Burnett Kennel Club Inc (QLD)

Date of Show : 31-Aug-2018 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Graeme Missen (VIC)   (Total Entry : 285)

Runner Up in Show & Open in Show: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby in Show: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Who Shot The Barman (Julene Brady)
Minor in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Heez So Fine at Antudor (Debbie Neilson/Joyce Wheeler)
State Bred in Show: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Tarraray Gaya Gus (J Glenn)
Runner Up Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Who Shot The Barman (Julene Brady)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Border Collie
Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Graeme Missen (VIC)  (Group Entry : 58)

Runner Up in Group & Open in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Minor in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Tunamara Jelly Baby (Mr R Davis)
Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Misty Meadow's Eye On The Prize (Imp ITY) (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Pomeranian
Aust Ch Zeigen U Better Believe It (Mrs Kim D Haddon)
State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Aust Bred in Group: Pekingese
Aust Ch Ormalu Lorenzo Caprile (Patricia Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Runner Up Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Willame Seriouz Bizniz (W & A O'Brien)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Hollinglen Whisper No Secrets (J Morgan)
Baby of Breed: Fasusq Lie A Little Better (AI) (Amanda Dunne)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Hot N Handsome (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Misty Meadow's Eye On The Prize (Imp ITY) (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Bewtiched (Mrs Jennifer Watt)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Aust Ch Tunamara Shenanigan (Ms F Forbes)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tunamara Jelly Baby (Mr R Davis)
Junior of Breed: Tunamara Morning Star (Ms Carolyn Shaw)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch and Neuter Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)

Papillon
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Merikaez Go Go Gadget Ears (Alicia & Chloe Keast)
Res Dog CC: Mychrysalis Unfold The Monarch (C J Scott)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mychrysalis Shinin Petal (C J Scott)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ormalu Lorenzo Caprile (Patricia Smith)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zeigen U Better Believe It (Mrs Kim D Haddon)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dreamforever Angel Of Fortune (Penny Driver)
Res Dog CC & Minor of Breed: Dreamforever Life Of The Parti (Penny Driver)
Baby of Breed: Zeigen All That Glitters (K D Haddon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Pomquest Uno U Want Me (Penny Driver)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shadowvale Moon Halo (AI) (P / C & R Stringfellow)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shadowvale A Littlebitov Bliss (P / C & R Stringfellow)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Carol Donaldson (QLD)  (Group Entry : 44)

Runner Up in Group: Cairn Terrier
Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
Baby in Group: Bull Terrier (Miniature)
Deroyale Hitman (Mr R & Mrs G Crowther)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Tarrilli Rhydder In The Sleigh (Miss K Maguire)
State Bred in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Deroyale Executioner (Mr R & Mrs G Crowther)
Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Shazam (M Lee)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Witchend Wee Havana Dream (Mrs S Roberts)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bristolian Prestigious Archie (S & J Thomson)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Deroyale Executioner (Mr R & Mrs G Crowther)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Witchend Wee Wilsun Pickett (Mrs S Roberts)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Deroyale My Little Show Pony (Mr R & Mrs G Crowther)
Baby of Breed: Deroyale Hitman (Mr R & Mrs G Crowther)
Baby (Bitch) of Breed: Deroyale My Little Showgirl (Mr R & Mrs G Crowther)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Witchend Wee Havana Dream (Mrs S Roberts)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Shazam (M Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Iron Jack (M Lee)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jacknthebox Masterpiece (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Aust Ch Belljacks Im A Hollywood Star (S & K Whyatt)
Junior of Breed: Mustangjax Forged Steel (Sandra McGrath)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarrilli Rhydder In The Sleigh (Miss K Maguire)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Maceltic Nyah Griffyns Gift (Miss K Maguire & Mrs R Waxman)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Graeme Missen (VIC)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Irish Setter
Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Baby in Group: Golden Retriever
Topgeer Cheaper Than Therapy (A Adamopoulos)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Junior in Group: Labrador Retriever
Wintoppi Spinna Charm (Mrs G Reilly)
State Bred in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Ch Firefrost Red Garnet (Julie Stockbridge)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Tealpoint Dances With Diamonds (Heather Reynolds)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Amaclassic Art Waves Kiss (Imp UK) (Jenny and Roy Hughes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Myshalair Style In Motion (Hilare Yeates)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Minor of Breed: Myshalair Steppin Out In Style (Hilare Yeates)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint Dances With Diamonds (Heather Reynolds)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wysiwyg Moondance (A Adamopoulos)
Baby of Breed: Topgeer Cheaper Than Therapy (A Adamopoulos)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wintoppi Spinna Charm (Mrs G Reilly)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wispan Flaming Heart (Robynne Flynn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wispan Grin N Bear It (AI) (Robynne Flynn)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Firefrost Red Garnet (Julie Stockbridge)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aprilraine Nordic Mist (Julie Stockbridge)

Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sanmarlitch BeeJay Storm Trooper (Mrs S M McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sanmarlitch Ravens Fury (Mrs V McGrath)
Baby of Breed: Cassalis Dance To The Rhythm (Mrs S M McGrath)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Carol Donaldson (QLD) (Group Entry : 30)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
Baby in Group: Grand Basset Griffon Vendeen
Laserre Glory Seeker at Tianze (Jacky Harnett & Nico Meyer)
Puppy in Group: Foxhound
Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
Junior in Group: Foxhound
Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)
State Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Remwin Wildaboutharry (Robyn Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
Baby of Breed: Argowan On The Road Again (B Green & S Bennett)

Dachshund (Miniature Long Haired)
Puppy of Breed: Kajmytt Cheeky Chinta (C Farley)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Foxhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)

Grand Basset Griffon Vendeen
Baby of Breed: Laserre Glory Seeker at Tianze (Jacky Harnett & Nico Meyer)

Greyhound
Baby of Breed: Bayan Daisy Does Wouldnt You (AI) (Green B/ Bennett S/ McGreevy D/ C & N)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)

Whippet
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)
State Bred of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Glenda Cook (VIC)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)
Runner Up in Group & Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aberlee Kiss From a Rose (Gloria Woodward)
Baby in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Mandene Who Shot The Barman (Julene Brady)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Heez So Fine at Antudor (Debbie Neilson/Joyce Wheeler)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
State Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Sup Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Tarraray Gaya Gus (J Glenn)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Puppy of Breed: Aust Ch Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kinjarra Georgie Girl As Doll (S & K Whyatt)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarraray Mazikeen (J Glenn)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tarraray Gaya Gus (J Glenn)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Furballs Glass Walker (Furballs Knls)
Baby of Breed: Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)

Maremma Sheepdog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Glendawn Alpha Lyral (L R Thompson)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Inneslake Outrageous Fortune (Mrs Tanya Eames)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Turid Luna Inthesky (AI) (Julene Brady)
Baby of Breed: Mandene Who Shot The Barman (Julene Brady)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aberlee Kiss From a Rose (Gloria Woodward)
Dog CC & Minor of Breed: Cuuchin Heez So Fine at Antudor (Debbie Neilson/Joyce Wheeler)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Izalab Cooky (Mrs Leigh Hinricks)
Baby of Breed: Antudor Little Ray of Sunshine (Debbie Neilson)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Eishund Blonde is th New Black JC (Miss A Sneddon & Miss S Hill)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Glenda Cook (VIC)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Winter Melody Your Miss Trouble (Imp POL) (Melissa Starkey)
Minor in Group: St Bernard
Draycan The Force Unleashed (Stacy Guilfoyle)
Puppy in Group: German Pinscher
Aust Ch Folkvar Day Dream Believer (Mrs Brenda Turner)
State Bred in Group: German Pinscher
Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust Neut Ch Poldara Storm Boy (AI) (Ms R Howsam)

Alaskan Malamute
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Poldara Storm Boy (AI) (Ms R Howsam)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Walamara Zero-Time To Wait (AI)(Imp NZ) (Greg Hoffmann)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Into The Fire (Mrs Brenda Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Folkvar Day Dream Believer (Mrs Brenda Turner)
Baby of Breed: Milsky Purple Poppy (Mrs Brenda Turner)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Winter Melody Your Miss Trouble (Imp POL) (Melissa Starkey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Romeka Fox Trot (AI) (Roslyn Seare)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Draycan Darling St Valentine (Stacy Guilfoyle)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Draycan The Force Unleashed (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Carol Donaldson (QLD)  (Group Entry : 30)

Baby in Group: Shar Pei
Bashay Under The Tuscan Sun (L M Neale)
State Bred in Group: British Bulldog
Majestueux Spirit of Ecstasy (AI) (Mr J & Ms T Cumner)
Aust Bred in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Shanspitz My New Beginning (AI) (D & S Watherston)

British Bulldog
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Majestueux Spirit of Ecstasy (AI) (Mr J & Ms T Cumner)

Chow Chow
Baby of Breed: Majestueux Grand Master Shifu (Ms T Cumner)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Meralla Mae West (Bill & Denise Smith)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shanspitz My Signature Blend (AI) (D & S Watherston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shanspitz My New Beginning (AI) (D & S Watherston)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ziada Exotic Edition (Anne Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Showcase All Rumours Fly (Imp NZ) (M & S Coombes)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Knightshar Bringing Sexy Back (L M Neale)
Baby of Breed: Bashay Under The Tuscan Sun (L M Neale)