Old English Sheepdog Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Old English Sheepdog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
17-Mar-2024 (Sunday)
Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
Pakenham District A H Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Ms Suzanne Turner (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Minor of Breed: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)
Puppy in Group: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW) Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Womerah at Snodragon (AI) (P L & D S Hincks)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Peter Martin (SA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
Minor in Group: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
15-Mar-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand) Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)
Aust Bred in Group: Aust Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)
Aust Bred in Group: Aust Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Country Girl CD RN (P & S Evans / P Hartwell)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
11-Mar-2024 (Monday)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)
Puppy in Group: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
10-Mar-2024 (Sunday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
Best in Show & Open in Show: Aust Gr Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Grace Wang (China) Group Specials : Anna Yang (China)
Intermediate in Group: Aust Ch Starpacer Vesper Lynd (Lorraine Nash- Tapper)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Starpacer Double O Seven (Lorraine Nash-Tapper)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Starpacer Vesper Lynd (Lorraine Nash- Tapper)
Baby of Breed: Starpacer Maleficent Dragon (Lorraine Nash-Tapper)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW) Group Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Woolebull Visably Adorable (AI) (Tracey & Wayne Weight)
Old English Sheepdog Club of Qld (Show 1) (QLD) (S)
General Specials : Mr Michael Eslick (QLD)
Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Tootone Anything But Ordinary (Nicole Jardine)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Neut Ch Waloes Victoria's Secret (AI) (R W & K L Nelligan)
Minor in Show: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
Puppy in Show: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tootone Anything But Ordinary (Nicole Jardine)
Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Waloes Victoria's Secret (AI) (R W & K L Nelligan)
Old English Sheepdog Club of Qld (Show 2) (QLD) (S)
General Specials : Ms Amanda Cooney (QLD)
Minor in Show: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
Puppy in Show: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Aust Bred in Show: Aust Ch Tootone Anything But Ordinary (Nicole Jardine)
Reserve Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tootone Anything But Ordinary (Nicole Jardine)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
3-Mar-2024 (Sunday)
Cradle Coast Kennel Club (TAS)
General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand) Group Specials : Mrs Robyn Brown (QLD)
Puppy in Group: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mr Ian Cooke (SA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Walk Like A Goddess (AI) (C & A Finlay / Mr B & Mrs N Martini)
Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mr John Rowles (NSW)
Group 4th & Puppy in Group: Whitefall Walk Like A Goddess (AI) (C & A Finlay / Mr B & Mrs N Martini)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Walk Like A Goddess (AI) (C & A Finlay / Mr B & Mrs N Martini)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)
Puppy in Group: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Group 2nd & Puppy in Group: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Walk Like A Goddess (AI) (C & A Finlay / Mr B & Mrs N Martini)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Walk Like A Goddess (AI) (C & A Finlay / Mr B & Mrs N Martini)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Puppy (Dog) of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
Blayney A & P Association (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)
Runner Up in Group & Junior in Group: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ottaba In Ewer Dreams (R W & K L Nelligan)
Puppy of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Miss Chelsea Bird (NSW)
Best in Group & Open in Group: Am Ch Aust Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Aust Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ottaba In Ewer Dreams (R W & K L Nelligan)
Puppy of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
25-Feb-2024 (Sunday)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Ms Sherel Money (VIC)
Minor in Group: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Lucky That Way (Denise Findlay)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Berwick & District A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Theo Horchner (VIC) Group Specials : Mr Theo Horchner (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor in Group: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Junior in Group: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
Sofala & District Show Society (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
State Bred in Group: Aust Gr Ch Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie Van Der Merwe)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bobkins Snowhite (AI) (Cherie van der Merwe)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie Van Der Merwe)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor in Group: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)
General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW) Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Woolebull Xpressionable (P L D S Hincks)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
Puppy in Group: Woolebull Xpressionable (P L D S Hincks)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Woolebull Xpressionable (P L D S Hincks)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
23-Feb-2024 (Friday)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)
Puppy in Show: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Junior in Group: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
18-Feb-2024 (Sunday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
17-Feb-2024 (Saturday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS) Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Sunshine Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA) Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)
Puppy in Group: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Olensha Lucky That Way (Denise Findlay)
Gulgong Show Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Woolebull Womerah at Snodragon (AI) (P L & D S Hincks)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Womerah at Snodragon (AI) (P L & D S Hincks)
Gulgong Show Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Woolebull Womerah at Snodragon (AI) (P L & D S Hincks)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Womerah at Snodragon (AI) (P L & D S Hincks)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
Puppy in Show: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Best in Group & Open in Group: Am Ch Aust Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
Puppy in Group: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Junior in Group: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Aust Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ottaba In Ewer Dreams (R W & K L Nelligan)
Minor of Breed: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
Puppy of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Olga Meyer (WA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Carol Keong (QLD)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
16-Feb-2024 (Friday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
12-Feb-2024 (Monday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Michael Camac (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
11-Feb-2024 (Sunday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
10-Feb-2024 (Saturday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mr Michael Camac (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Lance Wright (QLD) Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Best in Show 2nd: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Group 1st & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)
Runner Up in Group & Junior in Group: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Baby in Group: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Baby of Breed: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
Lyndhurst Canine Country Club (VIC)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor in Group: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Perfu That Darn Cat (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Natasha Ryan (WA) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Ida Homer (WA) Group Specials : Mr Peter Flynn (SA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Crookwell A P & H A Society (NSW)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr Brett Thompson (QLD)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 1 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
9-Feb-2024 (Friday)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (TAS)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr David Strachan (VIC) Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
4-Feb-2024 (Sunday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mr J Wu (China) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Mukul Vaid (India) Group Specials : Mr Mukul Vaid (India)
Group 1st: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
3-Feb-2024 (Saturday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)
Minor in Group: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Perfu That Darn Cat (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy (Dog) of Breed: Olensha Lucky That Way (Denise Findlay)
Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden) Group Specials : Mrs A Vaid (India)
Res Dog CC & Minor of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand) Group Specials : Mr Hans Almgren (Sweden)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Res Dog CC & Minor of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Rydal A H & P Association (NSW)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
2-Feb-2024 (Friday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS) Group Specials : Mr J Wu (China)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
28-Jan-2024 (Sunday)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
All Breeds Kennel Association Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
Minor in Group: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
All Breeds Kennel Association Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
Group 2nd: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Puppy in Group: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
27-Jan-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mrs Coral Gray (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bobkins Snowhite (AI) (Cherie van der Merwe)
Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Puppy in Group: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD) Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
Bitch CC & Minor of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
Minor (Dog) of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
BOB and Dog CC: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Whitefall Waltz With Litening (AI) (C & A Finlay)
Puppy of Breed: Whitefall Silversplits Theblue (AI) (C & A Finlay)
Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan) Group Specials : Mr Antonio Almeida (China)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)
Baby in Group: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ottaba In Ewer Dreams (R W & K L Nelligan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Baby of Breed: Waloes Its A Kind Of Magic (R W & K L Nelligan)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bobkins Snowhite (AI) (Cherie van der Merwe)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW) Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)
Group 4th: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
21-Jan-2024 (Sunday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Olensha Some Guys Can Be Lucky (Denise Findlay)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Olensha I Should Be So Lucky (Denise Findlay)
Bulli District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Royal Winter Wine CCD RN (Pauline Hartwell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
BOB and Dog CC: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
20-Jan-2024 (Saturday)
Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
Best in Show 2nd: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Group 1st & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Bulli District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC) Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Womerah at Snodragon (AI) (P L & D S Hincks)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
General Specials : Miss Rosemary Green (QLD) Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
14-Jan-2024 (Sunday)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Ms Tania Huitema (SA)
Puppy in Show: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Mr John Burgess (QLD) Group Specials : Ms Linda Buckley (ACT)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
13-Jan-2024 (Saturday)
Combined Northern Canine Committee Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Cranbourne Dog Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
Puppy in Show: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Cranbourne Dog Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Monica McCaffery (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
Puppy in Show: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
Combined Northern Canine Committee Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woolebull Wollemi At Snodragon (S Sanger / P & S Hinks)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Southern Midlands Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 1 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Zenbaxi The Lone Ranger (Kerry Baxter)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
12-Jan-2024 (Friday)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Woolebull Up Holding the Law RN CCD (Mandy Greguric)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Olensha Jumping For Joy With Snodragon (AI) (Susan Caracoussis & Denise Findlay)
7-Jan-2024 (Sunday)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Perfu That Darn Cat (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Junior of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Baby of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
6-Jan-2024 (Saturday)
South Eastern Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Puppy in Group: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Perfu That Darn Cat (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Baby of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
South Eastern Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)
Minor in Show: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Intermediate in Group: Aust Ch Perfu That Darn Cat (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Perfu That Darn Cat (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Baby of Breed: Perfu Extraordinary Show Girl (Mr C & Mrs S & Mr J Moore)
Tasmanian Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Edward Pickering (NSW) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
Tasmanian Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bagatelle Moonlight Garden (Imp CAN) (Maree & Daniel Aitchison)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Olensha Happy Go Lucky Me (Mr J & Mrs A Owens & Mrs D Findlay)
31-Dec-2023 (Sunday)
General Specials : Ms Katrina Santas (QLD) Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: AM Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Minor of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Group Specials : Mrs Michelle Hickey (QLD)
Best in Group & Open in Group: AM Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
Minor in Group: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
BOB, Best Dog & Open of Breed: AM Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog & Minor of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC) Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
30-Dec-2023 (Saturday)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)
Junior in Group: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
BOB, Dog CC & Open of Breed: AM Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Minor of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
29-Dec-2023 (Friday)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mrs Patricia Buckley (SA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: AM Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Minor of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
28-Dec-2023 (Thursday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)
Junior in Show: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Junior in Group: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
BOB, Dog CC & Open of Breed: AM Ch Wynsilot Rhythms Gonna Get You (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottaba The Joeks On Ewe N Eye (AI) (A Cassidy/R Schnaars)
Minor of Breed: Ottaba Ewev Got Rhythm (S Berry / A Cassidy / M Zekic)
Lancefield Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)
Minor in Show: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Minor in Group: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Lancefield Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Perfu Captain Midnight (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Perfu Sugarplum Dancer (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Perfu Mr Goodfellow (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Perfu Goodness Gracious (Mr C / Mrs S & Mr J Moore)