Temora & District All Breeds Kennel Club (NSW)

Date of Show : 19-May-2024 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Olga Meyer (WA)   (Total Entry : 288)

Best in Show & Junior in Show: Akita
Aust Ch Shinano Cutting Edge (Julia Jones & Gary Freestone)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Dachshund (Long Haired)
Am Ch Briarmist Bonfire Heart (imp USA) (J & L Black)
Baby in Show: Pug
Kabova You Too (Jenny Whitney)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)
Open in Show: Australian Shepherd
Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Havanese
Carnwath Monroe (G Ransom)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Rhodesian Ridgeback
Juzrival Rave Review (Addam Barter and Lee Fletcher)

Puppy SweepStakes - 3rd Place: American Staffordshire Terrier
Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Olga Meyer (WA)  (Group Entry : 40)

Baby in Group: Pug
Kabova You Too (Jenny Whitney)
Minor in Group: Havanese
Aust Ch Karyme V For Victory (Mrs T Stewart, Mrs J Whitney, Ms G Ransom)
Puppy in Group: Havanese
Karyme V For Vendetta (Gail Ransom)
Aust Bred in Group: Bichon Frise
Aust Ch Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bichon Frise
Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Bichon Frise
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monjoie Miss Sunshine (Dr A Dynon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Monjoie Jay Cool Bear (Dr A Dynon)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ertae Figjam N Icecream (Mrs M Heritage & Ms M Sterrett)
Baby of Breed: Guilcroft Vanilla Fudge (Pamela and Garth Harding)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Guilcroft Just like A Banjo (Pamela & Garth Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lochtay Ice Pick Willie (R & K Bell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Ruffled Feathers (Miss Natasha Clark)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Karyme V For Victory (Mrs T Stewart, Mrs J Whitney, Ms G Ransom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme V For Vendetta (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Karyme Takes Two To Tango (Gail Ransom)
Baby (Bitch) of Breed: Carnwath Monroe (G Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jayveeque Gabriella At Davinci (J Brunker & J Hardwicke)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alwood Ashika (Alwood Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Alwood Sumomo (Janelle Willoughby)
Baby of Breed: Alwood Maegashir (Alwood Kennels)

Pomeranian
Baby of Breed: Pomfire Line Honours (Ms R Dodds)

Pug
Baby of Breed: Kabova You Too (Jenny Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)  (Group Entry : 39)

Best in Group & Intermediate in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Barragan Mistletoe (Neil Curwen)
Runner Up in Group: Border Terrier
Aust Ch Guilcroft Ma Belle Amie (Pamela & Garth Harding)
Baby in Group: Border Terrier
Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)

American Hairless Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chrysaliss Too Hot To Handle (N Southam)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amseraphs Coco Chanel (A Mendez & K Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pradakka Party On Fifth Ave (Tamara Talbot)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pradakka The Party Continues (Tamara Talbot)
Res Dog CC: Aust Ch Amseraphs Enuf Courage (Miss K A Taylor)
Baby of Breed: Pradakka Legacy Of Beauty (Tamara Talbot)

Border Terrier
Baby of Breed: Guilcroft Who Is Henry Higgins (Mrs P and Mr G Harding)
Baby (Bitch) of Breed: Guilcroft Which Witch Is Which (Mrs P and Mr G Harding)
Intermediate of Breed: Aust Ch Guilcroft Ma Belle Amie (Pamela & Garth Harding)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Barragan Mistletoe (Neil Curwen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Barragan Question Everything (AI) (Neil Curwen)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Flowalong Delta Dawn (Mrs D & Mr N Johnson)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tawnyoak Badbad Leroy Brown (Pamela Gerrey)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tawnyoak Dux Ina Row (Pamela Gerrey)
Baby of Breed: Tawnyoak Travlin Bizniz Class (Pam Gerrey / Kirsten Henderson)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Dixiedaly Marking Time (Wendee Mundy)

Parson Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Majestatisch I Am Wicca (AI) (W Casey)
Baby of Breed: Majestatisch Stole My Heart (W Casey)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ourgang Unbelievable (Annabel Wolf)
Baby of Breed: Monchelpark All Eyes On Me (Mrs C Borg)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bolwarra Tunza Class (Megan Markotany)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Spanish Water Dog
Aust Ch Incavale She's Got The Booty CD SWN RAE TK.N ADX JDX JDO GD SPD DS FDCH (Nicole Fallon)
Baby in Group: Labrador Retriever
Blackhills Sailing Away to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Heiderst Magic Begins At Kallise (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bolwarra Tunza Class (Megan Markotany)
Puppy of Breed: Bolwarra Down To The Wire (Megan Markotany)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kybraaron Denine Dozer (M Heritage)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Setterup Dixieland Delite (M Heritage)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Peppatree Riders On The Storm (AI) SWE (Mrs S Gale)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Heiderst Magic Begins At Kallise (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Heiderst Pretty Penny (K Hincksman & Heiderst Kennels)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst No Way Home (Miss K Hincksman & Heiderst Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)
Minor (Bitch) of Breed: Milangimbi Walking On Eyre (D Miller)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Milangimbi Luv Is In The Eyre ET (D Miller)

Golden Retriever
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dalsgold Now You Sea Me (AI) (D Giacovani)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bushgold Dawns Southrn Aurora (Pauline Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cigwn Simply A Legend (E Thomas & K Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cigwn Simply Magic (Elizabeth Thomas)
Baby of Breed: Blackhills Sailing Away to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)

Spanish Water Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Incavale She's Got The Booty CD SWN RAE TK.N ADX JDX JDO GD SPD DS FDCH (Nicole Fallon)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Graham Kerr (QLD) (Group Entry : 58)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Long Haired)
Am Ch Briarmist Bonfire Heart (imp USA) (J & L Black)
Runner Up in Group & Junior in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)
Baby in Group: Whippet
Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)
Minor in Group: Whippet
Wyldchase Whatever It Takes (JM & TA Comerford)
Puppy in Group: Whippet
Shawthing Leading Lady Spencer (JM & TA Comerford)
Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Shakem And Shootm (Mr J & Mrs L Black)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basset Hound
Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Gr Ch Neut Ch Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Glamcurls Moscato Mafia (Louise Foldi / Jodie Delacourt / Craig Hatzikirikos)

Basset Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cayugaridge Chartreuse (AI) (Dr L A Weston)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cayugaridge Dolly (Leslie A Weston)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Have You Really (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hounsley Heart Is Set On You TDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Am Ch Briarmist Bonfire Heart (imp USA) (J & L Black)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Briarmist Shakem And Shootm (Mr J & Mrs L Black)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Briarmist Effervescence (Jim Black & Lyndall Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Nicholyev Onya Bike (Mrs S Taylor/ Mrs S Kelly & Mr J Bower)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ridgesetter Frankly My Dear (JM & TA Comerford)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tischamingo Yesnomaybeso (AI) (J & F Walker)
Baby of Breed: Nicholyev Speak Of The Devil (Mrs S Kelly & Mr J Bower)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Tischamingo Life Isa Highway (J & F Walker)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachdotcom Isadore W (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Szamor Tom Collins At Cayugaridge (AI) (Imp NZ) (Leslie A Weston)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cayugaridge Versace (AI) (Leslie A Weston)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cayugaridge Cotton Kandy (Leslie A Weston)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tirowen Cynder (AI) (Rona Moss)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tirowen Cimiterre (AI) (Rona Moss)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tirowen Aurora (Mrs Rona Moss)

Norwegian Elkhound
Baby of Breed: Halgrove Cherry Blossom (P, K & K McIntyre)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lionslea Spellbound (P Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Phunk Q Up (Addam Barter & Lee Fletcher)
Res Dog CC: Aust Ch Lionslea Versace On The Floor (AI) (P Batten)
Baby of Breed: Juzrival Rave Review (Addam Barter and Lee Fletcher)
Baby (Bitch) of Breed: Juzrival Ripper Rita (Addam Barter and Lee Fletcher)
Puppy of Breed: Lionslea She Has Sass (P Batten)

Saluki
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Itsozi A Jewel To Have (M Eather/W Harbutt/ C & G Arkell)

Whippet
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ridgesetter Where The Boyz Are (JM & TA Comerford)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ridgesetter Sunshine N Roses (JM & TA Comerford)
Res Dog CC & Minor of Breed: Wyldchase Whatever It Takes (JM & TA Comerford)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Shawthing Leading Lady Spencer (JM & TA Comerford)
Baby of Breed: Taejaan Good Girl Gone Bad (N Rule Steele & M Burton & A Taylor & S Turay)
Junior of Breed: Kallrea Divine Intervention (JM & TA Comerford)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Benita Mangin (QLD)  (Group Entry : 35)

Best in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Orical Asteria (L Mills)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Baby in Group: Australian Shepherd
Lanbart What’s My Name (Hessenberger / Oakey)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Intermediate in Group: Border Collie
Neecabe About Time (S L Hannigan)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Neut Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ukulunga Gotta Get That Boom (AI) (Imp NZ) (T Hessenberger)
Baby of Breed: Lanbart What’s My Name (Hessenberger / Oakey)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mirribandi Quelle Surprise (AI) (Tracy Glawson)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Neecabe About Time (S L Hannigan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Neecabe Spread Yr Wings (Sharon Hannigan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orical Asteria (L Mills)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hartly Shine Like That (Nicole Pearson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hartly Thats On Target (N Pearson)
Baby of Breed: Lyndream It’s Champagne Time (Lyn Pearson)

Swedish Vallhund
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ubiqque Silver Springs (Mrs Debra Thorne)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Canaille Polishd Brass Buttons For Begrayced (Mrs R Cochrane)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Becassmic Doctor Love At Begrayced (Mrs R Cochrane)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss Tracey Parker (NSW)  (Group Entry : 28)

Best in Group & Junior in Group: Akita
Aust Ch Shinano Cutting Edge (Julia Jones & Gary Freestone)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Rushmere Sensei (Williams and Lay)
Minor in Group: Shiba Inu
Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)
Puppy in Group: Dobermann
Vansitar Licence To Kill (E P BELL)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Hot Chickie Babe (Tetley & Opbroek)

Akita
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shinano Cutting Edge (Julia Jones & Gary Freestone)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Miracle On The Hudson (Mr D W Halliday)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Catch A Wave (Mr D W Halliday)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Boxberry Call Me Maybe (Mr DW Halliday)
Baby of Breed: Boxberry Heatwave (Mr D W Halliday)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boxberry Hot Chickie Babe (Tetley & Opbroek)

Dobermann
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Vansitar Licence To Kill (E P BELL)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kaitler Playing With Fire (Lesley King / Michele Beyer / Charlotte Manton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kaitler Let Them Eat Cake (Michele Beyer & Charlotte Manton)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB Aust Ch Rushmere Bella Donna (Williams and Lay)
Baby of Breed: Rushmere Sensei (Williams and Lay)

Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar Marvelous Mrs Maisel (Lyne Browning & Sarah Jones)

St Bernard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beamzstar High Flyer (Sara van Staden/Michael & Julie Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lynn Harrison (SA)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Open in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez World Class (Graham Cruse & Neil Curwen)
Runner Up in Group: Shih Tzu
CIB RKF Ch Aust Ch Rus Ch Rus Jr Ch Bai Kuin Hamlet (Imp Russia) (J & C Pedini)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Sintee Eat My Dust (Sintee Kennels)
Puppy in Group: French Bulldog
Taureau Riccardo Patrese (Luciana Giorgioni)
Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky Stylish Mercedes (Sue Plackett)
Intermediate in Group: Schipperke
Aust Ch Monterrez Shaping The Future At Barragan NBT (G Cruse & N Curwen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust Ch Neut Ch Monterrez Epicentre (Mr E Marshall)
Runner Up Neuter in Group: Schipperke
CIB Aust Sup Ch A2O Ch Neut Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Charjabull Anotha Brikinthwall (D Whillock)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Taureau Riccardo Patrese (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Zulubul Bubble Mania (A Freeman)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belzbentley Hadron Collider (Rebecca Bentley)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Belzbentley McMuffin (Rebecca Bentley)
Minor of Breed: Belzbentley Russian Bell (Rebecca Bentley)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fleurlee Lady Cecilia (Mrs B Gleeson & Mrs J Seiter)
Baby of Breed: Sintee Eat My Dust (Sintee Kennels)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez World Class (Graham Cruse & Neil Curwen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monterrez Shaping The Future At Barragan NBT (G Cruse & N Curwen)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: CIB Aust Ch Monterrez Mail Order Bride NBT (G Cruse)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Monterrez Epicentre (Mr E Marshall)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: CIB RKF Ch Aust Ch Rus Ch Rus Jr Ch Bai Kuin Hamlet (Imp Russia) (J & C Pedini)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky Stylish Mercedes (Sue Plackett)