Utility Dog Club of WA (Inc) All Breeds Show (AM) (WA)

Date of Show : 13-Apr-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr David Johnson (SA)   (Total Entry : 446)

Runner Up in Show & Open in Show: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Baby in Show: Bernese Mountain Dog
Zunari Do U Want A Piece Of Me (M Hondema)
Minor in Show: Pointer
Lakewinds Rogue Trader (N J Boekelman & S Dilley)
Puppy in Show: Pekingese
Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)
Junior in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Lowenhyte Mr George (Ian Cross)
State Bred in Show: Scottish Terrier
Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)
Aust Bred in Show: Saluki
Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Runner Up Neuter in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Lancelot Heilmann (SA)  (Group Entry : 81)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Runner Up in Group & Open in Group: Miniature Pinscher
Aust Gr Ch Callme Walk My Way (Steve Rhodes)
Baby in Group: Australian Silky Terrier
Nerasilk Bohemian Star (Mrs N F Walker)
Minor in Group: Pug
Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
Puppy in Group: Pekingese
Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)
Junior in Group: Japanese Chin
Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
State Bred in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aristic Louis (Aristic Kennels)
Aust Bred in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Hautchien Top Hat N Tails (Mrs N F Walker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut Ch Chintaro Black Knight (E Harrower)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hautchien Top Hat N Tails (Mrs N F Walker)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Sheer Indulgence (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Nerasilk Bohemian Star (Mrs N F Walker)
Puppy of Breed: Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Baby of Breed: Trescaval Just A City Boy (Mal & Julia Logan)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Rayvale Ima Texas Star (Aristic Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Chintaro Catcha Thief (E Harrower)
State Bred of Breed: Aristic Louis (Aristic Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chintaro Black Knight (E Harrower)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Shellbears Montana Belle (Michelle Taylor)
Baby of Breed: Ananda Listen To Her Heart (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chincasa Spellbinder (Nick Skeet)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Chincasa Kisses of Fire (Nick Skeet)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Callme Walk My Way (Steve Rhodes)
Junior of Breed: Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aristic Bohemian Rhapsody (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aristic Grand Finale (Aristic Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kwaipom To Fast To Furry (Donna M Richardson)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Vanpoms Devils Stardust (Donna Richardson)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill King Of Hearts (Ash Godsell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Minor of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)

Tibetan Spaniel
Baby of Breed: Wencyn I Am The Survivor (Mrs C Stack)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Elizabeth Jackson (WA)  (Group Entry : 38)

Best in Group & State Bred in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Sup Ch Dinamyte Depth Charge (E Williamson & J McKay)
Baby in Group: Australian Terrier
Tainquest Its A Kinda Magic (N Sharrett & S Honnery)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Intermediate in Group: Australian Terrier
NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dinamyte Depth Charge (E Williamson & J McKay)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Minor of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)
Baby of Breed: Tainquest Its A Kinda Magic (N Sharrett & S Honnery)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)
Baby of Breed: Anrias Beat The Devil (Anrias Knls)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Wendy Fancote (WA)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor in Group: Pointer
Lakewinds Rogue Trader (N J Boekelman & S Dilley)
Junior in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Take A Chance On Me (Debbie & Paul Wilkes / Paige Hopkins)
State Bred in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Open in Group: Golden Retriever
Aust Ch Parkridge Its All About Me (Debra Turner)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/Can/NZ Gr & Aust Ch Mar-k N Parkavon's Midnight Eclipse (Imp USA) (Paul & Debbie Wilkes / Keith Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Staryanks Take A Chance On Me (Debbie & Paul Wilkes / Paige Hopkins)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
Bitch CC: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kellick Song Sung Blue RN (C Murray)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sherepoint Green Ivy (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Durers Joan Of Castile (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Burnbrook Days Of Heaven (Mrs GM and Dr MJ Byrne)
Baby of Breed: Sevoier Tag Your It At Durers (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Parkridge Its All About Me (Debra Turner)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fantango Cant Buy Me Love (Debra Turner)
Baby of Breed: Chaleur Wish Upon A Star (AI) (Holly Brighton)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Ralun Nerita (AI) (Jen Woodthorpe)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhyll Shooting From The Hip (S & K Lockwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lakewinds Rogue Trader (N J Boekelman & S Dilley)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Stacey Sewell (WA) (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby in Group: Afghan Hound
Coviter Wild One(AI) (M S Patterson)
Puppy in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Lowenhyte Mr George (Ian Cross)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Mornoble Some Like It Hot TD TDX (Mrs S Taylor & Mornoble Dachshunds)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zazzera Heart Beat Song (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
Baby of Breed: Coviter Wild One(AI) (M S Patterson)

Beagle
Puppy of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)

Dachshund (Long Haired)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mornoble Some Like It Hot TD TDX (Mrs S Taylor & Mornoble Dachshunds)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lowenhyte Mr George (Ian Cross)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Terralongi Cross My Heart (Alan & Gail Jelly)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Santasi Great Expectations (AI) (Mrs T Brooker & Mrs S J Taylor)
Res Dog CC: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Ruth Thompson (SA)  (Group Entry : 60)

Minor in Group: Shetland Sheepdog
Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Puppy in Group: Bouvier des Flandres
Estrik Youre The Bosch (Darralyn Sue)
Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
Baby of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Helmsdale heartbreaker (Mr Srpr Ryan & Mrs J Ryan)

Border Collie
Baby of Breed: Dayre Chyme Of The Dragon TD (Ms D P Rose)

Bouvier des Flandres
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Estrik Youre The Bosch (Darralyn Sue)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Barcoo Tell Em All I Said Hi (Miss Kirsty Post)

Collie (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Adarstern Kimberley Blu Sapphire (Mrs A M Parsons)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wohlstand Drivin Miss Daisy (Susan Smith)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dellbianco Shade Lordofshadow (Ms C McLean & Mr B Johnson)
Baby of Breed: DellBianco Two Steps Forward To Cloverdowns (IID) (Mr B Johnson)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dezignerz Rave Reviews (H Boudewyns & F Fearon-Zammit)

Shetland Sheepdog
Dog CC: Aust Sup Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
Minor of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Minor (Bitch) of Breed: Aerten Total Eclipse Oth Heart (Mrs D Leverington)
Puppy of Breed: Jmell Life In Th Fast Lane (Greg Mellor & Alannah Edmondson)
Junior of Breed: Whoami I C U Miring (Kirsty Post)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Trehilyn Ticket To The Stars (Mrs L Evans)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Phil Thompson (SA)  (Group Entry : 83)

Best in Group & Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Zunari Do U Want A Piece Of Me (M Hondema)
Minor in Group: Shiba Inu
Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Open in Group: Rottweiler
Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Sup & Neut Ch Vansitar Miss Saigon JD RN (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermanns)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piolak Walking Street (Jenn Lawrence)
Res Bitch CC: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Bitch CC & Junior of Breed: Bernabout Great Expectations (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)
Baby of Breed: Zunari Do U Want A Piece Of Me (M Hondema)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spqrka Freyja (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar Fairytale O New York (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Baby of Breed: Dobregal Xena Warrior Princess (W Lane)
Minor of Breed: Vansitar Shape Of My Heart (AI) (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Junior of Breed: Vansitar Go For Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Vansitar Miss Saigon JD RN (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermanns)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Sherri Wightman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ubersein Song Bird (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
Minor of Breed: Fantastikrot Mazikeen (Miss Sherri Wightman)

Samoyed
Baby of Breed: Snowdara Only You (P W & R G A Primrose)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Miniatura Ember Rain (Mr R Connelly)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Chrystlepark Jeez Nora (Mrs V M Kenning)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr David Johnson (SA)  (Group Entry : 77)

Runner Up in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)
Baby in Group: Keeshond
Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Artizan Savile Row (Ms J Ainsworth)
Puppy in Group: French Bulldog
Earsrup La Andre' (S & L Hudson)
Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
State Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
Open in Group: Great Dane
Aust Ch Rorlyn Crazy Lil Thing Cald Luv (R & L Booth)
Runner Up Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Neut Ch Mannerking Toro (Miss M Le)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tdks Rani (T Keedwell & S Brittain)

Chow Chow
Baby of Breed: Gliztum Black Dragon (Linda Tilbrook)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Earsrup La Andre' (S & L Hudson)

Great Dane
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rorlyn Crazy Lil Thing Cald Luv (R & L Booth)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr & Neut Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Patome Legendary Rikki (Ms Michelle Grove)
Baby of Breed: Tomidachi Mystical Pursuit (Mrs N Thornett)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Mannerking Toro (Miss M Le)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
Baby of Breed: Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Baby (Dog) of Breed: Arranbrae Name Of The Game (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Baby of Breed: Zaland Snap Out Of It (B Beves & N Estatheo)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Artizan Savile Row (Ms J Ainsworth)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Firezeye Wateva Floatz Ya Boat (Mrs V Parke)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Firezeye Tequila Sunrise (Mrs V Parke)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)