Newfoundland Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Newfoundland (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

21-Oct-2018 (Sunday)

Tasmanian Ladies Kennel Club (TAS)

General Specials : Miss Beverley Watt (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rivertide First Fleet (Dominic Carbonari)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 1) (VIC)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Libby Martin (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seadale Just Spellbound (Miss B C Chapman)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capebass Harts Desire (AI) (Graham & Lyndsay Clarke)
Baby (Dog) of Breed: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
Minor of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Romsey Kennel Club Inc (SHOW 2) (VIC)

General Specials : Mrs Janice Campbell (VIC)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

Minor in Group: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seadale Just Spellbound (Miss B C Chapman)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capebass Harts Desire (AI) (Graham & Lyndsay Clarke)
Baby of Breed: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
Baby (Bitch) of Breed: Yesallaw A Musketeers Lover at Seadale (AI) (Miss B C Chapman)
Minor of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mr Peter Martin (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Bunbury & Districts Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Baby in Show: Happybear She's Got The Look (AI) (Natasha Ryan)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Baby in Group: Happybear She's Got The Look (AI) (Natasha Ryan)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Happybear Precious Gem (N Ryan)
Baby of Breed: Happybear She's Got The Look (AI) (Natasha Ryan)


20-Oct-2018 (Saturday)

Longford Show Society Inc (TAS)

General Specials : Mrs Anna Lane (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC: Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Baby of Breed: Yesallaw Liberty Takes Courage (Sue & Clifford Gray)
Puppy (Dog) of Breed: Yesallaw world acclaim with paddlepaws (AI) (Mr C & Mrs L Gray / Mr D Carbonari)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
Aust Bred in Group: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seadale Just Spellbound (Miss B C Chapman)
Baby of Breed: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
Minor of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
Puppy (Dog) of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Junior in Group: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Bunbury & Districts Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Baby in Group: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Happybear Precious Gem (N Ryan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Baby of Breed: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)



19-Oct-2018 (Friday)

Mount City & District Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

Minor in Group: Capebass The Coming Storm (AI) (L & J Leeder/ C Stewart/ E Durant)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Moccona Classic (Miss E Durant)
Res Dog CC & Minor of Breed: Capebass The Coming Storm (AI) (L & J Leeder/ C Stewart/ E Durant)


Royal Geelong A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seadale Just Spellbound (Miss B C Chapman)
Baby of Breed: Yesallaw A Musketeers Lover at Seadale (AI) (Miss B C Chapman)
Baby (Dog) of Breed: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
Minor of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
Puppy (Dog) of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


Southern Highlands Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Peter Martin (SA)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


14-Oct-2018 (Sunday)

Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Smith (VIC)

Puppy in Group: Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB & Res Dog CC: Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Bitch CC: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Baby of Breed: Yesallaw Liberty Takes Courage (Sue & Clifford Gray)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : N Chin (Singapore)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


Bacchus Marsh & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

Baby in Group: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


13-Oct-2018 (Saturday)

Royal Launceston Show (TAS)

General Specials : Mrs S Derrick (Canada)   Group Specials : Mrs S Derrick (Canada)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Yesallaw Courage Under Fire (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC: Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Baby of Breed: Yesallaw Liberty Takes Courage (Sue & Clifford Gray)


Canine Stewards Association of WA (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)   Group Specials : Mr Chua Ming Kok (Singapore)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


Shepparton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Miss Julie Aspinall (VIC)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
Baby of Breed: Yesallaw A Musketeers Lover at Seadale (AI) (Miss B C Chapman)


Ballarat Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Baby in Group: Apalie First Edition (Melissa Fraser)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capebass Harts Desire (AI) (Graham & Lyndsay Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Code Master (Loren Munro)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Baby of Breed: Apalie First Edition (Melissa Fraser)


Camden Haven Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Planhaven Aqua Girl (J Richards & T Coop)


8-Oct-2018 (Monday)

Kerang & District Agricultural Society Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Les Greenall (VIC)

Puppy in Group: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


Kerang & District Agricultural Society Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Miss Beverley Watt (VIC)   Group Specials : Ms Kathy Smith (VIC)

Puppy in Group: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


7-Oct-2018 (Sunday)

Burnie & District Kennel Club (TAS)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Puppy in Show: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Puppy in Group: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB and Dog CC: Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Baby of Breed: Yesallaw A Musketeers Truelove (AI) (Sue & Clifford Gray)
Junior of Breed: Rivertide First Fleet (Dominic Carbonari)


Labrador Retriever Club of WA Inc (All Breeds) (WA)

General Specials : Mr Aramis Lim (SA)   Group Specials : Ms Sue Bond (WA)

Junior in Group: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


Kerang & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Miss Beverley Watt (VIC)

Puppy in Group: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


Manning River A & H Society Taree Inc (NSW)

General Specials : Mrs Sue Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Planhaven Aqua Girl (J Richards & T Coop)



6-Oct-2018 (Saturday)

Burnie & District Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB & Bitch CC: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC: Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Puppy (Dog) of Breed: Yesallaw world acclaim with paddlepaws (AI) (Mr C & Mrs L Gray / Mr D Carbonari)


Burnie & District Kennel Club (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Puppy in Group: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB and Dog CC: Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC: Yesallaw Youll Neverwalk Alone (AI) (Sue & Clifford Gray)
Puppy (Dog) of Breed: Yesallaw world acclaim with paddlepaws (AI) (Mr C & Mrs L Gray / Mr D Carbonari)


Gun Dog Club of Western Australia Inc (All Breeds) (WA)

General Specials : Mrs Valerie Carter (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

Junior in Group: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


Seymour A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)


Southern Agricultural Society Inc (AM Show) (SA)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Res Bitch CC: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)


Southern Agricultural Society Inc (PM Show) (SA)

General Specials : Mrs Jennifer Egan (SA)   Group Specials : Mr Robert Surman (SA)

Group 3rd: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Amblebrook Ebony And Ivory (A & L Buitenhuis / L & R Chapman-Stevens)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Res Bitch CC: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)


5-Oct-2018 (Friday)

Yarrawonga A & P Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Puppy in Group: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


1-Oct-2018 (Monday)

Proserpine Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr R Tolson (Ireland)   Group Specials : Mrs Linda Strongman (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)


30-Sep-2018 (Sunday)

Proserpine Kennel Club (SHOW1) (QLD)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Sutherland (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Proserpine Kennel Club (SHOW2) (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Runner Up in Show: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Kyneton & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Gustaaf Van den Bosch (Belgium)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Capebass Harts Desire (AI) (Graham & Lyndsay Clarke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Eva Nielsen (Sweden)   Group Specials : Mrs Carmen Haller (Canada)

Runner Up in Group: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)
Minor in Group: Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Amblebrook Toblerone (A & L Buitenhuis)
Minor of Breed: Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)


Newfoundland Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Ms Natasha Ryan (WA)

Best in Show & Junior in Show: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
Runner Up in Show & Puppy in Show: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)
Dog CC & Junior of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)


29-Sep-2018 (Saturday)

Melbourne Royal Show (VIC)

General Specials : Mr Francescon Cochetti (Italy)   Group Specials : Mr Jeff Horswell (United Kingdom)

R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Capebass Harts Desire (AI) (Graham & Lyndsay Clarke)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)
Baby of Breed: Newfashion Fivoclock Obsession (Newfashion Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Puppy of Breed: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)
Puppy (Bitch) of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Dogs Queensland Zone 3 Amenities Show (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Dogs Queensland Zone 3 Amenities Show (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Susan Foster (SA)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


2018 IGA Perth Royal Dog Show (WA)

General Specials : Mrs L Finne (FL)   Group Specials : Mrs L Finne (FL)

State Bred in Show: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Happybear Romancing Thstone (Miss N Ryan)
Baby of Breed: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr G Salud (Philippines)   Group Specials : Ms Eva Nielsen (Sweden)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB & Bitch CC: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)
Puppy of Breed: Amblebrook Toblerone (A & L Buitenhuis)


28-Sep-2018 (Friday)

Dogs Queensland Zone 3 Amenities Show (QLD)

General Specials : Miss Carolyn Pearen (QLD)   Group Specials : Ms Susan Foster (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


The Adelaide Hills Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Ms Jurate Butkiene (Lithuania)   Group Specials : Mr G Salud (Philippines)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Res Bitch CC: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)


23-Sep-2018 (Sunday)

Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Planhaven Aqua Girl (J Richards & T Coop)


Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Newfantastic Light my Fire (Margaret Rogers)


The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)


22-Sep-2018 (Saturday)

Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Planhaven Aqua Girl (J Richards & T Coop)


Newcastle Toy & All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Francis James (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


Nowra District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Baby in Group: Newfantastic Brown Sugar (Margaret Rogers)
Baby of Breed: Newfantastic Brown Sugar (Margaret Rogers)


Woodlands & Childrens Charity Homes (NSW)

General Specials : Mr Francis James (QLD)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


The Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Esther Benson (NSW)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Baby in Group: Newfashion Fivoclock Obsession (Newfashion Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Baby of Breed: Newfashion Fivoclock Obsession (Newfashion Kennels)


The Murray Valley Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Baby in Group: Newfashion Fivoclock Obsession (Newfashion Kennels)
BOB and Dog CC: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)
Baby of Breed: Newfashion Fivoclock Obsession (Newfashion Kennels)


21-Sep-2018 (Friday)

Coffs Harbour District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


16-Sep-2018 (Sunday)

Maryborough & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Best in Group & Minor in Group: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)
Champion Class in Group: Aust Ch Seadale The Code Master (Loren Munro)
BOB, Best Dog & Minor of Breed: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Krystalcove Fabulous Frankie (Mr G & Mrs V Birch)
Reserve Dog & Intermediate (Dog) of Breed: Krystalcove Stands To Reason (Mr G & Mrs V Birch)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Champion Class of Breed: Aust Ch Seadale The Code Master (Loren Munro)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Julia Jones (VIC)   Group Specials : Dr Carla Day (VIC)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Krystalcove Fabulous Frankie (Mr G & Mrs V Birch)
Best in Group & Intermediate in Group: Krystalcove Fabulous Frankie (Mr G & Mrs V Birch)
Runner Up in Group: Krystalcove Stands To Reason (Mr G & Mrs V Birch)
Minor in Group: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Krystalcove Fabulous Frankie (Mr G & Mrs V Birch)
R/UP BOB, Best Dog & Intermediate (Dog) of Breed: Krystalcove Stands To Reason (Mr G & Mrs V Birch)
Reserve Dog & Minor of Breed: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


15-Sep-2018 (Saturday)

Belgrave & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)   Group Specials : Ms Debbie Parker (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Krystalcove Fabulous Frankie (Mr G & Mrs V Birch)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seadale Just Spellbound (Miss B C Chapman)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Minor of Breed: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)


Utility Dog Club of WA (Inc) (WA) (S)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)

Junior in Show: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
Baby of Breed: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)


9-Sep-2018 (Sunday)

Adelaide Royal Show (SA)

General Specials : Mr F Kane (United Kingdom)   Group Specials : Mr L Pinto Teixeira (Portugal)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
Baby of Breed: Capebass Storm in a Teacup (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)
Puppy of Breed: Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)


Dogs ACT Spring Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Puppy in Show: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)
Puppy in Group: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)


Dogs ACT Spring Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Puppy in Group: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Puppy of Breed: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)


Yea & District Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr Daniel Filipovic (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Baby of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)

Baby in Group: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)
Baby of Breed: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)


Cloncurry & District Canine Club Inc (QLD)

General Specials : Miss Margaret Davis (QLD)   Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


8-Sep-2018 (Saturday)

Dogs ACT Spring Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Puppy in Group: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)


Dogs ACT Spring Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Granpaws easy on the eye (Sheila Roberts)


Seymour & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Seadale The Code Master (Loren Munro)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


Yea & District Canine Association Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Eunice Warner (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Seadale The Code Master (Loren Munro)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Baby in Group: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)
Baby of Breed: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)


Cloncurry & District Canine Club Inc (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Cloncurry & District Canine Club Inc (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


7-Sep-2018 (Friday)

Seymour & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


2-Sep-2018 (Sunday)

The Royal Canin International Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr P John (IND)   Group Specials : Ms Kim LeBlanc (Canada)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mrs Helen Impey (South Africa)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

Junior in Show: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
Junior in Group: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


1-Sep-2018 (Saturday)

The Royal Canin International Spring Fair (NSW)

General Specials : Mr M Fujita (Japan)   Group Specials : Mr Noel Beggs (Ireland)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Ulverstone Kennel Club Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yesallaw world acclaim with paddlepaws (AI) (Mr C & Mrs L Gray / Mr D Carbonari)


Ulverstone Kennel Club Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yesallaw world acclaim with paddlepaws (AI) (Mr C & Mrs L Gray / Mr D Carbonari)


East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)

Runner Up in Group: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


Bairnsdale & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Douglas Bowe (WA)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Ms Giselle Fletcher (New Zealand)

State Bred in Show: Aust Ch Happybear Miracle of Love (Mrs Megan Gray)
State Bred in Group: Aust Ch Happybear Miracle of Love (Mrs Megan Gray)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Happybear Miracle of Love (Mrs Megan Gray)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
Baby of Breed: Happybear Like A Rolling Stone (AI) (Natasha Ryan)


31-Aug-2018 (Friday)

Royal Canin International Spring Fair (NSW)

General Specials : Ms Y Savard (Canada)   Group Specials : Ms June Wall (Ireland)

BOB, Dog CC & Open of Breed [CACIB]: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


East Gippsland Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


Bairnsdale & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)   Group Specials : Mr Douglas Bowe (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


30-Aug-2018 (Thursday)

East Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


26-Aug-2018 (Sunday)

Sale-Maffra & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs R Shoreman (Canada)   Group Specials : Mrs Lynda Saranchuk (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Breakfast at Tiffanys (Mr L & Mrs J Leeder/Mrs M O'Connor-Price)
Baby of Breed: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)


Hamilton Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Baby of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)


Rockhampton Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia McLeod (QLD)   Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)


25-Aug-2018 (Saturday)

Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr F Rodrigues (Portugal)   Group Specials : Mr Mel Saranchuk (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Breakfast at Tiffanys (Mr L & Mrs J Leeder/Mrs M O'Connor-Price)
Baby of Breed: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)


Hamilton Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Seadale Caribbean Sunrise (Bev Chapman)
Baby of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Rockhampton Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Ashley Reid (VIC)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


Canine Fanciers Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Amblebrook All About Sunshine (AI) (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)


24-Aug-2018 (Friday)

Macalister All Breeds Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Mel Saranchuk (Canada)   Group Specials : Mrs R Shoreman (Canada)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Breakfast at Tiffanys (Mr L & Mrs J Leeder/Mrs M O'Connor-Price)
Baby of Breed: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)


Port Stephens Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


19-Aug-2018 (Sunday)

SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Noe Aburto Velazquez (Mexico)   Group Specials : Mrs P Lanctot (Canada)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)


18-Aug-2018 (Saturday)

SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs P Lanctot (Canada)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)


Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs L Stojkovic (Macedonia)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)


14-Aug-2018 (Tuesday)


12-Aug-2018 (Sunday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Lanctot (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Code Master (Loren Munro)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Minor of Breed: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Buckley (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)
Res Dog CC & Minor of Breed: Amblebrook Toblerone (A & L Buitenhuis)
Puppy of Breed: Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)


11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)
Baby of Breed: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)
Minor of Breed: Yesallaw Just Do It At Paddlepaws (AI) (Paddlepaws Knls)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Amblebrook A Little More Love (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Amblebrook Toblerone (A & L Buitenhuis)


5-Aug-2018 (Sunday)

Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)

Puppy in Group: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)   Group Specials : Ms Sally McDowell (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)
Puppy in Group: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
Aust Bred in Group: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Moccona Classic (Miss E Durant)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Capebass Jewel in The Crown (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)

Puppy in Show: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
Best in Group & Puppy in Group: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Dr John Montgomery (ACT)

Runner Up in Group: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

Runner Up in Show: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Best in Group & Intermediate in Group: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Moccona Classic (Miss E Durant)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Capebass Jewel in The Crown (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Baby in Group: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Moccona Classic (Miss E Durant)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Capebass Jewel in The Crown (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)
Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)


Sarina Show Society Inc (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yesallaw a Bushranger Spirit (AI) (Ms Wendy Scheeres)


3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Planhaven Kings Ransom (F Wilson & R Parkin)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bouvet Last Edition (A Kelly)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


29-Jul-2018 (Sunday)

Utility Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Ms Natasha Ryan (WA)

Baby in Show: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Krystalcove Stands To Reason (Mr G & Mrs V Birch)
Bitch CC & Minor of Breed: Capebass Jewel in The Crown (Mr L & Mrs J Leeder)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Krystalcove Blue Steel (Miss R Cutler & Mr S Bell)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)


28-Jul-2018 (Saturday)

Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Peter Foster (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Capebass Breakfast at Tiffanys (Mr L & Mrs J Leeder/Mrs M O'Connor-Price)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cezar Cancrimo (Imp POL) (I Harland/ J Leeder/ G Webster)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Capebass Gone With the wind (Mr L & Mrs J Leeder)
Baby of Breed: Capebass Storm Chaser (AI) (Mr L & Mrs J Leeder)
Minor of Breed: Capebass Jewel in The Crown (Mr L & Mrs J Leeder)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mr Eric Soti (SA)

Puppy in Group: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

Aust Bred in Group: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)