Bega Valley Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

Date of Show : 11-Feb-2019 (Monday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Pamela Brown (QLD)

Best in Show & Open in Show: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Runner Up in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Baby in Show: German Shepherd Dog
Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Junior in Show: Bull Terrier
Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)
Intermediate in Show: Bernese Mountain Dog
Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Aust Bred in Show: Rottweiler
NRCA Dual Ch (T) Kagiso Pretty Savanah ET TSD (D Ayton / L Russell / N Phillips)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)

Baby SweepStakes - 1st Place: Petit Basset Griffon Vendeen
Azucroft Hocus Pocus (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby SweepStakes - 2nd Place: German Shepherd Dog
Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: German Wirehaired Pointer
Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Kerry A Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Ch Kangala Timberlake (AI) (Kerry Cannon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Papillon
Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
Baby in Group: Pug
Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Minor in Group: Lowchen
Rondaglen Heaven Sent (R W & J A Harrison)
Puppy in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Liliah Leia Of Alderaan (Meken Kennels)
Junior in Group: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Runner Up Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust & Neut Ch Vickma Surprise Surprise (Miss F Gilbert)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Daejilon Le Zephyr (Jill Eerden)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Daejilon Charming Rebel (Jill Eerden)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Amourchiot Make Mine A Pinot (Ms C Johns)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)

Chihuahua (Long Coat)
Baby of Breed: Moldavia Where's Wally (Meken Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Moldavia What's Not To Like (Chris Strange)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Moldavia Make A Wish (Chris Strange)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Liliah Leia Of Alderaan (Meken Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Liliah Mocking Bird Time (Meken Kennels)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belloiggy Best Kept Secret (Fiona Gilbert)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belloiggy Rosabella (Miss Fiona Gilbert)
Puppy of Breed: Belloiggy Baci Di Cioccolato (Ms R Eddy & Miss F Gilbert)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Vickma Surprise Surprise (Miss F Gilbert)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Belloiggy Dragon Dancer ET (Dr Stella Heley & Miss Fiona Gilbert)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rondaglen Heaven Sent (R W & J A Harrison)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Toysfus Our China Doll (G D Whiley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Zeigen Xcepshnly Gracefulnbold (Mrs Kim D Haddon)
Baby of Breed: Pomteddy Tempest In A Teapot (Robyn OKeefe)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kangala Timberlake (AI) (Kerry Cannon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Baby of Breed: Skysilk The Skys the Limit (Alanna & Wayne Burton)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Kerry A Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Selwor Sailor Moon (John Rowles)
Minor in Group: Fox Terrier (Smooth)
Pinnacle The Great Spy Chase With Broxden (Imp NZ) (Sandy & Amanda Evans / Phil & Amy Booth)
Puppy in Group: Border Terrier
Aust Ch Glenbogle Just Keeping Up (Sue Mewse)
Junior in Group: Bull Terrier
Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Airewood Masquerade (AI) (Mrs S & Mr C Duff)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airewood Secret Daughter (Mrs S & Mr C DUFF)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Nikar New Begining (Karen Sloane)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lemonlee Lady Kate (Kerri Lee)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Keeping Up (Sue Mewse)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (Rowles/Evans)
Baby of Breed: Selwor Sailor Moon (John Rowles)
Minor of Breed: Pinnacle The Great Spy Chase With Broxden (Imp NZ) (Sandy & Amanda Evans / Phil & Amy Booth)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Covejack Crystal Cylinder (Jayne Hawkins)
Baby of Breed: Covejack The Dukes Double (Jayne Hawkins)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ourgang Bang Bang Youre Dead (Belinda White & Annabel Wolf)
Baby of Breed: Ourgang The Greatest Showman (Annabel Wolf)
Puppy of Breed: Monchelpark Rebel Heart (Catherine Borg)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caspersz Champagne Charlie (A Tohill / C Bowers / D LeBrun)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Runner Up in Group: Golden Retriever
Aust Ch Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)
Baby in Group: Golden Retriever
Sinderby Chiyo (Brian & Maureen Hanley)
Puppy in Group: Hungarian Vizsla
Gamecall Autumn Colour Cascade (S Whymark & S Hine)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jonz Chill Factor (Leonie Kellett & John Palmer)

Cocker Spaniel
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sinderby Simply Sassy (Imp NZ) (B & M Hanley / C Hatzikiriakos)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sinderby Man In The Mirror (AI) (B R & M L Hanley)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Rosherville Letts Do It Again (AI) (Mrs L Brown)
Baby (Dog) of Breed: Rosherville Strike a Light (AI) (Mrs L Brown)
Puppy of Breed: Ozdezign Painted Feather (Kerry Evans)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Klausnkesh Son of a Gun (Therese Corbett/Charmaine Walker)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sinderby Simply Hot (B R & M L Hanley)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Harvikgold Wild Fire CCD RA NRA (D&V Harris)
Baby of Breed: Sinderby Chiyo (Brian & Maureen Hanley)
Puppy of Breed: Harvikgold Spell Breaker (D&V Harris)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gamecall Autumn Colour Cascade (S Whymark & S Hine)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Incavale Tiffany and Co (Jade Morse-Roberts)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Pamela Brown (QLD)

Runner Up in Group: Basenji
Aust & F Ch Taqsim Devil in Disguise JC (Bev Reid)
Baby in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Azucroft Hocus Pocus (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & F Ch Taqsim Devil in Disguise JC (Bev Reid)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Mitteldac Mighty Mouse (Judy Phillips)
Bitch CC & Puppy of Breed: Mitteldac Simply The Best (Judith Phillips)
Aust Bred of Breed: Austbritz Tekahasonof Junior (Judith Phillips)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Mitteldac BentlyOfBridlington (Sandra Taylor)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Dog CC: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Open of Breed: Aust Ch Stardayne Coat of Many Colours (Janice Sharp)

Deerhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sallytree Puist Dhealain (W Mathieson & E Dee)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch MacLaomainn Blood Of The Brave (AI) (Rona Moss)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)
Baby of Breed: Azucroft Hocus Pocus (Mr R & Mrs Y Lauder)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Jewel O The Nile (C & G Arkell/NJ Rule-Steel)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

Baby in Group: German Shepherd Dog
Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Minor in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Beljekali Zeus (Mark Hutchinson)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Xanzaree Heir To The Throne (PAULA GLEESON)
Junior in Group: German Shepherd Dog
Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Dykinta Dr Martens (AI) (Mr R & Mrs R McKeever)
Open in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Allendell Opals On Fire (R L Ralphs)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Neut Gr Ch Glenbala Universal Design RN (M Macdonald)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dykinta Dr Martens (AI) (Mr R & Mrs R McKeever)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lanbart Black On Ice (AI) (Hessenberger /Oakey)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lanbart Sure Shot (Hessenberger / Oakey)
Baby of Breed: Ukulunga There You Go (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Beljekali Zeus (Mark Hutchinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bellshill Sky Full of Starzs (AI) (Imp NZ) (Ms Michele Martin)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Deviebelle PS Cinnamon Girl (Tracy A Glawson)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Allclarity Lets Jazz It Up (AI) CD RE (Carol Domsalla)
Minor of Breed: Karinyacrest Rocka Baby Rebel (Mrs C A Domsalla)
Junior of Breed: Etherial Night Queen (Maryanne Fazekas)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Xanzaree Heir To The Throne (PAULA GLEESON)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orical Josef of Laponia (L Mills & B Wright)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Orical Katja of Mikkeli (AI) (L Mills & S Bendixsen)
Baby of Breed: Orical Karhunlaukka (L Mills)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allendell Quite by Chance (Ralphs & Elliott)
Dog CC & Intermediate of Breed: Allendell Watch Me (Ralphs & Elliott & Daly)
Baby of Breed: Allendell Symmetery in Motion (R L Ralphs)
Junior of Breed: Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Glenbala Universal Design RN (M Macdonald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Allendell Opals On Fire (R L Ralphs)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ducliffe A Winters Tale (K G Johnson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: CIB DK/FIN/NORD/SE & Aust Sup Ch Bojojamile Behind the News (nbt) (R H & V J Hutton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Minor of Breed: Bojojamile Brighton Rock (Mr R H & Mrs V J Hutton)
Puppy of Breed: Bojojamile Brenna Leigh (Mr R H & Mrs V J Hutton)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Silversuisse Future is Clear (AI) (Silversuisse Kennel)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Pamela Brown (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
Runner Up in Group & Open in Group: Shiba Inu
Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Minor in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Aust Bred in Group: Rottweiler
NRCA Dual Ch (T) Kagiso Pretty Savanah ET TSD (D Ayton / L Russell / N Phillips)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bernivia Clancy Downunder (Mrs Bernadette Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bernivia Nova Rose (Lisa Keogh)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Marksman Magic Melody TSD (D Charters & J Pillinger)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: NRCA Dual Ch (T) Kagiso Pretty Savanah ET TSD (D Ayton / L Russell / N Phillips)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Yukan Kori No Shojo (AI) (Anna-Lee Forsberg)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Pamela Brown (QLD)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Baby in Group: French Bulldog
LeCarbul Karijini (Mr S & Mrs D Carter)
Minor in Group: Schipperke
Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Puppy in Group: French Bulldog
Lecarbul La Petite Vegas (Mr S & Mrs D Carter)
Junior in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lecarbul La Petite Vegas (Mr S & Mrs D Carter)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Irish & Aust Ch KesaSonas Little LeCarbul (Imp IRE) (Mr S & Mrs D Carter)
Baby of Breed: LeCarbul Karijini (Mr S & Mrs D Carter)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Belzbentley Welcome to Bedrock (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Puddleducky Angel Face (Jane Buckland)
Minor of Breed: Belzbentley Air Force One (Rebecca Bentley)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)

Poodle (Standard)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellyvix Blood Diamond (Karen Wyers)

Poodle (Toy)
Bitch CC & Puppy of Breed: Schau Shindig (B J Biggs)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Beadale Auzie Lady (Lynette Niemann)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Beadale Hey True Blue (Lynette Niemann)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rixown Runningbear (Helen Rixon)
Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Rixown Royal Romance (Helen Rixon)
Open of Breed: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)