Condobolin & District Kennel Club (NSW)

Date of Show : 24-Aug-2015 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Best in Show & Open in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
Runner Up in Show: French Bulldog
Aust Sup Ch Jonhah Taylor Made (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Baby in Show: Australian Cattle Dog
Willowpark Xtra Special (Murray Rolfe)
Minor in Show: Tenterfield Terrier
Aust Ch Notnyl Subtle Jubilee (L C Cochrane)
Junior in Show: Pug
Aust Ch Pickapug At The Pinacle (Sorenson & Williams)
Intermediate in Show: Samoyed
Aust Ch Airebis the Power of Attraction (Judy / Kellie & Graham Hughes)
Open Neuter in Show: Border Collie
Aust & Neut Ch Luuaca Divine Miss M (Lyn McMaster)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Lhasa Apso
Myatuc Tullocks Black Ruby (R & M van Roosmalen)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Australian Cattle Dog
Willowpark Xtra Special (Murray Rolfe)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Behind the News (R H & V J Hutton)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: German Shepherd Dog
Aust Ch Tyrilebee Jewel Of The Nile (Casey Morrison)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Princess (C & R Foster)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Pug
Aust Ch Pickapug At The Pinacle (Sorenson & Williams)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Treschic Casino Royale (Mrs J Dickinson Franks)
Baby in Group: Pug
Kabova Mr Brightside (M Hurst / J Williams)
Minor in Group: Pug
Kabova Storm Chaser (W Era)
Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Karyme Just a Little Magic (M & P Hurst)
Aust Bred in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Unico Waiting In Ore (Mr A & Mrs K Yardley)
Open in Group: Pug
Can & Aust Sup Ch Rose's Sharp Dressed Man (Imp USA) (J Williams & B Sorensen)
Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Yarrowfell Million Dollar Baby (Yarrowfell Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Atarka Torquay (Mrs D M Hicks)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Atarka Mornign Town Ryde (Mrs D M Hicks)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Chinacrest Black Attack (Meken Kennels)
Baby of Breed: Meken Gypsy Rose (Meken Kennels)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karyme Just a Little Magic (M & P Hurst)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cubet Hello Kitty (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Unico Waiting In Ore (Mr A & Mrs K Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tahrae Georgie Girl (Liz Monahan)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Paceaway TopHat n Tails (Trina Ellem and Darren Freese)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Lowenhart Runs TheWorld (L Howlett-Trahar)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Treschic Casino Royale (Mrs J Dickinson Franks)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sailoz Precious Gem (Alison Greenlees)

Pekingese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Frawai Princess Sparkle (Julie Wardell)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pickapug At The Pinacle (Sorenson & Williams)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Can & Aust Sup Ch Rose's Sharp Dressed Man (Imp USA) (J Williams & B Sorensen)
Bitch CC: Aust Ch Kabova Single N Lovin It (J Williams & B Sorensen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Storm Chaser (W Era)
Baby of Breed: Kabova Mr Brightside (M Hurst / J Williams)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yarrowfell Million Dollar Baby (Yarrowfell Kennels)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hytib Master Riley (Meken Kennels)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr John Connell (TAS)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
Aust Ch Spalpeen Supa Troopa Ohorrieglen (Mr T & Mrs D Fenton)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Jacfox Revel In The Kaos (Jacinta Cartner / Angela Hobbs)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Notnyl Subtle Jubilee (L C Cochrane)
Puppy in Group: Border Terrier
Patterdale Isaac At The Croft (Imp NZ) (Mrs P and G Harding)
Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Covejack Tyler Wright (Jayne Hawkins)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Anitefire Party in Paradise (AI) (D Gowen/C Tschutura)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spalpeen Supa Troopa Ohorrieglen (Mr T & Mrs D Fenton)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Guilcroft Quintessential Blush (Pamela and Garth Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Patterdale Isaac At The Croft (Imp NZ) (Mrs P and G Harding)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jacfox Revel In The Kaos (Jacinta Cartner / Angela Hobbs)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jacattack Bean A Skylark (Hobbs / Cartner)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Covejack The Duke (Jayne Hawkins)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Covejack Tyler Wright (Jayne Hawkins)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Notnyl Subtle Jubilee (L C Cochrane)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tappakai Secret Whispers (R & R Murdoch)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Nuyaram Lola (Cheryl Thuillier)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Connell (TAS)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie & Laura Meagher)
Minor in Group: Chesapeake Bay Retriever
Kabova Tidewater Tails (Mrs J Williams)
Junior in Group: Labrador Retriever
Bellasdream Black Is Back (Mrs A M Smith)
Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (T) TS Gr Ch Goldnymph Annysia RN (Mr R W Tester & Mrs F Wilson)

Chesapeake Bay Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kabova Tidewater Tails (Mrs J Williams)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch & Am Ch Dawnglow It Shouldn't Be Legal (Imp USA) (Toni Dennis)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Deferlee Fateful Attraction (R W & L Corbett)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Hawksdale Lasting Impression (Ms Gillian Holmes)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawskdale Positive Whisper (Ms Gillian Holmes)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Almanza High Heels On The Road (Ms Gillian Holmes)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ouwitllemate Lockandload (Kirsten Gowen)

Golden Retriever
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Harvikgold Amberr Gllow (Mrs A M Smith)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) TS Gr Ch Goldnymph Annysia RN (Mr R W Tester & Mrs F Wilson)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bellasdream Black Is Back (Mrs A M Smith)
R/UP BOB and Dog CC: Joalbe The Rising Storm (Mrs A M Smith)
Baby of Breed: Roseswain Mocking Jay (Mrs J A Moy)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Grauhund Rock Your socks (Grauhund Knls)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Red Rocket (Debbie & Laura Meagher)
Baby of Breed: Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (DL & L Meagher)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Connell (TAS)

Best in Group & Aust Bred in Group: Beagle
Dual Ch (T) / TS Ch/ Gr Ch Hounsley Harmony on Broadway (Lalor/ Hissey and Jones)
Runner Up in Group & Open in Group: Beagle
Aust Sup / TS Gr / Dual Ch (T) Hounsley Here Comes Trouble (AI) ET (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby in Group: Afghan Hound
Taejon Playing Dress Up (L Wiltshire / P & L Britza)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Meydak Tsar Zsa (Barry Meyers)
Puppy in Group: Whippet
Aust Ch Goodwill Girl On Fire (Steve & Debbie Albert)
Junior in Group: Beagle
Ariahgrove King Swagger (Miss E Triffitt)
Intermediate in Group: Whippet
Kallrea Don't Hold Your Breath (L Wiltshire)

Afghan Hound
Baby of Breed: Taejon Playing Dress Up (L Wiltshire / P & L Britza)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bkela Meeam Mali (D Lindqvist & M Calderwood)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bkela Kobi Askari (D Lindqvist & M Calderwood)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) / TS Ch/ Gr Ch Hounsley Harmony on Broadway (Lalor/ Hissey and Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup / TS Gr / Dual Ch (T) Hounsley Here Comes Trouble (AI) ET (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Junior of Breed: Ariahgrove King Swagger (Miss E Triffitt)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jiljac Tsar Very Much JW (Imp UK) (Barry Meyers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Meydak Tsar Zsa (Barry Meyers)
Baby of Breed: Meydak Dance With The Tsars (D G Hoyle & A Beecher)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Skiska Hocus Pocus (L Wiltshire)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Devettes Atoms for Peace (Emma Schlachter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kysaridge Ceezu Apollo Gold (P Green / H Mosslar)

Whippet
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goodwill Dont touch My Duco (Steve & Debbie Albert)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kallrea Don't Hold Your Breath (L Wiltshire)
Puppy of Breed: Aust Ch Goodwill Girl On Fire (Steve & Debbie Albert)
Junior of Breed: Nabihah Heavens Labyrinth (Krystal Lewis)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Louanda Exclusive Style (Louanda Knls)
Runner Up in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Willowpark Xtra Special (Murray Rolfe)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Bojojamile Behind the News (R H & V J Hutton)
Junior in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Beljekali Kentaro Kye (C & J Fynmore / K Edwards)
Aust Bred in Group: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Aust Gr Ch Tahrae Mooroopna (Liz Monahan)
Open Neuter in Group: Border Collie
Aust & Neut Ch Luuaca Divine Miss M (Lyn McMaster)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tanburra Incognito (Murray Rolfe)
Bitch CC & Puppy of Breed: Pagesview Sweet victory (Mrs K and S Boulter)
Baby of Breed: Willowpark Xtra Special (Murray Rolfe)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tegoura Tomodachi (Casey Morrison)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Ellagant Rumours At Mysql (Ellagant Knls)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tahrae Mooroopna (Liz Monahan)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljekali Kentaro Kye (C & J Fynmore / K Edwards)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Luuaca Hell For Leather (Lyn McMaster)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khayoz Jewel Inthe Crown (Lyn McMaster)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Luuaca Divine Miss M (Lyn McMaster)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vedamea Toil N Trouble (Mrs T Ryles / Mr B & Mrs L Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Swinbrad She Can Do It All (Tracy Ryles)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Staalon Heartwhole Harry (Imp FIN) (G C & Mrs S V Burnside)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Caleebra Burberrys Summer (AI) (G & S Burnside / S Chouffot & G Brassington)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jonkahra Krystal Ball (B & D Tatham)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tyrilebee Jewel Of The Nile (Casey Morrison)
Baby of Breed: Tyrilebee Keepin It Real (Casey Morrison)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Louanda Exclusive Style (Louanda Knls)
Junior of Breed: Louanda Time To Dream (Louanda knls)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bojojamile Blowing in the Wind (AI) (R H & V J Hutton)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bojojamile Behind the News (R H & V J Hutton)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bojojamile Bulter Rhett Bulter (R H & V J Hutton)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Bojojamile Bon Appetite (R H & V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Judy Horton (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Surfing Superstar (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Aeukanmanuva Mystery Girl (C Yate)
Minor in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Princess (C & R Foster)
Puppy in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis I Will Always Love You (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Junior in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Ocean Legend (Barry Tyrrell)
Intermediate in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis the Power of Attraction (Judy / Kellie & Graham Hughes)
Open in Group: Boxer
Aust Ch Casqueen Shady Lane (Margret O'Brien)
Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Neut Ch & Sup Ch Arcticpalace Miss Devious (C & R Foster)

Akita
Minor of Breed: Ryerson The Next Chapter (J Wiltshire)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Surfing Superstar (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Casqueen Shady Lane (Margret O'Brien)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Boxberry Black Beauty (Brooke/ Halliday & Badman)
Junior of Breed: Aust Ch Boxberry Don't Give Up (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)

Dobermann
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Scharmelanz Sargent Pepper (Imp NZ) ET RN (J & S Taylor)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Legend (Barry Tyrrell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Delivery (C & R Foster)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Princess (C & R Foster)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Arcticpalace Ocean Duchess (C & R Foster)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Airebis the Power of Attraction (Judy / Kellie & Graham Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Airebis I Will Always Love You (Kellie / Judy & Graham Hughes)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Airebis Dancing in the Moonlite (Dylan James / K / J & G Hughes)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airebis Kissed by Moonlite (K / G & J Hughes)
Junior of Breed: Airebis Smile Your On Fire (Chris Thomas)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Mystery Girl (C Yate)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Whats Up Doc (C Yate)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Something Special (C & R Foster)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch & Sup Ch Arcticpalace Miss Devious (C & R Foster)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
Runner Up in Group: French Bulldog
Aust Sup Ch Jonhah Taylor Made (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Baby in Group: Shih Tzu
Kajushih Gold Is The New Black (R & R Gill / S Yardley Gill & S Ray)
Minor in Group: French Bulldog
Jonhah Somethin From Nuffin (Sheridan Ledger & Dean Paine)
Puppy in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Foreign Exchange (IID FIN) (Rebecca Bentley)
Intermediate in Group: Schipperke
Aust Sup Ch Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Dual Ch (AF) Lukius Beam Meup ET (Miss Rebecca Woiwade)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Lendalbas Blk Ur My Mackenzie (A Lenne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amoeluce Heres Looking At You ET (S & B Barr)
Baby of Breed: Adstaff Schaibles Legacy (AI) (Miss Rebecca Woiwade)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Dual Ch (AF) Lukius Beam Meup ET (Miss Rebecca Woiwade)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jonhah Taylor Made (Sheridan Ledger & Dean Paine)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Jonhah Somethin From Nuffin (Sheridan Ledger & Dean Paine)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Ark Royal (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Daesdaemar Foreign Exchange (IID FIN) (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hunkeedori Flyin High (S & B Barr / B Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hunkeedori Life Inth Fast Lane (Katrina Santas & Brett Thompson)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chethang Nathaniel (Imp UK) (P & K York / J Longmire & M Camac)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust ch Samlhamo Penny Pitstop (R & M van Roosmalen)
Baby of Breed: Myatuc Tullocks Black Ruby (R & M van Roosmalen)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Beadale Little Blak Jedda (Lynette Niemann)
Baby of Breed: Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Manchouria devine emba (Francine Chanovre & Tahlea Skennerton)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Amibas Kwong lee (Francine Chanovre & Tahlea Skennerton)

Shih Tzu
Baby of Breed: Kajushih Gold Is The New Black (R & R Gill / S Yardley Gill & S Ray)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tsanggold Tseten Ja Devika (Gerda Schellens)