass)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Gr Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs AC Glass)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Minor in Show: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Runner Up in Group & Open in Group: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Minor in Group: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Karlyermai Shore Ta Pleaze (Karlyermai)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
11-Feb-2024 (Sunday)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)
10-Feb-2024 (Saturday)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Lance Wright (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
BOB, Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)
Best in Group & Open in Group: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB FCI A2O Aust Sup Ch Karlyermai Don't Mean Maybe (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Baby of Breed: Silkydaise Its Your Shout (Pauline Tate)
Minor of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Puppy of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Ponda Rosa (Ms D Jacques)
Lyndhurst Canine Country Club (VIC)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Natasha Ryan (WA) Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Ida Homer (WA) Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 1 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
9-Feb-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr David Strachan (VIC) Group Specials : Mr David Strachan (VIC)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
4-Feb-2024 (Sunday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mr J Wu (China)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mr J Wu (China) Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Mukul Vaid (India) Group Specials : Mr Hans Almgren (Sweden)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
3-Feb-2024 (Saturday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden) Group Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand) Group Specials : Mrs A Vaid (India)
Junior in Group: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
2-Feb-2024 (Friday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Minor in Group: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Minor in Group: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand) Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
28-Jan-2024 (Sunday)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
All Breeds Kennel Association Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
State Bred in Show: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
All Breeds Kennel Association Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)
Group 1st & State Bred in Group: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Intermediate (Bitch) of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
27-Jan-2024 (Saturday)
Gold Coast Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mr Brett Farrell (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Thrill Seeker (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)
Gold Coast Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW) Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)
Aust Bred in Group: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allannette Mischief Maker (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Allannette Thrill Seeker (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Puppy of Breed: Karlyermai Klassik Achiever (Karlyermai Kennels)
Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr John Canellis (NSW)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
Puppy in Group: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
State Bred in Group: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)
Baby in Group: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan) Group Specials : Ms Kaye Findlayson (New Zealand)
Minor in Group: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
Baby of Breed: Balkana Hearts Of Fire (J Camac)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silkydaise Dusted With Cocoa (Pauline Tate)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Allannette Hot Off The Press (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Baby of Breed: Brunkerville Just My Luck (Mrs Amanda C Glass)
Minor of Breed: Pondaroza Supereme Edition (Ms D Jacques & Mr B Burrows)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Gr Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs AC Glass)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)
Open in Group: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Karlyermai Klassik Achiever (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Rok A Billy Rebel (Karlyermai Kennels)
State Bred of Breed: Karlyermai Shallow Be Thy Game (Karlyermai Kennels)
Tasmanian Toy Dog Club (TAS) (S)
General Specials : Mrs Joy McInnes (VIC)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Japatina Never Have I Ever (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Japatina The Devil Wears Prada (Japatina Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Japatina Spill The Tea (Japatina Kennels)
Puppy of Breed: Japatina Karma Is My Boyfreind (Japatina Kennels)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW) Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Mr Antonio Almeida (China)
Minor in Group: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Woke Up In Love (J Camac)
Baby of Breed: Balkana Hearts Of Fire (J Camac)
21-Jan-2024 (Sunday)
Bulli District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Minor in Group: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
Baby in Group: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
20-Jan-2024 (Saturday)
Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
BOB, Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Tasmanian Toy Dog Club (TAS) (S)
General Specials : Ms Kristy Lewis (SA)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Bulli District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC) Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Baby in Group: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Balkana Dancing On My Own (J W Camac / Scales / Johnston)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Baby of Breed: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hautchien Born To Be Bad (Victor Daly)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Hautchien My Special Prayer (Victor Daly)
14-Jan-2024 (Sunday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
Baby in Group: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karlyermai Io Sono Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Mr John Burgess (QLD) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 1 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karlyermai Io Sono Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
13-Jan-2024 (Saturday)
Combined Northern Canine Committee Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karlyermai Io Sono Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Balkana Fire Cracker (J Camac & N Gouzos)
Baby (Bitch) of Breed: Balkana Playing With Fire (J Camac & N Gouzos)
Combined Northern Canine Committee Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabne Colonel Fitzwilliam (Heather McMillan)
Southern Midlands Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
Southern Midlands Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Dabne Mr Bingley (Mrs Janice E Klaus)
12-Jan-2024 (Friday)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Mr John Burgess (QLD)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Balkana Read All About It (J Camac)
7-Jan-2024 (Sunday)
Isis & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silkycharm Xcellence In Blue (K McNamara / A Clarke)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
Baby of Breed: Silkycharm Connor (K McNamara / A Clarke)
6-Jan-2024 (Saturday)
Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silkycharm Xcellence In Blue (K McNamara / A Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)
Baby of Breed: Silkycharm Connor (K McNamara / A Clarke)
Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Silkycharm Xcellence In Blue (K McNamara / A Clarke)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Balkana Limerick (Kerry McNamara & Aleesha Clarke)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Silkycharm Bring It On (K McNamara / A Clarke)
Baby of Breed: Silkycharm Connor (K McNamara / A Clarke)
South Eastern Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)
South Eastern Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust CH Karlyermai Nuttin Gotta B Rokin (Garwey Kennels)30-Dec-2023 (Saturday)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Ms Jodi Fraser (TAS)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs A C Glass)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Aint Got Time For Dat (Japatina Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs A C Glass)
29-Dec-2023 (Friday)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Miss Kerry Maguire (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Silkydaise Dusted with Cocoa (Pauline Tate)R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Allannette Thrill Seeker (Mrs A Collins & Mrs K Statham)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Silkydaise Sweet as Sugar (Pauline Tate)