Wingham Show Society Inc (NSW)

Date of Show : 26-Mar-2017 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Hugh Gent OAM (NSW)   (Total Entry : 388)

Best in Show & Open in Show: Bloodhound
Aust Sup Ch Hunterhound Excalibur (AI) (Michelle Ashpole)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Bull Terrier
Aust Ch Bulroarus Enteyesing (ai) (ROM) (Mr T Wiseman)
Baby in Show: Boston Terrier
Bostonwood Jaketnotrequired (Mrs Vikki Tyler)
Puppy in Show: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Junior in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
Aust Bred in Show: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust & Neut Ch Belaia Come Fly With Me (Belaia Kennels)
Runner Up Neuter in Show: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup & Neut Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Labrador Retriever
Aliasa River Run (Aliasa Labradors)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Lakeland Terrier
Darkrai Vermax (Mr J Powell)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Hungarian Vizsla
Kenoz Rocks Lady Marmalade (Mr R & Mrs C Austin)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bull Terrier
Widgee Hell Raiser (Alisha Pringle & Greg Holman)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Hugh Gent OAM (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)
Baby in Group: Havanese
Hashki Dennis The Menace (Mr P Williams)
Intermediate in Group: Miniature Pinscher
Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Runner Up Neuter in Group: Lowchen
Aust Ch Saginor Slightly Sinful (J Powell)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zeltica San Cristobel (Mrs J Holcombe)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zeltica San Catalina (Mrs J Holcombe)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rosezett Hi Ransom (A Mudd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Neverland Wings Of An Angel (A Mudd & R Douglass)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (P Williams)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Venus Flytrap (P Williams)
Baby of Breed: Hashki Dennis The Menace (Mr P Williams)

Lowchen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kirstarz Puff The Magic Dragon (Miss K Harding & Mr B & Ms C O'Connell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Saginor Slightly Sinful (J Powell)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross & Phillip Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Minelphi Dance All Night (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (Imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Baby of Breed: Minelphi Forever Love (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Walthorn Cant Deny It (P M & A Walters)
Baby of Breed: Nulkaba Kaf Pow Sweetheart (Sue Chapman)
Minor of Breed: Walthorn Deny Me Not (Alaina Walters)
Puppy of Breed: Nulkaba Girl on a Mission (Kathy Gill)
Aust Bred of Breed: Troycole Guess Whos Wicked (Alaina Walters)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Acaciahill Im Just Fetching (Julie & Sharna Barnett)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Hugh Gent OAM (NSW)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier
Aust Ch Bulroarus Enteyesing (ai) (ROM) (Mr T Wiseman)
Runner Up in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Firezan Two Stroke (Annette Bowe)
Baby in Group: American Staffordshire Terrier
Quatroniko Maximum Turbulance (Sheree S Linek)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Rhaegal Clark Gable (Samantha King)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Shindarrah Fire Starter (M Jurkow)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Quatroniko Miss Dolly (Sheree S Linek)
Baby of Breed: Quatroniko Maximum Turbulance (Sheree S Linek)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cliftop Magical Blues (T Coop)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bulroarus Enteyesing (ai) (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bulrrush Jaffa Java (G F Field)
Puppy of Breed: Widgee Hell Raiser (Alisha Pringle & Greg Holman)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cherrypieap The Unforgiven (Alisha Pringle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cherrypieap Fade To Black (Alisha Pringle)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Firezan Two Stroke (Annette Bowe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Santop Whispering Jack (Scott & Sharon Norman)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rhaegal Clark Gable (Samantha King)

Lakeland Terrier
Baby of Breed: Darkrai Dreamfyre (Mr J Powell)
Baby (Dog) of Breed: Darkrai Vermax (Mr J Powell)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shindarrah Fire Starter (M Jurkow)

Tenterfield Terrier
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Silvieras Rattle and Hum (Lesley Ratcliff)
Res Bitch CC: Atenta Band Of Light (Mrs K Kennedy)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Slv/ Hun Jr / Slv Jr Ch Mastermind Sunshine Celebration (Imp SVK) (C Moore & R Mallinder)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Bryson (NSW)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Aust Bred in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
Minor in Group: Labrador Retriever
Silverstream Hot To Trot (Cherilyne Blackman)
Junior in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
Open in Group: Labrador Retriever
Lytmyfyr Master Chocolatier (Aliasa Labradors)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust Neut Ch Terracarol Tatyana CCD RN (Mr C Dever)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Hubertus The Real Deal (AI) (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Kenoz Rocks Lady Marmalade (Mr R & Mrs C Austin)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silverstream Touch Of Country (Mrs C Blackman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Lytmyfyr Master Chocolatier (Aliasa Labradors)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Silverstream Moonsong (Cherilyne Blackman)
Baby of Breed: Aliasa River Run (Aliasa Labradors)
Minor of Breed: Silverstream Hot To Trot (Cherilyne Blackman)
Junior of Breed: Silverstream Ocean Foam (Cherilyne Blackman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Terracarol Tatyana CCD RN (Mr C Dever)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Notte Dino (C & S Moss)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Grga Angels of Baranya (Imp CRO) (M Strmecki)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust ch Tarshona Touch of Class (Mrs K & Miss C Walker)

Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rhyll Vaudeville (Charlotte Gutzeit)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rhyll Bee In My Bonnet (Charlotte Gutzeit - Rhyll Pointers)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Zensu Signed Sealed Delivered (K Holtkamp / B & H Clarke)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Llanrhos Llewelyn (Robyn Fitzgerald)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Lornelane Lady On Stage (Robyn Fitzgerald)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Llanrhos Cordelia (Robyn Fitzgerald)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Bryson (NSW) (Group Entry : 57)

Best in Group & Open in Group: Bloodhound
Aust Sup Ch Hunterhound Excalibur (AI) (Michelle Ashpole)
Baby in Group: Saluki
Aust Ch Skyzar Cant Stop The Feeling (Nicole Snerling)
Puppy in Group: Basenji
Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)
Junior in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Tischamingo Heluva Ride (J & F Walker)
Aust Bred in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Sup & Neut Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Runner Up Neuter in Group: Saluki
Aust Gr & Neut Ch Baghdad The Power O Me ET (Nicole Snerling)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Enarki Kiss The Girls (Tiffany Heares & Holly Greenfield)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)

Beagle
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ceugant Kings Hugo (T Coop)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ceugant Arianas Twilight (T Coop)

Bloodhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hunterhound Excalibur (AI) (Michelle Ashpole)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adadach Against All Odds (Laraine Wasson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adadach Gold Digger (Laraine Wasson)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Kimscott Magic Rubee (K L Glanford)
Baby of Breed: Lemaison Summer Rose (L Wasson)
Intermediate of Breed: Aust Ch LaEchelon Artist Palette (Imp NZ) (Karen Glanford)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowender Candis Cayne (Paul F P Bevins)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (N Gilfillan & R Gersbach)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ailchu Ginger Fizz (Ruth Heather)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Meydak Tsar Dust (Ruth Heather)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tischamingo Heluva Ride (J & F Walker)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Tischamingo Lightning Macqueen (J & F Walker)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zurk Franklin (Miss Linda Gibbons)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Zurk Isabelle (L R Kruse)
Baby of Breed: Zurk Edward (L R Kruse)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Skyzar Girl On Fire (Nicole Snerling)
Baby of Breed: Aust Ch Skyzar Cant Stop The Feeling (Nicole Snerling)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Baghdad The Power O Me ET (Nicole Snerling)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Bryson (NSW)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Sup Ch Dorwyn Another Miracle (J Morris & J Stapleton)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Baby in Group: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Toujour Kiss Me Noble Knight (AI) (B & M Borg)
Minor in Group: Australian Shepherd
Goldmaid Designer Label (D L & L Meagher)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Beauideal Tres Chic (J Herd)
Junior in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Mrs K Anderson)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Mandene Marquise (R & F Holtkamp)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Bernloch Tigga Talk (Mrs K Griffis & Mrs K Anderson)
Runner Up Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD (Mr J & Mrs A Lamberton)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dansarwil Gesda Red (Vera Bamblett)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Night Music (D & L Meagher)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble The Pied Piper RN (Mrs A Lamberton & Ms B Potter)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Goldmaid Designer Label (D L & L Meagher)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Blueamble Take The Stage RA CD (Mr J & Mrs A Lamberton)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Teangibelge Cortez CD RAE RM (T Harber)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Beljekali Quartz You Looking (AI) (M & B Borg)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Baby of Breed: Toujour Kiss Me Noble Knight (AI) (B & M Borg)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baledda The Timelord (A & L Cochrane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baledda Shades Of Autum (A & L Cocharane)

Finnish Lapphund
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snofyre Beyond Odinsson (Mr J Powell / Miss S M Fishburn & Ms C Fitzgerald)

German Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Bernloch Tigga Talk (Mrs K Griffis & Mrs K Anderson)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Mrs K Anderson)

Shetland Sheepdog
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Beauideal Tres Chic (J Herd)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Dorwyn Another Miracle (J Morris & J Stapleton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mandene Marquise (R & F Holtkamp)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dwyfor Wizard (R & F Holtkamp)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Llandwyn All That Jazz (AI) (R & F Holtkamp)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Hugh Gent OAM (NSW)  (Group Entry : 38)

Runner Up in Group: Dobermann
Aust Ch Cabochon Awsome Aint Easy (Bullivant / Ball / Harwood)
Baby in Group: Samoyed
Aust Ch Sunmist Just So Cool (Mrs S Neil)
Minor in Group: Dobermann
Indpac Lucky Guy (M B Hart)
Puppy in Group: Dobermann
Carridene Sugar Pie (Imp NZ) (M Cusack)
Junior in Group: Siberian Husky
Azincourt Make Em Loco (Mr A C & Mrs S L Bird)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust & Neut Ch Belaia Come Fly With Me (Belaia Kennels)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Mavquade Silver Fern (Imp NZ) (June Christine Kelly)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bellezzatoro Black Gold (Chris Luciani)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Redgladiator Chaos (Milan Farkas & Donna Blundell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Allevatore Blue Ivy (Donna Blundell)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cabochon Awsome Aint Easy (Bullivant / Ball / Harwood)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Carridene Mr Mayhem (Imp NZ) (Mrs M Cusack)
Res Dog CC & Minor of Breed: Indpac Lucky Guy (M B Hart)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Carridene Sugar Pie (Imp NZ) (M Cusack)

Neapolitan Mastiff
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Magnufi Paloma (Bruce Hutchison)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hardrada Bobby Dazzler (Imp NZ) CCD (Ms Kate Stuart / Mr I & Mrs S Geddes-Cook)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bentara Royal Affair at Belaia (Imp NZ) (Belaia Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Sunmist Just So Cool (Mrs S Neil)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Belaia Come Fly With Me (Belaia Kennels)

Shiba Inu
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Azincourt Guns N Roses (Mr A C & Mrs S L Bird)

Siberian Husky
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Annajak Sharp Dressed Man (AI) (Angela Mundy / Dianna Woods / Jessica Bird)
Junior of Breed: Azincourt Make Em Loco (Mr A C & Mrs S L Bird)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr John Bryson (NSW)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Runner Up in Group & Open in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Babanga Solitary Man (Paul & Kay York)
Baby in Group: Boston Terrier
Bostonwood Jaketnotrequired (Mrs Vikki Tyler)
Minor in Group: British Bulldog
Aust Ch Rienbo Cookies N Cream (Tracy Klaack)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Junior in Group: Great Dane
Aust Ch Aldridge Crazy Love (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Adalia Weekend At Chads CD RE ET TD (Sandra Schrumpf)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Neut Ch Tezer Singular Sensation (Benjamin Black)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kerden Bet Ya Sweet Bippy I Do (Mrs Vikki Tyler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Hygamble Oh My Apple Pie (Mrs R Sheridan-McVicar)
Baby of Breed: Bostonwood Jaketnotrequired (Mrs Vikki Tyler)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hygamble I Am McLovin (R Sheridan-McVicar)

British Bulldog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Rienbo Cookies N Cream (Tracy Klaack)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Underfoot Kiss And Tell (Mr R & Mrs T J Williams / Miss S Lovett-Laverty)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Pridal Lookinglass Black Magic (S Lovett-Laverty)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Adalia Weekend At Chads CD RE ET TD (Sandra Schrumpf)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Dimadal Kenya Live The Dream CD RAE RM ET (Sandra Schrumpf)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Fyreburst More Than Arumour (Tracey Hobson)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aldridge Crazy Love (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aldridge Jackie Wilson (AI) (Mark Bradburn & Debbie Selden)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Hunkeedori Walk Onth Wild Side (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Babanga Solitary Man (Paul & Kay York)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zaland Nauti N Nice (Belinda Beves & Nina Estatheo)

Poodle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tezer Singular Sensation (Benjamin Black)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)