Gympie & District Kennel Club (QLD)

Date of Show : 24-May-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Richard Watson (TAS)   (Total Entry : 299)

Best in Show & Aust Bred in Show: Siberian Husky
Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)
Baby in Show: Japanese Spitz
Mannerking Secret to Success (D King)
Minor in Show: Afghan Hound
Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Puppy in Show: Havanese
Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)
Junior in Show: Pointer
Sanmarlitch BeeJay Storm Trooper (Mrs S M McGrath)
Intermediate in Show: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Kajmytt Miss Rahni (Cheryl Farley)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Baby SweepStakes - 1st Place: Border Collie
Tullaview Turn Back Time (J/ N & M Attridge / P Smith & C Spencer)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Japanese Spitz
Mannerking Secret to Success (D King)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Australian Kelpie
Aust Ch Tyrilebee Wild At Heart (S & K Whyatt)

Puppy SweepStakes - 3rd Place: Sealyham Terrier
Preseli Pistol Packin Mama (Mrs C Calcutt)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Richard Watson (TAS)  (Group Entry : 38)

Best in Group & Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Rock The Box (Mr D & Mrs S Morris)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Come What Mae (Mrs Jennifer Watt)
Minor in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Dapsen Theres No Foolin Me (D L Petersen)
Intermediate in Group: Japanese Chin
Aust Ch Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)
Open in Group: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Australian Silky Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Quinvale Champagne Cocktail (Debbie Jacques/ B Burrows)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hollinglen Whisper No Secrets (C Ross & J Morgan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aberlour Whispering Jack (Lyn Dunne)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dapsen Theres No Foolin Me (D L Petersen)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dapsen Star of Indyia (Ms S D Walsh)
Baby of Breed: Aberlour Nokn On Heavns Door (Lyn Dunne)
Minor of Breed: Kristichino Kinky Boots (Mrs C Ross)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Ella Fitzgerald (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Come What Mae (Mrs Jennifer Watt)
Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karakush Hairy Krishnas (Mr J & Mrs S Cook)
Baby of Breed: Glenlion Luvaffhair (MrJ & Mrs S Cook)

Havanese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tunamara Guinevere (Mr R Davis & Ms C Shaw)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tunamara Buzz Lightyear (Mrs C Scott)
Baby of Breed: Tacozajo light Up The Sky (Ms C Shaw)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D A Jacques)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Pondaroza Ichiban Iku (Mrs D Jacques & Mr B Burrows)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Rock The Box (Mr D & Mrs S Morris)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 35)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)
Minor in Group: Sealyham Terrier
Preseli Pistol Packin Mama (Mrs C Calcutt)
Puppy in Group: Tenterfield Terrier
Silvieras Queen Ella (Michelle Oberle)
Junior in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Witchend Wee Zelda Hyrule (Liza Mclaughlin)
Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Clayco Bones Luna Bell (Robyn Scott)
Open in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kupala Krime Ov Passion (Liza Mclaughlin)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Witchend Wee Zelda Hyrule (Liza Mclaughlin)

Fox Terrier (Smooth)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Clayco Bones Luna Bell (Robyn Scott)
Res Bitch CC: Pennypuplane Jossie (Bob McKee)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Baby of Breed: Aust Ch Belljacks Believe In Magic (S & K Whyatt)

Sealyham Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Preseli Pistol Packin Mama (Mrs C Calcutt)
Baby of Breed: Pennyflower Dizzi Lizzi (Nicole Oldfield)

Tenterfield Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)
Bitch CC & Puppy of Breed: Silvieras Queen Ella (Michelle Oberle)

West Highland White Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Jill R McDonald (VIC)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Runner Up in Group & Junior in Group: Pointer
Sanmarlitch BeeJay Storm Trooper (Mrs S M McGrath)
Baby in Group: Weimaraner
Greyghost Hasta La Vista Baby (Bev Quinlan)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)
Runner Up Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Spanriever Dayz Zar Blue (Ann Morgan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Pencandy Walkin N Secret Dust (Ann Morgan)
Junior of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tealpoint Flamenco Dancer (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician ET CA (Heather Reynolds)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Hungarian Vizsla
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Gamecall Rhythm Of The Waves RN (Ms K Kettleton)

Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sanmarlitch BeeJay Storm Trooper (Mrs S M McGrath)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)
Baby of Breed: Greyghost Hasta La Vista Baby (Bev Quinlan)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS) (Group Entry : 48)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Baby in Group: Beagle
Lunars WhenU Wish Upon A Star (Ruth & Jeremy Cook)
Minor in Group: Afghan Hound
Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Puppy in Group: Irish Wolfhound
Dongunya Hagan Roger (J A & S W Donaldson & C Gorman)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Kajmytt Miss Rahni (Cheryl Farley)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)
Res Dog CC & Minor of Breed: Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tianze Jewel Inthe Crown (Jacky Harnett)

Beagle
Baby of Breed: Lunars WhenU Wish Upon A Star (Ruth & Jeremy Cook)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Argowan On The Road Again (B Green & S Bennett)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kajmytt Cheeky Chinta (C Farley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Miniscule Magic Lady Pollyanna (V Thomas)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)
Intermediate of Breed: Kimscott Majic Princess (J Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kajmytt Miss Rahni (Cheryl Farley)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Foxhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dongunya Hagan Roger (J A & S W Donaldson & C Gorman)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Beglory Fendi Xhosa (Mr P Kelly)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)

Whippet
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Jill R McDonald (VIC)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Kelpie
Aust Sup Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Baby in Group: Border Collie
Tullaview Turn Back Time (J/ N & M Attridge / P Smith & C Spencer)
Minor in Group: Bearded Collie
Aust Ch Shaggydoz Lukkas Treasure (R & T Leach/ S Templeton)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Maisilva promise of the cosmos (D Puttock & G Braithwaite)
Open in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pureheel A Royal Christmas (Alan & Robyn Spargo)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dewregal R D (Mrs D Kent & S Smith)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Dewregal M R (Mrs D Kent)
Baby of Breed: Aust Ch Tyrilebee Wild At Heart (S & K Whyatt)
Junior of Breed: Aust Ch Oatland Eppony Rae (Noel & Maureen Kay)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maisilva rising empire (D Puttock & G Braithwaite)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Maisilva promise of the cosmos (D Puttock & G Braithwaite)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cumbydene Lady Barbara (Cathy Buckley)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Shaggydoz Lukkas Treasure (R & T Leach/ S Templeton)

Border Collie
Baby of Breed: Tullaview Turn Back Time (J/ N & M Attridge / P Smith & C Spencer)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Theldaroy Ynot Show UV Got It (L C & R A Seare)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Scintilli Draco (Leigh Hinricks)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glendawn Alpha Lyral (L R Thompson)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Sohia (Leigh Hinricks)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Richard Watson (TAS)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Aust Bred in Group: Siberian Husky
Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)
Runner Up in Group: Samoyed
Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Baby in Group: Bullmastiff
Stennaroo Ava Good Weekend (Mr B & Mrs M Stennings)
Minor in Group: Boxer
Lilleeb Goddess Of The Flame (Billee-lee McLaughlin)
Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Zero-Time To Wait (AI)(Imp NZ) (Greg Hoffmann)
Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Suthanlites Great Gatsby (J LeCourt / S Briggs & K Jacobson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Pinscher
Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)
Runner Up Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Ch Theldaroy Moon Spirit (L C & R A Seare)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Res Bitch CC & Minor of Breed: OakieBern Anima Ribelle (AI) (Ann Maree Rogers)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Zamdigo Dodgeindi HQ (Liza McLaughlin)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)
Minor of Breed: Lilleeb Goddess Of The Flame (Billee-lee McLaughlin)

Bullmastiff
Baby of Breed: Stennaroo Ava Good Weekend (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Walamara Zero-Time To Wait (AI)(Imp NZ) (Greg Hoffmann)

Dogue de Bordeaux
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Moloscyg Maraken Angel (Tracy Lamb)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Bulladulla Indiana Jolie (AI) (Tracy Lamb)
Dog CC & Minor of Breed: Moloscyg Lil Krackers (Tracy Lamb & Moloscyg Kennels)
Puppy of Breed: Redsomore Dixie Blossom (AI) (Lynda Lovell)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Into The Fire (Mrs Brenda Turner)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cleandra Zuri Tuscany Sunrise (Cathy Cameron)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kurrirott Axel (AI) (Debbie Rodgers)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Munchener Silverschatz v Mondo (Yvonne Hopf)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Annajak Wrecking Ball (AI) (M Starkey)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suthanlites Great Gatsby (J LeCourt / S Briggs & K Jacobson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Theldaroy Moon Spirit (L C & R A Seare)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Fay Harris (TAS)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: French Bulldog
Aust Sup Ch Meralla secret journey (Jenni Bill)
Baby in Group: Japanese Spitz
Mannerking Secret to Success (D King)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Puppy in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)
Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: French Bulldog
Aust Neut Ch Brindlelicus show no mercy (Nicole Oldfield)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Malaboo Oriental Treasure (J & T Cumner)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Meralla secret journey (Jenni Bill)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Brindlelicus Shes Demanding (N Oldfield)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
Intermediate of Breed: Nascade Kiwi Connection (Imp NZ) (Glenys & Mitchell Rice)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Brindlelicus show no mercy (Nicole Oldfield)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kochak Bea Miles (AI) (S & L Arrowsmith)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Baby of Breed: Mannerking Secret to Success (D King)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)

Peruvian Hairless Dog (Large)
Baby of Breed: Xioma Amaru (R Brown)

Poodle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rozevue Wild Flower (M & S Coombes)

Poodle (Toy)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wytrapsardee Prima Donna (Elle Robinson)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)