Buildings & Amenities Championship Show (WA)

Date of Show : 13-Mar-2022 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Rick Berwick (WA)   (Total Entry : 408)

Runner Up in Show & Junior in Show: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Baby in Show: Golden Retriever
Chaleur Entertain Me (J Marchant)
Puppy in Show: Miniature Pinscher
Callme ResuREXion (MinPin Steve)
Intermediate in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Blame Game (Pamela Campbell & Steve Warry)
State Bred in Show: Bull Terrier
Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Aust Bred in Show: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Runner Up Neuter in Show: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Roberta Carnegie (WA)  (Group Entry : 59)

Best in Group & Junior in Group: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pomeranian
Labellapoms Princessgracekelly (Mrs Mandy Ramirez)
Baby in Group: Havanese
Ananda Sashay Away (Mrs S Shellback)
Puppy in Group: Miniature Pinscher
Callme ResuREXion (MinPin Steve)
State Bred in Group: Miniature Pinscher
Aust Sup Ch Callme I Select (MinpinSteve)
Aust Bred in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Open in Group: Australian Silky Terrier
Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karlyermai Gotta Bea Rokstar (Karlyermai Kennels)
Baby of Breed: Karlyermai Nutin Gotta B Rokin (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB & Bitch CC: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Baby of Breed: Ananda Sashay Away (Mrs S Shellback)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Callme I Select (MinpinSteve)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Callme ResuREXion (MinPin Steve)
Baby of Breed: Callme Cheeky Babe (MinPin Steve)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Zacjae In The Red (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Labellapoms Princessgracekelly (Mrs Mandy Ramirez)
Intermediate of Breed: Labellapoms Threeshadesofpearl (Mrs Mandy Ramirez)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Blacktye Strike First (Ash Godsell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova house of gold (Ash Godsell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabita Akaru (Imp SVN) (Kay Marshall)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Barrajy Don't look past me (J Gardener)
Bitch CC & Junior of Breed: Chavener Hint of Pink (Jodie Gardener)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Eva Fekete (WA)  (Group Entry : 34)

Best in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
Minor in Group: Bull Terrier
Honhazsta A Fine Time (S Honnery & N Sharrett)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Akinos God Of Mischief (Mrs N Kesic)
Intermediate in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Dadz Master Plan (D Sue)
State Bred in Group: Bull Terrier
Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Staffegan Gems Pride (Mrs Jackie Cook)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Honhazsta A Fine Time (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Honhazsta Playthat Funky Music (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Baby of Breed: Honhazsta bad moon rising at Rambullstead (Colin Shepherd)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shaneca Dadz Master Plan (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bullitproof The Undertaker (Mrs C & Mr M Allen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Akinos God Of Mischief (Mrs N Kesic)
Bitch CC & Minor of Breed: Akinos Scarlet (Mrs N Kesic)
Baby of Breed: Bullitproof Miss Da Meana (Mrs Christine Allen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Staffegan Gems Pride (Mrs Jackie Cook)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Julia Van Dinter (WA)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
Baby in Group: Golden Retriever
Chaleur Entertain Me (J Marchant)
Puppy in Group: Pointer
Hipoint Twist of Fate (O & M dos Santos / J & R Mirto)
State Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
Junior of Breed: Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Dog CC & Minor of Breed: Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Durers Angel Fair (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Puppy of Breed: Durers Angels Playing (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Wahrelegende Cookies N Cream TK S JC (Tracey Fountaine)

Golden Retriever
Baby of Breed: Chaleur Entertain Me (J Marchant)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Asuare Dancing InTheMoonlight JC (Tracey Fountaine & Sam Shields)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hipoint Twist of Fate (O & M dos Santos / J & R Mirto)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)

Weimaraner
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ghostwind Lucifer th' Star Dancer (Teresa & Ian Warman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Don Henley (WA) (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Baby in Group: Whippet
Aninbrae Tatooines Galaxy (Miss Louise Allis)
Minor in Group: Basenji
Zandeena U Cant Say No To Me (Ms N Maassen)
Puppy in Group: Rhodesian Ridgeback
Kalpsy Rain Dancer (Tanya Nugent)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Blame Game (Pamela Campbell & Steve Warry)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Aust Ch Allgard Just An Angel (Mrs S Hantzis)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)

Basenji
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Zandeena U Cant Say No To Me (Ms N Maassen)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sligrachan Northern Lights (Sligrachan Knls)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tonicbay Liberty Bell (Mr A J & Mrs N Crocker)
Baby of Breed: Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Tonicbay Little Dragon (Mr A J & N Crocker)
Puppy of Breed: Tonicbay Black Diamond (Mr A J & Mrs N Crocker)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cumocroi Autumn Of Kenzie (AI) (S & D Runciman)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalpsy Rain Dancer (Tanya Nugent)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Alshira Robin Goodfellow (D Simpson & A Langford)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Harroway Blame Game (Pamela Campbell & Steve Warry)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Argorazi Designed By An Angel (Stavroula Hantzis)
Baby of Breed: Aninbrae Tatooines Galaxy (Miss Louise Allis)
Puppy of Breed: Aninbrae Divine Calamity (Mrs A Ferguson)
State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Aninbrae Struts like a boss JC (Anna Ferguson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Allgard Just An Angel (Mrs S Hantzis)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA)  (Group Entry : 72)

Runner Up in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
Baby in Group: Australian Shepherd
Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Intermediate in Group: Border Collie
Winpara CatchA Tiger By TheToe (Miss RJ Evans)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye By Design (Tim Thomas/Belinda West/Joshua Stankovic/Sasha Corker)
Baby of Breed: Ellagant Happy To See You (M Hondema & A Richardson)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Winpara CatchA Tiger By TheToe (Miss RJ Evans)
Bitch CC & Minor of Breed: Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
Baby of Breed: Dayre Empyre Of The Dragon (Ms D P Rose)

Bouvier des Flandres
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Estrik Big Bootie Birtha (Mr M & Mrs J Sach / Mr P Kylstra)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Malizioso Just Likeabear (AI) (Dr F M Lacey)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenmira Diamond Keepsake (Mrs G Hesketh)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whoami Nothing But Trouble (Miss K E Post)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Baby of Breed: Nightwood Star Ofth Spotlite (Ms D Simpson)
Puppy of Breed: Arajento Jungle Queen (Mrs K C Tonkin)
Aust Bred of Breed: Arajento Golden Handshake (Mrs K C Tonkin & Ms D Greenlee)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Honey Gross-Richardson (WA)  (Group Entry : 78)

Best in Group & Open in Group: Rottweiler
Aust Ch Vombroz Von Der Adjuna (Mrs Carla van Verseveld)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Lunasea Have It My Way JC (Ying Chen (Helen))
Baby in Group: Boxer
Bonsue Worth a Truck Load (AI) (L Herd & A Meechan)
Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Remstar on the Fly (Tayelor E Galbraith)
Puppy in Group: Bernese Mountain Dog
Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Major Look (Chelsey Primrose)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust Neut Ch Hamalek I Am What I Am (J Leybourne)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tuvaaqan Arttu Mai (Mrs L Barnett / Mr D & Mrs M Battersby)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tuvaaqan Arttu Toklo (Mrs L Barnett / Mr D & Mrs M Battersby)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hamalek Spinning In The Moment (Dr Rebekah & Ms Hayley French-Davis / Ms J Leybourne)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hamalek I Am What I Am (J Leybourne)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sennen Catch Em By Surprise (Mr D & Mrs G May)

Boxer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jetboom Fifty Shades Darker (AI) (Mr R Jonsson & Miss E Luxford)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Bonsue in High Spirits (AI) (L Herd)
Baby of Breed: Bonsue Worth a Truck Load (AI) (L Herd & A Meechan)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redgladiator Isabella (Belinda Allen)
Baby of Breed: Redgladiator Magnum (Belinda Allen & Milan Farkas)

Dobermann
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Valykrian Jackitup Creek TD (C Freele & Valkyrian Dobermanns)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Martyn I Came I Saw I Sparkled At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vombroz Von Der Adjuna (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubersein Jive Talkin (Mrs C van Verseveld & Mrs L Russell)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Fantastikrot Roll The Dice (Sherri Wightman)
Junior of Breed: Jamzaaba vz Opals N Pearls (Sharon Gossage)
Junior (Dog) of Breed: Fantastikrot Marshall (AI) (Sherri Wightman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lunasea Have It My Way JC (Ying Chen (Helen))
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lunasea Pretty Little Liar (AI) (Ying Chen (Helen))

Schnauzer (Miniature)
Minor of Breed: Remstar on the Fly (Tayelor E Galbraith)

Shiba Inu
Baby of Breed: Kortmar Tatsumi (Helen Pickett-Gale)
Minor of Breed: Kortmar Chikara (Helen Pickett-Gale)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canyonlands Major Look (Chelsey Primrose)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Dencasstique Dances WithWolves (AI) (Desiree & Stephen Case)
Bitch CC & State Bred (Bitch) of Breed: Shumonitu Locket Of Fantasy JDM AD JDO2 JC ET RN TK S GD FS S (R Wallace)
Minor of Breed: Dencasstique Takeme Tothe Bank (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Natasha Ryan (WA)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)
Runner Up in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Winterfalls Some Like It Hot (Ms M Roberts)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)
Intermediate in Group: Great Dane
Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
State Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)
Runner Up Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sherae Funky Monkey On Ice (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)
Baby of Breed: Sherae Blue Fu Panda Bear (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Winterfalls Some Like It Hot (Ms M Roberts)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cymroz Dog Of Thunder (M Wasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Riesenhaft Champagne Supernova (Deanna Curran)
Baby of Breed: Cymroz Point Of Impact (Aimee Wasley)
Minor of Breed: Vandown Frue Valda (M J Wasley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Anoki Kishma Ashe (L Taylor)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anoki Its A Kinda Magic (L Taylor)

Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Kaasha Oolala Jolie Fille (Mr M & Mrs J Sach)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trailee Miss High Society (Linda Nicholls)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tibetoes Imagine (Mrs S Pratt & Ms P Ellis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
Baby of Breed: Wazzat Reva (J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)