Fundraising Championship Show (PM Show) (WA)

Date of Show : 11-Jun-2022 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Rick Berwick (WA)   (Total Entry : 338)

Best in Show & Open in Show: Old English Sheepdog
Aust Ch Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Maltese
Aust Ch Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)
Baby in Show: Shetland Sheepdog
Ambermoon Xpell All Doubts (Mrs C & Miss E Luxford)
Minor in Show: Golden Retriever
Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
State Bred in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Aust Bred in Show: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Siberian Husky
Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)
Runner Up Neuter in Show: Beagle
Aust Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Kathryn Berwick (WA)  (Group Entry : 66)

Best in Group & Intermediate in Group: Maltese
Aust Ch Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)
Runner Up in Group: Pekingese
Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)
Minor in Group: Miniature Pinscher
Callme Cheeky Babe (MinPin Steve)
Puppy in Group: Pug
Karakia Dare to Dream (Kristy Padberg)
State Bred in Group: Miniature Pinscher
Aust Sup Ch Callme I Select (MinpinSteve)
Aust Bred in Group: Havanese
Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
Open in Group: Pug
Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)
Runner Up Neuter in Group: Yorkshire Terrier
Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut & Can Ch Laud Matador De Torro (Imp CAN) (Charlene Janz)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Voncronan Dirty Desire (Kylie Tilley/ Tina Sunman & Veronica McKelvie)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aztecian Summer Love (K Field)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caliya Summer Fire (K Field)
Baby (Bitch) of Breed: Voncronan Star Dust (V McKelvie)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mohawk Rolex (Miss V M Bridle)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nagpuni Mister Bigg (Mrs Alexandra Deasy)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda A Star Is Born (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cuvano A Pinch of Spice (Mrs M Taylor)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ellingly Upshot Panda (Mrs S Shellback)

Maltese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pentacles Ace of Snow County (Imp KOR) (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Callme I Select (MinpinSteve)
Baby of Breed: Callme To Hot (MinPin Steve)
Minor of Breed: Callme Cheeky Babe (MinPin Steve)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Zacjae In The Red (MinpinSteve)

Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Athalow Raining Aces (Aristic Kennels)

Pomeranian
Baby of Breed: Aventura Ice Princess (Aventura Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova On A Roll (J Whitney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karakia Dare to Dream (Kristy Padberg)
Minor of Breed: Rubixstar Ready To Shine (Ms Jane King)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Billys Boy (Ms H Ansell)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Nightwood churchkhela (Kay Marshall)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Barrajy Rant And Rave (Kay Marshall)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bozliwia Lightsome Fire At Yetholme (Mrs J Delaney)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Yetholme Lunas Snowpea (Mrs J Delaney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Racheal Bawden (WA)  (Group Entry : 27)

Best in Group & Aust Bred in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust Ch Shaneca Dadz Master Plan (D Sue)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Formulabluz Suede Shoez (Amanda Munro)
Open in Group: Sealyham Terrier
Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Bull Terrier (Miniature)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Chrysaliss Prince of Mischief (Rebecca Firns)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ger Jr & Aust Ch Casablanca of Taita's Ushabti (Imp DEU) (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shaneca Dadz Master Plan (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Boldhart Armed To Charm (J & N Lazzo/ A Baxter)
Dog CC & Junior of Breed: Avoncrest Nonconformist (Sandy Graham)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Formulabluz Suede Shoez (Amanda Munro)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Boldhart Truth About Love (J & N Lazzo/ A Baxter)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sally Baxter (WA)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
Minor in Group: Golden Retriever
Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
Puppy in Group: Pointer
Aust Ch Atsira Grants Tangelo (J & Mrs J Ridgewell)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Durers Angels Playing (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
State Bred in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Parkridge Jack Hall (Marnie Hall)

Bracco Italiano
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Arnkay Destino Dei Cinque (S Shields & T Fountaine)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Makapoynt Bette Davies (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Yambari Youll Never Walk Alone (F D & H A Hawkins)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Olbah Duchess of the Dunes (Lorraine & Gary Loftus)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho Custom Made (Imp SWE) (Carey Curtis)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Maketawa Im Your Man (Lorraine & Gary Loftus)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wytcher Dancing Queen (Carey Curtis & David Nicholson)
Junior of Breed: Wytcher B Dazzled (C Curtis & D Nicholson)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Wytcher Angel Eyes (Carey Curtis & David Nicholson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Durers Orpheus (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Bitch CC & Junior of Breed: Durers Angels Playing (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby of Breed: Gillbrae Valentino (Miss A Keulen-Brain)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Happybear Finishing Touch (Ms N Ryan & Mr D Nadebaum)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fetchnpoint Shake Rattle N Roll At Happybear (Ms N Ryan Miss S Stephens & Ms T Platt)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ambermist Tequila Sunrise (Debra Turner)
Baby of Breed: Ambermist What About Me (Debra Turner)
Intermediate of Breed: Aust Ch Ambermist Up In Lights (Debra Turner)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Parkridge Jack Hall (Marnie Hall)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)

Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Atsira Grants Tangelo (J & Mrs J Ridgewell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Atsira Grants Lady Livvy (J & Mrs J Ridgewell)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ghostwind Lucifer th' Star Dancer (Teresa & Ian Warman)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA) (Group Entry : 41)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Whippet
Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
Baby in Group: Greyhound
Kanati Storm Magic (Ms Justine Boreham)
Minor in Group: Whippet
Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
State Bred in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bayan Odins Storm (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tahkira Sassitude (AI) (Mrs Lynne Fenwick)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Black Rose (AI) (Sligrchan Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sligrachan Minis Black Island (Sligrachan Kennels)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Argylls Braw Weelad (AI) (Sligrachan Knls)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sligrachan Northern Lights (Sligrachan Knls)
Puppy of Breed: Sligrachan Minis Ben Lomond (Sligrachan Kennels)
State Bred of Breed: Sligrachan Yer A Wee Smasher (Sligrachan Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sligrachan Lucs Magic Happens (Sligrachan Kennels & Miss A Jones)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Annaric Royal Sea Dragon (S Wilkins)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cayugaridge Hershey Kiss (Leslie A Weston)

Greyhound
Baby of Breed: Kanati Storm Magic (Ms Justine Boreham)

Whippet
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Arcon Love Game at Harroway (Imp NZL) (Pamela Campbell & Steven Warry)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Harroway Vanity Fair (Pamela Campbell & Steve Warry)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Arjai Heart Of Glass (Jo Kramer)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Leanne Irvine (WA)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Ambermoon Xpell All Doubts (Mrs C & Miss E Luxford)
Puppy in Group: Border Collie
Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)
State Bred in Group: Australian Shepherd
Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
Runner Up Neuter in Group: Bearded Collie
Aust Gr & Neut Ch Silverstarz Belgium Affair (Mrs H Innes)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bunjiblu Thunder Struck (Sherree Mostert)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Acceberra Storm Rollin In RN (E Byron & S Mostert)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Bursirius Just Keep Swimming (Miss J Burren)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Talelesshill Mr I Karumba (Sarah Hotter)

Bearded Collie
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Silverstarz Belgium Affair (Mrs H Innes)

Border Collie
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Noblestarzz Love Me Tipsy (Ambre Smith)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Arranbrae Dusk Till Dawn (Gary Credaro)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Malizioso Let's Go Dutch (Fiona Lacey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Malizioso Eyes Of An Angel (Dr Fiona M Lacey)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Malizioso Just Likeabear (AI) (Dr F M Lacey)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arajento Night Fever (Mrs K C Tonkin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yasdnil Whispers In The Breeze (Jeanette Mitchell)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Arajento All In Good Time (Mrs K C Tonkin)
Baby of Breed: Ambermoon Xpell All Doubts (Mrs C & Miss E Luxford)
Junior of Breed: Arajento Roaring Opportunity (Mrs K C Tonkin)
Intermediate (Dog) of Breed: Arajento Opportunity Knocks (Mrs K C Tonkin)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sarasota Notting Hill (Pamela Rickard / Peter Gill)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cardiwest Storm Girl (Kristy Lee Wright)
Baby of Breed: Cardiwest Tiffany (J A & J L Spargo)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trehilyn Skye Hi Sparkles (Mrs L Evans)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Linda Taylor (WA)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
Runner Up in Group & Minor in Group: Schnauzer (Miniature)
Egoist Stormfront Shazam I Am (Chelsea Jeffries)
Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Miss C Primrose)
Intermediate in Group: St Bernard
Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)
Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Ch Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Siberian Husky
Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Redgladiator Isabella (Belinda Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: TerraValley Vader (Karl Edwards)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Itacor Pagani (Mr C & Mrs S Lyon & Mr F & Mrs F Bartuccio)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)

Newfoundland
Baby of Breed: Happybear Turn Back Time( AI) (Ms N Ryan)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jamzaaba VZ Nevermind (Sharon Gossage)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tykerna War Machine (AI) (Kerryn O'Brien & Ash Godsell)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Egoist Stormfront Shazam I Am (Chelsea Jeffries)
Bitch CC & Junior of Breed: Riesenhund Exquisite Black EV (Mrs J Williams)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Diomede Chiiai Takara (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Miniatura Ember Rain (C Primrose & R Connelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Canyonlands Made From Legends (Miss C Primrose)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Dencasstique Stands witha Fist (AI) (Desiree & Stephen Case)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Icepower Bumble Bee (Mrs K Black & Ms D L Byles)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Chrystlepark Roam Around World (Karen Slender)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Accropolis Dancn WithThe Devil (AI) (Georgia Smith)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Kerrie Mansell (WA)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)
Runner Up in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)
Baby in Group: Japanese Spitz
Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)
Minor in Group: Poodle (Standard)
Bouffant Senorita Rosa (G Russell & M Vanhoe)
Junior in Group: British Bulldog
Aust Ch Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)
Intermediate in Group: Chow Chow
Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
State Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Neut Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)
Runner Up Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Celticpryde Robert The Bruce (Kelly Hamilton)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Senge Pawprints Of A Lion To Bluelord (Mrs J A Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sherae Funky Monkey On Ice (Sherae Kennels & Ms N Rhodes)
Baby of Breed: Sherae Red Dragon Dancer (Miss N Rhodes & Sherae Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Sherae Black Spirit Dragon (Miss N Rhodes & Sherae Kennels)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Winterfalls Midnight Cowboy (Ms M Roberts)

French Bulldog
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Yveafrenchie Bonnie Boo (Caroline Owens)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Get The Picture At Tomidachi (Mrs N K Thornett)
Baby of Breed: Tomidachi Diamonds N Pearls (Mrs N Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Axsollonte A Moment In Time (Mrs M Holland)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Neut Ch Hunkeedori Life On The Edge (Mrs M Holland)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bouffant Im Still Standing (AI) (G Russell & M Vanhoe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bouffant Senorita Rosa (G Russell & M Vanhoe)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Trailee My Design (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Tzuphoria Enchanted Forest (Rhonda Fox)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Mejor Amigo (Ms J Boreham)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wazzat Illiana (E Richards)