All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 3-Apr-2021 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Frank Waring (WA)   (Total Entry : 535)

Best in Show & Open in Show: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Runner Up in Show: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Baby in Show: Rottweiler
Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Minor in Show: Australian Shepherd
Ochaye By Design (Sasha Corker/ Joshua Stankovic/ Tim Thomas/ Belinda West)
Puppy in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Junior in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Youanmi Juslikachoclatmlkshake (Shelley Wildman)
Intermediate in Show: Sealyham Terrier
Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)
State Bred in Show: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
Aust Bred in Show: Dobermann
Aust Ch Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
Runner Up Neuter in Show: Dobermann
Aust & Neut Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jessica M Brown (WA)  (Group Entry : 81)

Best in Group & Intermediate in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Runner Up in Group: Bichon Frise
Aust Ch Tejada The Enemies Nightmare (R & K Berwick / G Greig)
Baby in Group: Pug
Blacktye Strike First (Ash Godsell)
State Bred in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tejada The Enemies Nightmare (R & K Berwick / G Greig)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
Baby of Breed: Crestoi A Time To Remember (Miss L E Barnes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sevindale A Winters Tale (J de Reeper)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevindale Winters Mischief (J de Reeper)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sevindale All Eyez On Me (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Baby of Breed: Shellbears Twinkle Little Star (Sue Shellback)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Chincasa Million Dollar Baby (AI) (Nick Skeet)

Miniature Pinscher
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)

Papillon
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sabelia For The Taking (N Walkley & A Gill)

Pekingese
Baby of Breed: Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aventura Gabanna (Aventura Kennels)
Baby of Breed: Labellapoms Princessgracekelly (Mrs Mandy Ramirez)
Junior of Breed: Labellapoms Threeshadesofpearl (Mrs Mandy Ramirez)

Pug
Baby of Breed: Blacktye Strike First (Ash Godsell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Yorkshire Terrier
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Mavis Cochrane (WA)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Junior in Group: Australian Terrier
Tasdale Tie Dyed Trendsetter (Imp NZ) (Neridah Sharrett & Stan Honnery)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Sealyham Terrier
Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
Minor in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Dadz Masterplan (D Sue)
State Bred in Group: Bull Terrier
Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Staffegan Money on Da Magnum (Mrs J Cook)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Baby of Breed: Iroq Something To Talk About (Mr S V & Mrs M Green)
Baby (Bitch) of Breed: Iroq Magic Happens (Mr S V & Mrs M Green)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tasdale Tie Dyed Trendsetter (Imp NZ) (Neridah Sharrett & Stan Honnery)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Staunchbull Quest at Honhazsta (S Honnery & N Sharrett)
Minor of Breed: Ozbull Kruizin on Seville (E Harrower)
Junior of Breed: Catchalot Yahoo Ocean Breeze (E Harrower)
State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ozwheat Storm Angel (D Sue)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Shaneca Dadz Masterplan (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Staffegan Money on Da Magnum (Mrs J Cook)
Res Bitch CC: Aust Ch Staffegan Gems Pride (Mrs Jackie Cook)
Baby of Breed: Avoncrest Just Ask Me (AI) (Sandy Graham)
Baby (Dog) of Breed: Avoncrest Hello Good Thanks (AI) (Sandy Graham)
Minor of Breed: Formulabluz Suede Shoez (Amanda Munro)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Roberta Carnegie (WA)  (Group Entry : 85)

Best in Group & Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby in Group: Hungarian Vizsla
Asuare Dancing InTheMoonlight (Tracey Fountaine & Sam Shields)
Minor in Group: Pointer
Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
Puppy in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Fantango Cant Buy Me Love (Debra Turner)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pointer
Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Cocker Spaniel (American)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Westspring The One and Only (AI) (D Mosley / W G & L J Loftus)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Starflatz Crimson And Clover (AI) (Christine Murray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wahrelegende Cookies N Cream (T Fountaine)
Baby of Breed: Makapoynt Remus Lupin (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Puppy of Breed: Guncreek Makkari (Joy H Hunter)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) JC ET RN (Joy H Hunter)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Parkridge Its All About Me (Debra Turner)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Ambermist Up In Lights (Debra Turner)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fantango Cant Buy Me Love (Debra Turner)
Puppy of Breed: Skeelier Best Kept Secret (Mrs L Keedwell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)

Hungarian Vizsla
Baby of Breed: Asuare Dancing InTheMoonlight (Tracey Fountaine & Sam Shields)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sanmarlitch Too Hot to Handle (Mrs Amanda Forrest)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Admirana Dark Side Th Moon (Orlando dos Santos)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Rhyll Feather In My Cap JC (Charlotte Gutzeit & Judith Whitehurst)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ghostwind The Bitch Is Back (Ghostwind Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Joanne Sewell (WA) (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Minor in Group: Beagle
Tonicbay Liberty Bell (Mr A J & Mrs N Crocker)
Puppy in Group: Basenji
Obsidion Watch The Sparks Fly (Ms N Maassen)
Aust Bred in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dzum Chattanooga Choo Choo (M Furst)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Obsidion Watch The Sparks Fly (Ms N Maassen)

Beagle
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Sandman (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC: Mayster Mystique (B & M Birkenshaw)
Minor of Breed: Tonicbay Liberty Bell (Mr A J & Mrs N Crocker)
Junior of Breed: Mayster Max (B & M Birkenshaw)
Intermediate of Breed: Tonicbay Aloha Maui (Mr A J & Mrs N Crocker)
Aust Bred of Breed: Tonicbay Rusty Oak (Mr A J & N Crocker)

Borzoi
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Russkimir Zarina Wishes (T Paluszak)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Res Dog CC: Aust Gr Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Keeper JC (S Timson)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Dog CC & State Bred of Breed: Aninbrae Struts like a boss (Anna Ferguson)
Baby (Dog) of Breed: Aninbrae Picasso’s Lucky Puzzle (Mrs Anna Ferguson)
Aust Bred of Breed: Calahorra River Tigris (Mrs Anna Ferguson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Glenda Hesketh (WA)  (Group Entry : 79)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sunland Star Witness (Mrs S & Ms J Van Dinter)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Minor in Group: Australian Shepherd
Ochaye By Design (Sasha Corker/ Joshua Stankovic/ Tim Thomas/ Belinda West)
Puppy in Group: Puli
Cordmaker Rainbow Connection (Imp NZ) (Penny Kelly & Sue Huebner)
Junior in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Youanmi Juslikachoclatmlkshake (Shelley Wildman)
State Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Ochaye I Am Prime (Tim Thomas / Belinda West / Joshua Stankovic)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ochaye I Am Prime (Tim Thomas / Belinda West / Joshua Stankovic)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ochaye By Design (Sasha Corker/ Joshua Stankovic/ Tim Thomas/ Belinda West)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lamadabell Streets Ahead HT (L Willis/S Baillie)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sandyford leading lady (Stephenrp Ryan & J Ryan)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Youanmi Juslikachoclatmlkshake (Shelley Wildman)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Youanmi Leavamesage Aftathbeep (AI) (Shelley Wildman)
Baby of Breed: Kahnhond Shades Of Glory (T & Mrs S J Mallia)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
Res Dog CC & Junior of Breed: Malizioso Just Likeabear (AI) (Dr F M Lacey)

Puli
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cordmaker Rainbow Connection (Imp NZ) (Penny Kelly & Sue Huebner)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sunland Star Witness (Mrs S & Ms J Van Dinter)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Res Dog CC: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Baby of Breed: Lurikeen DriveIt LikeYaStoleIt (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Minor of Breed: Arajento Moonwalker (Mrs K C Tonkin)
Minor (Bitch) of Breed: Arajento Interstellar (Mrs K C Tonkin)
Puppy of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)
Junior of Breed: Whoami Nothing But Trouble (Miss K E Post)
Intermediate of Breed: Arajento Golden Handshake (Kay C Tonkin & Ms Debra Greenlee)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lurikeen Talkn About My Girl (Ms J Harris & Ms A Stanton)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Frank Waring (WA)  (Group Entry : 90)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Baby in Group: Rottweiler
Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Minor in Group: Rottweiler
Fantastikrot Poker Face (Sherri Wightman & Mariah Atherton)
Puppy in Group: Boxer
Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)
Junior in Group: Dobermann
Bravadobe Scarlet Witch (AI) (Bravadobe Dobermanns & Tegan Hogg)
Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Aust Bred in Group: Dobermann
Aust Ch Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Aust & Neut Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)
Runner Up Neuter in Group: St Bernard
Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)
Baby of Breed: Wolfproud Santa Fe (Jenn Lawrence)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sennen Kodak Moment (Mrs N Roberts)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sennen Oops I Did It Again (R & K Berwick/D & G May)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sennen Absolutely Fabulous (Mr D & Mrs G May / Mrs R Jackson)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Taswest The Ace Up My Sleeve (Ms M Roberts)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Redgladiator Isabella (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aegis The Force Awakens (AI) (Denise Ball)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bravadobe Scarlet Witch (AI) (Bravadobe Dobermanns & Tegan Hogg)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aegis Danny Reagan (Denise Ball)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aegis Dancn With Myself (Denise Ball)
Baby of Breed: Martyn I Came I Saw I Sparkled At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Minor of Breed: Aegis Gimme All Your Lovin (Denise Ball)
Intermediate of Breed: Aegis Tough N Talented (Denise Ball)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aegis Harley Quinn (Denise Ball & Brett Christie)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Quickstep With Daveren (IID) TD (Michele Beyer & Catherine Murphy Valkyrian Knls)

Rottweiler
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ubersein Jive Talkin (Mrs C van Verseveld & Mrs L Russell)
Bitch CC & Minor of Breed: Fantastikrot Poker Face (Sherri Wightman & Mariah Atherton)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fantastikrot Roll The Dice (Sherri Wightman)
Baby of Breed: Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Aust Bred of Breed: Zennhaus VZ Flake (Karen Curtis)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Petrovrotti Gila (AI) (Sherri Wightman)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Precious Poppet (Helen Pickett-Gale)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
Baby of Breed: Canyonlands Major Look (A Becconsall)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Puppy (Dog) of Breed: Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Chrystlepark Heaven Sent (Jodie Whitehouse)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Elizabeth Jackson (WA)  (Group Entry : 78)

Best in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels / J & S Griffiths)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Chow Chow
Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
Baby in Group: Xoloitzcuintle (Miniature)
Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)
Puppy in Group: Shih Tzu
Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)
Junior in Group: Poodle (Standard)
Bouffant Ive Got The Joy (G Russell & M Vanhoe)
Intermediate in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Aust Bred in Group: Poodle (Miniature)
Aust Ch Danrith Focal Point (Mrs A E M Howell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)
Runner Up Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Chow Chow
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sherae Bobbi Bozo In Red (Mrs J A Williams & Sherae Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
Baby of Breed: Wolfproud Cinnamon Bear (M J Lawrence & Shelanu Kennels)

French Bulldog
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Yveafrenchie Vow and Declare (Caroline Owens)
Baby of Breed: Yveafrenchie Bonnie Boo (Caroline Owens)
Aust Bred of Breed: Yveafrenchie A Kind of Magic (Caroline Owens)

Great Dane
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)
Baby of Breed: TuxDanes Front Page News (AI) (A & M Furst)
Minor of Breed: Alariqus Carlottas Supernova (Ms G Hoeksema)
Junior (Dog) of Breed: Riesenhaft Champagne Supernova (Deanna Curran)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar The Look Of Love At Tomidachi (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond City Of Angels (T & S J Mallia)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte Time After Time (Mrs M Holland)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels / J & S Griffiths)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Danrith Focal Point (Mrs A E M Howell)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bouffant Ive Got The Joy (G Russell & M Vanhoe)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Killilan The Court Will Rise (Josh & Sarah Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aryed Piece Of The Puzzle (Mr A Reid & Ms C Chapman)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aryed Suit Ably Attired (Mr A Reid & Ms C Chapman)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
Baby of Breed: Wazzat Pacencia (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Amorenekid Xochipilli (Suzanne Brown)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tiktok Chantico (Suzanne Brown)
Baby of Breed: Wazzat Pancho Prospero (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Mejor Amigo (Ms J Boreham)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Wazzat Marmol (E Richards)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)