Tarago District Show Society Inc (NSW)

Date of Show : 7-Mar-2021 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Rev Colin Seymour (NSW)   (Total Entry : 446)

Best in Show & Open in Show: Azawakh
CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)
Baby in Show: Italian Greyhound
Koatiponi Sweet Child O Mine (Belinda McAlpine)
Minor in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Puppy in Show: Chinese Crested Dog
Aust Ch Jularth the ladys man (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Junior in Show: Keeshond
Aust Ch Rymiska Ace High (R/ M & T Parker)
Aust Bred in Show: British Bulldog
Britishextra the Kingsman (C & H Smith / G Edmunds)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Lowchen
Aust Sup & Neut Gr Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Show: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Border Collie
Neecabe Versace (Sharon Hannigan)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Cavalier King Charles Spaniel
Chartruese Royal Heirloom (L Buckley/ M Chalmers/ L Morris)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Rev Colin Seymour (NSW)  (Group Entry : 77)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Jularth the ladys man (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Baby in Group: Italian Greyhound
Koatiponi Sweet Child O Mine (Belinda McAlpine)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Chartruese Royal Heirloom (L Buckley/ M Chalmers/ L Morris)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Gr Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Elcavel Im Impressive (Mrs K A Rolfe)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Elcavel Black Opal (Mrs K A Rolfe)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ertae Royal Chalice (Melinda Sterrett & Cara Letson)
Baby of Breed: Ertae Royal Jester (C Letson)
Minor of Breed: Chartruese Royal Heirloom (L Buckley/ M Chalmers/ L Morris)
Junior of Breed: Elcavel Magical Eclipse (Mrs K A Rolfe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kqrac An Illicit Affair (V R McLaughlin)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Elcavel Bohemian Prince (Mrs K A Rolfe)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Jularth the ladys man (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Ertae Velvet Vixen (M Sterrett)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jularth call me senorita (Miss S Farish & Mrs J Mcgrath / Mr & Mrs Gibson)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Koatiponi Summer Catch (Belinda McAlpine)
Baby of Breed: Koatiponi Sweet Child O Mine (Belinda McAlpine)
Minor of Breed: Igsquisite Party Time (Maureen Friend)
Puppy of Breed: Vantarsi Some Like It Hot (S Ryan)

Lowchen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jonjas Liquorice Allsort (T Farrell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Maltese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Soyeux Imagine (Cristina Goodman)
Baby of Breed: Soyeux Diamonds in the sky (Cristina Goodman)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Made To Order (Kristy Lewis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Sailoz Designed To Shine (Ms R Hawkins & Ms K Lewis)
Bitch CC & Junior of Breed: Sailoz Simply Irresistable (Rosemary Hawkins)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mimbletown Gilded Brightflame (Alannah & William Roberts)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Thai Silk Tango & Cash (Imp ITA/RUS) (Alannah & William Roberts)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sunnioaks Foxtrot Dansa (Ms J Holt)
Baby of Breed: Mimbletown Dashing N Debonair (Alannah & William Roberts)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sweetess Guess I Still Love U (K De Freitas)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cavhill Ready to Rumble (K Mobley)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)  (Group Entry : 58)

Runner Up in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Baby in Group: Fox Terrier (Smooth)
Pinnacle Broxden Split Th Atom (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)
Intermediate in Group: Irish Terrier
Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)
Aust Bred in Group: Norwich Terrier
Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daminabul Fatboy Slim (Damiano & Katarina Manna)
Baby of Breed: Daminabul Breakin Da Rulz (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Collessie Sirpaulmccartney (Lauren Ross)
R/UP BOB & Bitch CC: Collessie Vanilla Who (Lauren Ross)
Baby of Breed: Joymont Money Talks (Kathryn Smith)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pinnacle Broxden Lickety Split (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)
Baby of Breed: Pinnacle Broxden Split Th Atom (Mrs A & Mr P Booth / Mrs S & A Evans)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tawnyoak Major Forkellington (K Henderson)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Business Lady Iz Plemmeni ZvezD (Imp RUS) (Pamela Gerrey)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dixiedaly Jazzman Jr (AI) (Ms V M Adams)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Kivamynk Jacksons Lad (Dr Carla Day)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Zeracious Sudden Impact (Ms Leighanne Reid)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Monchelpark Burnin Diesel (C Borg)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Wildbunch Cosmic Rumble (I & L Stanley)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Triagen Aussie Hero (Ms C J Alderton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Wimballah Twopence In The Lead (Ms C J Alderton)
Baby of Breed: Wimballah Evie Starlight (Ms C J Alderton)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)  (Group Entry : 95)

Baby in Group: Pointer
Tarlorise Bronte (AI) (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Moruada Pot of Gold (S Wright)
Junior in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Azucroft Vow And Declare (Mr R Lauder / Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)
Open in Group: Gordon Setter
Aust Ch Tahtan Shot Thru The Heart (AI) (Finlaison/Hunt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Hungarian Vizsla
Aust & Neut Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Landmark Billy Ocean (Suzana Styles)
Bitch CC & Junior of Breed: Landmark Red Red Robin (Suzana Styles)

English Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nundialla Midnightfire (Marlene Cross)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Graylors Shades Of Gray (Marlene Cross)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Nundialla Fight Fire With Fire (M Cross)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Azucroft Vow And Declare (Mr R Lauder / Mrs Y Lauder / Miss T Perkiss)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tikimi Wickedly Delicious (Miss T & Mrs K Perkiss)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Skyehaven Devil At Play (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Heiderst Montanna Moon (Kayla Hincksman)
Baby of Breed: Heiderst Sous Le Ciel De Paris (Miss K & Mrs I Hincksman)
Minor of Breed: Moruada Pot of Gold (S Wright)
Puppy of Breed: Moruada Paved with Gold (T Taylor & S Wright)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Moruada Rocket Man (Mrs S H Wright)

Golden Retriever
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Invernee Alpine Tikengold Amba (Mrs Lucy Weatherby)
Baby of Breed: Sonza Enigma (Ian Williams)

Gordon Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tahtan Shot Thru The Heart (AI) (Finlaison/Hunt)

Hungarian Vizsla
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Gamecall Making Waves RA (John & Sian Hine)

Hungarian Wirehaired Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vadaszat Hell On The Heart (Alex Whyte)
Baby of Breed: Vadaszat Ashridge Woodland (Lucy Weatherby)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Riftintime Midnight at Marios (Mr T & Mrs M Ament)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cigwn Blues at Sun Rise (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Puppy of Breed: Blackhills Sweet Surrender to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE ORA (Anne Walkington)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Novafusion Bay of Fires (M Strmecki)

Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tarlorise Slice Of Heaven (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)
Baby of Breed: Tarlorise Bronte (AI) (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Greywei Under the Influence (Greywei Kennels)
Baby of Breed: Aust Ch Greywei Wasnt Me (Greywei Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Greywei Most Wanted (Greywei Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Rev Colin Seymour (NSW) (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Azawakh
CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
Puppy in Group: Afghan Hound
Craihall With The Swagger Of Kakakush (Mr & Mrs Gibson/ Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Karakush Nick Knack Paddy Wack (Steve Morris)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET SC (Janet Ramsay)
Runner Up Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Ch You Can Dance SC (Janet Ramsay)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Ntico Last Waltz RN (Ms J Johnson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Craihall With The Swagger Of Kakakush (Mr & Mrs Gibson/ Miss S Farish & Mrs J Mcgrath)

Azawakh
BOB, Bitch CC & Open of Breed: CIB & Aust Sup Ch Imidiwan Amali (Imp POL) (Miss T Cox & Ms D Huon)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Nick Knack Paddy Wack (Steve Morris)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Dachchimac Mother of Dragons (L K Stevens)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Dybo Bailey Of Bridlington RA (Sandra Taylor)

Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kanati Wandering Oaken JC (Tony & Denni Maxwell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch You Can Dance SC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Lionslea WenthLastSwordIsDrawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Valeighunter Magneto (D & C Shearer / D Mitchell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lionslea Got My Heart Hypnotic (Paula Batten)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Calahorra YS Aurelia Liliya RN (Ms J C Johnson)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Harroway Play It Forward To Hartzfyrre (Denni & Tony Maxwell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Adstaff Red Emperor ET SC (Janet Ramsay)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Ch Neecabe Handbags and Gladrags (Sharon Hannigan)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aziah And So It Was This Time (Mrs L Bettison)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Dawco At The Edge Of Time (AI) (Mr David P Dawes)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)
Aust Bred in Group: Polish Lowland Sheepdog
Aust Ch Mirriyuula Jabberwokki (T & A Jenkins)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Wazwallaby Namadgi Red Pearl (Glen & Julie Hogan)

Australian Shepherd
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stylwise Mess Is Mine (Jessica Buckley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stylwise No Apologies TKS (Jessica Buckley)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Neecabe Handbags and Gladrags (Sharon Hannigan)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Neecabe Versace (Sharon Hannigan)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mc Leod's Kryptonite (Imp CHE- SWI) (Fancote/Hales/Wildman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Barcoo Bravo Zulu (Belinda Hales)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Snofyre Iconic Adventure JC (J Richards)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Teamkuma Rocketman (R Koerber & E Bevk)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mirriyuula Jabberwokki (T & A Jenkins)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Dawco At The Edge Of Time (AI) (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dawco Tea For Two (AI) (Mr David P Dawes)
Baby of Breed: Aust Ch Aziah And So It Was This Time (Mrs L Bettison)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Miss C Stewart (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Colebrook Hot Trublu Aussie (R & N Inglis)
Minor in Group: Schnauzer
Swashbuckle Kertanegara (G Knight & S Gani)
Puppy in Group: Portuguese Water Dog
Arcticpalace Ocean Siren (K & N Brunton/ C & R Foster)

German Pinscher
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Angelsun of Cosmic JP (Imp JPN) (Miss Kym Giller)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Planhaven Nordic Sundowner (AI) (R Parkin / P & J McFarlane)

Portuguese Water Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Arcticpalace Ocean Siren (K & N Brunton/ C & R Foster)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Snerzok All That Jazz (J & D Wilders)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Snerzok Skies R Blue In Malibu (Miss N Mikic)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Snerzok Mishka So Cool (Miss N Mikic)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Swashbuckle Kertanegara (G Knight & S Gani)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Hot Trublu Aussie (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Hot Foxy Lady (R & N E Inglis)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss C Stewart (NSW)  (Group Entry : 72)

Best in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Rymiska Ace High (R/ M & T Parker)
Runner Up in Group: British Bulldog
Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Britishextra the Kingsman (C & H Smith / G Edmunds)
Open in Group: Dalmatian
Varewell Black Shamrock (S & B Barr)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Danestorm Rumours N Gossip (W & L Hamaty)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Britishextra the Irishman (C & H Smith / G Edmunds)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Britishextra the Kingsman (C & H Smith / G Edmunds)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Robocky Camilla with Love (Mrs T Albrecht)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Polka Dot Bikini JC (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Varewell Black Shamrock (S & B Barr)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Krystaway Cyber Attack (R & D Harbin)

Great Dane
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Danestorm Powered By Watt (W & L Hamaty)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Danestorm Rumours N Gossip (W & L Hamaty)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rymiska Ace High (R/ M & T Parker)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Calivale Guess What (Brad Santas)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Showcase All Guns Blazin' (Imp NZ) (Miss T & Mrs K Perkiss)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sintee Talknabout A Sinner (Sintee Kennels)

Shih Tzu
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Placky Boss Bitch (Sue Plackett)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cobbstar Moon Danca (Deborah Pezzella)