Toogoolawah Show Society (QLD)

Date of Show : 8-Jun-2018 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   (Total Entry : 300)

Baby in Show: British Bulldog
Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)
Minor in Show: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Puppy in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aberlee Kiss From a Rose (Gloria Woodward)
State Bred in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Aust Bred in Show: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Saluki
Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)  (Group Entry : 78)

Baby in Group: Lowchen
Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Junior in Group: Japanese Chin
Pondaroza Red Arrow (Mrs D Jacques)
State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Shadowvale Moon Halo (AI) (P / C & R Stringfellow)
Aust Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)
Runner Up Neuter in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Allannette Causin A Storm (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aberlour Whispering Jack (Lyn Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Supakadu Costa Bundle (Mrs C A Anderson)
Baby of Breed: Jaja Santana Blu (J M, Mannell)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Norpeti Kiss Me Kate (Mrs C A Anderson)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
Bitch CC & Puppy of Breed: Calysta whos your daddy (Helen Bright)
Baby of Breed: Jaja Silva Dollar (Mrs J M Mannell)
State Bred of Breed: Supakadu Cheza Lady (Mrs C A Anderson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Jaja inca queen (J M Mannell)
Open of Breed: Supakadu Lulu Chic (Mrs C A Anderson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Merikaez Elegant Eli (Alicia Keast)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pondaroza Red Arrow (Mrs D Jacques)

Lowchen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Shiralea Penny Farthing (Kim Jennings)

Papillon
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Merikaez Go Go Gadget Ears (Alicia & Chloe Keast)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)

Pug
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kabova Reign Of Fire (Mrs J Whitney)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Kangala Upper Crust (Ms K Hilan & Mr S Hawker)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Moon Hunter (AI) (P / C & R Stringfellow)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Shadowvale Moon Halo (AI) (P / C & R Stringfellow)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shadowvale Very Tricksy (P/ C & R Stringfellow)
Baby of Breed: Shadowvale A Littlebitov Bliss (P / C & R Stringfellow)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Shadowvale Arctic Lights (P C & R Stringfellow)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Edward Ryder (QLD)  (Group Entry : 22)

Runner Up in Group & Minor in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Baby in Group: Tenterfield Terrier
Stilwater Jackospades (Mrs K Jennings)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)
State Bred in Group: Australian Terrier
Aust Ch Taufield Last Wart (Kathleen O'Donnell)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taufield Last Warrior (Kathleen O'Donnell)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Taufield Last Wart (Kathleen O'Donnell)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yarrinarra Shazam (M Lee)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Olizure Lieca Pink Flirtini (Mrs F Auld)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tappakai Hearts On Fire (Mr J J & Mrs C A Bourke)
Baby of Breed: Stilwater Jackospades (Mrs K Jennings)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)  (Group Entry : 44)

Runner Up in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby in Group: Chesapeake Bay Retriever
Webfoot Kitty Hawk (Trevor Lodder)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Driftway Rhythm of the Rain (Guy Spagnolo & Sandra Luchterhand)
Intermediate in Group: Irish Setter
Aust Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
Aust Bred in Group: Irish Setter
Aust Gr Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

Chesapeake Bay Retriever
Baby of Breed: Webfoot Kitty Hawk (Trevor Lodder)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Watersmeet Across The Realm (Mrs L Emerton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Watersmeet Dancing At Dusk (Ms H J Yeates)
Baby of Breed: Benspan Its Just Magic (Mr W & Mrs L Vickery)
Baby (Bitch) of Breed: Benspan A Touch of Magic (Mr W & Mrs L Vickery)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Parkavon Midnight Zorro (Imp NZ) (Gillian Lazar)

English Springer Spaniel
Junior of Breed: Aust Ch Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)
Baby of Breed: Eltriste Believe I Am (Kelly Thurley)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby of Breed: Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Rhythm of the Rain (Guy Spagnolo & Sandra Luchterhand)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Jocelyn Croad (QLD) (Group Entry : 43)

Best in Group & State Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Puppy in Group: Foxhound
Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Saluki
Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Juwain Simply Outrageous (Imp NZ) (Heidi & Bevan McKay)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tianze No Doubt About It (AI) (Jacky Harnett)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lijolba Raise Your Glass (AI) (Heidi McKay)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kajmytt Cheeky Chinta (C Farley)
Baby of Breed: Loujen Penelope Pitstop (J Meharry /L Dorr)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Puppy of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fayrewyre Bewitched (Dr M Davidson & Ms L Dunn)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Phirst and Foremost (Anne Ifield)

Foxhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alarves Frangipani Anni (Mr J & C Bourke / Ms J McKernan)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Jezabelle (AI) (D T Bowman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)

Whippet
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Jocelyn Croad (QLD)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Runner Up in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Minor in Group: Border Collie
Aust Ch Wynnlake It's My Party (Noel & Maureen Kay)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aberlee Kiss From a Rose (Gloria Woodward)
State Bred in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Morvena Legend Of Apollo (M R & B P Morrow)
Aust Bred in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Fairenvy Diamonds R X Quisit HT (Sheree Heath)
Runner Up Neuter in Group: Australian Kelpie
Aust & Neut Ch Aprilraine Limelight Dancer CCD CDX RM (Mr A & Mrs L Kettleton)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)

Australian Kelpie
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Aprilraine Limelight Dancer CCD CDX RM (Mr A & Mrs L Kettleton)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Khayoz Lock Up Ya Sons (D Duckworth / K & J Valk)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wynnlake It's My Party (Noel & Maureen Kay)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Fairenvy Diamonds R X Quisit HT (Sheree Heath)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ottaba Onli Ewe (Mrs J Ashen)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tuggun Poetic Justice (P W & W C Boniface)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aberlee Kiss From a Rose (Gloria Woodward)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Morvena Legend Of Apollo (M R & B P Morrow)
Baby of Breed: Cuuchin Heez So Fine at Antudor (Debbie Neilson/Joyce Wheeler)
Junior of Breed: Morvena Gypsy Good Fortune (M R & B P Morrow)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Eishund Blonde is th New Black (Miss A Sneddon & Miss S Hill)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Edward Ryder (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
Minor in Group: Dobermann
Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Puppy in Group: Rottweiler
Aust Ch Meinrad Miss Fluffy Pants (Debbie Rodgers)
Junior in Group: Bullmastiff
Stennaroo Fearless Angel (Mr B & Mrs M Stennings)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Icepaws Ultimate Design Of Luv (A & K Knight / L Boulton)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Talakarli The Dream Lives On (Karen Hilan & Simon Hawker)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Stennaroo Thunda Down Unda (Mr B & Mrs M Stennings)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stennaroo Fearless Angel (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Dog CC & Puppy of Breed: Wattavue Talk To Me Goose (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Minor of Breed: Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Axis Pride Of Melka (Imp NZ) (J & A Fryer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Masterkarn Made In Heaven (J & A Fryer)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)
Puppy of Breed: Aust Ch Meinrad Miss Fluffy Pants (Debbie Rodgers)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kalaska Hit The Road Jack (J & D Maguire)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Draycan Darling St Valentine (Stacy Guilfoyle)
Baby of Breed: Draycan The Force Unleashed (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Julie Ireland (QLD)  (Group Entry : 26)

Best in Group & Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Runner Up in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Baby in Group: British Bulldog
Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)
Minor in Group: Poodle (Toy)
Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
Puppy in Group: French Bulldog
Kiangsi Smooth Operator (Michelle Byrnes & A Cadd)
Junior in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Mannerking Shadows of the Moon (Rob & Lesley Kane)
Intermediate in Group: French Bulldog
Gundrift Oh What A Flute (Sam Byrnes)
State Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Stonebridge Mr NicNac Paddywac (AI) (Mrs D Morrison-Teirney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Gr Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob & Lesley Kane)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Britishpride Snow White (A & L Bearne / K Todd / S Hurford)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Stonebridge Mr NicNac Paddywac (AI) (Mrs D Morrison-Teirney)
Baby of Breed: Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kiangsi Smooth Operator (Michelle Byrnes & A Cadd)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Nascade Kiwi Connection (Imp NZ) (Glenys & Mitchell Rice)
Intermediate of Breed: Gundrift Oh What A Flute (Sam Byrnes)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mannerking Follow Your Dreams (Rob & Lesley Kane)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mannerking Shadows of the Moon (Rob & Lesley Kane)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Daesdaemar Moon And Stars (Rob & Lesley Kane)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Gr & Am Ch Sera Mar Moon River (Imp USA) (Mrs Patricia McLeod)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Myatuc Simply Divine (Janene Clemence)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Montaires Smashing Ice (Geraldine Myers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Alang Ice Majic Soldier (Geraldine Myers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alang Ice Majic Princess (Geraldine Myers)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wazzat Galenia (IID NOR) (H Bright & J Dinis)