ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

Date of Show : 9-Jun-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Best in Show & Open in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Baby in Show: Pug
Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Minor in Show: Dobermann
Kibali Mister-Davidson (Imp NZ) (Kent Fung)
Junior in Show: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
Runner Up Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust & Neut Gr Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Baby SweepStakes - 1st Place: Shiba Inu
Kortmar Ruby Slippers (Lyne Browning)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Labrador Retriever
Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Chow Chow
Finnoz Benedetta (AI) (Paul & Marilyn Grebert / Marianne Lahde)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bearded Collie
Aust Ch Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Staffordshire Bull Terrier
Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Bearded Collie
Aust Sup Ch Stylwise Dizzee Rascal HT (Jessica Buckley)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: Japanese Spitz
Aust & Neut Gr Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Best in Group & Open in Group: Pug
Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Pug
Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Baby in Group: Pug
Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Intermediate in Group: Pug
Yarrowfell Wild at Heart (Yarrowfell Pugs)
Aust Bred in Group: Affenpinscher
Aust Ch Majomarc Archie (Mrs K A Rolfe)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)
Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Elcavel Bohemian Prince (Mrs K A Rolfe)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Majomarc Archie (Mrs K A Rolfe)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Eireannmada Dick Tracey (Kerry Cannon)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kangala Havanna Brown (Kerry Cannon)
Baby of Breed: Elcavel Designed With Magic (Mrs K A Rolfe)
Minor of Breed: Elcavel Charisma (Mrs K A Rolfe)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Elcavel Bohemian Prince (Mrs K A Rolfe)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
Baby of Breed: Ertae Satin And Black Lace (Melinda Sterrett)

Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karyme Funky Spaceman (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Fabulous Fergie (Marie Mahoney)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)

Pomeranian
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Tupishka Teddy Toasted Me (Robyn OKeefe)

Pug
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrowfell Deck the Halls (Lt Col/ Mrs/ Mr T/ Miss P Hurst)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kangala Jim Dandy (Kerry Cannon)
Res Dog CC: Prettipaws Jeorge ofthe Jungle (AI) (Janene Poynton)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Yarrowfell Wild at Heart (Yarrowfell Pugs)
Baby of Breed: Aust Ch Kangala Like A Sunrise (Kerry Cannon)
Minor of Breed: Yarrowfell Trick or Treat (Yarrowfell Kennels)
Junior of Breed: Prettipaws Josie nth Pussycats (AI) (Janene Poynton)
Aust Bred of Breed: Kabova Dont (Kerry Cannon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Baby in Group: Cairn Terrier
Abbeycairn Hermione Granger (G Loft & P Miller)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourtribe Let Ur Hair Down (James Watt)
Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Towsytyke Time to Shine (Rebecca Palmer)
Aust Bred in Group: Norwich Terrier
Aust Ch Kivamynk Beautiful Bridget (Dr Carla Day)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Duncairn No Angel (K Smith)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cherrypieap werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)
Baby of Breed: Daminabul Fatboy Slim (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Towsytyke Time to Shine (Rebecca Palmer)
Baby of Breed: Abbeycairn Hermione Granger (G Loft & P Miller)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Duncairn No Angel (K Smith)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Selwor Secret Package (Imp NZ) (Rowles/Evans)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)

Jack Russell Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Covejack The Dukes Double (Jayne Hawkins)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Covejack Shes A Beach (Jayne Hawkins)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kivamynk Beautiful Bridget (Dr Carla Day)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W & Mrs J Lyon)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Lionsden Smooth Mover (Andrew & Joulyet Lyon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ourtribe Let Ur Hair Down (James Watt)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wimballah Tinkerbell (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Flashy Dancer (Ms J Martin)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Ms Susan Foster (SA)

Best in Group & Junior in Group: Golden Retriever
Dompetan Apparition (A Quigley)
Runner Up in Group & Open in Group: Pointer
Aust Ch Chesterhope Smooth Talker (Imp NZ) (C Graham & C Gutzeit)
Baby in Group: Bracco Italiano
Jonz Red Hot Rumour (John Palmer)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Puppy in Group: Golden Retriever
Soshyl Style and Grace (R McNab)
Aust Bred in Group: Lagotto Romagnolo
Aust Ch Incavale Tiffany and Co (Jade Morse-Roberts)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Jonz Red Hot Rumour (John Palmer)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kingsway Foreign Correspondent (Marcia Kingston & Ann O'Keefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kingsway Act The Part (M K Kingston)
Res Dog CC & Junior of Breed: Bolwarra Artful Dodger (K Neiberding)
Res Bitch CC: Neberden Riders on the Storm (Mr J/ Mrs K & Miss K Neiberding)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sappersett Strike Swiftly (Lesley Shirley)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Eireannmada Hetty Wainthropp (Mrs D A Jones & Mr G B Browne)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ozdezign Painted Feather (Kerry Evans)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyehaven Ticket To Ride (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: PointGold Masikeen (Kayla Hincksman)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dompetan Apparition (A Quigley)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Soshyl Style and Grace (R McNab)
Baby of Breed: Dompetan Blissful (Anna Quigley)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chergari Silent Night CCD RN (Mrs A Walkington)
Baby of Breed: Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Incavale Tiffany and Co (Jade Morse-Roberts)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chesterhope Smooth Talker (Imp NZ) (C Graham & C Gutzeit)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
Baby in Group: Whippet
Calahorra JFK As Time Goes By (Wendy Slatyer & Louise Foldi)
Minor in Group: Whippet
Taejaan Nights InWhite Satin (M & S Patterson / Mrs N Rule-Steele)
Puppy in Group: Borzoi
Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)
Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Open Neuter in Group: Whippet
Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)

Afghan Hound
Baby of Breed: Karakush Hemsworth (Miss N Archer / Mr L & Mrs H Gibson)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ammidan Cc Starbuck (John Bink)
Baby of Breed: Earlingford Howz That (AI) (John Bink)

Beagle
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Brialey Highlander (Carol Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Gibbgran Goodnes Gracious Me (N Lee & G Gibson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)

Borzoi
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Psovaya Bewitched (K A Olsson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Mitteldac BentlyOfBridlington (Sandra Taylor)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Junior of Breed: Aust Ch Bromhelm Suspicious Minds (Rhonda McKenna)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tischamingo Smoke N Mirrors (AI) (C Baker / J & F Walker)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lionsbane Silver Wattle (AI) (Alexandra & Rohan McElwee)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)

Saluki
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)

Whippet
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Taejaan Nights InWhite Satin (M & S Patterson / Mrs N Rule-Steele)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Argowan A Call to Arms (Louise Foldi)
Baby of Breed: Calahorra JFK As Time Goes By (Wendy Slatyer & Louise Foldi)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Cherri Seeber (WA)

Best in Group & Open in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Cathgarry Thunderstruck (Kathy Drew)
Runner Up in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelbrae So Its Me Me Me (Shelbrae Kennels)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Ukulunga Moment In Time (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)
Junior in Group: Bearded Collie
Aust Ch Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Lanbart Crown Of Thorns (D & G O'Donnell)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust & Neut Ch Caleebra Armani Acqua RA JC (J Johnson)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Lanbart Crown Of Thorns (D & G O'Donnell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Lanbart Black Daquari (Hessenberger/Oakey /Chisholm)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Moment In Time (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Sure Shot (Hessenberger / Oakey)
Minor of Breed: Lanbart Game Changer (Hessenberger/ Oakey)
Puppy (Dog) of Breed: Ukulunga There You Go (Imp NZ) (Hessenberger / Oakey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Blueamble No Strings On Me (A Thompson)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Stylwise No Apologies (Jessica Buckley)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Nahrof Catalyst ET (L Somers & E Badior)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cathgarry Thunderstruck (Kathy Drew)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Cathgarry Puttin Onth Spritz (Kathy Drew)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Mc Leod's Kryptonite (Imp CHE- SUI) (Fancote/Hales/Wildman)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Baqilodge Jewels and Gems (Mim Bester / Sue Kennedy)
Baby (Dog) of Breed: Mirriyuula Black Guiness (P Vivian & G Fitzallen)
Minor of Breed: Cayano Bold N Beautiful (AI) (Mrs K Drew)
Puppy of Breed: Tyronelea Saylah Moon (Belinda Hales)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baqilodge Nickel And Dime (Ms M Bester/ D & S Kennedy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Vedamea Talk the Torque (M Bester)

Finnish Lapphund
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Caleebra Armani Acqua RA JC (J Johnson)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kanekara Magic Moments CAA (Miss M A Ferabend)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelbrae So Its Me Me Me (Shelbrae Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Shelbrae So Its Just Me (Shelbrae Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aziah At The Edge Of Winter (AI) (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Les Bradney (NSW)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
CIB & Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
Runner Up in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)
Baby in Group: Shiba Inu
Kortmar Ruby Slippers (Lyne Browning)
Minor in Group: Dobermann
Kibali Mister-Davidson (Imp NZ) (Kent Fung)
Aust Bred in Group: Shiba Inu
Aust Ch Kortmar Last Samurai (S Samuelsson & L Browning)

Akita (Japanese)
Baby of Breed: Soaringheart Look Im Picasso (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Koolrunnings Dark N Stormy (AI) (Catherine Loft)

Boxer
Baby of Breed: Boxberry Hot Chickie Babe CC DMN (Ms N Tetley & Ms L Opbroek)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Banobrae Southern Star (G & P Barber)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
Baby of Breed: Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Cane Corso
Bitch CC & Junior of Breed: Thoreoz like a wrecking ball (Mr O J & Mrs A J Holland)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kibali Mister-Davidson (Imp NZ) (Kent Fung)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Power Pack (Mr J R & Mrs B Y Levy)

Samoyed
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Soda Licious (Helen Calderwood/Kristine O'Reilly)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Last Samurai (S Samuelsson & L Browning)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kortmar Juicy Lucy (Lyne Browning)
Baby of Breed: Kortmar Ruby Slippers (Lyne Browning)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Susan Foster (SA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Runner Up in Group & Puppy in Group: French Bulldog
Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
Minor in Group: Dalmatian
Paceaway Summer Rises (Mrs P & Ms L Dyer)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Gr Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Chow Chow
Bitch CC & Puppy of Breed: Finnoz Benedetta (AI) (Paul & Marilyn Grebert / Marianne Lahde)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Res Dog CC & Minor of Breed: Paceaway Summer Rises (Mrs P & Ms L Dyer)
Puppy of Breed: Paceaway Enchanted (Mrs P & Ms L Dyer)
Junior of Breed: Krystaway Bling It On (R & D Harbin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Yarrowfell Keep On Looking RN ET (Rebecca Woiwade)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Moonglade Emporio Armani (Luciana Giorgioni)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Moonglade La Can Can (Robert Wilson)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Senioritas Happy Is My Motto (Vicki Livingstone)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Budgie Smuggler (K L Santas)