Trundle P & A Society (NSW)

Date of Show : 14-Aug-2019 (Wednesday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Linda Stevens (ACT)   (Total Entry : 302)

Best in Show & Intermediate in Show: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Runner Up in Show: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
Baby in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Belle of the Ball (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Minor in Show: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Aust Bred in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Kiwi Express (Corbett & Stockham)
Open in Show: Australian Shepherd
GBZ /PRT Jr / Aust Sup Ch Seventy Seven Cherished Desire Multi Ch (Imp PRT) (Paulene Andrews)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)
Runner Up Neuter in Show: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Baby SweepStakes - 1st Place: Yorkshire Terrier
Imayorkie Moonlite Serenade (Alanna & Wayne Burton)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Bit of a Hunk (AI) (Mr RH & VJ Hutton)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Keeshond
Hunkeedori I No Wat I No (Katrina Santas)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Pug
Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Ms Elizabeth Hindley (ACT)  (Group Entry : 53)

Best in Group & Junior in Group: Italian Greyhound
Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
Runner Up in Group: Havanese
Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)
Baby in Group: Yorkshire Terrier
Imayorkie Moonlite Serenade (Alanna & Wayne Burton)
Minor in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Grandimage sweet Allabama (Paige Howes)
Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grandimage Days Go Bye (Paige Howes)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Grandimage sweet Allabama (Paige Howes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
Baby of Breed: Furnlea Pure Proparganda (Mr R & Mrs R Murdoch)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Karyme Do I Dare (Gail Ransom & Jenny Whitney)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)

Lowchen
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Adawar Super Special (Gonnylde Kennels)

Papillon
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Do I Make You Nervous (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Say U Luvme At Zippos (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Secretagent From Zippos (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Destined To Be Famous (Yvette Rolfe)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Star Boi (Mrs J Whitney)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sebandee Kosciuszko Rider (Colin Seymour)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Baby of Breed: Imayorkie Moonlite Serenade (Alanna & Wayne Burton)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Linda Stevens (ACT)  (Group Entry : 28)

Best in Group & Intermediate in Group: Scottish Terrier
Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
Runner Up in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Skalawag Oh So Debonair (Mr W Gale)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Skalawag Oh Wow Look At Me (Sally Underwood)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Ourgang The Greatest Showman (AI) (Michael & Melissa Young / Annabel Wolf)
State Bred in Group: Border Terrier
Aust Ch Guilcroft Miss All Spice Emma (Mrs P & G Harding)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Miss All Spice Emma (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang The Greatest Showman (AI) (Michael & Melissa Young / Annabel Wolf)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skalawag Oh So Debonair (Mr W Gale)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Skalawag Black N White Finery (Mrs D McDonell)
Baby of Breed: Skalawag Shes Sophie Sunshine (Mrs D McDonell)
Minor of Breed: Skalawag Oh Wow Look At Me (Sally Underwood)
Minor (Bitch) of Breed: Skalawag Oh Hello (Mr W Gale)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tentella Mirramai (Mrs D McDonell)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Linda Stevens (ACT)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Kiwi Express (Corbett & Stockham)
Runner Up in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
Minor in Group: Bracco Italiano
Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)
Puppy in Group: Flat Coated Retriever
Blacqlabel In A Whispr (AI) (Gillian Holmes)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Sinderby Black Or White (AI) (B R & M L Hanley)
Open in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Gr Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Jonz Red Hot Rendezvous (Kellett/ Ashpole & Palmer)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Dances With Wolves (J Whitney)

Cocker Spaniel
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Gr Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC: Aust Ch Braycharm Queen B (Ms Amanda Bray)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sinderby Black Or White (AI) (B R & M L Hanley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sinderby Man In The Mirror (AI) (B R & M L Hanley)

English Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sapperset Special Operations (L Shirley & S Natoli)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (Corbett & Stockham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ronevolon Viking Warrior (R W & L Corbett)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Blacqlabel Sviar Im Blacq (Ms G L Holmes)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Blacqlabel Secret Whispr (AI) (Gillian Holmes)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Blacqlabel In A Whispr (AI) (Gillian Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Moruada California Gold (Mrs S H Wright)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: CIB/Aust Gr Ch Kemsley Dare To Dream RN (Natalie Collins)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kemsley Wish Upon A Star (S M Natoli / N Collins)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kemsley A Wish Come True (S M Natoli)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kenoz Csar Theodor (AI) (Gonnylde Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ornac Words To Play With (Sally Underwood)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Puppy of Breed: Comhluader Sweet Caroline (Mrs S Natoli & Miss N Collins)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
Baby of Breed: Alclare Rewrite The Stars (Mrs A Henderson & Mrs K Gilbert)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Elizabeth Hindley (ACT) (Group Entry : 25)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch & Neuter Ch Splendak Shez Misbehaven (B K & Y J Shaw)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Res Dog CC & Minor of Breed: Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Minor of Breed: Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neuter Ch Splendak Shez Misbehaven (B K & Y J Shaw)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Elizabeth Hindley (ACT)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
GBZ /PRT Jr / Aust Sup Ch Seventy Seven Cherished Desire Multi Ch (Imp PRT) (Paulene Andrews)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Belle of the Ball (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Tablerock Sheeza Tanami Storm (S & A Curran)
Puppy in Group: Border Collie
Langtry TRose Show Girl (Susan Morris)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Ferona Lonesome Cowgirl (S & A Curran)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Gr Ch Kalevi Cheri Flora HT (M Scriven)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ferona Lonesome Cowgirl (S & A Curran)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tablerock Sheeza Tanami Storm (S & A Curran)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: GBZ /PRT Jr / Aust Sup Ch Seventy Seven Cherished Desire Multi Ch (Imp PRT) (Paulene Andrews)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid Spectacular Bid (D & L Meagher)
Baby of Breed: Edensundown Strike Force (D & L Meagher)

Border Collie
Res Dog CC: Aust Ch Langtry Across The Tasman (Susan Morris)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Langtry Christmas Edition (Susan Morris)
Puppy of Breed: Langtry TRose Show Girl (Susan Morris)
Junior of Breed: Langtry Money Girlsbestfriend (Susan Morris)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Langtry Royal King Reigns (Susan Morris)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Korpi Ladyarabellamountain (Miss N Archer)
Baby of Breed: Lempo Aussie Affair (Helen Green & Mel Scriven)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Kalevi Cheri Flora HT (M Scriven)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scintilli Frederico (Michelle Graham & Jennifer Block)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Baby of Breed: Bojojamile Belle of the Ball (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Baby (Dog) of Breed: Bojojamile Bit of a Hunk (AI) (Mr RH & VJ Hutton)
Intermediate of Breed: Bojojamile Burgundy Rose (Mr R H & Mrs V J Hutton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Linda Stevens (ACT)  (Group Entry : 33)

Best in Group & Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Runner Up in Group & Junior in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Minor in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Puppy in Group: Samoyed
Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)
Open in Group: Shiba Inu
Aust Sup Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)
Runner Up Neuter in Group: Portuguese Water Dog
Aust Gr & Neut Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Carridene Fortune Cms Around (Imp NZ) (Borealis Kennels)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arcticpalace Ocean Legend (C & R Foster/ B Tyrell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Arcticpalace Over The Ocean (C & R Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Arcticpalace Waltzing Waves (C & R Foster)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airebis the Power of Attraction (Judy / Kellie & Graham Hughes)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Airebis Kissed by Moonlite RN (K / G & J Hughes)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Minor of Breed: Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Puppy of Breed: Arcticpalace The Love Prince (C & R Foster)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch / Neut Ch Arcticpalace Miami Goddess (Craig & Robyn Foster)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Linda Stevens (ACT)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Intermediate in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Runner Up in Group & Open in Group: Great Dane
Aust Grand Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)
Baby in Group: French Bulldog
Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)
Minor in Group: British Bulldog
Zerachiel Charleys Angels (Nicole Zealley)
Puppy in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Best In Glass (Katrina Santas)
Junior in Group: Chow Chow
Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Boston Terrier
Baby of Breed: Saihabostons A Kings Ransom (R Kirby & L Love)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zerachiel Charleys Angels (Nicole Zealley)
Minor (Dog) of Breed: Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)

Chow Chow
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Finnoz Benedetta (AI) (Paul & Marilyn Grebert / Marianne Lahde)
Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

French Bulldog
Baby of Breed: Ikonic A Million Dreams (Mr D & Mrs C Beacock)
Baby (Bitch) of Breed: Ikonic Rewrite The Stars (Mr D & Mrs C Beacock)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Ark Royal (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)
Junior of Breed: Aust Ch Ferona Black Satin N Lace (Yvette Rolfe)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Stordansk Supernatural (Julie Hyde)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Welcome to Bedrock (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Stack the deck (Rebecca Bentley)

Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Best In Glass (Katrina Santas)
Baby of Breed: Hunkeedori I No Wat I No (Katrina Santas)

Shar Pei
Baby of Breed: Sweetiepei No Filter Needed (AI) (Michele Foster)