Wellington Valley Kennel Club (NSW)

Date of Show : 18-Oct-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Best in Show & Open in Show: Irish Setter
Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
Runner Up in Show: Pharaoh Hound
Aust Sup/ Est/ Est Junior Ch Caletto Fly High (Imp EST) (Mr R Besoff / M Viirsalu / Mrs D Besoff)
Baby in Show: Shiba Inu
Kortmar Peaches N Cream (K Oldfield & L Browning)
Puppy in Show: Havanese
Karyme I Love Trouble (P Hurst)
Intermediate in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bxact Knock Knock Knock (J & M Watt)
Aust Bred in Show: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Gr Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Bred by Exhibitor in Show: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Akita (Japanese)
Aust Gr Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)
Runner Up Neuter in Show: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Baby SweepStakes - 1st Place: Shiba Inu
Kortmar Pay Em Out Early (Lyne Browning)
Baby SweepStakes - 2nd Place: German Wirehaired Pointer
Lovewyre High Voltage (Mrs Kerry Evans)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Finnish Lapphund
Orical New Beginnings (AI) (L Mills)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Cocker Spaniel
Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Grandimage Ring Of Fire (J Flowers & P Howes)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Karl Johannsen (Sweden)

Best in Group & Open in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)
Runner Up in Group: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Minor in Group: Pug
Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
Puppy in Group: Havanese
Karyme I Love Trouble (P Hurst)
Intermediate in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
Aust Bred in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
Bred by Exhibitor in Group: Italian Greyhound
Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kelzarki The Aussie Spirit (K Skywalker)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Grandimage Ring Of Fire (J Flowers & P Howes)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Folkvar Ultimo At Ertae (L & H Gibson / M Sterrett & C Letson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme I Love Trouble (P Hurst)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Koatiponi Bonita Catari (Belinda McAlpine)

Lowchen
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Marblanc Dare The Dream (E A White)

Papillon
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Guilcroft Call Me Miss Kaci J (Mrs P & G Harding)

Pug
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sharlea Leilani (Sharon Jeffries)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Karl Johannsen (Sweden)

Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang Time Warp (AI) (Annabel Wolf)
Minor in Group: Tenterfield Terrier
Gumhaven Born To Fly (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Santop Mystic Rocky (Scott & Sharon Norman)
Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bxact Knock Knock Knock (J & M Watt)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Karnak Rambling Rose (Mrs Michelle A Booth)
Bred by Exhibitor in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Lachlanpark Man About Town (G & C Coyte)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Guilcroft Gentleman Never Tell (Mrs P & G Harding)
Bitch CC & Puppy of Breed: Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Santop Mystic Rocky (Scott & Sharon Norman)

Jack Russell Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karnak Desert Rose (Jennifer Bayliss)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Libertybrook Spellmaster (Jennifer Bayliss)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karnak Rambling Rose (Mrs Michelle A Booth)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bxact Knock Knock Knock (J & M Watt)
Baby of Breed: Ourgang Time Warp (AI) (Annabel Wolf)
Aust Bred of Breed: Ourtribe Let Ur Hair Down (James Watt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup/ Dual Ch (FD) & Aust Neut Ch Ourgang Bang On (AI) JC (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man Oh Man (Geoffrey & Cheryl Coyte)
R/UP BOB, Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Lachlanpark Man About Town (G & C Coyte)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lachlanpark Brown Eyed Girl (Geoffrey & Cheryl Coyte)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Gumhaven Born To Fly (Geoffrey & Cheryl Coyte)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Best in Group & Open in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
Runner Up in Group & Bred by Exhibitor in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Occuli leave me Breathless (D J & DC Mahoney)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Markayla Mystic Journey (Kim Dwyer)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Moruada Gold Dealer (Mrs S H Wright)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)

Clumber Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Keltonhill Bear Necessaties (B & M Lennon / T Wayenberg)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Sup Ch Occuli Brockit Lad (D J & D C Mahoney)
Baby of Breed: Occuli leave me Breathless (D J & DC Mahoney)
Puppy of Breed: Markayla Mystic Journey (Kim Dwyer)
Junior of Breed: Aust Ch Occuli Sin To Win (D J & D C Mahoney)
Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ozdezign Painted Feather (Kerry Evans)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moruada Gold Dealer (Mrs S H Wright)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Moruada Love Shack (Mrs S H Wright)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Moruada Love Actually (Mrs S H Wright)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Seltsam Line Of Fire (Morgan Rae)

German Wirehaired Pointer
Baby of Breed: Lovewyre High Voltage (Mrs Kerry Evans)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch BlueBreeze Grand Divinity (D Casey)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Tyassagold Arctic Indie Frost (D Casey)
Baby of Breed: Leanr Ryder Onthe Storm (L & R Williams / A Zullo)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Tyassagold Fire At My Feet (D Casey)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hubertus The Real Deal (AI) (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Cherryglen Prety In Pink (Brett Natoli & Julie Miner)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Milollylabs Canasta (Colleen Baker)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Best in Group & Open in Group: Pharaoh Hound
Aust Sup/ Est/ Est Junior Ch Caletto Fly High (Imp EST) (Mr R Besoff / M Viirsalu / Mrs D Besoff)
Runner Up in Group: Whippet
Aust Ch Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
Minor in Group: Whippet
Isilwane Im A Sucker For You (Lisa Barrenger)
Puppy in Group: Grand Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
Junior in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)
Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Goodwill Dual Citizen (Steve & Debbie Albert)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Bred by Exhibitor in Group: Basenji
Aust Ch Nayembe Safiyas Sarabi (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Nayembe Yaamas Jarrah (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Nayembe Yaamas Kyirrie (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Nayembe Yaamas Midnight Kito (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Nayembe Safiyas Sarabi (Dr D Braithwaite & Miss M Clift)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dachdotcom Milo Karlene (Mrs Michelle Booth)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Adstaff Aurora Australis (Mrs Michelle Booth)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ardtalamcu Skaga (Mr D & Mrs D Matthews)

Grand Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mertoness Toryburn s This Is Me (Debbie Tidey)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Mertoness Toryburn s Miss Grace (Debbie Tidey)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/ Est/ Est Junior Ch Caletto Fly High (Imp EST) (Mr R Besoff / M Viirsalu / Mrs D Besoff)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lionslea Got My Heart Hypnotic (Paula Batten)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodwill Soul Deep (Steve & Debbie Albert)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodwill Soul Sally (Steve & Debbie Albert)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goodwill Dual Citizen (Steve & Debbie Albert)
Res Dog CC & Minor of Breed: Isilwane Im A Sucker For You (Lisa Barrenger)
Junior of Breed: Aust Ch Taejaan The Sounds Of Silence (M Eather / W Harbutt / N Rule Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs M Sy (Phillipines)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Bordalace By Royal Decree (Miss A J Cowin / Mr G & Mrs T J Piercy)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Gr Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Cayano Bold N Beautiful (AI) (Mrs K Drew)
Junior in Group: Border Collie
Bordalace Strike A Pose (AJ Cowin & T Piercy)
Bred by Exhibitor in Group: Maremma Sheepdog
Aust Ch Scintilli Frederico (Michelle Graham & Jennifer Block)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Melcathra Ace High (J Worboyes)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Baby of Breed: Warrukadli Voodoo Blues (W & K Ballard)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bordalace By Royal Decree (Miss A J Cowin / Mr G & Mrs T J Piercy)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bordalace Strike A Pose (AJ Cowin & T Piercy)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Cathgarry Thunderstruck (Kathy Drew)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cayano Bold N Beautiful (AI) (Mrs K Drew)

Finnish Lapphund
Baby of Breed: Orical New Beginnings (AI) (L Mills)

Maremma Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scintilli Gigi (Jennifer Block)
R/UP BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Scintilli Frederico (Michelle Graham & Jennifer Block)

Norwegian Buhund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Blackcombe Lagertha At Skalagrim (R Crouch & A Williams)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sheldow Dream Chaser (M & D Brown)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs M Sy (Phillipines)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Shiba Inu
Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
Baby in Group: Shiba Inu
Kortmar Peaches N Cream (K Oldfield & L Browning)
Minor in Group: Siberian Husky
Articpride Winter Is Coming (Mr R & Mrs B Lloyd)
Junior in Group: Dobermann
Kibali Miss-Shiloh (Imp NZ) (Sandra Mair & Christne Mair)
Intermediate in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Omaggio Firmino (Rochelle Andrews)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)
Open in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Akita (Japanese)
Aust Gr Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Akita (Japanese)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch FireAndMist Shooting Star (Ms S Lowe)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon - Pandelis)

Dobermann
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kserasera I Want It All (J & H Rymer)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Kserasera Mr Bad Guy (J & H Rymer)
Junior of Breed: Kibali Miss-Shiloh (Imp NZ) (Sandra Mair & Christne Mair)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Omaggio Firmino (Rochelle Andrews)

Newfoundland
Baby of Breed: Opalbay Take A Hike (Joanne Williams)

Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kchise Southern Belle (AI) (Mrs S Neil)

Schnauzer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Swashbuckle Helen Mirren (AI) (G & S Knight / Gani)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kortmar Dogs Days Are Over (Lyne Browning)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Kortmar StellaGotHerGrooveBack (Lyne Browning)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Baby of Breed: Kortmar Peaches N Cream (K Oldfield & L Browning)
Baby (Dog) of Breed: Kortmar Pay Em Out Early (Lyne Browning)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Kortmar Jessica Rabbit (Lyne Browning)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Articpride Marjestic Moonshine (AI) (Mr R & Mrs B Lloyd)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Articpride Marjestic Everest (Mr R & Mrs B Lloyd)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Articpride Winter Is Coming (Mr R & Mrs B Lloyd)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs M Sy (Phillipines)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Schipperke
Noonameena Bobby Bruce (Mr J Faber)
Minor in Group: Boston Terrier
Bostonway My Ace Game (S Squires)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Poodleacre Sweet Aretha (Ms L F Stone)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Boston Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bostonway My Ace Game (S Squires)
Baby of Breed: Boxfeld Doing It For My Bro (C & S Squires)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Jonhah Molly Taylor (Sheridan Ledger & Dean Paine)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Meralla Soul Sister At Topette (S & G Cartwright)
Res Dog CC & Junior of Breed: Jonhah Wherezwally (J Freeman)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Great Dane
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stordansk Jupiter ov Ganymede (Sheree Lindeman)
Baby of Breed: Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman/Rhonda Harvey)
Baby (Dog) of Breed: Underane In Gold (AI) (Sheree Lindeman)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olebob My Name Is Christine (Mrs P Harman & Ms L Stone)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sooquan Senklias Tsomo (Ms L F Stone)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Moncoeur China Doll (Brett Natoli & Julie Miner)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Laahtoy Silvercrowne (Ms L F Stone)
Puppy of Breed: Poodleacre Sweet Aretha (Ms L F Stone)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Noonameena Bobby Bruce (Mr J Faber)