Poodle (Miniature) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Poodle (Miniature) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

25-Jan-2020 (Saturday)

Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bienaime Cest La Vie (S & L Darling)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Ms I Ko (Taiwan)   Group Specials : Mr J Rosa (Puerto Rico)

Best in Group & Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)


24-Jan-2020 (Friday)

Gold Coast Canine Club (QLD)

General Specials : Mr Nigel Trainor (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Myflair VooDoo Devil in Black (Miss D M Craig)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Maronoir All About Me (Mr J Wakefield)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)



19-Jan-2020 (Sunday)

Dogs ACT Summer Festival (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Dogs ACT Summer Festival (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Junior in Show: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)
Runner Up in Group & Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)


18-Jan-2020 (Saturday)

Dogs ACT Summer Festival (ACT)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Warrnambool & District K & O Club Inc (AM Show) (VIC)

   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac & M Wong)


12-Jan-2020 (Sunday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Ms Carol Gunn (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


11-Jan-2020 (Saturday)


Combined Northern Canine Committee Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


10-Jan-2020 (Friday)

Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

31-Dec-2019 (Tuesday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)



30-Dec-2019 (Monday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ziada Secret Assignment (Miss D Craig)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)


Festive Fiesta (QLD)

   Group Specials : Mrs Lynn Nielsen (QLD)

BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)


29-Dec-2019 (Sunday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mr David Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ziada Secret Assignment (Miss D Craig)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)


Festive Fiesta (QLD)

   Group Specials : Mrs Michelle Hickey (QLD)

BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ziada Secret Assignment (Miss D Craig)


28-Dec-2019 (Saturday)

Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr A Gong (China)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)
Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)


27-Dec-2019 (Friday)

All Breeds Show (run by Toy Poodle Society of Vic) (VIC)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


Festive Fiesta (QLD)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ziada Secret Assignment (Miss D Craig)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)
Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)


Festive Fiesta (QLD)

   Group Specials : Mrs Liza Cassidy (QLD)

BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ziada Secret Assignment (Miss D Craig)


22-Dec-2019 (Sunday)

Dogs NSW Public Relations Committee (PM) (NSW)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)


15-Dec-2019 (Sunday)

ACT Ladies Kennel Club (AM) (ACT)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Darellsig U Got What it Takes (Danielle Small)


Canberra All Breeds Kennel Club (PM) (ACT)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Darellsig U Got What it Takes (Danielle Small)


14-Dec-2019 (Saturday)

NSW Womens Dog Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


8-Dec-2019 (Sunday)

Ladies Kennel Association of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


7-Dec-2019 (Saturday)

St George District Kennel Club (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Miss Tracey Parker (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


St George District Kennel Club (WHITE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Judith Starky (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


Kilmore A & P Society Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Rodney J Bennetts (VIC)

Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Tony Kyman (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Bienaime Cest La Vie (S & L Darling)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

   Group Specials : Mr John Mitchell (QLD)

BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)


6-Dec-2019 (Friday)

Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bienaime Cest La Vie (S & L Darling)


1-Dec-2019 (Sunday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Joan Bray (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mrs F Smith (Argentina)   Group Specials : Ms Jackie Mackenzie (South Africa)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Aust Bred in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


30-Nov-2019 (Saturday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


Cooma & District Kennel & Obedience Club (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)   Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bienaime Cest La Vie (S & L Darling)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mr Yogesh Tuteja (India)   Group Specials : Mr Yogesh Tuteja (India)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Aust Bred in Show: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Aust Bred in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


All Breeds Dog Club of SA Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mr Shyam Mehta (India)   Group Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)

Baby of Breed: Rozevue The Dark Lady (Quiniva Kennels)


All Breeds Dog Club of SA Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)   Group Specials : Mr Gary Carleton (New Zealand)

Baby of Breed: Rozevue The Dark Lady (Quiniva Kennels)


29-Nov-2019 (Friday)

Cooma & District Kennel & Obedience Club (NSW)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)


Dogs Victoria Royal Canin Summer Spectacular (VIC)

General Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)   Group Specials : Mr Colm Hastings (Ireland)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


24-Nov-2019 (Sunday)

Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


Wodonga Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


23-Nov-2019 (Saturday)

Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ray Schuck (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (ACT)

General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Daylesford & District Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mr James Patchett (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


North East Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


Wodonga Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


Bull Terrier Club of SA Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mr Simon Mills (ACT)   Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)

Baby of Breed: Rozevue The Dark Lady (Quiniva Kennels)


22-Nov-2019 (Friday)

Wodonga Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


North East Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


17-Nov-2019 (Sunday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Garden State Kennel Club (AM Show) (VIC)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Tony Kyman (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


Adelaide Districts Working Dog Club Inc (All Breeds Show) (SA)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Ms Jayne Griffin (SA)

Baby of Breed: Rozevue The Dark Lady (Quiniva Kennels)


16-Nov-2019 (Saturday)

Young & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Young & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)   Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Kyneton Agricultural Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)


15-Nov-2019 (Friday)

Bangalow A & I Society (NSW)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Libby Martin (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)


10-Nov-2019 (Sunday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Cathy Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Ms Cathy Camac (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Susan Packer (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)


Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Wendy Baker (SA)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Bitch CC & Minor of Breed: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)


9-Nov-2019 (Saturday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bienaime Cest La Vie (S & L Darling)


Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)


8-Nov-2019 (Friday)

Far South East Kennel Club (AM Show) (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Dogs NSW Illawarra & South East Region (PM Show) (NSW)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Combined Northern Rivers Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Monica McCaffery (SA)   Group Specials : Ms Susan Packer (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Gr Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bienaime Glorfindel CCD RA (S & L Darling)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)


Morwell/Traralgon Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Michelle Roberts (WA)   Group Specials : Mrs Wendy Baker (SA)

Minor in Show: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Minor in Group: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)


5-Nov-2019 (Tuesday)

Sunbury Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Ms P Cruz (Mexico)   Group Specials : Mrs C Paterson (Canada)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)


Maree Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bienaime Glorfindel CCD RA (S & L Darling)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)
Minor of Breed: Bienaime Ohmy Duchess (S & L Darling)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Bienaime Cest La Vie (S & L Darling)


4-Nov-2019 (Monday)

Victorian Womens Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Dr Claudio Rossi (Brazil)   Group Specials : Dr Claudio Rossi (Brazil)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Bitch CC & Minor of Breed: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)


3-Nov-2019 (Sunday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sylvia Crozier (NSW)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Albury & Border Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Runner Up in Show & Junior in Show: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
Best in Group & Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


Non-Sporting Dog Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Ms P Cruz (Mexico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azflex Sign Of The Times (Mr K / Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M Clarke)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Azflex Precious Times (Mr K/ Mrs J & Miss P Hopkins / Mr M J Clarke)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)


2-Nov-2019 (Saturday)

Goulburn Dog Training & Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Goulburn Dog Training & Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aust Ch Rokshani Love In Motion (Anne Copeland)


Albury Show Society Inc (NSW)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jenuin Southern Midnight Son (Mrs J Sculac)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Maxwell (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lilella Oh My Rn (Mrs M V Waldon)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Myflair White Limited Edition RA CCD (Mrs M Waldon)


1-Nov-2019 (Friday)

Tweed River Ag Show Society (NSW)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)