Millicent Kennel Club Inc (SA)

Date of Show : 10-Nov-2017 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Nellie Abela (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen All About Me (Amesen Kennels)
Runner Up in Show & Open in Show: St Bernard
Aust Ch Tai Yuan Blast From T' Past (Imp NZ) (Leslie Mathieson)
Baby in Show: Samoyed
Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)
Minor in Show: Bouvier des Flandres
Flandresfarm Crusn in Nature at Estrik (Imp NZ) (Paul Kylstra & Teresa Lawrence)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Vonderwei Fly Thflag at Silblu (Judith O'Brien)
Junior in Show: Bullmastiff
Mymooch Smashing Diva (Mrs D M Cavaiuolo)
Intermediate in Show: Tibetan Spaniel
Aust Ch Uwish Honey Bear (D & H Bourne)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lynroge Copyright (J M Allen)
Runner Up Neuter in Show: Beagle
TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Neut Ch Hounsley Hard Habit To Break E T (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW)

Best in Group & Open in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Minor in Group: Miniature Pinscher
Shiralea Tabasco (Mrs Lynne Johnston)
Junior in Group: Affenpinscher
Aust Ch Tht Old Black Magic W' Affitude (Imp NZ) (H & I Glynn)
Intermediate in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Uwish Honey Bear (D & H Bourne)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Havanese
Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust Neut Ch Tunamara Olenna RN JD (Sharon Mulshine)

Affenpinscher
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tht Old Black Magic W' Affitude (Imp NZ) (H & I Glynn)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)

Havanese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Torza reveal the magik (Mrs G Smith / Mrs T Kennard)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Berizza Like A Sunrise (Leisl Wood)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bindahlena Black Eyed Susan (Leisl Wood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tunamara Olenna RN JD (Sharon Mulshine)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shiralea Love Knot (Lynne Johnston)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shiralea Tabasco (Mrs Lynne Johnston)
Res Dog CC & Open of Breed: Shiralea Silver Spirit (Lynne Johnston)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Shiralea Pace Setter (Lynne Johnston)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nightfire's Xclusive Winner (Imp GMY) (J & J Sullivan & K Lewis)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Telavier Golden Sovereign (D & H Bourne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Uwish Honey Bear (D & H Bourne)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Savion Stand And Deliver (Mr N Morton)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Hot On Your Heels (J Rasche & D Tomney)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Innacovenant Winner Takes All (AI) (Craig Cochran)
Puppy in Group: Bull Terrier
Sirram Over The Moon (Andrew Mussared)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lynneve Little White Lies (Lyndall Hopgood)
Aust Bred in Group: Australian Terrier
Aust Ch Regisvista Good Behaviour Bond (Regisvista Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Dual Ch TS Gr Ch (Neut)(T) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amstafomine Frozen Assets (Deborah Hughes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Amstafomine Hard Act To Follow (AI) (Mrs D Hughes)
Baby of Breed: Innacovenant Winner Takes All (AI) (Craig Cochran)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch TS Gr Ch (Neut)(T) Zforce Rock Ina Frock (Mrs Lisa Staszek)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Regisvista Good Behaviour Bond (Regisvista Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: MittleSista Drama Queen (Peter Oswald)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sirram Over The Moon (Andrew Mussared)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dixiedaly Jesse James RN (L J Saxton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dixiedaly Son Of A Gun (L J Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kazkei Hunters Arms (L J Saxton)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Savion Stand And Deliver (Mr N Morton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Hot On Your Heels (J Rasche & D Tomney)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Vanstaff Crazy In Love (J Rasche & D Tomney)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Bxact Talking Point (N Morton & K Roebig)
Puppy of Breed: Savion Razzel Dazzel (N Morton & S Wymark)
Junior of Breed: Lynneve Little White Lies (Lyndall Hopgood)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Fullafire Devil U Know (Tania Huitema)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Jim Black (ACT)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Baby in Group: Golden Retriever
Trigolden Southern Symphony (AI) (Lorraine Harrowfield)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Springdax My Shining Light (S & M Higham/Joseph Callery)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Vonderwei Fly Thflag at Silblu (Judith O'Brien)
Junior in Group: Labrador Retriever
Jayeffe Dream Dynasty (Mrs Jan Farrelly)
Intermediate in Group: Gordon Setter
Aust Ch Triseter Celtic Troy (Miss A Martin & Esther Joseph)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Adoringgold Eye Of The Storm (AI) (Lorraine Harrowfield)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Amblespring Vueve Clicquot (J Rasche & R Hartnett)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
T Ch TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RE (Rebecca Kearney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Vonderwei Fly Thflag at Silblu (Judith O'Brien)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rosherville Traditional Tweed (AI) (Mrs Kate Callery)
Bitch CC & Minor of Breed: Springdax My Shining Light (S & M Higham/Joseph Callery)
Baby of Breed: Rowemaris catch me if you can (R & W Stobbie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amblespring Vueve Clicquot (J Rasche & R Hartnett)

Field Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fieldspan picture perfect (R & W Stobbie)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Baby of Breed: Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Adoringgold Eye Of The Storm (AI) (Lorraine Harrowfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: TS Gr Ch T Ch Morningmyst Dazzling Delight (M S & L Klecka)
Res Dog CC & Open of Breed: TS Gr Ch/ T Ch Morningmyst Bound For Glory (M S & L Klecka)
Baby of Breed: Trigolden Southern Symphony (AI) (Lorraine Harrowfield)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Triseter Celtic Troy (Miss A Martin & Esther Joseph)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Heiderst Orange Isth New Black (Aceweis & Heiderst Kennels)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayeffe Sassy Girl (Mrs J Farrelly)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Jayeffe Dream Dynasty (Mrs Jan Farrelly)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RE (Rebecca Kearney)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waldwieze Game Keepa At Poshvwei (Imp NZ) CD ET QND RE ORA (Jessie Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Waldwieze Graevelvet At Poshvwei (Imp NZ) ET RE CDX ORA (Jessie Hughes)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Beagle
Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Whippet
Hydale Th Max Factor (Allen Anderson)
Puppy in Group: Whippet
Hydale Angie Baby (Allen Anderson)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Sup / Dual Ch (T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Open in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch Creena Master Murphy Wright (Peter & Joan Wright)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Neut Ch Hounsley Hard Habit To Break E T (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup / Dual Ch (T) Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSD (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Neut Ch Hounsley Hard Habit To Break E T (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Borzoi
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Clovelly Ursular N White (Gail Wood)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Champagne Charlie (Val Tapp)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Regaldach Th Dark Knight At Stardayne (Mrs V Tapp)
Bitch CC & Puppy of Breed: Stardayne Blushing Bella (Mrs V Tapp)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cayugaridge Needles And Pins (Gail Wood)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aus Ch Creena Master Edward Wright (Peter & Joan Wright)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Creena Master Murphy Wright (Peter & Joan Wright)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Fleetwood Maureen at Creena (Imp NZ) (C & J Michelmore)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shakuru In Your Dreams (AI) (Rebecca Lamb)

Whippet
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kerrypark Song for Q (John & Kerrie McMahon)
Res Dog CC & Minor of Breed: Hydale Th Max Factor (Allen Anderson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hydale Angie Baby (Allen Anderson)
Baby of Breed: Hydale Lady Eowyn (Allen Anderson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Linda Buckley (ACT)

Best in Group & Open in Group: Puli
Aust Sup Ch Cordmaker The Boy Is Mine (C Sinclair/ S Huebner / P Kelly)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bouvier des Flandres
Aust Ch Estrik Naughty By Nature (Estrik Kennels)
Minor in Group: Bouvier des Flandres
Flandresfarm Crusn in Nature at Estrik (Imp NZ) (Paul Kylstra & Teresa Lawrence)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Sayly Big Island Sunset (AI) (Mrs D & Dr L Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Australian Kelpie
Baby of Breed: Eurowenban Legally Red (E J Delaporte)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sayly Big Island Sunset (AI) (Mrs D & Dr L Smith)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Linwood Breath of Snow N Ashes (Leslie Mathieson)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sarbinma Master Xavier (Miss C Leigh)

Border Collie
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)

Bouvier des Flandres
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Estrik Naughty By Nature (Estrik Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Flandresfarm Crusn in Nature at Estrik (Imp NZ) (Paul Kylstra & Teresa Lawrence)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burdekin Boys Do Fall In Love (Glenda Grant)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Vonpeta Faze Im Goin Thru (P N Damarell / J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Vonpeta Ugottabekidding (P N Damarell / J E Pike / A W O'Loughlin)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Damonte Ryders On The Storm (Damonte Kennels)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cordmaker The Boy Is Mine (C Sinclair/ S Huebner / P Kelly)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr / Can Gr & Aust Ch Grandgables Alfenloch Uno ROMC (Imp CAN) (Gail M Jones)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lochwind Gentle Smile (Gail M Jones)
Res Dog CC & Junior of Breed: Fioremyst Blu Argento (Kathryn Hole)
Baby of Breed: LochWind I Like It Like That (Kerry McKay/ Gail M Jones)
Aust Bred of Breed: Kirrimist Blu Fiore (Miss K J Hole)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kalora Quality Control (AI) (Kalora Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Nellie Abela (NSW)

Best in Group & Open in Group: St Bernard
Aust Ch Tai Yuan Blast From T' Past (Imp NZ) (Leslie Mathieson)
Runner Up in Group: Dobermann
Aust Ch Copperdobe Take A Stand (Imp NZ) (J de Reeper / Julie Hovell)
Baby in Group: Samoyed
Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)
Minor in Group: Bullmastiff
Regalmast Breakaway (AI) (Erin Fowler)
Puppy in Group: Rottweiler
Morgerot Calypso (Dr MD Keller)
Junior in Group: Bullmastiff
Mymooch Smashing Diva (Mrs D M Cavaiuolo)
Intermediate in Group: Newfoundland
Bouvet Last Edition (A Kelly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Neut Ch Romeka Double O Seven (Master Heath Rayner)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maiitsho Queen Senyah (Tori Haynes)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Maiitsho My Boy Senyah (Tori Haynes)

Boxer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belchlo A Day Dream Away (Mr S Bonnici)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mymooch Smashing Diva (Mrs D M Cavaiuolo)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Regalmast Breakaway (AI) (Erin Fowler)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Copperdobe Take A Stand (Imp NZ) (J de Reeper / Julie Hovell)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Angelsun Great Balls Of Fire (Gill Harding)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Bouvet Last Edition (A Kelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Newfashion No Sheet Sherlock (Newfashion Kennels)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Morgerot Calypso (Dr MD Keller)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl Kicking Up A Storm (W & J Grundy)

Samoyed
Baby of Breed: Snowispa Fire In The Sky (AI) (T Haynes & Di Brown)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Romeka Fox Trot (AI) (Kellie Rayner)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Schanata Enchanted Flame (B & M Schier)
Baby of Breed: Schanata Crimson Secret (B & M Schier)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Romeka Double O Seven (Master Heath Rayner)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tai Yuan Blast From T' Past (Imp NZ) (Leslie Mathieson)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Jim Black (ACT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Amesen All About Me (Amesen Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Rapt In Gold (Amesen Kennels)
Minor in Group: Boston Terrier
Merryjay Bostn Sugar Plum (T Huitema & R Kemp)
Puppy in Group: Shar Pei
Sharboop Mayb Shes Born Withit (Mr W & Mrs J Walloscheck)
Junior in Group: Dalmatian
Ibadan Crowned Prince Of Crime (A & J Janonis / L Edmonds)
Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Outlook Knotched Up A Marvel (A & J Janonis / M & R Clarke)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Merryjay Bostn Hotshot Teddy (Rosemary Kemp & Amanda Hall)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Merryjay Bostn Sugar Plum (T Huitema & R Kemp)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Shyola Capton Jack Sparrow (Mrs D L Foster)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shyola Happy Feet (Mrs D L Foster)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shyola Secret Elxia (Mrs Faith Barry)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Majestueux Showgirl Ov Surfcity (Tony Linardis)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ibadan Crowned Prince Of Crime (A & J Janonis / L Edmonds)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Outlook Knotched Up A Marvel (A & J Janonis / M & R Clarke)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ibadan Harley Quinn (A & J Janonis / L Edmonds)

French Bulldog
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Kiangsi Karmas Gunna Get Ya (H M Stuart)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Calamura Swarlies Devil (Mrs J Cox)
Minor of Breed: Kafe Fantastico (Judy Cox)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danelyne Once Upon A Dream (Miss Shontelle Davies)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rymvale Mazikeen (C Pink)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ticol HR PuffNStuff (C Pink)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Amesen All About Me (Amesen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amesen Rapt In Gold (Amesen Kennels)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sharboop Mayb Shes Born Withit (Mr W & Mrs J Walloscheck)